Keresés

Részletes keresés

szega Creative Commons License 2002.10.03 0 0 458
Bocsáss meg Karvaly, de most el kell rohannom, ezért ha írnál, arra csak holnap tudok válaszolni. De ha van mondandód, okvetlenül reagálni fogok rá!
szega Creative Commons License 2002.10.03 0 0 457
Hopp, közben írtál még egyet, ezt csak most olvasom. Látod, erről írtam az utolsó mondatokban. Odavesztek a tojások, és nagyon bosszant Téged. Megértelek, de szerinted mit szólna a rendőrség, ha odamennék, és aszondanám: "Én nagyon jól vezetek, nem volt még balesetem, hadd menjek már 70-el lakott területen belül is!"
Elhajtanának a francba! Sajnos az értelmes és becsületes embereket is olyan mércével mérik, mint az idiótákat vagy a gazembereket. Pontosabban, ezeket a mércéket túlbiztosítással állítják be. Persze gyakran így se működnek.
Előzmény: KARVALY (455)
szega Creative Commons License 2002.10.03 0 0 456
Akkor most szerva itt.
Ha már törvény: a sólyom (így pongyolán) HAZAI VÉDETT (8/1998), míg az ara Washingtoni-s. Utóbbi esetében a faj státuszától (függelék) függ, hogy mennyire szigorú a kereskedelme, egyáltalán lehet-e. De ha a papírja rendben van, akkor mehet. Tudniillik minket, magyarokat csak annyira kell, hogy érdekeljen egy egzotikus faj védelme, amennyi ebből ránk tartozik. Csatlakoztunk az Egyezményhez, és amit kell, betartunk és betartatunk, kész. Nem mi döntjük el, hogy az ara mennyire van veszélyben. Ecet Gergő jogszerűen megveszi, hazaviszi, nem ért hozzá, megdögleszti. Nem tetszik, de nem szólhatunk bele. Gondold el, ha a sokezer görög teknős tartót kéne vizsgáztatni...
A solymászok jelentős része azonban olyan fajt tart, ami a hazai fauna része, taxonómiai szempontból. Magyarán ha Te egy valag pénzért veszel egy skót vagy akármilyen vándort, akkor egy olyan faj egyedét akarod tartani, ami hazánkban is él. Az alfaji státusz nem számít!!! Marha szigorú a szabályozás, ez igaz. De ha nem lenne az, félő, hogy pénzes dilettánsok is vennének és hoznának be mindenféle jószágot. Amit aztán megunnak, és elengedik. Ha elpusztul, nincs gond. Ha viszont pl. a hazai egyedekkel hibridizálódhat, az nem oké. A vadon befogott héjákkal pedig szintén nem játszhasson akárki. Azok, akik engedélyt kaptak ragadozómadár tartására, mind valamilyen szinten lekáderezett emberek, akikben remélhetőleg meg lehet bízni, hogy ezt a szép hobby-t (hangsúlyozom, ez HOBBY, és nem az élethez tartozó, szinte kötelező tevékenység) elhivatottan űzik. És nagyon vigyáznak a madarukra!
Végül kérdésedre, miszerint: "...Mi neked a csomó?!? ..." az a válaszom, hogy lapozd fel a 13/2001-es KöM-rendeletet, tetszés szerint válassz ki egy védett fajt, és kérdezd meg tőlem, hányan tartják engedéllyel!!! A solymászathoz biztos értesz, de ha azt hiszed, hogy tizesével szaladgálnak az olyan emberek, akik mondjuk engedéllyel tartanak macskabaglyot, levelibékát, Petényi-márnát, sisakos sáskát, zöld gyíkot, stb., akkor nagyon tévedsz. A hazai védett fajok közül messze-messze a Falconidae-Accipitridae családba tartozó fajok legális tartása a legelterjedtebb! Persze a legálisan tartott fajokra gondolok! És ennek nyilván az az oka, hogy egy régi, hagyományos vadászati módot tart életben a solymászat, a hozzá kapcsolódó kulturális értékekkel, és szakmai tudással együtt.
Viszont ha én szeretnék otthon tartani homoki gyíkot, hiába van szakirányú végzettségem, tudásom, miegyéb, NEM tarthatom, mert nem teljesül a közérdek!!! És ez így van rendjén, nem is akarok tauricát tartani, bár nagyon tetszik. Helyette leopárdgekkóim vannak.
Arra akarok kilyukadni, hogy a solymászok, ha végigjárják a valóban nagyon rögös utat, akkor bizony tarthatnak madarat, míg az "egyéb védett" kategóriába tartozó fajokat NEM tarthatja szinte senki emberfia.
Ez a probléma másik nézete. Nagyon szívesen beszélgetek Veled, de kérlek, ne a valós vagy vélt sértettség alapján ítélj. Semmi bajom a solymászokkal, de Te hogyan szabályoznád a kérdést? Konkrétan! Bárki tarthat, aki Neked tetszik? :)))) (ezek itt smiley-k!)
Előzmény: KARVALY (454)
KARVALY Creative Commons License 2002.10.03 0 0 455
ja és azt elfelejtettem még, hogy ha tenyészteni akarom a sólymaimat, akkor ugyan úgy 2 rongyért kérvény+ 30 napnál nem öregebb elkörcsi bizonyítványt is be kell adnom!!!!!!!

Papagáj és egyébb más hobby szinten tartott állat esetében elég ha előzetesen bejelentem (illetékkötelezettség nélkül) hogy ezt és ezt tenyésztem, majd ha van szaporulat akkor a szaporulatot, és kérek hozzájuk (szintén térítés nélkül) original CITES-t.

ráadásul nekünk össz vissz 6 madarunk lehet, ha ezt a kvótát kimerítettük, a tenyésztési engedély már megkérdőjelezhető, illetve írásban kell közölnöm mi lesz, név szerint kihez kerülnének a fiókák, stb.
Én idén elvettem a vándorom alól a tojásokat, a bürökrácia meg bassza meg...
Egyet értek a kávé tengerbe szórásával és a lámpa vasra való akasztással...

