Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2017.04.05 0 0 15806

Egyelőre próbálkozom és tanulok, aztán kiderül. Azért, mert Te már inkább a szalvétáknál meg bélyegnél maradtál, attól másnak még sikerülhet akármi is.

Előzmény: Rőth Sándor (15804)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15805

Monnyuk ezt a valtozatos es dinamikus mozgast talan meg nedves kollodiumos lemezzel is el lehet kapni. mosoly

 

https://www.youtube.com/watch?v=NEM2R8LoUDs

Előzmény: kzdiesel (15796)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15804

Engem nem erdekelnek a te fotozasi szokasaid, ha valamit meg akarsz tanulni akkor megtanulod, ha meg nem akkor ugy maradsz. 

De attol, hogy te nem tudsz valamit megcsinalni, az nem azt jelenti, hogy akkor azt nem is lehet megcsinalni. 

Ha te abban hiszel, hogy majd valami csoda eszkoz megold minden problemat, vedd meg magadnak a cuccot, oszt orulj neki. 

Előzmény: Jahno (15803)
Jahno Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15803

Értem én, hogy mindig mindenben Te vagy a nagy király, de a múltkori baromságaitokon is végigmentem, aztán annak jó volt, hogy mennyi hülyeséget bírtok összehordani. Ez meg döntetlen lesz, aztán sírunk, hogy sem kocsma, sem képek, csak egymás seggnyalása, mert ha annyira szakmabeli jó arc lennél akkor lehet meg is tudnád mutatni. Vagy bedobnád, hogy 4 méter után már végtelen van, mi a fenét szopunk a fókusszal? Jahh, az is olyan, félmegoldás.

Előzmény: Rőth Sándor (15802)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15802

Azt, hogy nem tudsz valamit megcsinalni, keszseggel elhiszem, az a te bajod, nem a szakmae, amihez nem sok kozod van. 

Monnyuk belyeget is gyujthez, az is szep hobbi, a szalveta nem erdekel.

Előzmény: Jahno (15801)
Jahno Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15801

Ezt nem fogod megcsinálni.

Előzmény: Rőth Sándor (15800)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15800

Akkor kell elvallalni, ha mar meg tudod csinalni. 

Előzmény: kzdiesel (15796)
Jahno Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15799

Az akkor volt, ez meg most van. Megtámaszkodtak a kocsinál, házasságkötőben és szeirntem az összes szomszéd ugyanúgy állt ugyanabban a műteremben :-D Akinek elő bírtam szedni a képeit ott kb. ezek vannak.

Előzmény: kzdiesel (15797)
Jahno Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15798

Még egyszerűbbet se, legfeljebb megkapjuk, hogy gyűjtsünk szalvétát. Azért még próbálkozom, ha bírok alanyokat szerezni:

 

 

 

Előzmény: kzdiesel (15796)
kzdiesel Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15797

Én meg azt gondolom hogy nem az AF hanem az egyre gyorsabb AF hozott változásokat a fotózásban.

Dinamikus eseményeknél, kevés fénynél nélküle nem csinálsz képet.

Talán a komoly gyártóknál nem véletlen ölnek komoly energiát (és pénzt ) az AF fejlesztésekbe...

 

Előzmény: Noxin (15785)
kzdiesel Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15796

Gyertyafény keringő MF-el? 

Lehet én vagyok béna , de meg se próbálnám MF-el, főleg úgy, hogy "agyonvernek-megköveznek" ha nem lesznek jók a képek...

Előzmény: Rőth Sándor (15787)
Jahno Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15795

Melyik fele jó a világnak? Móricz környékén és Újpest központban van törzshelyem. De bárhol előkerítek bármit. Oszt akkor max. összeNikonozom a kezem, előfordul :-D

Előzmény: pater68 (15794)
pater68 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15794

ok.

Mél publikus, megbeszéljük a kocsmát. :)

Előzmény: Jahno (15793)
Jahno Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15793

Nem beszólás volt, csak így jött össze. Majd iszunk valamit, oszt jóvanja. 

Előzmény: pater68 (15792)
pater68 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15792

Ejj Janó, nem tudom, minek szántad ezt a beszólást, én nem bántottalak. 

Előzmény: Jahno (15790)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.04.04 0 2 15791

Probalkozz a szalvetagyujtessel, az is szep hobbi. 

Előzmény: Jahno (15789)
Jahno Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15790

Én ezt tudom, elég sok hülye blogot elolvastam a manuális objektívekről és így talán van róla némi fogalmam.

