!!!RENDKÍVÜL AKCIÓSAN!!! Költözködés miatt Eladó egy fél éves nagyon szép egészséges Sinaloe Királysikló pár(2 db), kompletten szépen háterezett nagy terráriummal együtt hüllőbarátoknak!
Mérete: 85m x 75sz x 45m.
A terrárium teljesen berendezett és hátterezett.
Teljes berendezéssel, fenyőkéreg aljzattal (+1 zsák ajándék) , hőmérőkkel, itatóval, hüllő búvóhellyel, és műnövényzettel együtt vihető el. Ezen kívül egy 15 „fős” hófehér fehér egér család is jár hozzá (igény szerint) tartó dobozban, külön egér itatóval-etetővel együtt, táplálék eleség gyanánt utánpótlásnak (mivel a kígyók nagyon szépen esznek!) Ár: 20.000.-Ft
A Börzsönyben a pettyes göte lárvák pocsolyákban, dagonyákban; a szalamandra lárvák patakokban élnek. Nagyrészt, mert szalamandra lárvát láttam már pocsolyában, de pettyes gőte lárvát még nem láttam hideg hegyi patakban.
Előcsalta a lábatlanokat az eső :) egyet láttam, naná a pince melletti meredek falon, ahol elérhetetlen volt számomra - papucsban nem mászok fel odáig...
Én 8 éve gazdálkodom kis kertben előtte (aszfalt betyár voltam), de még sosem permeteztem , így olyan is volt a termés ha volt.
Idén meg próbálkozom permetezéssel, de csak csalánnal meg valami gombaölő szerrel.
Most áztatom a csalánt csak nem tudom meddig kell a neten változó időtartamokat írnak.
Nálam is le van maradva (l az íriszek nem virágzanak még), de mert más a mikróklímája a helynek ahol vagyunk. Agusztus elején megyünk balcsira addig még bármi lehet.
Még a szomszéd kerti tavánál sem jöttek elő a levelibékák, pedig tavaly sok koncertet hallgattunk estefelé :)
Itt másfél hónapja nem esett annyi eső, hogy hajtson a gaz kifelé, igaz, drasztikusan kiírtottam a most épp magról kelő iszalagokat, meg a csalánt, és még a vetemény sem jön kifelé...szóval semmi bújnivaló hely nem alakult ki egyenlőre, ami tavaly ilyenkor már adott volt. A lábatlanok meg rendre előjöttek eddig, volt, hogy szembecsúszkált velem a járdán, a kutyáim meg követték, és fintorogtak.
Igaz, hogy évek óta írom, mikor permeteztem, és milyen állapotban voltak a gyümölcsfák, most bő három héttel vagyok elmaradva a tavalyi évhez képest. Itt az anyák napja, és még nincsen tulipánom, csak a koraiak virágoztak...vicces, nem mondom...