Előzmény: KARVALY (454)
KARVALY Creative Commons License 2002.10.03 0 0 454
Asszem vagy nem ismered a törvényt, vagy te is csak felületesen olvasod.
"...nem tarthatna egy csomó ember engedéllyel kampóscsőrüt..." Mi neked a csomó?!? Ma Magyarországon 120 bejegyzett solymász van és ebből kb. a 60%-a tart madarat. Mondjuk 80 ember. Hát igen borzasztó sok!!!
A természetvédelmi törvényt azért alkották, egyetemesen gondolkodva, hogy védelem alá vonjanak területeket, állatokat és növényeket.
A védetté nyílvánított állatokra egységesen vonatkozik a törvény ugye.
Vegyük az ara papagáj, vagy egy jákót, akinek a védettségi foka a vándor sólyoméval vág.
Díszállat boltba bemész, kifizeted a papagájért a kért összeget, a nevedre átírják a CITES papírját és ámen, vagy bejelented, vagy nem. Nagy bajod nem esik, azaz nem kobozzák el. Ha tenyészteni akarod, akkor persze a te érdeked, hogy a tenyészetedet bejelentsd, hogy nyilvántartásba vegyenek. Mindez idő és illeték nélkül.
Nézzük a másik oldalt. Hogy egy vándor sólymot vegyél, le kell tenned az állami vadász, solymász és természetvédelmi elméleti és gyakorlati vizsgát. Ki kell váltanod a vadászjegyedet és kötelező vadászati biztosításodat. A törvény által előírt méretű voliert meg kell építened a megfelelő és előírt berendezési tárgyakkal. A tenyésztőnek 2000 Ft-os okmánybélyeggel beadott kérelemmel kell kérvényezni, hogy neked eladhassa, ajándékozhassa a madarat. Erre a hivatal 90 napon belül válaszol. (közben a madár ül és öregszik) Jönnek megnézik a tartóhelyedet és igazolásaidat, megkapja a tenyésztő azt elidegenítési engedélyt, akkor te a vásárló szintén 2ezres okmánybélyeggel tűzdelt kérvényben megkéred a tartási engedélyt az adott madárra. A hivatal 90 napon belül megint dönt róla, ha minden OK volt akkor meg kapod 1 évre!!!!!!! a tartási engedélyt, melyet minden évben 2000Ft tal újra meg kell kérvényezni!!!! Amíg a papagájra korlátlan a tulajdon joga a vásárlónak, addig a solymásnak csak korlátozottan adják ki. Azazaz, ha meghal pl. akkor a családja a drága pénzen vett madarat nem örökölheti meg, az állam elkobozza!!!!!!
Ez csak egy diszkriminatív példa. Párhuzamot vonva a többi szankciókkal, te is belátnád, hogy minket "csomó embert" nem az bosszant, hogy vizsgákkal kell bizonyítanunk folyamatosan (mert én már az elmúlt húsz évben ugyan abból 3 alkalommal tettem vizsgát, mert mindig hatályonkívül tették...) hogy megfelelünk a törvényi elvárásnak, hanem az, hogy más védett állat tartót semmi hozzánk hasonló szankció nem súlytja. Kiváncsi vagyok a sok nagypapagájosra, amikor hasonló módon értékesíthetnék a szaporulatukat és a vásárlónak is természetvédelmi vizsgát kéne előtte tenni, és a törvénybe előírt röpdét felmutatnia, mielőtt egy jákót megvesz. Ismeresz olyan magán embert és nem tenyésztőt, aki egyszem jákóját, az előírt 3x4x2méteres röpdéjében tartja?
90%-ban kalitkában vannak bezsúfolva, még ha a kalitka nagynak is tűnik, hmm kérdem tud abban kényelmesen repülni? Tehát ahogy te is látod, nem az előírások betartásával van problémám, mert MI!!! betartjuk, csak az egyébb védett állattartónak nem kell. Ha meg ez nem diszkrimináció, nincs is miről társalognunk...
Ja és kampós a csőre a zsidó rabbi mellett a papagájoknak is:P

Akit meg említesz nem lehet solymász, ha engedély nélkül tart madarat. Mert orvosi diploma nélkül operáló ember sem orvos ugye, csak sarlatán...

Előzmény: szega (450)
Rianna Creative Commons License 2002.10.03 0 0 453
A róka egyébként baromi hasznos.
Érdekes, hogy nem épp hatalmas méretei ellenére szinte egyedül maradt csúcsragadozónak. Elvégre farkasunk nem nagyon van, az áttévedt medvét meg azonnal kilövik, vagy mittudoménmicsinálnak vele..
A róka sokkal többet használ a rágcsálók kordában tartásával, mint amennyi kárt okoz a baromfiudvarban. Emberi (gazda) szemszögből persze inkább az a látványos, ha bezabál egy két tyúkot, mint hogy az éves termés X%-át nem engedi felzabálni a rágcsálók által.. Nem mindig látják az emberek a lényeget..
szega Creative Commons License 2002.10.03 0 0 452
Oké, oké, tényleg csodálatos állat a róka, csak épp annyira sikeres az immunizálási program, hogy Karakék ezerrel szaporodnak. A veszettség volt az egyik gát, ez most mérséklődött. A populáció egyedszámát szabályozni puskával a legegyszerűbb...
Előzmény: nhmus-herp (451)
nhmus-herp Creative Commons License 2002.10.03 0 0 451
Amarok!

Láttál már rókát vadászni? Ha nem egyszer figyeld meg, ha lesz rá alkalmad.
Én olvastam róla, de nem hittem el. Aztán vagy egy éve nyílt módom megfigyelni egy rókát vadászat közben.
Sokan mondják a róka tolvaj és irtani kell!!!
Én azt mondom, hogy aki így vadászik az megérdemli a zsákmányt, mert az vadászat!
Egy statisztikai adat, megbízható információból származik:
Szabolcsban számolták össze, házak, tanyák körül egy év alatt öt rókát lőttek meg a vadászok, ami mind az öt terítékre került. Ebből az ötből mind az ötnek volt valami baja, vagy csontig volt soványodva, vagy sebes volt a pofája, három pedig fél szemére vak volt.
Ergo: az a róka megy az ember környékére vadászni, aki már máshol nem képes táplálékhoz jutni.
Ennyit a mezőn lőtt rókák életéről.
Több vadász (elnézést kérek a tisztességes puskásoktól) többet érne azzal, ha megfigyelné az állatot, mielőtt oldalba lövi...

Előzmény: amarok0 (448)
szega Creative Commons License 2002.10.03 0 0 450
"...Minket solymászokat több dolog miatt utálnak és diszkriminatív módon támadnak..."

Azért egy kicsit árnyalnám a képet. Ha így lenne, akkor nem tarthatna egy csomó ember engedéllyel kampóscsőrűt. De tarthat. Csak vannak bizonyos előírások. Ezeket LEHET teljesíteni, mint egy rakás példa mutatja. Persze nem könnyű, de ez még nem diszkrimináció.
A dolog másik oldala, hogy ki számít solymásznak? Akinek van engedélye? Egyesületi tag? Vagy mindenki, aki madarat tart? Mert akkor az a fiatalember is solymász, aki egy budai kerületben a ház belső udvarán tartott egy héját volierben, persze engedély nélkül. A madarat már csak döglötten láttam, körülötte döglött laboregerek, bűz, miegymás. Az efféle esetek elfogadhatatlanok!

Előzmény: KARVALY (449)
KARVALY Creative Commons License 2002.10.02 0 0 449
No jó nevitkazzunk gasztronómiai, vagy egyébb állati "áldozatot" kívánó dolgokon. Hisz látod nincs értelme. Egy dolog a háztájiban nálam nem játszik. Amit én felnevelek, azt nem tudom levágni és megenni. Ha most ebből nagy dolgot csinálnék itten:) akkor minden kistermelőt elő kéne vezetni, persze ott is vannak kivételek és profi farmok, mint az a Kistermelők lapjában olvasható. Tood azon azért még is röhögök, (nem rajtad! csak én elég vígkedélyű vagyok alapból) szal, ha belépünk az EU-ba, amiben igazán nem tudok hinni még, szóval ott lesz nagy kukálás, hogy előírás a főtött disznó ól, egy állatra meghatározott férőhely, stb. Szerinted itthon az átlag a jószágából élő egyszerű ember, fog e ilyesmivel foglalkozni? Persze hogy, fog mert büntetni fogják, és jól jön majd a ország büzséjének a nemtervezhető "adományok".

