Keresés

Részletes keresés

huhoooo Creative Commons License 2024.02.13 0 0 482456

Jó reggelt

Te járod keresztbe-kasul az országunkat, Te találkozol ilyenekkel, de ahogy pirate82 is írja; bemegyünk a boltba és vásárolunk, bízva a csomagoláson lévő magyar zászlóban. Környékünkön, csak akkor van hazai, ha valaki disznót vág kimérésre, de az csak télen. Zöldség meg terem a kertben. Igaz, nem egész éves mennyiségben. 

Ha látok külföldön magyar terméket, akkor veszek abból, pl.: Svájcban Cecei paprikával találkoztam, ami nagyon meglepett, mert így külön nevesítve soha, sehol nem találkoztam még vele. Akkor azt vettem. A diszkontláncok polcain is találkoztam magyar paprikával, akkor is azt vettem meg. Pick szalámi van még itt kinnt, de mással nem is találkoztam még. 

Előzmény: fargo (482450)
fargo Creative Commons License 2024.02.13 0 0 482455

Mindeközben a "mérvadó" Klub Rádió Novák és Varga lemondásáról:

Gondolom következmények nélkül megtehetik.

Mint a FeGyőr Bandi, arról is kiderült már, hogy ő csak egy áldozat. Gránátot dobálni a rendőrökre teljesen helyénvaló és normális dolog, csak az állampolgári kötelességét teljesítette vele :-DDD

pirate82 Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482454

:D

Előzmény: Alex Raps (482452)
pirate82 Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482453

"Én rengeteg kis hazai vállalkozással, lelkes emberekből épülő közösséggel találkozok, akikre büszkék lehetünk, és akik miatt inkább választom a hazait, mint az esetleg szebb-jobb külföldit..."

Annak örülök hogy Te megteheted és tegyed is bizony, hogy a hazait választod.

Én kényelmes városi ember lévén, bemegyek a gigaáruházba és egy helyen megveszek mindent. Azt tudom megvenni, amit elém raknak. Nem veszem a fáradtságot, hogy elmenjek a helyi henteshez, meg külön a zöldségért a piacra, satöbbi. De éppen ez az amin háborgok, hogy nem szebb és jobb a külföldi, hanem minőségtelenebb.

Hogy a huncut életbe van az, hogy elmegyek az ország szinte bármelyik részére és ott a helyi termékek elképesztően jók, de ezek nem kerülnek a nagy áruházak polcaira? Hova tűnnek ezek a termékek? Miért kerül külföldre a minőségi áru egy része és vagyok én itthon a külföldi szeméttel etetve?

Az a minőségi magyar áru amit Te is megveszel, miért marad csak lokális?

És én most nem arra gondolok, hogy ne legyen az országban a különleges francia sajt, vagy belga csokoládé, de azért az mégis csak hallatlan, hogy ide kerülnek az alapvető élelmiszerek külföldről. Nincs elég tej itthon, hogy ide kerüljön a külföldi? Minek? Mi értelme? És ez csak egy termék a sok közül. 

Előzmény: fargo (482450)
Alex Raps Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482452

"Mi ebben a magyar?"

Az adószáma. :D

Előzmény: huhoooo (482449)
fargo Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482451

Lesz a hétvégén a Lidliben Wagyu marharostélyos, kilónként 54.000 jó magyar forintért.

Én asszem inkább megyek a magyar hentihez, 4600-ért rostélyost venni :-D

fargo Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482450

Azé' ebben két dolog van, amit illitk tudni elkülöníteni egymástól.

Az egyik a hazai, pénzéhes és gátlástalan gazemberek tevékenysége, a másik meg a hazai termékek szeretete.

Sajnos van kis hazánkban nagyon sok az első fajtából, nem is újsütetű a dolog, már akkor is tetten lehetett ezeket érni, amikor a '90-es évek elején mentek az ólmozott pirospaprikás, a parika őrleménybe kevert téglaporos, meg az aflatoxinos zöldpaprikás rémségek. Ezek az emberek két fillér extraprofitért hajlamosak voltak eladni az anyjukat is, tönkretenni régi, jónevű magyar termékeket, ami szerintem bűncselekmény kellene hogy legyen. Ilyen volt a Traubi (tudom hogy nagyban osztrák, de mégis magyar is), az összes régi csokoládénk, meg egy csomó minden. Ezeknek az embereknek java része ráadásul külföldi befektető is volt, akinek meg semmi sem szent.

Meg kell tudni válogatni, hogy mi az, ami megbecsülésre, szeretetre érdemes, és mi az ami nem. De nem kell egyből kidobni mindent, csak azért mert az ember folyton belefut valami gazemberbe. Ettől még ott van a csendes többség, aki a hátán viszi az országot. Én rengeteg kis hazai vállalkozással, lelkes emberekből épülő közösséggel találkozok, akikre büszkék lehetünk, és akik miatt inkább választom a hazait, mint az esetleg szebb-jobb külföldit...

