Keresés

Részletes keresés

kémember Creative Commons License 2009.04.04 0 0 126

Igen. 25 éve dolgozom ebben a szakmában.

Nyomószilárdság, hajlítószilárdság, felületre merőleges szakítószilárdság, hővezetési tényező, páradifúziós tényező, esetleg kúszás, fajhő, lineáros hőtágulási együttható, utólagos méretváltozás, ...

nos? 

Előzmény: ati975 (122)
ati975 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 125
Ne légy abban olyan biztos...nem minősítek senkit, de láttam már én nem 1-2 kontárt, akinek mindene volt, csak tehetsége és szakmai tudása nem...egyébként nem tudom mi az a nagyon fontos infó, ami alapján ellehet dönteni a vekláról, hogy szuper vagy sem?....mit szoktak technikai adatként megadni pl egy téglánál:?

-méret......jelen esetben nem lényeges
-súly.............kiszámítható, mert tudtommal erről adtak ki infót
-hőátb.tényező..................tudtommal erről is adtak ki infót:
-ny.szilárdság..........erről nem tudom, hogy kiadtak-e infót, azonban, ahogy olvasgattam összetételtől függően változhat a termék szilárdsága..
Előzmény: r0226 (124)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 124
Azért ismeretlenül ne állítsál ilyeneket mert lehet több tapasztalata van neki az építőiparban mint neked.
Előzmény: ati975 (122)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 123
Találkoztunk már hiper-szuper fabatkát sem érő dolgokkal és ez a ködösítés az anyag körül nálunk már jelent valamit.
Lehet olyan jó ,hogy az olajcégek szabotálják a létrejöttét.:-)
Előzmény: ati975 (121)
ati975 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 122
haver...mit érsz te bármilyen technikai adattal?...azt sem tudod eszik vagy isszák az építőipart...mit szeretnél kiszedni a veklásoktól?.., ha megmondják neked mennyi pl.a nyomószilárdsága, beljebb leszel...akkor már eltudod dönteni, hogy az neked jó vagy sem?

Előzmény: kémember (118)
ati975 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 121
nem mondod komolyan, hogy nem kötelességük kiadni a technikai infókat egy kereskedelmi forgalmazás esetén...kötelességük kiadni...(menj el x téglagyárba, vb-üzembe és kérd ki..kötelesek odaadni, egyébként egy statikai tervnél mi alapján tudjuk kiszámolni, mi és hogyan építhető be...gyakorlati alkalmazásnál ezeket ismerni kell)

Egyébként, ha valóban semmi infót nem adnak ki (nem tudom, én nem kértem)..annak biztos van valami oka...meg kellett volna kérdezni, hogy miért nem adják ki, mikor adnak esetleg,stb..

Én most is azt mondom, ha kapható lesz és nyilvánosak lesznek a termék adatai, akkor is kivesézhető, jó vagy sem az anyag (adatai alapján, hol alkalmazható), de hozzáteszem, ami elméletben jó, az a gyakorlatban nem biztos, hogy hatásos...rengeteg anyagot reklámoznak hiper-szuper anyagként és ezt iratokkal is igazolják, a gyakorlati kivitelezés során, meg fabatkát sem ér....
Előzmény: r0226 (116)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 120
Ez jó volt ,itt a lényeg.
Kíváncsi vagyok erre mit válaszol, hogyan fog kitérni? :-)))
Előzmény: kémember (118)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 119
Ha valamit reklámozok akkor arról minden infót meg kéne adni, hogy aki majd használja feltudjon készülni mert építkezni nem egyik napról a másikra kezd az ember. De ezt te sosem fogod megérteni.
Előzmény: ati975 (113)
kémember Creative Commons License 2009.04.04 0 0 118

Haver, ez a lényeg, amit leírtál:

"akik semmi kézzelfoghatót nem tudnak nekem leírni (kimondottan szakmaira gondolok)."