Kissárc koromban mindig vadásznak készültem, mert kevés olyan szakma van, mely olyan szabadságszeretettel átfűtött mint az. és persze maga az egész természet az élőlényeivel+ minden. Levelezőn el is végeztem meló mellett, szakmám is lett belőle, még sem mentem el. Ahogy felnő az ember, egyre több pofont kap az ideáktól. Ekkor érdekelni kezdi a háttér, és elmegy a kedve a dologtól. Puskáimat is egy napon belül eladtam jó 15 éve, mert a vadászat és a köre nekem túl idegen és távoli volt, az átlag elképzelt, és filmeken vázolt "valóságtól". A solymászat viszont mindig izgatott, mert egyrészt egy vad madárról van szó, ami idomítás után nem fél tőlem, elfogad társának, és még párjának is. Ő ugyan úgy vadászik mint ha szabad volna, csak velem. Ennél nagyszerübb és természetes vadászati formát el sem tudok képzelni. Gondolom azt mondanom sem kell neked, hogy a ragadozók a természetben szelektálási folyamatot töltenek be. A puskás, íjász vadászat esetében az ember szelektál, ami ugye picit eltér egy ökoszisztéma normáitól.
Hogy miért nem lehet a nemzeti parkok területén solymászni, erre a KÖM. válaszát idézem, ezen belül is az OTVH vezetőinak álláspontját: "CSAK!"
Minket solymászokat több dolog miatt utálnak és diszkriminatív módon támadnak. Elég ha elolvasod a természetvédel törvényt...
A lényeg, vagy elözmény. Anno európa hírű volt a hortobágyi és a kiskunsági területek, és az ott folyó solymászat, talán hallottál a halastavak védelmében felállított sólyomtelepről. Itt mezőgazdasági természetes riasztó ezközökként volt bevetve a sólyom szűrkegémek és a vetéseket aprító varjak ellen, igen nagy hatékonysággal és természetben illő módon. persze Rákosi egy tolvonással betiltotta, mert a kommunista elvbe nem fért bele az úri passziót szimbolizáló solymászat. ez a szemlélet néhány évtizedekig fenn maradt, sok harc és kompromisszum árán vagyunk elfogadva és törvénybe beiktatva. Mégis a fő helyen maradtak olyan személyek akik ennek súgallatával csináltak, akarnak csinálni kariert. Számomra is furcsa teológiájuk, a nemzeti parkokra való solymászat káros mivolta. A fakitermelés és lőfegyverekkel való vadászat az nem! A sólyom, vagy héja portyázó röpte nem lehet egyik haza tájon sem faunaidegen, az emberé dettó, és még a kutya és a ló használatát sem zárhatja ki, hiszen a jószágra, portára is kutyák vigyáznak, a ló meg manapság szédületes hobby ívet fut.
Itt a bibi a solymászatban van, nem szabad kiderülnie, hogy milyen természetvdélemi, ökológiai együttható, a többi természetben való mizgáskör mellett. Egy földműlessel és termésbetakarítással járó technológia tízszer több kárt okoz az adott ökológiában, mint a solymászat. ŐK másképpen látják.
És vulgárisan, mindig az erősebb kutya B... K...
üdv karvaly

ja a fecske. Alapjában véve a sarlós fecskét nem fogja meg ragadozó madár. itt felnőtt és életerős madárról van szó. A kaba és a vándor fog fecskét, de számtalanszor láttam karvalyt is zsákmányolni (molnár és füstifecskét), valamint héját is. Viszont ott fiatal, frissen kirepült egyedek, illetve a vonulásban és hideg időben megfáradt, alultáplált, így kevésbé menekülni tudó egyedek voltak a zsákmányok. Hogy honnan veszem hogy alultápláltak. Tudod a fecske pont egy olyan madár mint a sirályfélék, imádnak repülni, némi pihenés és a költésen kívül állandóan a levegőben vannak. Amikor szinte zsufolásig tele van a sürgöny drót, az a kirepült fiatalok és a megfáradt vándorok okán van. Gyűrüző is vagyok, így ebben az időben fogott madaraknak igen csak kiállt a mellcsontja, ami alultápláltságot mutat. Egy ilyen madár persze elhullik magától a vonulástól is, ha nem tudja magát össze szedni. De arra nincs idő, mert az idő és az ösztön kereke hajtja őket gyilkos menetben. Így könnyen szelektálnak a sólymok, úgy is a tengerbe vesznének szegények, így meg más predátornak adnak túlélési esélyt. Igen ilyen ez a szép körforgás, mások elmúlásával újjulnak a lépcsőn felette állók.

Előzmény: amarok0 (447)
amarok0 Creative Commons License 2002.10.02 0 0 448
Kutyamentésekről jut eszembe - a jelenség egyik oldala, hogy mit keresnek a szakmányba divatos fajokat tenyésztők, stb. stb., a másik meg, hogy sok ember nem birja nézni a sintérre v. éhhalálra váró állatokat - s ha neki van saját kutyája, annál kevésbé. (Én is találtam már gazdát a milliomos örökösök által szomjhalálra itélt keveréknek, s etettem másfél évig az utcára került staffordshire terriert, aki aztán nem kellett a börtönből kiszabadult drogterjesztő gazdának.) De igy van ezzel volt osztálytársam, volt munkatársnőm - tisztesen negyvenesre vénült, családos emberkék. Az megint más, hogy igy az országos jelenséget, - a százezrével utcára került kutyák ügyét nem lehet megoldani.
amarok0 Creative Commons License 2002.10.02 0 0 447
Karvaly,
gondoltam hogy ez lesz a válaszod.
Megnyugtatlak, hogy gyógyszert nem szedek (egy azOnkológiai Intézetben gyógyithatatlannak nyilvánitott - de 3 éve leküzdött - betegségem alatt se fogadtam el). Tojásokat, csirkéket, halat
kisvárosom piacán attól veszek, akinél ismerem az eredetét.
Nekem a ketrecben, kifutóban stb tárolt vadállatok ---pszichikai tétlenségre kényszeritése az elviselhetetlen. Te azt már sz
épen kifejtegetted, hogy izlések és pofonok...!

Tetszenek a több holdas területeken nevelkedő szarvasmarhák, ők is egy táplálék, de ADDIG is megélik a saját életüket. Röhögj csak!!!
A határban lelőtt rókából szép prém lesz - de ADDIG is róka.

Ha már éppen itt lovagolsz vesszőparipáidon (mint mindenki), legalább áruld el, hogy egyik kedvenc madaramat - sarlósfecske - meg tudja-e fogni ragadozómadár! Azt nem értem, hogy a nemzeti parkokban miért tilos a solymászat, még fizetniük is kellene érte, régi, szép, tajbaillő, és vajmi kevés "kárt" tud tenni más vadászati módokhoz képest.

