Keresés

Részletes keresés

Merci-autósbolt Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2944

Tetszik.

Előzmény: .timber>>code (1628)
Merci-autósbolt Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2943

FULL FRAME (Itt a tovább lépés lehetősége!) Haladóknak:-)

28-300 VR ED 3.5-5.6G  obi:52155093

D700 váz:2037496

 

Egyben eladó 586.000.-

Kihasználatlanság és hozzáértés hiánya miatt eladó.

Hibátlan karcmentes állapotban.

32GB CF+távkioldó+2db gyári akku+obi fordítógyűrű jár még hozzá. 

 

keszthelyipeter@freemail.hu

 

gye Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2942

Megjött, mintegy kb. 3 hónap hányattatás után. :) Holnap kipróbálhatom végre! :)

Előzmény: gye (2941)
gye Creative Commons License 2014.03.05 0 0 2941

Sajnos úgy néz ki későn szólsz igazából. :)

Tegnap kaptam a levelet (pedig már három hete Mo-n van a vámhivatalnál), hogy a posta akkor levámolná nekem 9150 kezelési költség plusz térítésért. Elvileg visszaírtam nekik, hogy azért nem szeretném vámkezelni, mert általuk küldtem ki januárban javításra a kamerát (ehhez mellékeltem a feladóvevényt szkennelve), és ezért is van ráírva, hogy "repaired camera", és ez javított kamerát jelent, nem csak simán kamerát, ahogy ők akarták ezt olvasni.

Egyelőre nem tudom mi lesz, doboza mindene megvan. Kivéve persze a számlát, mivel használtan vettem a többedik tulajtól, és az már nem jutott el hozzám.

Viszont a dobozon rajta van egy ilyen sorszám, hogy 408840*, ez gondolom, hogy a fényképezőgép szériaszáma, aminek az "ellenpárja" ugye a gépen lesz megtalálható.

Így nem hiszem, hogy kellene vámot fizetnem, csak járhatok utána gondolom.

Nincs szerencsém ezzel a géppel. 

Amúgy milyen kiviteli engedély kell?

Előzmény: DimensionSeven (2940)
DimensionSeven Creative Commons License 2014.03.02 0 0 2940

Remélem nem későn szólok: ugye speditőrnél jártál a kiküldés előtt, lepapírozni a kiviteli engedélyt és hogy a tied a gép? A visszaúton csúnya meglepetés jöhet, ha nem...

Előzmény: gye (2938)
syrius Creative Commons License 2014.02.02 0 0 2939

Gazdagréten hol?

Előzmény: .timber>>code (2926)
gye Creative Commons License 2014.02.01 0 0 2938

Közben csak megjött az "item received email", szóval tárgytalan.

:)

gye Creative Commons License 2014.01.31 0 0 2937

Valaki küldött mar a lifepixelnek MPL-lel f.gépet? Csak a tapasztalat érdekelne, hogy normális, hogy két hét alatt még mindig semmi hír arról, hogy kijutott-e?

Canon 550D Creative Commons License 2014.01.31 0 0 2936

tavalyi árvízkor

Cz Slavia Creative Commons License 2014.01.14 0 0 2935

Köszönöm a választ!Nos egy 2000 w-os cree led fókuszálható lencséjű lámpám van ez 150-200 m-re világít, ezért szeretném ezzel megoldani.Kaphatóak kész kézi infra elemlámpák is, de ezek maximális hatótávja 30-40 m.Ezzel a szűrővel ráadásul olcsóbban is kijönnék, ebayen párezer ft-ért kaphatóak.Ha esetleg valakinek van ilyen szűrője, és egy hasonló lámpája, le tudná tesztelni nekem, hogy működik-e?

Előzmény: Canon 550D (2934)
Canon 550D Creative Commons License 2014.01.14 0 0 2934

Az alapötlet jó.

Az a kérdés, hogy az adott lámpa mennyi infravörös fényt bocsájt ki a látható mellett. Ha keveset, akkor éppen csak pislákolni fog infravörösben. Mivel nics dokumentálva lámpánként ez, csak próbával lehet eldönteni...

