Ne légy abban olyan biztos...nem minősítek senkit, de láttam már én nem 1-2 kontárt, akinek mindene volt, csak tehetsége és szakmai tudása nem...egyébként nem tudom mi az a nagyon fontos infó, ami alapján ellehet dönteni a vekláról, hogy szuper vagy sem?....mit szoktak technikai adatként megadni pl egy téglánál:?
-méret......jelen esetben nem lényeges -súly.............kiszámítható, mert tudtommal erről adtak ki infót -hőátb.tényező..................tudtommal erről is adtak ki infót: -ny.szilárdság..........erről nem tudom, hogy kiadtak-e infót, azonban, ahogy olvasgattam összetételtől függően változhat a termék szilárdsága..
Találkoztunk már hiper-szuper fabatkát sem érő dolgokkal és ez a ködösítés az anyag körül nálunk már jelent valamit. Lehet olyan jó ,hogy az olajcégek szabotálják a létrejöttét.:-)
haver...mit érsz te bármilyen technikai adattal?...azt sem tudod eszik vagy isszák az építőipart...mit szeretnél kiszedni a veklásoktól?.., ha megmondják neked mennyi pl.a nyomószilárdsága, beljebb leszel...akkor már eltudod dönteni, hogy az neked jó vagy sem?
nem mondod komolyan, hogy nem kötelességük kiadni a technikai infókat egy kereskedelmi forgalmazás esetén...kötelességük kiadni...(menj el x téglagyárba, vb-üzembe és kérd ki..kötelesek odaadni, egyébként egy statikai tervnél mi alapján tudjuk kiszámolni, mi és hogyan építhető be...gyakorlati alkalmazásnál ezeket ismerni kell)
Egyébként, ha valóban semmi infót nem adnak ki (nem tudom, én nem kértem)..annak biztos van valami oka...meg kellett volna kérdezni, hogy miért nem adják ki, mikor adnak esetleg,stb..
Én most is azt mondom, ha kapható lesz és nyilvánosak lesznek a termék adatai, akkor is kivesézhető, jó vagy sem az anyag (adatai alapján, hol alkalmazható), de hozzáteszem, ami elméletben jó, az a gyakorlatban nem biztos, hogy hatásos...rengeteg anyagot reklámoznak hiper-szuper anyagként és ezt iratokkal is igazolják, a gyakorlati kivitelezés során, meg fabatkát sem ér....
Ha valamit reklámozok akkor arról minden infót meg kéne adni, hogy aki majd használja feltudjon készülni mert építkezni nem egyik napról a másikra kezd az ember. De ezt te sosem fogod megérteni.
De vazzeg értsd már meg senki nem akar cáfolni semmit csak érdeklődünk egy olyan anyag iránt ami nekünk is jó lehet de nincs mit megtudni mert semmit nem mondanak róla.. Ez a bajunk meg a tömény marketing munka.
Ja és azt megfigyeltétek ,hogy ez úgy működik mint egy szekta csak a hívőknek van hely aki már konkrétumot akar az az ördöggel cimborál. Egy kis idézet a honlapról
"Másodsorban mindketten hiszik Istent. A feltaláló tisztában van a következőkben olvasható írás tartalmával.„hogy ő a feltaláló, szerencséje nagyon is forgandó lehet. Ő is, akár a többi ember, halandó, porból vétetett, és porrá lesz, üdvösségét ő is csak a (gömbön is megjelenített) kereszttől remélheti” Abban bízik, hogy a magyar gazdasági szereplők mellé állnak és közösen viszik sikerre a magyar nép boldogulására.
Soós Zoltán és Veres Klára a logó tervezése során arra következtettek, hogy az anyag szerkezete nem véletlen: - azt érzik, hogy a feltalált anyaghoz Istennek kell, hogy köze legyen, hiszen a feltalált anyag után évtizedek óta kutatnak neves német és svéd tudósok (amelyről a lapunkon külön lehet olvasni), és mégis az anyag feltalálója magyar lett. "
Nem érdekel ki az aki hisz istenben ez mindenkinek a magánügye de az számomra gyanús ha valaki ilyeneket ír. És hány feltaláló írhatott volna még ilyeneket, ők vajon miért nem tették? Lehet paranoiás vagyok.
Én sem az ilyen emberekre mint te is...akik semmi kézzelfoghatót nem tudnak nekem leírni (kimondottan szakmaira gondolok)...csak magyarul fikáznak valamit..ami még nem is kapható és mellé még felvetik a csalás lehetőségét is, fura...
Akkor beszélhetne itt bárki is, ha kapható lenne, és semmi infó nem lenne róla, de tudtommal egyértelműen kinyilatkozták még nincs meg a sorozatgyártás és az eladás feltétele sem.
Axióma:
Nem ismerem a csapatot és nem voltam a construmán sem, viszont én szakmai szempontok szerint gondolkozom..és még egyszer mondom, arról nem alkotok véleményt, amit nem ismerek. És itt szerintem senki nem ismeri.
Persze lehetett itt jelzőkkel illetni a másikat: Vekla "alkalmazott", stb, stb...engem mondtam nem érdekel, sőt az sem érdekel ki a konkurenciája....de gusztustalan amire irányul ez a topik, ami nem más mint a lejáratás....minden infó nélkül...
r0226:
Miért szólítalak meg?..mert bunkóság, hogy másokat sértegetsz..,szakember vagy?..akkor miért nem szakmai érvekkel cáfolsz....??
Nem lehetne inkább túl lépni ezen a vekla "alkalmazotton" és valami érdemleges infót szerezni bárkitől ha már a veklásoktól nem lehet. Kimegyek még egyszer a construmára és török 1-2 mintadarabot az anyagból és egy topik talin megvizslatjuk hogy milyen jó HANGSZIGETELŐ -e.:-))))
Nem tudom miért szólítasz ( én se tettem) meg de nézz egy kicsit magadba meg a hsz.-eimet és talán még te is felfoghatod mivel foglalkozom. Nem mondom meg te is nézz utána ahogy másnak javasolod. Én meg a netfüggés. Amit most most írtál nekem talán magadra értetted, de ezen ne vesszünk össze én így fogadlak el ahogy vagy. :-)) Kicsit diszlexiássan, idegesen, sértődősen.:-)
Ha jol ertem, te tulajdonkeppen semmit nem tudsz az anyagrol se, meg a csapatrol se aki marketingeli, de az biztos, hogy amit mi tobbiek mondunk (pl. Construma tapasztalat), az csak hulyeseg lehet. Legy szives erositsd meg, vagy cafold meg!
Figyelj már ide, mire vagy te vevő????..most is ócsárolod...családi vállalkozás, meg vendéglátás...nem veszed észre magad??????most sem a termékről beszélsz, hanem eltereled a szót....akkor most mi van??????
Egyre lennék kíváncsi...mire lennél te kíváncsi???statikus vagy netalán, hogy tudod értelmezni a szakmai technikai adatokat?
Elnézést kérek az updétes-től mert ő legalább megmondja miből mennyit és miből van ,stb. De ezek semmit csak azt ,hogy milyen jó. Bár már csak látnám mint ahogy itt mindannyian és végre felszállna róla a köd.:-)
Menj már a marhaságaiddal, gondolod érdekel az ilyen netfüggő emberek véleménye, mint a tiéd, Úr isten!! Hol élsz ember!!......
Csak hajtjátok a butaságaitokat...Komolyan sajnállak benneteket...Abból áll az életetek, hogy gép előtt heverésztek...Írhatsz, amit akarsz, a kutyát nem érdekli....