Előzmény: huhoooo (482449)
huhoooo Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482449

Énnekem ekkor esett a padlóra a hazafias érzületem a magyar termékek iránt. Osztrák disznóból, osztrák tulajdonú cégnél, készül az a prémium Kométa sonka, aminek a csomagolásán leng a magyar zászló. Akkor minek vegyem meg másfélszereséért ugyanazt? Mi ebben a magyar? De az is sokkolt, hogy a saslikhoz használt pulykamell Brazíliából jött!! Ez hogy? A világ túlfelélőről hetekig hónapokig lefagyasztva idehozni olcsóbb? Már nem is érdekel mi van a csomagolásra írva.

Előzmény: wadam (482443)
pirate82 Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482448

Én nem háborodhatok fel a játékokon, mert csak a netért fizetek ugye... értjük mire gondolok. :D

De szomorú lennék ha kifizetek egy valag pénzt, a felhőben tárolt játékomért és még szar is.

Egyébként most szinte nincs semmi amivel játszanék, de az új Star Wars játékot nagyon nagyon várom! :)

Előzmény: inrock (482446)
pirate82 Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482447

Ajánlom figyelmedbe "A termékkritikus" című tecső csatornát. Vannak ott termék elemzések, jó kiindulási pont lehet, mi az a gyártó amit érdemes és mi az, amit kerülni kéne.

Nekem az a bajom ezzel az egésszel, hogy régen egy jó termék azért volt drága, mert tudtad hogy nem szemét.

Most az a bajom, hogy van a megfizethető de szemét árú, van az ál prémium, ami annak hazudja magát, vagy régen az volt, de már olcsó szemetet árul drágán. És van a valódi prémium, ami megfizethetetlen.

De vicc hogy nem az az alap hogy valami jó és elérhető, hanem az, hogy ami jó azt csak egy szűk réteg tudja megfizetni.

Kicsit így vagyok a nosztalgia kiflivel. Hát elmehetnek az annyukba, az nem nosztalgia kifli, hanem az A KIFLI. Annak kéne a polcokra kerülni, kifli áron és nem mint valami különlegesség 5x annyiért. 

A kényelmünk ára, a megfizethető szemét. :D

Előzmény: fargo (482438)
inrock Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482446

Ez pontosan így van. Pár éve ez megy a számítógépes játékoknál is. Day 0 patch, miközben maga a játék a harmadik féléves halasztással került csak piacra.

Előzmény: pirate82 (482433)
inrock Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482445

A startlap dobta elém a 24 cikkét, de nem kattintottam bele, csak a címet olvastam. Ma pedig egy másik 24-es cikk címe az volt, hogy Novák férje még mindig a honvédségnél dolgozik.

Mert mi is ezzel a baj? Ja, a baloldalnak minden is :)

Előzmény: fargo (482422)
pirate82 Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482444

Itt nem volt szarozás. Valaki nem lett megkenve. :DD

Valahogy így kéne ezt.

Már csak arra lennék kíváncsi, milyen pénzbírságokat kaptak a cégek.

Bár úgy tűnik itt vissza szedik a lopott pénzt.

Előzmény: fargo (482441)
wadam Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482443

régebben rá voltak írva a saját márkás termékekre (élelmiszer, vegyszer, mindenre), hogy ki gyártja és abból lehetett sakkozni, illetve reménykedni, hogy a fele annyiba kerülő tescós akármi nem silányabb minőségű mint a gyártó logojába csomagolt terméké.

mostmár ezek az infók nem találhatóak meg, csak a "forgalmazza spar magyarország stb." feliratok

Előzmény: huhoooo (482440)
fargo Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482442

Persze, a Tomi és a Persil (vagy Ariel? már nem emlékszem) mosókapszula is ugyanaz, a festék más benne :-D

Megszokott gyakorlat hogy csak átcímkézik a terméket, és különböző árkategóriákban ugyanazt árulják, mert olcsóbb, mint új terméket fejleszteni és technológiát váltani menet közben.

Előzmény: huhoooo (482440)
fargo Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482441

Ezt a Kalóznak, hogy lássa, nem marad felderítetlen és következmények nélküli, ha valaki visszaél a hatalmával...

huhoooo Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482440

Üdvözletem

Nem paprikás szalámit, de füstölt-főtt karajt csomagoltunk a Kometanak. A vicc az, hogy ugyanaz került a tesco gazdaságos csomagba is. Sok érdekességet láttam az élelmiszeriparban is :-)

Előzmény: fargo (482438)
fargo Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482439

FeGyőr Bandit felfüggesztett börtönre ítélte a bíróság.

Vajon lemond? :-DDD

fargo Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482438

JBQA a Kométának is, mellesleg.