 

Vagy ott vannak a gyengébb, de alapban kizárólag infravörösben világító ledek, lámpák, például:

 

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=149233

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=750702

Előzmény: Cz Slavia (2933)
Cz Slavia Creative Commons License 2014.01.13 0 0 2933

Üdv!Egy nem egészen ideillő kérdésre szeretnék választ kapni, remélem itt kapok segítséget.Egy PNV-57-es éjjellátóhoz szeretnék infra fényforrást...Úgy képzeltem el, hogy egy infrvörös fotózáshoz készült ir szűrőt raknék egy cree LED izzós lámpa elé...Szerintetek ez megszűrné a fényt, és csak az infrát engedné tovább?Előre is köszönöm a választ

Canon 550D Creative Commons License 2013.10.23 0 0 2932

S van foglalata is ahova pont beleilleszkedik egy clipfilter? Ha meg lehet oldani, akkor jó. Amúgy a Canonnál sem probléma a tükör (apsc exetén).

Előzmény: .timber>>code (2931)
.timber>>code Creative Commons License 2013.10.23 0 0 2931

Sony annyiban jobb, hogy ott még egyszerűbb a klipp filter mert nincs mozgó tükör. És én utálom a Canont LOL

Előzmény: Canon 550D (2929)
Canon 550D Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2930

Ja igen: most nézem, hogy a tavcso.hu-n is lehet, hogy csak Canon-t vállalnak.

Előzmény: Canon 550D (2929)
Canon 550D Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2929

http://tavcso.hu/?o=termek&id=984

 

de anno a Camera Kft is az mondta nekem, hogy ha viszek odavaló szűrőt (üveget stb) az eredeti helyére, akkor kicserélik.

 

Szerintem Canon apsc-t érdemesebb fullspektrumosítani (nekem is az van), mert utána clip filterekkel könnyedén lehet szűrőzni az objektív hátulja és a váz között (EF-S objektívek kilőve), aminek több előnye is van: olcsóbb a kis szűrő és egyetlen szűrő jó lesz az összes objektívhez. Én magamnak csináltam egy pár clip filtert: B+W 530nm, 590nm, 695nm, 830nm, Hoya 720-ast, Cokin IR-t, B+W UV/IR cut filtert <-ez alakítja vissza normál géppé a fullspektrumost, de lehet owb (original white balance) clipffiltert is venni a tavcso.hu-n, csináltam lyukkamera clip"filter"t is. B+W-ből 40,5mm-est vettem aminek a külseje pont 42mm ami kis csiszolással pont belepasszol az EF-S foglalatba, de elölről és hátulról sokat kell levenni a B+W szűrőkből, hogy kb 4mm-esek legyenek (hogy rá lehessen tenni az objektíveket a vázra).

Előzmény: .timber>>code (2926)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2928

Ezzel próbálkozott már vki?

 

http://infraredatelier.wordpress.com/2013/04/01/2398/

 

Értem én, hogy le van írva, de vmiért nem akar osszejönni... Hozzáértő elmagyarázná konyhanyelven? A Viveza-nál megállt a tudomány...Annak haszálatában kérek segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2927

A válasz engem is érdekelne! (7D-met szeretném majd a közeljövőben...)

Előzmény: .timber>>code (2926)
.timber>>code Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2926

Sziasztok,

 

Csak egy ropke kerdes: Magyarorszagon ki csinal konverziot megbizhatoan? Anno a Panasonic FZ50-emet Gazdagreten konvertaltattam (ami azota is jol muzsikal) de most mar szeretnek komolyabb gepet es egy Sony A77-et szeretnek atkonvertalni Full Spectrumra :)

 

Mivel nem surun olvasom a forumot itt (utoljara 3-4 eve :P) igy ha valaki tudna tippeket adni a timber kukuc clancode pont hu cimre azt megkoszonnem :)

 

DimensionSeven Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2925

Egyáltalán minek fényt mérni? :)

f/8-on és alap isón (ami nálam 200) filtertől függően erős napfényben kb. 1/400 - 1/250 - 1/100 a zársebesség. (695nm-720nm-830nm) Félárnyékban kb. fél-1 rekesszel hosszabb. Ha mégsem tökéletes elsőre, hisztogram alapján állítasz 1-2-t a zársebességen és kész.

telescoper Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2924

Jók lesznek ezek! Tanács: ha alexpós, mert a fénymérő nem csak infrát mér, akkor rendelkezésedre áll az expókorrekció lehetősége. Állíts be valamekkora túlexpót (kisérletezzed ki, mekkora kell).

