Keresés

Részletes keresés

hokitojas Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98451

Itt a környéken csak annyit mondtak kőművesek hogy a vakolatot szedjem vissza kB 1 méter magasságig és azt hozzám újra szellőző vakoloval meg glettel és  kb 5 évig jó.... 

 

Előzmény: C20NE (98450)
C20NE Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98450

Szerintem keress egy profit aki csinált már ilyet, nehogy sokkal nagyobb gondban találd magad, mint amiben most vagy!

Előzmény: hokitojas (98449)
hokitojas Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98449

Akkor mit hova kell rakni hogy jó legyen?

 

C20NE Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98448
Olajos 2 Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98447

Sziasztok. Sikerült leraknom a teraszt kültéri csúszásmentes jarolappal.  Az a kérdésem, hogy ugyanúgy kell kifugazni mint a sima jarolapot, hogy simítóval bekenem a fugakat az egész jarolappal együtt? Csak rettentő érdes, rücskös, fel fogom tudni mosni a felesleges fugázót? 

Zöldár Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98446

  ha már ennyire belemerültél dobjál fel egy  csomópont rajzot. A padló és a z oldalfal találkozásáról. A rajzot régen, sok  éve  kitalálták... az építők sok sok éve ezzel kommunikálnak.

C20NE Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98445

Ha körben megvan a hézag és látod mindkét szigetelés szélét, akkor kell keresned egy rugalmas (!) hézagkitöltő anyagot ami mindkettőhöz ragad és viseli a fűtés miatti elmozdulást.

 

Nem tudom, van-e ilyen anyag. Valószínűleg sokan csak feltöltenék bitumennel, de szerintem az elrepedne.

Előzmény: hokitojas (98444)
hokitojas Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98444

Síkban volt vele. 

Előzmény: C20NE (98443)
C20NE Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98443

A régi beton síkja lejjebb, feljebb vagy síkban volt a fal alatti vízszigeteléssel?

Előzmény: hokitojas (98442)
hokitojas Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98442

A régi betonra ment kátrány majd hungarocell majd az a teknikai fólia aztán cső majd az esztrik beton.

 

Előzmény: sr1 (98440)
hokitojas Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98441

Ha jól értem akkor a betont a fal mellett tágítsam kB 5cm szélesre... utána össze kötöm a két szigetelést. És azt hogy?  

Köszi 

 

Előzmény: Zöldár (98439)
sr1 Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98440

milyen rétegrendet alkalmaztatok a padlószint megemelésénél?

Előzmény: hokitojas (98428)
Zöldár Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98439

 

 

 

 

 

Na látod lesz feladatod a jövőben !

 

   Ha ott van az az 1cm hézag... dilatációs csik, akkor azt tágítod tágítod addig amíg  kb.  5 cm nem lesz.    nem nehéz munka ,de oda kelél figyelni... baj csak akkor lehet ha  elvágod   a közeli padlófűtés csövet... az katasztrófa.  Gondolj arra , hogy lehettél volna szívsebész, de be kell érni egy házsebész szereppel.

 

 Nagy valószínűséggel az amit pedzegettek, hogy  

 

 

 

"Mondtak olyat h a falak víz szigetelés felett vagyok, ez a lentről jövő pára és az csapódik ki..."

 annyi megjegyzéssel, hogy lentről nem pára jön hanem a talajnedvesség kapilláris úton.

  tehát a két szigetelést.... a régi fal alattit és az új  padlófűtés alattit összekötni... ehhez  kell a hozzáférés. És a megfelelő szigetelő anyag.

 

 

 A kivitelező   ?  Azt ha eléred akkor is lukra futsz.

 Gondolom terv nem volt vagy ha volt elnagyolt.

  Kár azzal foglalkozni  utólag.

 A jövőre nézve.... terv mindig kell. Azok lehetnek különféle mélységűek, a legegyszerűbb ha telefonon felveszed a mester  ajánlatát... dokumentálod,  aztán ha van vita  elő veszed.

 A mester vérmérsékletétől függően reagál rá.

 

 

 Az ügyes kivágja magát... mondván hiszen   főnök  maga is   jóváhagyta .

 

 Sok sikert !!

 

 

Előzmény: hokitojas (98438)
hokitojas Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98438

Sima 1cm diletacios csík lett végig...

Aki csinálta már nem tudom előszedni sajna...

Mit lehet így csinálni? 

Előzmény: C20NE (98436)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98437

Így jár az aki a kivitelezőre hallgat. A kivitelező egyetlen szempontja, hogy minél kevesebb munkával minél több pénzt kapjon.

Előzmény: C20NE (98436)
C20NE Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98436

Ha van a szegélynél szigetelés a hőtágulás és a hőveszteség kezelésére (én 5cm-t tettem be) annak a kivágásával lesz annyi hely, hogy megold. Amúgy ki javasolta, hogy így készüljön? Én biztosan elővenném a kivitelezőt!

