Keresés

Részletes keresés

obi_van_kitobi Creative Commons License 2009.11.02 0 0 115
Előzmény: yamahavalerossi (114)
yamahavalerossi Creative Commons License 2009.11.02 0 0 114
Mennyi lesz?:O Egyébként igen jól jönne egy nagylátó (aps-h-ra) de igazából most nem nagyon van pénz rá : a jövőre tervezek :)
Előzmény: obi_van_kitobi (113)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2009.11.02 0 0 113
...hát ez az

FF vázra keresel nagylátót?
Én a samyang 14/2.8-at várom, az még egész elfogadható árú (ha tényleg annyi lesz, mint amennyit beharangoztak)
Előzmény: yamahavalerossi (112)
yamahavalerossi Creative Commons License 2009.11.02 0 0 112
fú az nagyon sok :S Annyiért már 12-24-et is lehet kapni jó esetben nem?
Előzmény: obi_van_kitobi (111)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2009.11.02 0 0 111
60-at megérne, de keresgéltem és csak minimum a kétszereséért találtam..
Előzmény: yamahavalerossi (110)
yamahavalerossi Creative Commons License 2009.11.02 0 0 110
Igen, csak FF-re van értelme :/. 60 körül láttam azt hiszem, talán annyit megérne, de valóban a szokatlan átfogás miatt nem lehetett valami sikeres termék.
Előzmény: obi_van_kitobi (109)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2009.11.02 0 0 109
Ugyanezeket néztem az előbb, bevallom meglepődtem a képek láttán, de nem adnék érte pénzt. Fullframe vázra inkább 12-24, apsc-re értelmetlen átfogás, és azért a ebben a tartományban képminőségre is van jobb szvsz.

Egyébként nem rossz, kérdés, mennyit kérnek érte:)
Előzmény: yamahavalerossi (107)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2009.11.02 0 0 108
A 15-85 lenne még esélyes, de az sajna drága mulatság.

Az általad megjelölt árkategóriában (60-70E) max. használt Tamron 17-50/2.8, vagy Sigma 18-50/2.8 lesz elérhető.Én újat vennék ezekből...(Tarmont Mo.-n nem tudják kalibrálni, ha pontatlan a fókusza, szóval érdemes pontos példányt levadászni.

A képek színvilága meg csak rajtad múlik...kezdő dslr-felhasználóknál szokott jelentkezni az elégedetlenség a képek kontrasztjával, színeivel...de ez teljesen más téma.
Előzmény: smart2 (105)
yamahavalerossi Creative Commons License 2009.11.02 0 0 107
http://www.flickr.com/photos/tags/sigma2040mmf28/

Nehogy sértődés legyen :D Én szeretnék nagyon egy ilyet, mondjuk ha sigma akkor 12-24 inkább ;)
Előzmény: obi_van_kitobi (104)
smart2 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 106
szal a tamron, sigma 17/18-50-esei felé kacsingassak mert azok szebbek képileg?!
hmm néztem teszteket velük. persze szép szép, de seholsem mondják azt hogy: "ez megéri a dupláját az IS kitobinak, cseréljétek erre" hüpphüpp hüpp :)
Előzmény: imiapek (99)
smart2 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 105
fényerőt mindenképpen keveseltem, meg valahogy a képeknek sem olyan szépek voltak a színei mint amiket egy slr-től várnék.

mondjuk az is igaz h augusztus óta van meg amióta tul képp még napsütést nem is láttam, rgó lehet h a fények miatt nem vagyok csak megelégedve az obi teljesítésével?!

fene tudja.
átfogás is kéne, a 85-100 körüli vég az lenne nekem az ideális, szal az 55-250 felesleges, de a sima 55 meg kevés, ezért gondoltam a 17-85re. csak az meg fényerőben uilyen szar mint a kit.

jó lenne, ha lenne egy 18-80-as is obi megfelelő fényerővel, jó minőségben.
jaaa, hogy akkor nem 60-70E lenne?!?! hát az tuti :(
Előzmény: obi_van_kitobi (101)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2009.11.02 0 0 104
Akkor elnézést, ha jó...számomra ismeretlen volt, de aps-c-re nem tennék ilyet.
(a linkelt tesztben egy darab kép sincs :))
Előzmény: yamahavalerossi (103)
yamahavalerossi Creative Commons License 2009.11.02 0 0 103
Hamutartónak? :O Én elég jókat hallottam róla. Igaz, igen kicsi az átfogása...
Katt ide
Előzmény: obi_van_kitobi (101)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2009.11.02 0 0 102
Sokat tököltem. :)
Előzmény: seeman (100)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2009.11.02 0 0 101
Milyen szempontból érzed kevésnek?

Azért kérdezem, mert az általad felsorolt objektívek eléggé eltérő tulajdonságokkal rendelkeznek.
Ha az átfogást érzed kevésnek, akkor arra csak az első (17-85) a megoldás, ha fényerőt, akkor viszont ez kapásból kiesik...
24-70 APS-C vázra nem az igazi (amúgy is marketing 2.8), 20-40-ről nem is hallottam de lefogadom, hogy max hamutartónak jó.