Előzmény: D_Bob (2923)
D_Bob Creative Commons License 2013.09.03 0 0 2923

Én is idepofátlankodom már pár képpel :)

Egy átalakított 600D, kizárólag live-view módban használva (fénymérő nem csak IR-ben mér, így alulexponálna)

 

http://flic.kr/p/f3AQGL

http://flic.kr/p/fwTJg4

http://flic.kr/p/fx8XTj

http://flic.kr/p/fx8Wz5

DimensionSeven Creative Commons License 2013.08.14 0 0 2922

Egy 18-55 IS kitobid nincs véletlenül? A Tamron 17-50 f/2.8 minden verzióban hotspotol ugyanis. F/8 fölé ne rekeszeld, különben szétszedi az élességet a diffrakció (igazából kb. 5.6 felett is egy 18MP szenzoron), a fókuszeltolódást meg próbáld meg kézzel hasraütésre korrigálni.

Előzmény: Törölt nick (2918)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.10 0 0 2921

Köszönöm szépen a tanácsokat, kipróbálom! 

Esetleg szívesen beszélnék veled telefonon, mert lenne még pár kérdésem.

Persze, ha nem zavarlak.

 

Előzmény: Canon 550D (2920)
Canon 550D Creative Commons License 2013.08.10 0 0 2920

Ja és kontrasztalapú automata élességállítás (az lcd-n) és max F5,6 vagy F8, F11...  hogy minden éles legyen

Előzmény: Canon 550D (2919)
Canon 550D Creative Commons License 2013.08.10 0 0 2919

Állvány, alacsony ISO, hosszú záridő, gomolyfelhős napsütés a legjobb. Az átalakított gépnek pont ez az előnye: normál, rövid záridőkkel is lehet fotózni, állvány nélkül.

 

Utómunkánál elég széles a paletta, meg lehet cserélni pl a kék és a piros csatornákat, ekkor lesz kék/zöld az ég, de nem muszály, ahogy  jobban tetszik. Tehetsz rá szaturációt is pl, ekkor színesebb lesz, vagy el is vehetsz belőle, ekkor fekete-fehér hatású lesz. És a  többi.

 

Esetleg ha már amúgy is állványon van, csinálhatsz infrás hdr képeket is a kontrasztosabb felhők érdekében.

Előzmény: Törölt nick (2918)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.10 0 0 2918

Sziasztok!

 

Némi segítségre szorulnék infra-fotózás ügyben. 

Adott egy Canon EOS 60D váz, egy Tamron 17-50 2.8 objektív és egy Hoya R72-es infra szűrő. (+állvány)

 

Hogyan tudok az infraszűrővel fotókat készíteni, milyen beállításokkal, milyen fényviszonyok közt,

és milyen utómunkálatok szükségesek hozzá, stb...

(nagyon remélem, hogy a gépben lévő szenzor módosítása nélkül is tudok majd infra képeket készíteni.)

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

Maradok tisztelettel:

D.

SzekelyG Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2917

Eladó 72mm Citiwide Infra 720 szűrő

Ár: 15 ezer Forint.

 

Csak kipróbáltam, doboz is megvan, Budapesten átvehető.

Mail publikus: gubernya kukac freemail pont hu

1robertg Creative Commons License 2013.07.29 0 0 2916

ELADÓ:

 

 

HOYA 67mm R72 infra                           15.000 ft

 

 

 

Saját dobozában. Nem karcos, nem repedt. Budapest.

 

 

 

0620/465587négy

Márkusok Creative Commons License 2013.07.29 0 0 2915

Nekem az utóbbi kettő a bejövős, kellett pár nap amíg összebarátoztunk :)

Előzmény: taminol (2914)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!