Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.01 0 0 269
Brahms egyik zongoraversenye közben Bruckner a tanítványaihoz:
- No, látják, ilyen egy szimfónia-téma!
:D
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.01 0 0 268
Brahms Brucknerhez, annak 7.(!) szimfóniájának bécsi premierje után:
- "Kedves Bruckner, nem is tudtam, hogy maga szimfóniákat is ír!"

Anton Mester erre nem replikázott. Csak a tanítványainak jegyezte meg: "Miért bánt ő engem? Én tisztelem, az ő komoly műveit. Nem tehetek róla, ha a magaméi nekem mégis kedvesebbek."

Egyik oldalon pondróság, a másikon emberi nagyság.
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.01 0 0 267
"Nézze meg az én partitúráimat - tanácsolta egyszer Ravel. - Meg Debussyéit is. De ne nézze meg d'Indy meg Wagnber partitúráit."
Majd kisvártatva hozzátette: "Nézze meg Meyerbeert is"
"Meyerbeert???????????"
"Igen......Meyerbbeeert. Az Wagner, de jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
[fidelio] ennio Creative Commons License 2008.08.27 0 0 266
Valamilyen elfuserált rajzfilmhős hangját imitálva beszél a gyerekekhez. Rettenetes.
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 265
Glenn Gould Talks to Children about Interpreting Music - bocs az anoltudásom még hiányos : tehát: Glenn Gould beszél a gyerekekhez a znék előadásáról aztán elkezd hadarni
[fidelio] ennio Creative Commons License 2008.08.27 0 0 264
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 263

Schubert Die Schöne Müllerinjét kellett előadnunk                                       

Gerald Moore

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 262
1951 márc 16án Kathleen Ferrierrel Kölnbe utaztam. Azért emlékszem ennyire pontosan a dátumra, mert a koncert után vacsoraasztaltársam megkérdezte tőlem, hogy hallottam - e már egy 20-25 év körüli fiatal baritonistáról, Diskeau -ról.
_Nem hallottam
-Hátakkor nemsokára hallani fog róla - mondta asztalszomszédom, egyike a legnagyobb interpretálóművészeknek, akiket Németország adott a világnask, és máris a legnagyobb dalénekese. 
És fél évvel később Fischer-Diskeau, ez az ifjú oriás  besétált London eyik hangflvételi műtermébe szép feleségével az oldalán, együtt tüztek müsorra bennünket. Schubert Die Schöne Müllerünjét kellett előadnunk
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 261
 Hajamat tépem [262[ miatt 
Dohnányit 1945 tavaszán háborús bünössé nyilvánították, dohnányi mindenki mellet kiállt, bartók bélát magyarország legnagyobb instrumentális szerzőjének tartotta, Kodályról pedig azt írta, hog a reneszánsz óta a legnagyobb kóruskomponista.
Cziffra György: "A portás el akarta őt zavarni, de Dohnányi megjelent, s behívta, meghallgatta a kis Czifra Györgyöt. Kis idő mulva telefonon keresték Dohnányit. A zeneszerző fevette, majd a beszélgetés után szórakozottan mormogot maga előtt: "Nem tudok jönni. Hogymilyen gyöngyszem tart vissza? Nem. Nem gyöngyszem. Ez a Kooh-i-noor gyémánt"
Korrigáltam magam MOST

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 260

ravel
Dohnányit 1945 tavaszán háborús bünössé nyilvánították, dohnányi mindenki mellet kiállt, bartók bélát magyarország legnagyobb instrumentális szerzőjének tartotta, Kodályról pedig azt írta, hog a reneszánsz óta a legnagyobb kóruskomponista.
Cziffra György: "A portás el akarta őt zavarni, de Dohnányi megjelent, s behívta, meghallgatta a kis Czifra Györgyöt. Kis idő mulva telefonon keresték Dohnányit. A zeneszerző fevette, majd a beszélgetés után szórakozottan mormogot maga előtt: "Nem tudok jönni. Hogymilyen gyöngyszem tart vissza? Nem. Nem gyémánt. Ez a Kooh-i-noor gyöngyszem"
Korrigáltam magam
[fidelio] ennio Creative Commons License 2008.08.27 0 0 259
[fidelio] ennio Creative Commons License 2008.08.27 0 0 258
Ez önmagában is sztori: http://www.youtube.com/....
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 257
Cziffra György: "A portás el akarta őt zavarni, de Dohnányi megjelent, s behívta, meghallgatta a kis Czifra Györgyöt. Kis idő mulva telefonon keresték Dohnányit. A zeneszerző fevette, majd a beszélgetés után szórakozottan mormogot maga előtt: "Nem tudok jönni. Hogymilyen gyöngyszem tart vissza? Nem. Nem gyémánt. Ez a Kooh-i-noor gyöngyszem"
[fidelio] zenesz Creative Commons License 2008.08.27 0 0 256
85-ben volt szerencsém találkozni vele a Hilton elnöki lakosztályában. Több könyvdedikációt, és autogramot kaptam tőle. Lenyügöző személyiség, fantasztikus Ember volt.
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 255
Ez egy anekdoták topic, de hamár itt vagyunk:

Bernsteint egy próbán nem értette meg  egy ......... tenor, (ismerős?) s a maestro hosszú magyarázgatás:
- udom, hogy a tenornak előjoga az ostobaság, de Mr, ön viszaél ezzel a kiváltsággal!!!

Nos, hát Paapp Márta a szombati Egy zenemű, több előadás -ban végig BERNSTÁJN-ozott

[fidelio] moor Creative Commons License 2008.08.26 0 0 254
"Common baby, let's have a drink!"

