Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2019.01.28 0 0 22649

Szia!

Vigyázz! Rossz a 3 db 60 W sorba kötve nől az ellenállás, következmény: csökken a teljesítmény, fény, hő egyaránt. Nem 3*60 W hanem 60/3, azaz durván 20 W! Nem tudsz 37,6 °C elérni, csak záptojás lesz. 4 db 60 W-os, (az előző kommentem szerint).  Ha, pedig egyenként megy a 60 W, összesen 180 W, lehet tojás rántottád lesz. Ugye ez se kívánatos cél itt.

 

Milyen hőfokszabályzód van? A hisztirésének (+)(-) 0,1 °C  a kívánatos. pl. a tényleg olcsó W1209 kínai kütyü megfelel, de az is célszerű picit átalakítani, kidobni a relét és berakni egy Szilárdtest relét, így pl. ez Druszám szellemi terméke, http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134393421&t=9180932 

 

 

Előzmény: miki1029 (22648)
miki1029 Creative Commons License 2019.01.28 0 0 22648

Szia amit beleraktam,beleragasztottam üveget az hőszigetelt üveg dupla üveg.3 db 60 wattos izzót terveztem belerakni de erről a sorbakötésről még nem hallottam,de értem amit irsz!! Lehet akkor át is variálom úgy ahogy irtad a fűtőkamrába lessz 6db 12es furat szellőzésnek meg a hűtő felső részébe is ugyanúgy 6 db. Forgatni kézzel akarok párásitani az aljába teszek egy tálcát az izzók alá amibe víz lessz, és a vízfelület nagyságával növelem a párát bujtatáskor meg rásegitek max kézzel spricceléssel.meg a hűtő tetejébe 45fokos szögbe lefelé teszek 3pc ventit ez a terv

Előzmény: japipapi (22647)
japipapi Creative Commons License 2019.01.28 0 0 22647

Szia!

1. Kár volt hazavágni a szigetelést, az ablakozás végkép jelentősen csökkenti szigetelés hatás fokát. 

2. Az izzós fűtés a legrosszabb (és korszerűtlen) megoldás.  A tervezett 3 db izzónak mekkora a teljesítménye? Ha nem sorba kötöd, a sokszori ki be kapcsolgatás hamar kiég. Ha sorba kötöd, esetleg egyik kiég, fűtés megszűnik. Legalább -viszonylag biztonságos fűtéshez- 4 db kell, 2-2 sorba, majd a két sort párhuzamosan. (nick nevem alatt többször ott a képlet) Nagyon egyszerűn magyarázva, 4 db 60 W-as izzó esetén ilyen kötéssel 60 W a teljesítmény, soha nem ég ki egy db sem. 100 W-nál 100 W. Az izzószál csak izzik, de minimális a fénye. 

3. Javaslom keresd Chik Fan barátom hsz.-eit, találsz kerámia ellenállásos fűtés is. Tök egyszerű és üzembiztos.

4. Forgatásról nem szóltál, így egyáltalán nem nem javaslok furkálásokat, szigetelés csökkentést, hisz gyakran kell ajtót nyitogatni a forgatás miatt, hűteni is kell, így bőven van szűkséges légcsere.

5. Nem látom hogy megy be "hideg levegő" a fűtő boxba? Tartok tőle, hő rétegezés lesz, ami semmiképpen nem kívánatos.

végül is

6. Hogy lesz párásítás?

 

Bocs, ezek meglátásaim, segítő szándékkal.

 

Ma már titkán nézek be ebbe az oldalra, nem keltetek már, rábízom a természetre. Meguntam, pedig  évekig be voltam sózva keltetésért és képes voltam éjjel nappal manuálisan forgatni. Kényelmesebb, olcsóbb és biztosságosabb a kotlós mama. 😊

 

De drukkolok Neked!

Sok sikert! 

 

Előzmény: miki1029 (22641)
japipapi Creative Commons License 2019.01.28 0 0 22646

Szia!

Talán eredményesebb találhatsz.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9203594

 

Előzmény: roben21 (22644)
japipapi Creative Commons License 2019.01.28 0 0 22645

Vigyázz!

Ha, lázmérőt vettél, rosszat tettél, mert az nem alkalmas hő figyelésére keltetőbe. A lázmérő mindig a legmagasabb értéket mutatja, és esetleg, ha a fűtés bekrebál, hibernálja tojásaid örökre.

 

Előzmény: tizsi_85 (22643)
roben21 Creative Commons License 2019.01.27 0 0 22644

Sziasztok!

Csongrád megyében vagy a környéken szeretnék majd vásárolni magvas magyar kacsa tojásokat.

Aki tud segíteni kérem írjon. 

Köszönöm!!

tizsi_85 Creative Commons License 2019.01.26 0 0 22643

Köszönöm az ajánlatot, de ezerkettővalamennyiért sikerült vennem egy patikában.

