Keresés

Részletes keresés

BXtwelve Creative Commons License 2011.06.15 0 0 1083

Köszi!

 

Ez biztos? Olyan egérszürke színe van.

Rézsiklót olyan sárgásnak képzeltem. :-)

Előzmény: Törölt nick (1082)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 1082

Rézsikló.

Előzmény: BXtwelve (1081)
BXtwelve Creative Commons License 2011.06.13 0 0 1081

Sziasztok!

Segítséget kérnék!

 

Elhanyagolt, száraz, homokos kertünkben megjelent az alábbi állatka.

Mi lehet ő?

T. Thick Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1079

Vízi ez, főleg a szája körüli "fogmintából" látszik. A sárga folt a fénytörés és a vedlés előtti halványabb mintázat miatt nem látható.

Előzmény: Szeplák (1078)
Szeplák Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1078

Ha látnék sárga foltot, én is azt mondtam volna, mert mintája elég gyér és a kockás eléggé vízhez kötött lény is.

Előzmény: ME* (1077)
ME* Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1077

vízi

Előzmény: Szeplák (1072)
ivaan Creative Commons License 2011.05.29 0 0 1076

Nálunk a patak melletti nádasban vannak gőték, de a vízórában is találtam egyszer vagy tíz darabot ősszel.

Tavasszal kiraktam őket az elkészült kerti tóba, de azóta viszont a nem a vízórában telelnek ki.

Egyébként a szalamandra lárva inkább a hidegebb tiszta vizeket szereti és a pocsolyában biztos rossz a túlélési arányuk. 

Előzmény: Törölt nick (1065)
BPI-145 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 1075

Értem. Köszönöm! :)

Előzmény: Szeplák (1074)
Szeplák Creative Commons License 2011.05.29 0 0 1074

Nem vak, csak éppen vedlés előtt áll!

Előzmény: BPI-145 (1073)
BPI-145 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 1073

Köszönöm! Elképzelhető, mert láttunk ott egy másik, jóval kisebb kígyót. Ja, és a szeme: jól látom, hogy vak?

Előzmény: Szeplák (1072)
Szeplák Creative Commons License 2011.05.29 0 0 1072

Kockás sikló(?)Valszeg "fészkelő" helyet keresett ott.

Előzmény: BPI-145 (1071)
BPI-145 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 1071

Megtudná mondani valaki, hogy ő milyen fajta? Fél órája készült a kép, szalmabálák között volt.

.

troger242 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 1070

Mátra

Előzmény: ivaan (1064)
dpeter5 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 1069

!!!RENDKÍVÜL AKCIÓSAN!!! Költözködés miatt Eladó egy fél éves nagyon szép egészséges Sinaloe Királysikló pár(2 db), kompletten szépen háterezett nagy terráriummal együtt hüllőbarátoknak!

 Mérete: 85m x 75sz x 45m.

A terrárium teljesen berendezett és hátterezett.

Teljes berendezéssel, fenyőkéreg aljzattal (+1 zsák ajándék) , hőmérőkkel, itatóval, hüllő búvóhellyel, és műnövényzettel együtt vihető el. Ezen kívül egy 15 „fős” hófehér fehér egér család is jár hozzá (igény szerint) tartó dobozban, külön egér itatóval-etetővel együtt, táplálék eleség gyanánt utánpótlásnak (mivel a kígyók nagyon szépen esznek!) Ár: 20.000.-Ft

Érd: dpeter5@freemail.hu, 06-20/499-1816

linus79 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 1068

valoszinü a kecske taposott rá, mert kint legelnek az itatoja mellet találtam igy ,köszi szépen a segitséget 

Előzmény: Szeplák (1067)
Szeplák Creative Commons License 2011.05.22 0 0 1067

Lábatlan gyík!Agyon lett ütve?!:(

Előzmény: linus79 (1066)
linus79 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 1066

segitenétek ez milyen? kint volt a kertben ez a feje ez a hossza kb20-25cmilyen fehéres a hasaés ilyen a farka köszi aki segit 

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.22 0 0 1065

A Börzsönyben a pettyes göte lárvák pocsolyákban, dagonyákban; a szalamandra lárvák patakokban élnek. Nagyrészt, mert szalamandra lárvát láttam már pocsolyában, de pettyes gőte lárvát még nem láttam hideg hegyi patakban.