Csak épp a szerepek cserélődnek fel. Ugyanis én, a vevő várom, hogy leírjanak valami kézzelfoghatót. :)))

by! 

Előzmény: ati975 (107)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 117
Oda csak azért írtam egy szót mert talán azt nem tudod hibásan elolvasni , értelmezni.
Előzmény: r0226 (116)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 116
nem
Előzmény: ati975 (114)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 115
De így csak hívőket toboroznak semmi egyéb nem lehet mint egy szekta.
Előzmény: ati975 (113)
ati975 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 114
csak igennel vagy nemmel válaszolj légyszi az előző kérdésemre...
Előzmény: r0226 (111)
ati975 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 113
komolyan nem értelek titeket...

Építkezni akarsz azzal, ami még nem kapható????

Ha meg kapható lesz, kötelező minden infót közzétenniük???
Előzmény: r0226 (110)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 112
Nagyon beteg vagy te is.
Előzmény: r0226 (111)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 111
Egy szelettel ,hogy építem fel a házat?
Megmondom neki, hogy "mukodj, mukodj"!!
Előzmény: ati975 (109)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 110
De vazzeg értsd már meg senki nem akar cáfolni semmit csak érdeklődünk egy olyan anyag iránt ami nekünk is jó lehet de nincs mit megtudni mert semmit nem mondanak róla.. Ez a bajunk meg a tömény marketing munka.
Előzmény: ati975 (107)
ati975 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 109
Nem az a gondod neked ezzel a cuccal, hogy nem adnak belőle egy szeletet???

loooooooooooooooool

Nagyon úgy hangzik....
Előzmény: r0226 (108)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 108
Ja és azt megfigyeltétek ,hogy ez úgy működik mint egy szekta csak a hívőknek van hely aki már konkrétumot akar az az ördöggel cimborál.
Egy kis idézet a honlapról

"Másodsorban mindketten hiszik Istent. A feltaláló tisztában van a következőkben olvasható írás tartalmával.„hogy ő a feltaláló, szerencséje nagyon is forgandó lehet. Ő is, akár a többi ember, halandó, porból vétetett, és porrá lesz, üdvösségét ő is csak a (gömbön is megjelenített) kereszttől remélheti” Abban bízik, hogy a magyar gazdasági szereplők mellé állnak és közösen viszik sikerre a magyar nép boldogulására.

Soós Zoltán és Veres Klára a logó tervezése során arra következtettek, hogy az anyag szerkezete nem véletlen: - azt érzik, hogy a feltalált anyaghoz Istennek kell, hogy köze legyen, hiszen a feltalált anyag után évtizedek óta kutatnak neves német és svéd tudósok (amelyről a lapunkon külön lehet olvasni), és mégis az anyag feltalálója magyar lett. "

Nem érdekel ki az aki hisz istenben ez mindenkinek a magánügye de az számomra gyanús ha valaki ilyeneket ír. És hány feltaláló írhatott volna még ilyeneket, ők vajon miért nem tették? Lehet paranoiás vagyok.
ati975 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 107
Én sem az ilyen emberekre mint te is...akik semmi kézzelfoghatót nem tudnak nekem leírni (kimondottan szakmaira gondolok)...csak magyarul fikáznak valamit..ami még nem is kapható és mellé még felvetik a csalás lehetőségét is, fura...

Akkor beszélhetne itt bárki is, ha kapható lenne, és semmi infó nem lenne róla, de tudtommal egyértelműen kinyilatkozták még nincs meg a sorozatgyártás és az eladás feltétele sem.

Axióma:

Nem ismerem a csapatot és nem voltam a construmán sem, viszont én szakmai szempontok szerint gondolkozom..és még egyszer mondom, arról nem alkotok véleményt, amit nem ismerek.
És itt szerintem senki nem ismeri.

