Keresés

Részletes keresés

syssy48 Creative Commons License 2017.01.06 0 0 572

Szó szerint:)))))))

Ez meg a hold sötét oldala:)))))))   

Előzmény: Homo mirabundus (571)
Homo mirabundus Creative Commons License 2017.01.05 0 0 571

Ez egy finn műhold? :)

 

Boldog új évet, szép fényeket!

Előzmény: syssy48 (569)
tempel Creative Commons License 2016.12.30 0 1 570

Sziasztok! Boldog Újévet kívánok a topik olvasóinak az év utolsó 

Újholdjával!

 

syssy48 Creative Commons License 2016.12.24 0 1 569

syssy48 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 568

Nikon    70-300, nekem nem tetszik.

Nex, chinon 300, most ez sem annyira.

syssy48 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 567

Mai termés Chinon 300mm f8/50  persze crop. Sajnos egy picit párás volt a levegő.

tempel Creative Commons License 2016.11.14 0 0 566

Szuper holdnak nevezett telehold kelése.

syssy48 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 565

Ez tényleg ropog:)  Nálunk nagyon párás a levegő:(

Előzmény: tempel (564)
tempel Creative Commons License 2016.11.09 0 0 564

Már rég volt itt fotó, mai ropogós.

s_tibor13 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 563

skywatcher 80/400 + 2x Barlow + t2 adapter + Sony A5000 + 2x dig. zoom

(fordított állású kép)

tempel Creative Commons License 2016.05.08 0 0 562

Holdsarló 05.08.

peterssen Creative Commons License 2016.04.13 0 1 561

2016.04.11-i Hold 

KozO Creative Commons License 2016.03.24 0 1 560

Nem írtad hol keresel csillagvizsgálót, feltételezem Budapesten:

 

- óbudai Polaris Csillagvizsgáló, Laborc utca

 

- Uránia Csillagvizsgáló, Gellért hegy oldalában, Sánc utca

az obszervatóriumban egy gyönyörű 100 éves teleszkópon keresztül vizsgálhatjuk az eget, melynek a világon egyetlen párja Rio De Janeiróban pihen. A 100 éves Heyde-refraktorral akár a millió fényévnyire lévő ködképek is megfigyelhetőek

 

- Svábhegyen, a Konkoly Thege Miklós úton

 

A kamerád nem tudom hogyan fogod rácsatlakoztatni, erről náluk kell tájékozódnod. Elérhetőséget a google segítségével mindegyikről találsz.

Előzmény: tybycsoky1 (559)
tybycsoky1 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 559

 Mindenkit üdvözlök! Új vagyok itt és egy kérdésem volna: Szeretnék egy pár perces filmet felvenni a holdról, mégpedig minél nagyobb legyen rajta a hold, hogy láthatóak legyenek a kráterek. Alkalmi holdfotós vagyok, mivel nincs megfelelő optikám. Hová mehetnék? Van valamilyen csillagvizsgáló, ahol ezt nekem lehetővé teszik? Próbálkoztam már holdfotózással de sajnos a megfelelő obi hiányában én itt nem rúghatok labdába. Csodálatosak az itt látható képek. A választ előre is köszönöm!  roncstelep@freemail.hu

Előzmény: tempel (558)
tempel Creative Commons License 2016.03.14 0 1 558

Ma a Hold el haladt az Aldebaran mellett.

Sajnos nem tudtam a legnagyobb közelítéskor fotózni.

 

 

bandita39 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 557

Köszi.

Előzmény: zerberus (556)
zerberus Creative Commons License 2016.01.31 0 0 556

Canon EF 500mm f/4 L IS USM

Előzmény: bandita39 (555)
bandita39 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 555

Mindkettő nagyon szép ,de ez nagyon ott van Grat . (Ez milyen obival készült ?)

Előzmény: zerberus (554)
zerberus Creative Commons License 2016.01.31 0 2 554

zerberus Creative Commons License 2016.01.29 0 1 553

Nekem a hold így is tetszik.

 

 

nagy kép illetve még nagyobb

syssy48 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 552

Nekem a tükrössel nem olyan éles. Viszont nem kell nagyon nagyítani.

Előzmény: bandita39 (551)
bandita39 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 551

Köszi,meghoztad a kedvem hogy ujra holdat fotózzak :) Van egy 500 as tükrös obim ki is próbálom.

Előzmény: syssy48 (549)
syssy48 Creative Commons License 2015.12.16 0 0 550

Igen, ezzel én is így vagyok. Éjjel mindig könnyebb:)

Előzmény: KozO (547)
syssy48 Creative Commons License 2015.12.16 0 0 549

Ha a Hasselbladra, vagy mamiyara stb gondolsz, fogalmam sincs, nem próbáltam még. Az attól függ, van e hozzá adapter. Most már nagyon sok AF-es adapter is van hozzá, de ezek elég drágák még, bár.....kinek mi a drága. Én inkább a manuális obikat preferálom, szeretem én eldönteni, hogy mi legyen éles és mi ne. Azokhoz pedig mindegyikhez van adapter pár ezer forintért. És ezekkel is lehet a Holdról képezni fényt:) (csakhogy ne legyek off:DDDD)

Előzmény: bandita39 (548)
bandita39 Creative Commons License 2015.12.16 0 0 548

Végeredmény téged igazol bármivel is készítetted :) Amúgy tényleg bármilyen obi rámegy ? Még középformátumú is ?

Előzmény: syssy48 (544)
KozO Creative Commons License 2015.12.16 0 0 547

Az volt a baj, hogy nem volt még elég sötét. :(

Előzmény: syssy48 (546)
syssy48 Creative Commons License 2015.12.16 0 0 546

Nálunk minden felhős, pedig én is ilyenkor szeretem fényképezni, amikor "dagad":)

Előzmény: KozO (545)
KozO Creative Commons License 2015.12.16 0 0 545

Ma délután Tokina 200mm + Sony a3000

 

syssy48 Creative Commons License 2015.12.16 0 0 544

Ezt már alig merem bevallani! Imádom a kis kütyüt, ez egy nex5N!!!! Ez ugyanolyan aps-c, mint a nikonom. Előnye, hogy minden manuális obit rá tudok tenni. Ezekkel meg lehet élességet állítani nagyon finoman. De nem ez volt a kunszt az orion ködben, hanem megtalálni. Szabad szemmel még így sem volt látható, de ha mellénéztem (tudtam, hol kell keresni), akkor láttam. Már csak az obit kellett irányba állítani, de még így sem reméltem, hogy valamit is látni fogok. Ezért volt olyan nagy az örömöm, amikor megláttam a képen:)

Előzmény: bandita39 (543)
bandita39 Creative Commons License 2015.12.16 0 0 543

Ilyen kis gyutávu obival nem semmi teljesitmény,milyen gép volt alatta?

Előzmény: syssy48 (542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!