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.25 0 0 253

Azért ez a börnsztájn nagyon dögös:

Ma lenne 90 éves

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.25 0 0 252
Kedves ennio, rám ne vigyorogj ilyen rossz felbontásban  
[fidelio] ennio Creative Commons License 2008.08.25 0 0 251
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.25 0 0 250
Kedvenc anekdotáim közül:
Egy igazi orosz anekdota:
Sosztakovics: (Rosztropovics írta:)

Odaadta nekem első csellóversenye kéziratát, amit én megtanultam. Amikor először eljátszottam neki fejből, nagyon izgultam. (közben kísért zongorán). Aztán vodkát ittunk. Megint eljátszottuik, aztán meg több vodkát ittunk. Harmadszorra én szerintem a  Saint-Saens versenyművet játszotam, és ő még mindig a sajátját kísérte. Iszonyú boldogok voltunk.

(természetesen nem szó szerint idéztem, de ez E/1. ben volt élvezetes)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.21 0 0 249
Liszt egyik hangversenyén szerepelt a Faust-szimfónia is, s miután a mű elhangzott, a jelenlevő Richard Wagner odasietett apósához (!) és forrón megszorongatta a kezét. – Boldogan hallgattam szimfóniádban azt a remek részt – mondotta –, amit elég sikeresen emeltem át a Walkürbe.– Én is örültem, amikor ezekhez a taktusokhoz érkeztem – mosolygott Liszt –, mert közben arra gondoltam, hogy a te közreműködéseddel mennyire szélesebb körben terjed majd el az én melódiám.

Radnai György operaénekes épp Ravennában élvezte nyári vakációját, amikor is észrevette, hogy autójának kipufogócsöve kilyukadt. A közeli Fiat-szervizben ajánlottak neki egy megbízható maszekot, de Radnai mindvégig azon bosszankodott, hogy egy szerelésnyi plusz valutával azért mégsem készült Olaszországra.Az alkudozás során a szerelő véletlenül megtudta operaénekesünk foglalkozását, s így kiáltott fel lelkesedésében: - Maga operaénekes! Bariton! Hát ez pompás! És el is tudná énekelni a Rigolettót, Maestro? Kölyökkorom óta ez a kedvencem, s ha ez a műhelyem nem lenne, már réges-régen énekes lennék. A jelentős árkedvezmény reményében Radnai máris intonálta a monológot: Pari siamo io e la lingua, egli ha il pugnale... De csak idáig jutott, mert a „kolléga" autószerelő átvette a szólamot, és szenvedélyesen hadonászva hegesztőpákájával folytatta: L'uomo son' io, che ride... Radnai pedig hagyta, hogy végigvigye a teljes monológot és néhány bravó kiáltás, no meg némi taps kíséretében kifizette a potom 1500 lírás cehhet.
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.20 0 0 248
Bocs, de nekem nem áll módomban családi képet fereakni magunkról :)
[fidelio] Steff Creative Commons License 2008.08.20 0 0 247
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.20 0 0 246
Bocs, de nekem nem áll módomban önarcképet fereakni magamról :)
[fidelio] Steff Creative Commons License 2008.08.20 0 0 245
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.20 0 0 244
oTT MÉG nem játram. :)  A sztori a Hetek Online-ról van (ahol kétes anekdoták vannak pl.

Beethoven meghallgatta a kis Lisztet koncerten (ismerős?) és után felment a pódiumra: - hogy hívnak?- Feri. Liszt Feri. - s ezt Beethoven örömmel meg is hallotta :)

(utána meg : ém meg Lali vagyok. Beethoven Lali. :- )
[fidelio] Steff Creative Commons License 2008.08.20 0 0 243
Te nem is a Mindegy vagy, hanem a Ravel, ne használd más aláírását.

Egyébként csak annyi, hogy coloradóinak azt szokták nevezni, ami Colorado államban van.
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.20 0 0 242

ANEKDOTÁT KÉRTEM NEM FÖLDRAJZI MEGJEGYZÉST. MINDEGY
[fidelio] Steff Creative Commons License 2008.08.20 0 0 241
Coloradói: igen, ilyen nevű folyó vájta.
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.20 0 0 240
Azt mesélik, hogy Arturo Toscanini, a neves karmester a nyugati partra való utazása során ellátogatott a Grand Canyonhoz is. Útitársa tiszteletteljesen meghúzódott a háttérben, s figyelte, amint a mester mozdulatlanul áll és csodálja a coloradói hegyszorost. Majd Toscanini, a hosszú-hosszú néma szemlélődés után egyszer csak viharos tapsban és hangos bravózásban tört ki. Számára Amerika megismerése felért egy nagysikerű hangversennyel.

Ormándy Jenőnek, a híres karmesternek abszolút hallása volt. A Philadelfiai Szimfonikus Zenekar tagjai egy április elsején, a próba előtt megegyeztek, hogy megviccelik a mestert, s mindenki fél hanggal lejjebb hangolta a hangszerét.Mondani sem kell, amikor játszani kezdtek, Ormándy azonnal leállította a „produkciót".

Rahmanyinov és Godowski, a két híres zongoraművész jelen voltak egy koncerten, amelynek során a zongorista elfelejtett néhány taktust.- Szörnyű volt az a rész, amikor kihagyott néhány hangot - jegyezte meg az előadás végén Rahmanyinov. - De még szörnyűbbek voltak azok, amelyekre emlékezett - válaszolta Godowski.

Banda Ede csellóművész, a Zeneművészeti Főiskola gordonka és kamarazene tanára abszolút hallással bírt. Öt éves korában a doktor bácsi azt mondta neki: - Mondd szépen kisfiam, hogy áááááááá! - Nem mondom - rázta a buksiját a kis Ede. - Miért nem mondod?  - Azért nem mondom, mert az nem is á, hanem cisz, amit a doktor bácsi énekel...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!