Rianna Creative Commons License 2002.10.02 0 0 446
Barominagy igazságod vagyon! :))
Csak a fórum itten a melóhelyről megy töredék időkben... a cikk és egyéb írás itt sajna nem megy..:((
Otthon meg például tegnap be se kapcsoltam a gépet.. (inkább mostam - együtt nem műkszik a panel áramszolgáltatásának köszönhetően)

Na igyekszem megemberelni magam!

Előzmény: CICA (442)
KARVALY Creative Commons License 2002.10.02 0 0 445
Munkád előtt mélyen meghajlok! És örülök, hogy azért van néhány ember rajtad kívül is, aki energiáját, és nem kevés pénzét költi eltaszított állatokra. Hmm nem semmi. Tudod nekem most négy kutyám, kb. 100 galambom, különféle baronfiféle, a törpetyúktól a fácánig, talán 100 fölötti énekes madaram, 6 görényem, halak, varánusz, stb. és persze a szerelmeim a ragadozó madarak.
van fogalmam arról, mibe kerülhet ez neked. (most vettem egy zsák tápot a kuttyoknak 8 rongyért, ami egy hétre elég, persze a főtt kaja mellé kapják, különben hogy is várhatnék el tőlük jó munkát:))
Kezdek jobban lenni az általad írt dolgoktól:) Tudod az általad említett állatvédő egyesületeket ismerem:( Sőt voltam máshol is, ebből merítettem ismeretemet és persze azoktól, akikel mint civil is találkoztam különböző fórumokon.
A demonstrálást is innen vettem, nem én találtam ki. van egy olyan "műintézet" aki a különféle támogatást a bentlakók száma alapján kapta, kapja:( Szemle után meg a határ tele van az általuk kiengedett kutyáktól:( Persze arra fogják, hogy kevés a pénz és meg tudnak szökni... Érdekes a szemléig egy sem tudot tiplit verni, csak gyűltek és sokasodtak... Gondolom az átutalás nyitotta meg a kapukat és kerítéseket:(
Viszont ahogy te csinálod, ahogy írtad, ott elismerem, hogy nem csak hogy szükséges a propaganda, hanem KELL is, mert tényleg belefulladnál a jóakaratodba.
Az ivartalanítási akciótokhoz meg külön is gratulálok!
Az a parvós kutya amiről írtál, még nem lehetett halálán, ha jól sejtem, mert vénás infit bekötni abban a stádiumban már nem lehet.
Egy alkalommal rohantak értem, hogy hú+ha, gyere gyorsan mert egy kiskutya... Röviden elmondták, hogy napok óta hány és hasmenése van, és ráadásul csak 8 hetes:( Parvó! Két flaska a zsebbe a bekötő cájgal és gyí. Egy kocsma a cél, a tulajnak egy álomszép kis sötét rajzos kis németjúhász feküdt a raktárban. Azért feküdt, mert már nem tudott felkelni. Pislogni is csak lassan. Totál ki volt száradva. Vénát már nem lehetett rajta fogni, hogy bekössem az infit, ráadásul ha egy infúzióval megnyomtam volna az elgyötört szervezetét, az talán rontott volna az amúgy is már összeesett vérkeringésén. Persze gazdi aggódott, már korábban illő lett volna ugye...
Mivel igen el volt anyátlanodva a képe, nem mondtam neki, hogy egy szikrányi esély van csak, így azt mondtam, 50%-k. Végül is nem hazudtam, mert vagy vagy. Nem volt más választás, kapot egy szíverősítőt és a bőre alá több helyre elosztva adtam az infúziót a nap folyamán vagy hat alkalommal. Másnap már emelgette a fejét, folytattam a subcutános kislöketeket. A harmadik nap, már megmaradt benne az infi, és a pásztortáska tea megfogta teljesen a kis állatot.
Elhiheted, hogy jobban örültem, mint a gazdája, és persze nem azért, mert amikor stabilizálódott az állapota, akkor kijelentette, hogy mostantól én itt ingyen ihatok. talán mondanom sem kell, egy kortyot nem ittam azóta sem ott, nem is mentem be, csak a kerítésen kerestül kukáltam a blökit, amikor arra jártam. Felcseperedett, és majdnem széttépet, amikor megálltam a kerítés előtt:)
Nálunk a faluba a jóbevált öreg dokibá meg azt mondja, ha nagyon beteg kutyával "zargatod" jobb ha szerez egy másikat, itt és itt tudok xy-nál kölyköket...
Igen belátom ember és ember között van külömbség, bár én szeretem az állatokat, a húst és a vadászatokat, persze csak a természetes módját:)
Üdv neked karvaly
Előzmény: CICA (436)
szuszmok Creative Commons License 2002.10.02 0 0 444
Hát ez az, látod!.)Most majd mit szólnak a többiek!? Legalább néha rakjál fel Marcipán-képeket, mert tecc nekünk az a "gonoszmanó":-))))
Előzmény: CICA (443)
CICA Creative Commons License 2002.10.01 0 0 443
Szuszmók: na most én is lebuktam, hogy itten fórumozok, a makkás topikban meg nem! juj! :))))
Előzmény: szuszmok (441)
CICA Creative Commons License 2002.10.01 0 0 442
Rianna: ja, és sicc cikket írni! :))) Mi lesz az állati érdekességekkel, meg a CITESsel, meg a nemzeti parkokkal???? :)))))))) eltiltalak lyányom a fórumozástó'! =:DDDDD Egész nap ilyen két kilométeres hüleségeket olvasni, amiket itt ilyen állatnevű nők összeirkálnak! ccccccc! :))
Előzmény: Rianna (438)
szuszmok Creative Commons License 2002.10.01 0 0 441
Nemcsak tehetetlenséget és tehetetlen dühöt érez az ember ilyenkor , hanem hányingert is azokkal a kétlábú lényekkel szemben, akik egy eleve esélytelen állatot pusztán szeszélyből vagy buliból ölnek meg vagy "szórakoznak" vele. :-( Könynű így nagyfiúnak lenni...
Előzmény: CICA (439)
CICA Creative Commons License 2002.10.01 0 0 440
Rianna: közben a párom is befutott, azért fogtam ilyen rövidre. :))) Tudnék még mit írni. :)))
Meg helyesbíteni is tudnám magam. Mert azé jobban átgondoltam, és mégis van, akinek beszólok. :DDDD Mondjuk nem annak, aki húst eszik, vagy bőrcipőt hord, de a súlyosabb "bűntettek" elkövetőinek. :))))

Pont a skót juhászkor Sicc barátnémet egy hajszál választotta el attól, hogy megverje a tulajt... aki szotyola és tökmaghéjon tartotta a kutyáját, a radiátorhoz kikötve. Nem adott neki inni sem, mert akkor összepisili a szőnyeget...A kutya nem hallgatott a nevére, hátra sem nézett a korábbi "gazdájára"; az utcára leérve az első dolga volt, hogy pocsolyához rohant és ivott, mint az őrült. Az új gazdinál két napig nem mert bemenni a házba, mert félt, hogy bezárják. Evett, ivott, pisilt, kakilt, evett, ivott, pisilt, kakilt, és ezt ismértelgette egész nap eufórikus hangulatban a kertben. A kutya valszeg napokon belül éhenhalt volna, ha nem hozzuk el. Ma a környék legszebb kutyája. :))) Hát ezért érdemes élni, nem? :))))

Előzmény: Rianna (438)
CICA Creative Commons License 2002.10.01 0 0 439
"kinek van pénze hatalmas kifutókat építeni?"