Budaiban hogy van ez? 

Előzmény: ivaan (1064)
ivaan Creative Commons License 2011.05.22 0 0 1064

Merre van az erre egyébként?

Nálunk pettyes göték élnek a budai hegyekben, de ez ehet hogy szalamandra lesz .

 

Előzmény: troger242 (1059)
troger242 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 1063

Köszi a segitséget mondenkinek!

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 1062

Igen, de lehet halvány, alig észrevehető is. Nem találom a saját képeimet, de itt van egy jellegtelen lárva.  Innen: http://www.mme.hu/khvszweb/index.php?option=com_content&view=article&id=54%3Afoltos-szalamandra-salamandra-salamandra&catid=44%3Ahazai-keteltuek&Itemid=75&lang=hu

 

Előzmény: Szeplák (1061)
Szeplák Creative Commons License 2011.05.19 0 0 1061

Azoknak ebben a korban sárga folt a ban a "combjukon", nem?

Előzmény: Törölt nick (1060)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 1060

Foltos szalamdra. Ilyen lesz. 

Előzmény: troger242 (1059)
troger242 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 1059

Üdv Mindenkinek!

Megtudná valaki mondani,hogy ezek itt mik?Patakban élnek,ennyit tudok róluk.

T. Thick Creative Commons License 2011.05.03 0 0 1058

Én füstölő (!) folyadékot láttam belefolyni pár hete alkonyatkor a Szugló és az Egressy út között, a síoktató-pályánál.

 

Előzmény: yxc432 (1053)
Xafi Creative Commons License 2011.05.03 0 0 1057

Előcsalta a lábatlanokat az eső :) egyet láttam, naná a pince melletti meredek falon, ahol elérhetetlen volt számomra - papucsban nem mászok fel odáig...

ivaan Creative Commons License 2011.05.01 0 0 1056

Én 8 éve gazdálkodom kis kertben előtte (aszfalt betyár voltam), de még sosem permeteztem , így olyan is volt a termés ha volt.

Idén meg próbálkozom permetezéssel, de csak csalánnal meg valami gombaölő szerrel.

Most áztatom a csalánt csak nem tudom meddig kell a neten változó időtartamokat írnak.

Nálam is le van maradva (l az íriszek nem virágzanak még), de mert más a mikróklímája a helynek ahol vagyunk. Agusztus elején megyünk balcsira addig még bármi lehet.

 Neked is kellne egy kerti tó szerintem :) 


 

 

Előzmény: Xafi (1055)
Xafi Creative Commons License 2011.04.28 0 0 1055

Még a szomszéd kerti tavánál sem jöttek elő a levelibékák, pedig tavaly sok koncertet hallgattunk estefelé :)

Itt másfél hónapja nem esett annyi eső, hogy hajtson a gaz kifelé, igaz, drasztikusan kiírtottam a most épp magról kelő iszalagokat, meg a csalánt, és még a vetemény sem jön kifelé...szóval semmi bújnivaló hely nem alakult ki egyenlőre, ami tavaly ilyenkor már adott volt. A lábatlanok meg rendre előjöttek eddig, volt, hogy szembecsúszkált velem a járdán, a kutyáim meg követték, és fintorogtak.

Igaz, hogy évek óta írom, mikor permeteztem, és milyen állapotban voltak a gyümölcsfák, most bő három héttel vagyok elmaradva a tavalyi évhez képest. Itt az anyák napja, és még nincsen tulipánom, csak a koraiak virágoztak...vicces, nem mondom...

Előzmény: ivaan (1054)
ivaan Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1054

Lehet hogy rosszkor voltál rossz helyen .

Nem olyan eltűnősek meglátod előkerülnek a korhadt farönkök alatt és kövek alatt érzik jól magukat.

Esős időben kell találkoznod velük majd és májusban van a párzás tehát nincsenek elkésve.

Én a héten láttam az egyik réz siklómat az ablakpárkányon napozni nem sokat nőt ősz óta , de majd nyáron bepótolja.

Előzmény: Xafi (1051)
yxc432 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1053

Rákos patakba állítólag a Mexikói úti csatornázás miatt folyik a cementlé, tud róla valaki?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!