A tamron 17-50-et megelégedéssel használtam, de nehéz belőle pontos példányt kifogni, ha sikerül, akkor jól jártál.
A 17-70-es sigmát sokan istenítik, ém egy iszonyat ócska példánnyal találkoztam, de láttam vele jó fotókat is.(a 2.8 ennél max reklám)
Előzmény: smart2 (98)
seeman Creative Commons License 2009.11.02 0 0 100
Az átfogását, vagy a fényerejét kevesled? Esetleg mindkettőt?
Ár/érték arányban nem fogsz jobbat találni, ez szinte biztos.
Előzmény: smart2 (98)
imiapek Creative Commons License 2009.11.02 0 0 99
sigma 24-70 szinte az összes front/back fókuszos és nem is jó

17-70-et is ki kell fogni

17-50/18-50 tamron/sigma 2.8 ultra jók sztem, de ezt is ki kell fogni

20-40-em nem volt, a többi majdnem mind:)

17-85 kuka

még esetleg a 17-40 (de abból is van nagyon jó, meg nem egészen jó)

ultimate 17-55/2.8:)
Előzmény: smart2 (98)
smart2 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 98
szerintetek a 450d-m alap 18-55IS obiját ha kicsit kevessellem, mire lenne érdeme cserélni?
-17-85nek nagy a hordósítása 17-en azt írják mindenhol, de hobbi célra is gáz?
- Sigma EX DG 24-70 f2.8 is nincs, de fix 2.8 ami elég szimpi.
- Tamron 17-50/2.8
- Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC Macro
- Sigma 20-40 mm F/2.8- elég rövid az átfogása, emiatt nem igazán preferálom
- valamit kihagytam?


vagy inkább ne cseréljem mert azok sem adnak annyival szebb képet? a 200E-res kategóriára nincs pénzem, úgyhogy azokat ne is ajánljátok :)

Gyula65 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 97
Megvettem! Szenzációs 8-10x-es nagyítást lehet vele elérni 60/2,8 EF-s obival.
Alaphelyzetben , mérőlécen 24 mm -, teljes közgyürűvel 2,4-3 mm a látómező. Csak ajánlani tudom. Üdv!
Előzmény: <Zanavabets> (90)
telescoper Creative Commons License 2009.11.01 0 0 96
Köszi!
Előzmény: nemethla (95)
nemethla Creative Commons License 2009.11.01 0 0 95
Filmesen, dián szép tudott lenni, digin már elvérzik
Előzmény: telescoper (94)
telescoper Creative Commons License 2009.11.01 0 0 94
Erről az obiról szeretném, ha megmondanátok a véleményeteket:
EF 28-105mm f/3.5-4.5 II USM
Mostanában láttam belőle 1-2 eladó darabot elég olcsón, csak azt nem tudom, hogy éri-e az árát.
Gyula65 Creative Commons License 2009.10.27 0 0 92
T. mcgoat!
Érdeklődöm, ott meg is vásárolható? Ha igen, pontosabban a címet, és a személyt!
Előre is köszönöm. Üdv!
Előzmény: Törölt nick (91)
<Zanavabets> Creative Commons License 2009.10.26 0 0 90
Sziasztok!
Van valakinek biztos infója arról hogy a mcgoat-féle közgyűrűsor EF-S objektívekkel működik-e? Mert tervezek egy ilyen beszerzést, de hülye lennék kifizetni a Canon közgyűrűsort ha ugyanazt olcsóbban is megkapom.
Legendák szóbeszédek nem érdekelnek, csak személyes tapasztalatok.
Grazie mille.
boy-t Creative Commons License 2009.10.26 0 0 88
Sziasztok!

Megtudná valaki mérni a 70-200 /2.8 /Non IS/ obi külméretét az állványgyűrűnél,azaz a gyűrű belső átmérője érdekelne.Fontos lenne,ha lehet.

Előre is köszi:Boy-t
seeman Creative Commons License 2009.10.26 0 0 87
Az ilyesmit intézzétek el magánban! Igaza van Péternek.
Előzmény: imiapek (78)
Sanon40D Creative Commons License 2009.10.26 0 0 84
Már oda is dörgölődsz?
Előzmény: imiapek (83)
imiapek Creative Commons License 2009.10.26 0 0 83
Nem, csak hogy elmondja ugyanazt, amit mi és végre befejezd az offolást.
Előzmény: Sanon40D (82)
Sanon40D Creative Commons License 2009.10.26 0 0 82
Minek szóljon. hogy leparasztozzák?
Előzmény: imiapek (78)
imiapek Creative Commons License 2009.10.26 0 0 81
De ha meglett a Canon kölcsönadhatnád, Én meg kölcsönadom a mcgoat-ot, megrendeltem...
Előzmény: Sanon40D (80)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!