Hát annak, aki beszerez még több egzotikus állatot, jól bezárja őket, minél kisebb helyre, hogy minél több elférjen és ezzel behozza a sok látogatót, aki mind fizet, hogy nézhesse a rácsok mögötti egzotikumot. :)))
És máris előállt a paradox helyzet. :)))
De ez az állatkertes topikba tartozik inkább már. :)))

A farkasról jut eszembe, hogy Fischl Frigyes két megmaradt alaszkai fehér farkasából a nőstényt lelőtték a HEROSZ menhelyen. :(((
Nemrég ugyanitt a vak tigrisbe lőttek bele. Hajrá, emberiség, nagy vagy. :((( Ez az, amikor az embernek ökölbe szorul a keze, mert tök tehetetlennek érzi magát. :(( Ha egy kóbor kutyát látok, akkor azt haza tudom vinni. Ha sebesült állatot látok, el tudom vinni orvoshoz. Ha lelőnek egy állatot, azért már semmit nem tehetek. :((( Ez a tehetetlenség a legszörnyűbb. :(( mint amikor Vackor cicám meghalt. :(( egyszerűen megtaláltam a bokor alatt megmerevedve. :,((

Előzmény: nhmus-herp (437)
Rianna Creative Commons License 2002.10.01 0 0 438
Jesszum Pepi! Mi lett volna, ha nem feleded el a felét..! :)))
Előzmény: CICA (436)
nhmus-herp Creative Commons License 2002.10.01 0 0 437
Amarok egy régebbi hozzászólására:

Konrad Lorenz is megállapította valamikor, hogy a vadállatok (már ha lehet így nevezni őket) egész másképp viselkednek a rácson belül.

Bár érdekes ezt a jelenséget tanulmányozni, de valóban kínzó látvány egy szűk ketrecben unalmában fel-alá rohangáló rókát látni.

Tudom, mielőtt megköveztek, kinek van pénze hatalmas kifutókat építeni?

Pl. a Veszprémi Állatkertben, ha jól tudom még megvan a gyönyörű, hatalmas farkaskifutó.

Előzmény: amarok0 (429)
CICA Creative Commons License 2002.10.01 0 0 436
KARVALY: jááj, de sokat írtál...nem fogok tudni ennyimindenre reagálni, de azé megpróbálom.

Szerencsére MINDEN állatról, akit örökbeadtunk, pontosan tudjuk, hogy hova került és mi van vele. Elég komoly nyilvántartást vezetünk idéntől; minden álathoz van egy kapcsolattartónk, aki időről időre felhívja/meglátogatja az állatot. Idén most tartunk a 148. macskánál például; közülük 3 pusztult el nálunk, mert annyira kicsik voltak, amikor bedobták őket az állatorvosira a kertbe, hogy minden igyekezet ellenére sem maradtak meg. Kb. két hetesek voltak. :(((( Ők csak "Három angyalka" néven szerepelnek a nyilvántartásban. :(((( És van egy cicánk, akit egy vidéki lovastanyára adtunk, mivel Horner-szindrómája volt. Őt az első ivartalanítási akciónkkor "szedtük össze" a belvárosban, amikor egy közintézményben ivartalanítottuk a cicaállományt. Sajnoa a műtét után kijött rajta a szindróma összes szövődménye; egyensúlyzavarai voltak, stb, ezért nem lehetett visszaengedni. Egy nagyon kedves lovas lányhoz ment vidékre, de egy nagy vihar után eltűnt; azóta nem tudunk róla. Őket kivéve minden állatunkról tudjuk, mi van velük. Az a cicónk (Breki), aki Németoprszágba került, most együtt alszik a kislánnyal az ágyban és egy hatalmas nagy kövér disznó lett belőle. :))) Kéthavonta küldik róla a levelet, meg a fényképeket. :) Szóval azt hiszem, ebben példamutatók vagyunk. Ehhez hasonlóan tudtommal csak a szentendrei Árvácska menhely kezeli a gazdihoz adott állatokat.
Mi nem adunk ki olyan embernek állatot, aki nem járul hozzá, hogy a kapcsolattartó később ellenőrizze; ezt mindig az elején el is mondjuk.
Egyébként az a pozitív tapasztalatunk van, hogy ha valami gond van az állattal, akkor azonnal minket hívnak és tőlünk kérnek tanácsot. (ez néha nagyon fárasztó, mert 5percenként csöng a mobilunk).

"Nekem kicsit az állatvédőknek a hozzáállása is utópisztikus, majd találunk neki gazdát"

szerencsére et megcáfolhatom. NINCS OLYAN ÁLLAT, AKINEK JÓ "MARKETINGGEL" GAZDIT NE LEHETNE TALÁLNI! Adtunk mi már örökbe 3 lábú cicát és szotyolahéjon tartott 10 kilós+ skótjuhászt, aki úgy nézett ki, hogy az ember sírva fakadt. A 3lábú ciccnek csináltam egy baromi megható flash animációt és körbeküldtem. 2 nap" alatt lett gazdája, pedig szegénykém nem volt egy szépség! Pénteken kaptunk levelet a gazdiktól, hogy milyen jól érzi magát a cicc, mi van vele, stb.
A skótjuhászról meg az orvos azt mondta, hogy kiállításra kéne vinni, úgy kikerekedett, olyan gyönyörű lett.
Nemrég egy iszonyatosan sovány, kis fekete kutyát hozunk el egy menhelyről, mert nagyon rossz állapotban volt és úgy láttuk, hoyg nicns sok esélye. Szombaton elhoztuk, megkapta az orvosi ellátást. Lefotóztam, plakátot nyomtattunk, vasárnap egész nap plakátoztunk, hétfőn este befogadták. A héten kapja mega következő oltását; jól van, egészséges, kis rosszcsont és imádják.

"Ezzel arra akartam célozni, hogy nem mindegyikőtökben az dominál, hogy az állatnak húdejó legyen, hanem arra, hogy ország-világ előtt lehessen ezt demonstrálni."