Persze lehetett itt jelzőkkel illetni a másikat: Vekla "alkalmazott", stb, stb...engem mondtam nem érdekel, sőt az sem érdekel ki a konkurenciája....de gusztustalan amire irányul ez a topik, ami nem más mint a lejáratás....minden infó nélkül...


r0226:

Miért szólítalak meg?..mert bunkóság, hogy másokat sértegetsz..,szakember vagy?..akkor miért nem szakmai érvekkel cáfolsz....??
Előzmény: kémember (103)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 106
Nem lehetne inkább túl lépni ezen a vekla "alkalmazotton" és valami érdemleges infót szerezni bárkitől ha már a veklásoktól nem lehet.
Kimegyek még egyszer a construmára és török 1-2 mintadarabot az anyagból és egy topik talin megvizslatjuk hogy milyen jó HANGSZIGETELŐ -e.:-))))
Előzmény: Axióma (104)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 105
Nem tudom miért szólítasz ( én se tettem) meg de nézz egy kicsit magadba meg a hsz.-eimet és talán még te is felfoghatod mivel foglalkozom. Nem mondom meg te is nézz utána ahogy másnak javasolod.
Én meg a netfüggés.
Amit most most írtál nekem talán magadra értetted, de ezen ne vesszünk össze én így fogadlak el ahogy vagy. :-))
Kicsit diszlexiássan, idegesen, sértődősen.:-)
Előzmény: ati975 (100)
Axióma Creative Commons License 2009.04.04 0 0 104
Ha jol ertem, te tulajdonkeppen semmit nem tudsz az anyagrol se, meg a csapatrol se aki marketingeli, de az biztos, hogy amit mi tobbiek mondunk (pl. Construma tapasztalat), az csak hulyeseg lehet. Legy szives erositsd meg, vagy cafold meg!
Előzmény: ati975 (89)
kémember Creative Commons License 2009.04.04 0 0 103

Barátom, a hülyeségre nem vagyok vevő.

Előzmény: ati975 (102)
ati975 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 102
Figyelj már ide, mire vagy te vevő????..most is ócsárolod...családi vállalkozás, meg vendéglátás...nem veszed észre magad??????most sem a termékről beszélsz, hanem eltereled a szót....akkor most mi van??????

Egyre lennék kíváncsi...mire lennél te kíváncsi???statikus vagy netalán, hogy tudod értelmezni a szakmai technikai adatokat?


Előzmény: kémember (98)
r0226 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 101
Elnézést kérek az updétes-től mert ő legalább megmondja miből mennyit és miből van ,stb. De ezek semmit csak azt ,hogy milyen jó. Bár már csak látnám mint ahogy itt mindannyian és végre felszállna róla a köd.:-)
Előzmény: r0226 (94)
ati975 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 100
Menj már a marhaságaiddal, gondolod érdekel az ilyen netfüggő emberek véleménye, mint a tiéd, Úr isten!! Hol élsz ember!!......

Csak hajtjátok a butaságaitokat...Komolyan sajnállak benneteket...Abból áll az életetek, hogy gép előtt heverésztek...Írhatsz, amit akarsz, a kutyát nem érdekli....






Előzmény: r0226 (94)
kémember Creative Commons License 2009.04.04 0 0 99

Bocs.

Ilyen gyorsan senkit nem követtem meg.

Neked volt igazad. Tényleg kicsit beszél magyar.

Előzmény: r0226 (94)
kémember Creative Commons License 2009.04.04 0 0 98

Na figyelj, te tévedésben vagy. A potenciális vevő, az építkező nem egy Sörluk Holmész, hogy nyomozza a dolgokat.

El vagy te varázsolva, barátom.

Előzmény: ati975 (97)
ati975 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 97
Hmm....ezért nem szabadna megfelelő ismeretek nélkül véleményezni valamit (ha még ezt sem tudod)


Akkor felkeresed a tv-k honlapját, ott kutatsz az archívumok között és majd megtalálod...(ezt tettem én is)...
Előzmény: kémember (92)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!