Előzmény: Törölt nick (22642)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.26 0 0 22642

Régi, higanyos lázmérő-im is vannak, eladó, ha nem kapnál sehol, ára 1000Ft/db.                                                           

Előzmény: tizsi_85 (22639)
miki1029 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 22641

és még egy olyan dologban akadtam meg hogy a szellőző furatokat szerintetek hova tegyem. én arra gondoltam hogy minden izzó mellé teszek egy 12es furatot az aljába a gépnek illetve még kettőt az izzók alá igy alul lessz hat furat. felülre meg vagy a hátuljába,vagy az ajtóra az ablak fölé megint csak 6db 12es furatot. én igy gondoltam de ebben nem vagyok biztos. szeretnék ebben is tanácsot kérni. a segítséget előre is köszönöm.jelenleg még így néz ki a gép

miki1029 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 22640

Sziasztok!! régebben olvastam a fórumot az elejétől, el is olvastam pár ezer hozzászólást de irni nem irtam soha. na mindegy most igazából egy kis segítséget szeretnék kérni mert keltetőgép építésben vagyok.évek óta terveztem már építeni eggyet de még csak most jutottam el idáig első gépem lessz. na a terv az naggyából megvan, hűtőből készül, 3db izzó lessz a fűtés benne, épp ezzel kapcsolatos lenne az első kérdésem, egyszerű porcelán foglalatot akarok beletenni és arra vagyok kíváncsi hogy a porcelán foglalat a gép működése közben mennyire melegszik. azért vagyok erre kíváncsi mert én a hűtő aljában a hűtő hátulját átfurtam akkorára hogy a foglalat belemenjen csak attól félek hogy a foglalat annyira felmelegszik hogy a hűtő belső műanyag, illetve a közte lévő purhab szigetelés megolvad vagy akár kigyullad.ilyen a foglalat.ilyen a foglalat.

és így akarom belerakni

tizsi_85 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 22639

Kedves fórumtársak!

 

Tegnap kipróbáltam az új szerzeményt, egy IO-103TH-t. Olvastam róla pro és kontra, végül ezt választottam. Azt írja a használati útmutató, hogy a hőmérsékletet automatikusan szabályozza, befolyásolni nem tudjuk. Az lenne a kérdésem, hogy a gombokkal sem lehet? Vagy az utolsó napokban nekem kell gondoskodni az alacsonyabb hőmérsékletről?

Másfél órás működés után 38.2°C-ra beállt, néha felugrott 38.4-re. A szobában hideg volt, kb. 18-19°C, vékony pokróccal be volt takarva. Tervezek venni egy "higanyos" lázmérőt a pontosság kedvéért.

TG

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.24 0 0 22638

Eladó a képen látható muzeális könyvritkaság:"Baromfitenyésztés" kézikönyv.1908-ban kiadott, 140 oldalas, 137 ábrával.Többek közt a keltetőgépek leírásával. Ára 5000Ft, átvehető személyesen Miskolcon.

     

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.24 0 0 22637

Köszönöm az észrevételedet.Valóban nem elég a leolvasás pontossága, de ha nincs más lehet ez is megteszi.

Előzmény: Chik Fan (22634)
czollnerlajos Creative Commons License 2019.01.24 0 0 22636

Szia Chik Fan.

Chik Fan Creative Commons License 2019.01.24 0 0 22635

Szia!

Szerintem kék LED, és nem UV lámpa a fényforrás.
Valószínűleg csak "csicsa". Így "dizájnosabb"!
Fehér LED világításnak több értelme lenne,

de az sem feltétele a sikeres keltetésnek.

Előzmény: MJ_János (22631)
Chik Fan Creative Commons License 2019.01.24 0 0 22634

Szia!

Nem az üzletedet akarom rontani, de ez nem keltetőbe való könyök-hőmérő!
Azok általában 28 - 42 C0 -ig vannak beskálázva, és tized fokonként.
Ez, ahogy írod is, kazánhoz tökéletes.

Keltetőbe túlságosan durva az 1 C0 leolvasási lehetőség.

Előzmény: Törölt nick (22633)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.23 0 0 22633

A kép róla:

Előzmény: Törölt nick (22632)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.23 0 0 22632

Eladó egy, a képen látható higanyos könyökhőmérő.Kazánhőmérséklet mérésre is szokták használni, vagy keltetőgéphez.Ára 2500Ft.Miskolcon szemékyesen átvehető.                                    Édeaapám a 70'-es évek elején vett egy bükkszentkereszti embertől egy keltetőgépet.Abban is ilyen hőmérő volt.Étermembrán kapcsolója kapcsolgatott egy, a keltető belsejében lévő 40W-os izzólámpát, ami melegítette a tojásokat.Oldalán volt egy paradicsomos konzervdoboz, ejtőcsővel, amiből a lassan leszivárgó víz biztosította a páratartalmat.

MJ_János Creative Commons License 2019.01.23 0 0 22631

Helló!

 

Csak érdeklődének, hogy a kék fény (UV lámpa) miért kell bele, igazából miért UV lámpa kell bele?

