Ja, az egyszeri kajaosztás az más, de olyat szoktam egyébként is...
Próbáld ki :) Mármint azt, hogy legyél nagyon éhes (vagy ne egyél) egy hónapig, de közben csak eccer kapsz enni.
De komolyan: lehet, hogy nem érem meg a maradék mittudoménhány évet, kb. 20-25, de ez csak azért lesz, mert kis szigetet generáltattam az elején...
Ügyes balatoni telektulajdonosok pár ével ezelőtt azt csinálták, hogy elkezdték földdel feltölteni a tavat,így növelve telkük nagyságát. Hogy kisebb lett nemzeti kincsünk? Sag schon!
Ha éheznek az emberek ossz kaját a népnek. (5 kilóba kerül)
Csak egy rövid story, okulásképpen:
- generált pályán indultam, olyan módszerrel, hogy mindenből a legkisebb/legkevesebb: legkisebb sziget, 0 hegy stb. Szóval egy tipikus Caribbean szigetecske. 1980-ig jól is ment minden, két-három góllal vertem az éppen esedékes ellenzéket a választásokon, és abszolut demokratikusan. Aztán ahogy nőtt a lakosság, úgy fogyott a hely a szigetemen: nem volt hely pl. repülőtérnek, most már nem fér a college sem, meg ilyenek. Aztán "presidente, your people starving, groove more food, quickly" - na ezt hiába mondta a manus, ecceruen nincs hely már semmire. Lenne, persze, ha bulldozerolnék, de az is idő, és éppen választások jönnek. Valahogy a hajókra sem visznek már annyi cuccot, mint azelőtt, eljött a perc, hogy a világbank, vagy mi a jó fene 20 pénztől több fizetést nem engedélyezett, amíg kong a kassza.
Na, de engem sem a falvédőről szedtek: emeltem még amikor volt hely, immigration office-t, és letiltottam mindenkit, a skilled workers kivételével. Ennek ellenére nem változott a helyzet, most az van, hogy elmentettem a játékot a választások előtt, és sörrel locsolom a fogaskerekeimet, hogy mit kéne kitalálni a feszült bel- és külpolitikai helyzet megoldására.
A Tropico 2-höz az ötletgyűjtést ezennel ünnepély nélkül megkezdem: "dutch-like manner" menüpont, azaz a tenger kiszárításával történő szárazföld növelést tudnék nagy erőkkel javasolni újításként.
Szóval, ki mit szól a helyzethez?
-tarts választások
-csökkentsd az adót
-ellenőrizd tevékenységedet nem sérti e a nép érdekeit !
-ellenőrizd hogy a szeély akit irányítasz milyen multtal rendelkezik (egy véreskezű diktátornak nehezen bocssátanak meg !)
Bár még csak a demo van meg, lenne pár kérdésem. Miért növexik lassan a lakosg száma? Igy nincs elég ember aki dolgozzon, pedig szinte ingyen laknak a házakba, és fejlesztem az infrastrukturát is. Hogy lehet a hangulatot javítani? Minden szórakozóhely stb. van mégis szar a hangulat. Köszi Teo
eléggé vapor(késő) az a republic ....na de mind1 ha jo leszt akkor meg van bocsátva !!
kösz hogy szoltál most hivtam fel az ujságárus ismerősömet hogy tegyen félre egyet !!
Aki még nem jutott hozzá e kincshez: a Gamestar mostani (júliusi) számában demo van!
Meg cheat...:
Játék közben tartsuk lenyomva a Ctrl-t és gépeljük be valamelyiket:
pesos kapunk 20.000 dollárt
contentotízzel növekszik népünk boldogsága.
Forza Tropico! (ugyanebben a számban leírás a ChampMan 4-ről!)
Az erőmű viszonylag hamar megépül, de hogy hány év nem tudom pontosan.Ha jól tudom azt kezdik először építeni, amelyik a legközelebb esik a a construction office-hoz. A három nyíl jelenti az első számú prioritást, ha kijelölöd félbe is hagyják a már megkezdett építkezést(..). 1ébként a tutorial részletesen is elmagyarázza; érdemes rajta 1szer végigmenni.
Növelhetné a megelégedettségi szintet, ha a diktátor mondjuk egy futball-csapatot is irányít...
Na, de komolyra fordítva a szót: az épületek létrehozásánál milyen fontossági sorrend érvényesül? Ha kijelölök valaminek prioritást, meg még néhánynak, akkor az elejéről számít a fontosság, vagy a végéről a sornak? És egyáltalán, az elektromos erőmű hány évtized alatt épül meg?
Akinek van tapasztalata, írja már meg.
Amúgy már 27-dik éve vagyok elnök, legalább egyharmaddal nyerem mindig a választásokat. Kreált szigeten uralkodok, mindenből a legkisebb, olyan kicsike, hogy nem fér rá a repülőtér...