Szombaton vettem 15 deka jól kinéző "paprikás szalámit", ami ma reggelre kifakult, elvesztette a paprikaszínét, lett belőle bordós-barnás téliszalámi-szerű valami. Az íze sem jó. Az orrom előtt bontottak és szeleteltek szombaton egy friss rudat belőle...

fargo Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482437

Hogy mi lesz a jövő, azt még egy kicsit homály fedi. Egészen elképzelhetetlen fordulatokat tud produkálni az élet...

Ugye hallottuk azt is, hogy "a dízelé a jövő, akár tetszik, akár nem", oszt nézd meg mi lett belőle...

Ami történik, az megint a kapzsiságnak köszönhető: kitalálták, hogy egyszerűbb és olcsóbb az autókat csak félkészre tesztelni, a végső tesztfázist majd elvégzik a felhasználók. Némelyiknél bexarik, némelyiknél nem lesz semmi, némelyik meg észre sem veszi ha hibás. Kis részüket kártalanítják, esetleg csinálnak valami visszahívást, a többit meg megoldják online frissítéssel. Bumm, megspóroltak néhány százmillió eurót, mindenki örül. Kivéve azt, aki még emlékszik rá hogy valaha voltak bombabiztos autók is...

Szerintem is a JBQA...

Előzmény: Alex Raps (482435)
pirate82 Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482436

Nem úgy értem hogy konkrétan menet közben, hanem hogy folyamatosan reszelgetik.

Olyan mintha átadnék neked egy házat, de majd néha jövök, mondod mi a probléma, aztán majd alakítunk rajta, mert tudom hogy szar, meg csak egy rétegben lett festve, kicsit foltos is, de majd amikor megy a család nyaralni, majd kifestem még a szobákat, de most ezt fizesd ki, oszt jóvanazúgy.

Na mindegy, legyen lefrissítve, nagyon jó, meg ez a veszély engem szerintem még néhány évig nem fog fenyegetni.

Előzmény: Alex Raps (482434)
Alex Raps Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482435

Ez a jövő. Ez nekünk akár tetszik akár nem. ..és nem csaka Tesla esetében van ez így.

Előzmény: dokeee (482432)
Alex Raps Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482434

Az aztali gépen futó Ubuntu linux tök jól működik ha felteszed a frissítést és akkor is ha nem. :D Az autó tele van olyan eszközökkel amelyeknek vezérlőszoftverein mindig lehet finomítani valamit. De nem kell feltelepíteni csak javasolt. ..és menetközben nem is lehet csak amikor kiszálltál a vasból. 

Előzmény: pirate82 (482433)
pirate82 Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482433

Na jó de azt nem azért frissíted, azért az más kategória.

Főként driver meg biztonsági frissítések érkeznek rá, mert halad a világ és szeretnék ha az operációs rendszer is megfelelne ezeknek az új elvárásoknak anélkül, hogy folyton újat és újat kelljen piacra dobni. Hogy tudjon kezelni minden perifériát, ilyesmi. 

De az hogy átgondolatlanul kiszórják az autót, majd használat közben variálnak rajta, mert nem tűnt fel hogy az ülésfűtést csak a 16. almenüben találom meg, ezért frissítik... Ez jó hogy legalább lehet variálni, csak azt gondolom, hogy ez nem neked kényelmes, hanem nekik.

Gyakorlatilag eladhatnak egy "félkész" terméket, mondván, hogy majd teszteljük a fizető felhasználókon és majd menet közben variálunk rajta.

Előzmény: Alex Raps (482430)
dokeee Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482432

Kicsit más műfaj szerintem. Autónak nem kell a neten lógnia. Tudom, a teslának igen. :)

Előzmény: Alex Raps (482430)
wadam Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482431

használsz windowst? használx linusot? használsz bármilyen szerver megoldást? használsz okostelefont?

Előzmény: dokeee (482428)
Alex Raps Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482430

Az Ubuntu amit otthon használsz az stabil? Szokott rá érkezni frissítés? ;)  

Előzmény: dokeee (482428)
Alex Raps Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482429

Csak ebben az esetben nem kell menni sehova. :) 

Előzmény: wadam (482427)
dokeee Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482428

Szerintem meg csináljanak meg rendesen valamit, mielőtt pénzt kérnek érte.

Előzmény: wadam (482427)
wadam Creative Commons License 2024.02.12 0 0 482427

én ennenk inkább örülnék, hiszen ha rájönnek valamire amit lehetne jobban is, szépen frissítsék le és kész. ugyanígy történik minden más szoftver esetében is, amit nem autóban használsz nap mint nap.

ez ugyanolyan mint a régen (meg most is még) a visszahívásos szerviz menetek, amikor vmi alkatrészről derül ki, hogy jobb ha cserélik/javítják. igen, csinálják, cseréljék.

inkább az volt durva, amikor még kb 10-15 éve pénzt kértek a szoftverfrissítésért a szervizben.

Előzmény: dokeee (482426)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!