Ez eléggé sántít, mert akinek nem származik anyagi haszna ebből, cak kiadása (elég sokan vagyunk), az valóban azért szokta csinálni, hogy az állatnak jó legyen.
És az ország-világ előtt demonstrálás igenis baromi fontos (bár mi sem tesszük, mert egyelőre megvagyunk így), mert így szerezhet az ember támogatókat!!!!!! Én a magazint azért csinálom, azért gebedek bele minden hajnalban a fordítgatásba, feltöltögetésbe, stb, mert egy olyan fórumot kell teremtenem, ahova az emberek VISSZAJÖNNEK! Ha bulvárhírekkel töltöm meg, akkor bulvárhírekkel töltöm meg, ha mélyre szántó állatvédelmi filozofálással, akkor azzal. Az a lényeg, hogy visszajöjjenek, mert ha bármilyen akció van (pl. segítőnap menhelyen, amilyen most a ceglédi lesz októberben), vagy megint járókövet kell venni egy menhelynek, vagy éppen ott fog állni 200 kutya elaltatásra várva, mert a menhely nem tudja kifizetni az adósságát, akkor csak úgy fog eljutni az emberekhez a segélykérés, ha vissza tudom őket csábítani minden nap magamhoz. Ez ilyen egyszerű. És pont ez a lényege. Rengeteg kutyának és macskának találtunk már a magazinon keresztül gazdit, méghozzá jó gazdit.
Ezen kívül én most tévézek is, bár nem nagyon vagyok a kamerák elé való, de ha ezzel segíthetek néhány tyulinak gazdihoz jutni, akkor már megérte, hogy minden héten ott égetem magam. Csütörtökön bemondtam az egyik új gazdira váró cicánkat, akit egy pöcegödörbe dobtak a kedves előző tulajok. Tegnap vitték el a kis majmot; majd meglátjuk, hogy jönnek ki az új gazdival. Nekem máris megérte, hogy ott röhögtetem ki magam a kamerák előtt rendszeresen. :)))

Altatás: én soha nem hagytam még állatot elaltatni. Nem is fogok, hacsak az állat egészségi állapota ezt nem indokolja, vagyis ha ezzel a felesleges szenvedését rövídítenénk.
Van ehhez is sztorim: az egyik menhelyen parvós kiskutyát kaptak. Az orvos azt mondta, hogy nem éri meg a reggelt; végstádium volt, ki van száradva, stb; még egy infúziót sem akart bekötni neki. A csaj a menhelyen azt mondta, hgy nem hagyja elaltatni. Intravénásan svédcseppet adott a tyulinak. Nem tom, hogy jutott eszébe. A kutya ma él és virul; asszem 5 éve lakik már a menhelyen és már oda sem adnák senkinek. Én ilyet biztos nem mernék megcsinálni, de le a kalappal a csaj előtt.

"Szemléletben kéne változtatni."
Hát én pont ezen munkálkodom - többek között itt is. :))) Meg ugye a tévében pl., mert az ifjúságnál kell kezdeni a nevelést.
Ezért mondom el minde áldott adásban, hoyg ivartalaníts, ivartalaníts, ezért plakátozzuk ki állandóan a várost ivartalanításra buzdító plakátokkal, stb.
És ezért nem is költözök ki 200 kutyával a világ végi tanyára, mert onnan sokkal kevésbé tudnék hatékonyan működni, ráadásul nem értek a kutyákhoz olyan szinten, hogy felelősségteljesen el tudjam őket látni.
Én felvállaltam bizonyos feladatkat és ezeket próbálom lelkiismeretesen ellátni. Nem vagyok menhely, nem vagyok alapítvány, soha nem fogadtam el pénzt, nicns hasznom belőle, de egyelőre egyensúlyban vagyok. Nem hagyom, hogy a fejem fölött átcsapjanak a hullámok, mert ha belerokkanok, akkor aztán vége a hatékonyságnak. CSak annyit vállalok be, amennyi megy még úgy, hogy kerek legyen az életem. És van körülöttem még 5 ilyen ember; néha bőgünk egy kicsit egymás vállán, de egyébként elvagyunk. :)) Megtesszük, amit tudunk és tudjuk, hogy jól csináljuk és hatékonyak vagyunk - sokkal hatékonyabbak, mint némely állatvédő szervezet, ahol bejön a nagy pénz, oszt munka meg semmi.

Ja, és még valami. Rengeteg rossz tapasztalatom ellenére sem szidom az állatvédőket, mert szerintem többet ártok az egész magyar állatvédelemnek, mint amennyi pillanatnyi hasznot hozhatna. HIába tudok ronda dolgokat erről, vagy arról - hosszú távon sokkal nagyobb kárt okozok az egész hazai állatvédelemnek, ha "leleplezem" őket, mintha nem. Ha valaki x éve egy olyan szervezetnek adja az egy százalékát pl., amelyikről kiderül, hogy lopcsalhazudik, akkor nagy valószínűséggel nem fog többet állatvédőket támogatni és ez nagyon nem jó, mert sajnos nagyon sok olyan ember és szervezet van, akik megérdemelnék a támogatást. :((

Méregződ: nem eszem húst, nem használok állatokon tesztelt kozmetikumokat, nem hordok bőrcipőt (még az ír szteppcipőm is műbőr, pedig drágább volt! :))) és még az óraszíjam is műbőr. Amiből lehet, újrapapírt csinálok és ha eldobható flakon kerül a családi hűtőbe, akkor az aljából macskaetetőtál, a tetejéből alomlapát lesz. Megpróbálok minél zöldebben élni, de persze ez sem megy mindig és én sem vagyok tökéletes, de épp ezért másokat sem kritizálok ilyesmikért. Mindenki annyit tegyen meg, amennyit tud. :)

Na ennyi hirtelen, mert 5percenként csöng a telefon és a felét elfelejtettem annak, amit írni akartam. :)))

Előzmény: KARVALY (433)
KARVALY Creative Commons License 2002.10.01 0 0 435
:D
állatokkal kapcsolatban nem lehet iljen definiciókat kreálni, hiszen ők élik a természetes életüket, illetve általunk kordába kényszerítettét.
A ketrecekben haszon reményében tartott állatoknál, szerintem tök mindegy, hogy étkezési, ruházkodási, tudomány, hobbi céljára vannak bezárva. Mivel nem vagy vegetáriánus, nem értem a "lelkesedésedet":) Ha futószallagi holmiból nem eszel, ez azt jelenti, hogy vagy saját magad termeled meg a húsneműdet, vag háznál kistermelőtől veszed. És akkor semmilyen felvágottat, stb. nem motivál gasztronómiailag:) Ja és a nagyüzemi marháról lerántott bőrrre, mint cipő, kabát, stb. rá sem tudsz nézni. Hmm van néhány ilyen barátom, bár ők inkább a pusztai nép szokásaival szimpatizálók, és tényleg csodaszép nemez csizmáik és saruik vannak.
Visszatérve egy prémtelepre, ezt is azért találták ki, mert üzlet, és totál kimeríthető a természet adta lehetőségek. Már nem is élnének a vadonban nyércek, ha elődök, nanná, hogy üzleti célzattal, a tenyésztésükhöz fogtak. Hasznosítva egyéb hulladékot, pl. baromfifeldolgozó.
Gondolom a hentesnél sem veszel halat, ha szereted egyáltalán, hanem saját magad fogod ki, mert az is futószallagozták hasonló elméleti síkokkal tűzdelve. és akkor jönnek a zöldek és karácsonykor halat vesznek, és a hentessel üttetik agyon, mert őőőőőőőőők, azt már nem, állatvédők vagy mi:)
Ezen ugyan úgy kár vitatkozni, mint hogy a MI klímánkra nem való a prém:D Én nemtom, én magyarnak érzem magam és az elődeim is szőrmébe búrkolták magukat ugyan ezen az éghajlaton, és akkoriban semmi köze nem volt még a fizetőképes divathoz. No ja, közben eltelt némi idő és melegszik a földünk:)
tood a hasonlatok gyártásában a másik fél ugyan úgy emberi mint én. csak én természetesen szeretem a dolgokat felfogni, nem hiszek önös érdekekből kreált, jó és hangzatos kitalációknak. DE elméletemben meggyőzhető vagyok, ha ez reális talajon van. Tudod, aki olyat leír, hogy egy állatfarm koncentrációs tábor, annak megnézném mit eszik, szed e gyógyszert, mégha néha is, miben mászkál, stb. stb. stb. Maga az ember a természet gyilkosa, tisztában vagyok vele, ahogy én is. De ezt kár egyeseknek fényezni, magasabb szintre vetítve téveszmélyüket.