Előzmény: traktoros82 (22582)
Sam711 Creative Commons License 2019.01.19 0 0 22630

Sziasztok! Ezt a keltetőt ismeri valaki? Tapasztalat esetleg?

japipapi Creative Commons License 2019.01.01 0 0 22629

Itt egy link, hogy ne keljen keresned :-) http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143577817&t=9180932

 

Előzmény: Zs.emu (22627)
japipapi Creative Commons License 2019.01.01 0 0 22628

Szia!

Az éteres szabályzás nagyon idelyemúlt technológia. Ha, keltetni szándékozol, talált itt bőven technikát. Potom áron kapható pl. az eBay-on is, pár száz Ft, nem nagyon érdemes kitalálni, amit már kitaláltak. Javaslom használd a keresőt. 

Előzmény: Zs.emu (22627)
Zs.emu Creative Commons License 2018.12.30 0 0 22627

Szép napot. Kellemes ünnepeket

Most, böngészgettem mai nap a netet. Étermembránt keresek, s a google felhozta az index.hu oldalt ezzel kapcsolatban. S, így találtam rá itt, az étermembránra. Igaz, hogy már igen csak régi a bejegyzés 2009.05.28-as. amit ezzel kapcsolatban felraktál. Szükségem lenne étermembránra, ennyi év távlatában is tudnál esetleg segíteni, ezzel kapcsolatban? Mert, hogy akkor írtad tudsz szerezni.

Előre is köszönöm.

Szép napot. üdv. Zsolt

 

Előzmény: gyula.uw (2118)
pityesz001 Creative Commons License 2018.11.01 0 0 22626

Sziasztok!

Hú de rég jártam itt!

Remélem elnézitek...." mindig összeszedem a kellő információt és nem jövök többet"

 

Már sokadik keltetőgépem építem, mindig elajándékozom családi körökben. és jól beváltak, de mindig találok fejleszteni valót és újjitást.

Mostani tervem egy Pl Midi 230 as másolása, megvannak a méretek a befoglaló méretü doboz elkészült,  de nemtudom hogy ezeknél a gépeknél a fűtés hol helyezkedik el és milyen módszerrel,

A hagyományos orosz ipari keltetőgép elektronikiját használom szintén, ez tudja mérni a hőfokot,páratartalmat, szabályozza  a hőfokot, páratartalmat, a forgatást, és riaszt, nekem ezek beváltak, Szintén 12v DC táppal, hogy akkumlátorról is működjön, 

illetve a gyári pl forgatómű mérete érdekelne szintén ha van valakinek, 

Köszönöm előre is!

Pista!

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.27 0 0 22625

Van egy régi higanyos hőmérőm eladó.Tetején van 2 db csavaros érintkező.Ára 3500Ft.Miskolcon átvehető személyesen.                                            

gyalog.galopp Creative Commons License 2018.10.10 0 0 22624

Csak , mint érdekességet írom.

Tegnap délután megláttam egy tyúkot, amint az udvar közepén gubbaszkodik, szemmel láthatóan nem különösebben volt fogékony a külvilág iránt.

Arrébb löktem, mégis mi baja van, mire jellegzetes kotlós reakció, felborzolt tollakkal támad, majd két kiscsibe hangos csipogással fejezte ki méltatlankodását a bio inkubátor eltávolítása miatt.

A tyúk 10 db tojást rakott le az udvar sarkában lévő vashulladék közé, egy félbevágott, lefordított öntöttvas fürdőkád alá a puszta földre. A tízből négy kelt ki, egy elpusztult, egy vagy megmarad vagy nem, 2 makkegészséges.

A természet hajlamos az extrém dolgokra, nem kell neki PID vezérlés.

Ladybee Creative Commons License 2018.10.08 0 0 22623

Vegyél PL.Maschinet, megbízható típus.

Előzmény: mint oldott kéve (22622)
mint oldott kéve Creative Commons License 2018.10.08 0 0 22622

Sziasztok! Mostanság kezdtem foglalkozni a keltetés kérdéssel, mert van egy tanyám, ahol a pipiknek príma helyük van, teljesen természetes körülmények között lenne hús, tojás. Nézegettem a különféle keltetőgépeket. A románhoz sok bizalmam nincs, de egy videón a fickó elég szép eredményt ért el vele. A Bene féle keltetőgép tetszene, árban is annyi, amennyit rá szánnék, csak nem értem azt a sok mindent, amit a fűtőegység kapcsán magyaráz a narrátor. Minek kell annyi minden? Nem csak beállítjuk a szükséges hőmérsékletre aztán a gép a termosztát révén tartja? Szóval mit ajánlotok? A házi barkácsolásban én nem gondolkodom. Előre is köszönöm.

madar86 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 22621

Mar nem uzemel.

Nem is fogok csak tavasszal keltetni mar a nyar elejiek szepek az utobbiak nem akarnak noni :-(

 

Cserelem majd az erzekelot.

 

Nem tudom belefogjak e a legkeveresesbe :-(

Előzmény: japipapi (22619)
japipapi Creative Commons License 2018.08.23 0 0 22620

erdőkbe helyett, redőkbe

Előzmény: japipapi (22619)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!