Előzmény: pater68 (15781)
Jahno Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15789

"nem az a kapkodos mufaj,"

 

Ahamm, persze. Melyik feléről beszélünk? Mint múltkor a gyerek fellépése, amit meg lehet oldani analóggal. Egyik csapat 1 perc 20másodpercet volt színpadon... Egy gyorsabb esküvő 6 perc és nem szólhatsz közbe, hogy álljunk meg, éppen csak helyezkedsz a szertartásnál. Ez nekem elég nagy kapkodás.

Előzmény: Rőth Sándor (15783)
Jahno Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15788

"Dehogy voltak masok""

 

Próbáljuk ki. Nekem egy kisebb próbálkozásnál 170 darab képbe mozdult bele a pár. Lépcsn sátálást, dinamikát meg sem tudtam rendesen csinálni, de egye fene én vagyok a sügér. És még sokan mások, de akkor tényleg össze kellene mérni valahogy.

Előzmény: Rőth Sándor (15786)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15787

Igen, ebben egyertunk. Fotoztam eskuvot Yashica Mat-al, meg lehetett oldani. 

Előzmény: Noxin (15785)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15786

Dehogy voltak masok, ezt azok terjesztik, akik meg autofokusszal sem tudnak fenykepezni. Az elvaras mindig is az volt, hogy keszits a parrol egy olyan fotot, ahol jol neznek ki, latszik a foton a boldogsaguk es a pompa, az emelkedett hangulat. Ez nem technikai kerdes, ebben a mufajban eleg nehez uberelni Mai Manot, es a kortarsait.  

Előzmény: kzdiesel (15784)
Noxin Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15785

Azt gondolom hogy az AF nem hozott akkora változást a fotózásban, amitől idáig megoldhatatlan feladatok egycsapásra kivitelezhetők lettek.

Ráadásul korábban a korlátozott, tekercsnyi nyersanyagból kellett kihozni a maximumot. Fotóztak sportot, autóversenyt, csarnokban jéghokit az akkor fénytechnika mellett, esküvőt, családi eseményeket.

Szóval kényelmesebb lett az élet az AF mellett, de nem ezen múlik a jó képek legnagyobb része. És előkerültek problémák is, a fókuszhiba, a háttérbefókuszálás.

Előzmény: Rőth Sándor (15783)
kzdiesel Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15784

Mások  voltak az elvárások és a hozzáállás is a képekhez amikor még MF-al fotóztak esküvőt...

Nem egyszerű az AF-el sem.

Előzmény: Rőth Sándor (15783)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15783

Az eskuvo nem az a kapkodos mufaj, amit ne lehetne maualis objektivvel fotozni. Nem az autofokusz megjelenesevel kezdodott az eskuvoi fenykepeszet. mosoly

 

Előzmény: Noxin (15782)
Noxin Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15782

Esküvőt a résztvevők miatt nem osztok meg.
Ezeket meg külön köszönték meg a Vígszinházból: http://www.artion.hu/vigszinhaz-oz-a-csodak-csodaja/
ahol F1 a rekesz az manuális obi volt (amúgy az összes) Adaptall, Rokkor obik, valószinűleg m42 Vivitar 1,9/35 is van közte

pater68 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15781

Ne így gondolkodjunk... Meg lehet találni a manuális objektívek szerepét a gyors AF obik mellett.

Ha szükséges, akkor persze az AF-t használjuk.

Ha játszani kell, jók azok a régiek...

Előzmény: Jahno (15777)
Jahno Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15780

Most láttam valami 2.5/90-es Leica obit is asszem 18ezresért.

Előzmény: Noxin (15761)
Jahno Creative Commons License 2017.04.04 0 0 15779

Én végignéztem csilliárd képet ilyen sorozatból is, de örök vita marad. Idő meg max. megszépíti az emléket, velem meg senki nem mert eljönni koncertre, még ha nem is Don Gatto, de legyen akármi hasonló. WEhh, mindegy. Faszt mindegy, amikor ott vagyunk akkor mindig emlegetek 1-2 fórumost, aki megmondta a frankót, hogy nahh, ha itt lenne akkor most okoskodjon, nem fog menni.

Előzmény: kzdiesel (15778)
kzdiesel Creative Commons License 2017.04.03 0 0 15778

Ja és mondjuk egy esküvő...

Előzmény: Jahno (15777)
Jahno Creative Commons License 2017.04.02 0 0 15777

"igen kis részében létezett AF, és mégis készültek jobbnál-jobb képek."

 

Ja, csak nem pld. ilyen körülmények közt színházban. És ne mozogjon annyira.

Előzmény: Noxin (15775)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!