Köszi én már meg is kezdtem a vadászatomat, lévén gátlástalan predátor vagyok:) Viszont én ha bort iszom, akkor szeretek is arról beszélni:)

Előzmény: amarok0 (434)
amarok0 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 434
Karvaly,
ha szokásom lenne, most azt sikoltanám, hogy a koncentrációs táborokról folytatott mélázásodtól dobtam egy hátast!
Eszembe nem jutott semmiféle politikai izébizé, s nem hiszem, hogy nálam függetlenebb lennél a vallásoktól.
Nevezd, ahogy akarod a megsemmisités céljából és céljáig ketrecezett élőlények tartását - ládd'e, ki a fene gondolt arra, hogy te a definiciót csakis emberekkel tudod összefüggésbe hozni.
Nem vagyok vegetariánus, és semmi kifogásom a vadászat ellen - a futószalagtenyésztésből származókat viszont tényleg nem eszem, s nem hevitenek a határban a labam alatt császkáló keltetett fácánok se.
Október elejére jó vadászatot!!!
KARVALY Creative Commons License 2002.10.01 0 0 433
:)
Végre egy igazi reális látásmond, mármint az idézet.
Amit leírtál, talán mások is így kezdtek el megvesztegethető lenni. csak őket nem az motiválta, hogy a befolyt pénzből az állatoknak és körülményeinek javítását oldja meg, hanem saját szocpolját:)
Tood ezzel az állatvédelmis dolgokkal én picit másképen reagálok mint Te. Bár sajnálom a legtöbb kóbor állatot és mégis sokat elaltatnék közülük. Tudom, nem ők tehetnek arról, hogy erre a szép világra jöttek, hanem vagy spontanitás, vagy az akkori "gazdája" a hibás, (megjegyzem, minden menhelyet gazdának tartok, mert ők is valakinek átadják az adott állatot, milyen referenciákat kértek, hogy ellenőrzitek, hogy egy év után is ott és jól van az állat, ha nincs így, akkor ti sem vagytok jobba a szomszédomnál, aki szétszorja csemetéit. És persze az idő és pénzhiány nem lehet ok!). Nálunk a faluban is csak azt látom, hogy a rengeteg macska csak van. Szó szerint. Kérdezem minek? Mert jól egerészik. na ja, ebből kiindulva nem adnak nekik enni, csak napi egy deci tejet, mert a macska ugye egérfaló. Az nem esik le neki, hogy az egereket oda hordja a küsszöbére és mást is enne tán. na ekkor jönnek hozzám át a madaraimra...
Szaporodásukat csak a szabad szerelem jellemzi, kérdésre, mi lesz a sok kis macskának, mindig az a válasz, majd keresnek maguknak gazdit, eddig mindig szétszéledtek...
Kutyáknál sem szebb a helyzet. Szuka kutya és pitbull beütés (bár nincsen semmi bajom a harci kutyákkal, annyit ér mint más fajta, az ő híveinek) mindig bemászik tüzelés alatt a falu kanjainak nagy része. Kérdem miért nem kötteti le. ??????????????? az mi? Pénzbe kerül? Inkább meghagyja a keverék, ellenőrizhetetlen apai tulajdonságú kölyköket, hogy majd elajándékozza. Minden kiskutya aranyos, de ha megnő, már nem is olyan kelendő. Ilyen és hasonló mentalitás miatt vagyunk kutya-macska nagyhatalom. És persze ad neked munkát és lecsövesedési lehetőséget, mert felvirágoznod nem fog sikerülni, ez még angulosoknál sem jófizető elfoglaltság. Nekem kicsit az állatvédőknek a hozzáállása is utópisztikus, majd találunk neki gazdát... Ez olyan mint a "macska-kutya tenyésztők" majd találunk gazdát című végeláthataatlan szappan operája. Nagyon nehét keverék kutyát másra rábeszélni, főleg, ha nem egy szép kutyusról van szó. Persze mindig van aki elviszi, oszt "lesz vele valami" . Ismerek egy öreg lányt, lőrincen híres kutya-macska befogadó. Férjével minden kis pénzüket ezekbe az állatokba ölik. Ha ez a szenvedélyük semmi bajom vele, mert nekem is megvan az őrült dilim, ezért tisztelem is őket. Ha viszont a másik embereket zavarja, hogy 15 kutyával és majd 50 macskával élnek és nyáron nem lehet tőlük ablakot nyitni, akkor már elgondolkodtató a dolog. Ha szereti az állatokat, akkor csak a saját egzisztenciáját áldozza értük. A lőrinci házukért már kapna egy klassz kis tanyát pestől 80-100 km-re, ott meg tudna kétszer annyi állatot is úgy tartani, hogy senkit sem érdekel, csak őket. Bár szerintem sok állatvédő realitása hamarabb előkerül, mihelyt kiesnek a nyüzsiből és csak szárazon maguk tudják mit működnek, meg az állatok. Nem tudnak konzumálni tetteikkel. Ezzel arra akartam célozni, hogy nem mindegyikőtökben az dominál, hogy az állatnak húdejó legyen, hanem arra, hogy ország-világ előtt lehessen ezt demonstrálni.
Igen hazánkban a kóbor állat probléma, mint állategészségügyileg, mint közbiztonságilag. Itt első sorban nem a harapásokra gondolok, bár ez is benne van a játékban, hanem a közuti veszélyeztetésre, kutya esetében. Ennyi elütött macskát sehol nem látni európában! És nem csökken a számuk! Külföldi barátaimat ez mindig megdöbbenti, meg ha kijönnek velem a terepre és látják azt a sok "kóbor" macskát és kutyát.
Tudod én nem hiszek ezekben a mentő akciókban, mert nincsen látszatja addig, amig spontántenyésztők kutyái alól évente egy-két alkalommal dőlnek a kismacskák és kutyák. Szemléletben kéne változtatni. Az állatvédelmi törvénnyel is egyre több és több kihajított állat lesz. Ezért is mondom, hogy az én álláspontom az elaltatások mellett van.
Most is kaptam hat kutyáról képet, akik gazdit keresnek. Na hármat mindjárt elaltatnék, mert a Kopaszkutya c. film óta ilyen külsejű állatot más nem keresett még. Viszont volt egy huski, egy akita és egy németjuhász kutty, aminek viszont bizti találnak gazdit. Itt 50%-os mortalitás mellett azért állatvédő is vagyok:)
és egyre nagyobb lesz most a káosz, bár szerintem ennyi kóbor állattal az EU-ba sem sétálhatunk be:) És persze neked egyre több munkád és kevesebb pénzed lesz. Nem tudom megéri e? Te tudom rávágod igen. De akkor én aszondom neked, hogy OK. Szerzünk szponzort, téged az ezer állattal kihelyezünk egy istenháta mögötti helyre, a kaját biztosítjuk, te csak az állatokat lásd el rendesen. Mivel ez a dilid, úgysem járkálnál el sehová, hiszen életedet is értük áldoznád. Szépen elszigetelve, csöndben, mindent megadva az állatoknak éldegélhetnél. Gondolom jó volna? csak meddig bírnád?
Persze elismerést a kedvenceidtől kapnál, mert ezért csinálod nem? Remélem nem a közvéleményi sikerért csinálod, mert akkor te tényleg csak a méregzöldek képviselője vagy, és akkor prédikáljunk tovább a tiszta hegyi patak vizéről, és a zamatos Tokajit igyuk otthon elégedetten:)
üdv karvaly
Előzmény: CICA (432)
CICA Creative Commons License 2002.09.30 0 0 432
jaj, a vallási hovatartozásról van egy szép idézetem; most olvasom a legújabb Jane Goodall könyvet, abban van:
"Nincs még egy élőlény a földön, aki ilyesmire képes lenne. És éppen azért, mert ilyen rendkívül fejlett értelemmel rendelkezünk, felelősek vagyunk bolygónk többi élőlényéért, akiknek fennmaradását azonban éppen, hogy mi veszélyeztetjük meggondolatlanságunkkal. A felelősségtudatnak pedig semmi köze sincs ahhoz, hogy hiszünk-e Istenben, vagy sem."

=^..^=

Előzmény: KARVALY (430)
CICA Creative Commons License 2002.09.30 0 0 431
Na én már elvesztettem a fonalat. :) milyen párhuzamot nem miért hoztam illetve nem hoztam? :)))
Nekem ez má magas. :)
A koncentrációs táboros hasonlatot meg nem is én találtam ki, hanem az egyik angol állatvédő szervezet. De szívem mélyéből egyetértek vele. :( A bunda felesleges luxus, nem vagyunk rászorulva a mi éghajlatunkon és a szőrmefarmokon tartott állatok tartási körülményei ill. kivégzési módszerei sem győznek meg arról a híres felsőbbrendűségünkről...

Egyébként a méregzöldségemről annyit, hogy én azt tudom publikálni, amit elküldenek nekem, vagy amit van időm lefordítani, megírni. :) utóbbira egyre kevesebb idő jut, mert el vagyunk havazva kóbor állatokkal és egész nap csöng a telefonom, hogy agyonverik a 9 kutyájukat, ha nem viszem el két órán belül és hasonlók. :(((
Aki sok anyagot küld, pl. a WWF, az abban az előnyös helyzetben van, hogy sok anyaga jelenik meg. :)) Én lennék a legboldogabb, ha más is küldene és a fontosabb projektekről is bekerülne sok-sok-sok cikk. :)) Még soha nem utasítottam vissza egy állat/környezetvédő szervezet anyagának a kirakását sem; (illetve asszem egyvalami volt még tavasszal, valami nagyon politikai tartalmú, aminek nem volt sok köze egyik zöld témához sem, csak úgy elküldte valamelyik egylet).
Még jó, hogy soha nem volt a magazinból bevételem, mert így senki nem vádolhat megvesztegethetőséggel. :))) De szívesen venném már, ha valaki meg akarna vesztegetni; még a szobámat is kitapétáznám az arcképével, mert már anyagilag baromira nem bírjuk az állatmentést... szóval vesztegessenmár meg valakiii! :))) lécciléccilécciiiii :)))))))) Akkor azt is publikálhatja nálam, hogy eső utáni gilisztamentő brigádot alakított a szomszéddal. :)))

Előzmény: KARVALY (430)
KARVALY Creative Commons License 2002.09.30 0 0 430
:)
Tood a koncentrációs táborral nics is semmi gondom, de egy prémtelepen, max az ott dolgozók a dolgozók, bár anno a kápók is foglyokból debütálódtak ki...
Szeretem amikor burkoltan felszínre hozza valaki eszméit. Én akkor inkább nyíltan vállalom a rasszizmusomat:)
Még mindig jobb mint a Izraeli mondás, "...minket a háború tart életben..." No ja ezért érdemes is élni... Gondolom ez a cica nem véletlenül hozta így a párhuzamot, tipikus...
És igen nálunk is a méregzöldek és természetvédők között hallható hasonló párhuzamok, azért picit mindig elgondolkodtatnak. Bár igazán nem érdekel vallási hovatartozásuk, lévén totálisan vallásfüggetlen. De azért bennem motoszkál, főleg amikor a végtermék nem az amit publikálnak, hanem a mi a háttérben a zsebbe kerül. Milyen érdekes ez a világ. Vannak ugye örök háborúk, mert mindig vannak okok és felhánytorgatott kitalált sérelmek. Persze mások is élhetnek e fegyverzettel, de egyből rásütik, hogy fasiszta+egyebek pölö, burkoltan, hogy koncentrációs tábor. Ha meg róluk van szó, akkor a legmérgesebbek, amikor a palesztinok vissza lőnek:D Német ország még a mai napig fizeti az áristomot, ilyenek miatt. A mi országunk valjon miért nem kap pölö az oroszoktól...

Már csak azért mélázok feléd, nehogy lehaljon ez a topik:))

Előzmény: amarok0 (429)
amarok0 Creative Commons License 2002.09.30 0 0 429
Rianna,
akkor csüccs, megint lecsüccsent a topic!
Olyan szinten, mint szega és nhmus-herp az átlag halandó (ismeretek hiján) nem tud vitatkozni, legfeljebb ujra és ujra megállapitjuk, hogy a legkártékonyabb állatfajta az ember - tőle kell
védni az embereket is, a természetet is.
Azon persze mulattam egy picit, hogy Karvaly minősithetetlenül vadzöldnek találta Cica lapján a szőrmetenyésztő telepek = koncentrációs tábort, de ő még mosómedvét se szeretne nagy ketrecben a kertjébe, mert az vhogy neki nem teccik. Te elvagy az állatkertekkel, de lakótelepi lakásban nem tartanál kutyát, macskát, mert az olyan nekik, mintha ketrecben lennének...Pedig ők hány ezer éve élnek az emberrel v. a környezetében,
amit nem mondhatni el a nagymacskákról, medvékről, farkasokról, rókákról - akikből viszont ott diszelegnek az állatkertekben! Igaz, hogy ezeket egyáltalán nem lenne szabad igy tartani, de az is igaz, hogy a látogató őket akarja látni.
Talán Metska agyából pattant itt az az ismert szikra, hogy az ember se erre az életmódra lett kitalálva, amit ma él, és ő se akar visszamenni az ősközösségbe...Itt csak az a bibi, hogy a vadállatok még ma is ugyanugy élnek, mint anno, onnan kiragadva - ők fejlesztették ki maguknak a luxuskifutósdit, mint kétlábuék az összkomfortjukat a blokkolóórájukkal....?
Minden jót, amarok0

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!