Előzmény: hokitojas (98434)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98435

Pótolni kell.

Előzmény: hokitojas (98434)
hokitojas Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98434

Valószínűleg nem.

Mit lehet tenni?

 

Előzmény: C20NE (98433)
C20NE Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98433

Akkor szerintem arra sem figyeltek, hogy a beton ne kösse össze a szigetelt rész a nem szigetelttel és felkúszik a nedvesség/talajpára. Ez -szerintem!- egy drágán, nehezen javítható hiba lesz, pláne, hogy az aljzatbetonban padlófűtés cső van.

Előzmény: hokitojas (98432)
hokitojas Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98432

Olyat nem csináltak. 

Előzmény: C20NE (98431)
C20NE Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98431

Amikor emeltetek a padlószinten a fal alatt szigetelést bekötöttétek a padló alá rakott szigetelésbe a falaknál?

Előzmény: hokitojas (98428)
hokitojas Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98430

Az rendben van. 

Mondtak olyat h a falak víz szigetelés felett vagyok, ez a lentről jövő pára és az csapódik ki...

Előzmény: C20NE (98429)
C20NE Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98429

Padlófűtés nem szivárog? Nem esik a fűtési rendszerben a nyomás és rá kell időnként tölteni?

Előzmény: hokitojas (98428)
hokitojas Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98428

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyre írok. Vízesedés gond.

Olyan kérdés lenne hogy felújítás után vagyunk 3 évvel. 

Most vettük észre hogy az egyik szobába belső fal illetve az egyik külső fal egy része fel vízesedett...

Kintről nem jöhet víz ott minden ok.

Bent padló fűtés van, és padló szintet emeltek...

Lehet az hogy a pára kicsapódás?? 

A külső fő fal víz szigetelt. Régen nem volt semmi baja...

Mit lehet tenni utólag? 

Köszi 

nixon70 Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98427

A szomszédomnál most csinálták, javítottak, lesimították, alapzták, felhordták a vékonyvakolatot, a munkadíj 1,1 M, az állvány 100 E. Kb akkora felület, mint a Tiéd.

Nálam tegnap fejezték be, kb 130 m2, javítás kivételével ugyanezek a munkafolyamatok 1400/ m2 áron.

A szomszédnál vállalkozó brigádja dolgozott, nálam egy ember, a vakolathoz hozott még egy embert.

Van szórás rendesen......

Előzmény: egon1111 (98426)
egon1111 Creative Commons License 2021.04.10 0 0 98426

Lehet kicsit félre érthető volt a kérdés, bár oda írtam, hogy 2mm dörzsölt vakolat lenne. A hőszigetelés már fent van hálózva és lekenve, erre kéne a színt feltenni akkor vékony vakolattal kb. 250 négyzetméter területre. Köszönöm a tájékoztatást.

Előzmény: Ofenbau (98422)
rage. Creative Commons License 2021.04.10 0 0 98425

Építek egy bontott tégla járdát. Mit kell a végén szórnom a téglák közé? Homokot?

europass24 Creative Commons License 2021.04.10 0 0 98424

tudnatok segiteni hogy egy adott lakoteruleti ingatlan[kerteshaz] eseten mi szabalyozza hogy  a kertben milyen magas lehet egy fa? szomszed faja atlog, sztem kozel is ultette a keriteshez, de a helyi epitesi szabalyzatban nem latok erre informaciot. ha nem a HESZ akkor mi szabalyozza?

pockond Creative Commons License 2021.04.09 0 0 98423

Szeretnék egy könnyűszerkezetes garázst csináltatni: zártszelvény, trapézlemez. Van egy ilyen alapvetően mobil garázs elhelyezésére bármi szabály? Gondolok szomszéd háztól való távolságra, előkert méretére, ha amúgy van ilyen előírás (tehát mobilgarázsnál be kell-e tartani), bármi hasonló.

Ofenbau Creative Commons License 2021.04.09 -1 0 98422

  A kérdés  :

 

" Négyzetméterre vagy csak mondanak rá egy összeget, esetleg beleépítik az árba."  

 

 Nyilván mondani kell valamit.

 

 Amúgy maga a nm ár nagyon félre vezető lehet.

 

 Pl. olyan egyszerű  dolgból kifolyólag, hogy nem mindegy  50 nm a vakolandó felület  vagy  250 nm.

 Nyilván van aki   50 alatt is vállal munkát, de menő vállalkozó átengedi ezt a kezdőknek.

 

 Természetesen  fajlagos árat, tehát  nm árat lehet mondani  utólag. Néha az is kell. 

 

 Pontosan innen megmondani nem lehet.

 

 Más  4  

 Ez az un. nemes vakolás  nem idejét múlt valami. ?

 Régen dívott a középkategóriás  munkáknál ( a szegények nem nemes vakoltattak ).

 

 Tehát alapvakolat---- becsíkozva majd várni  2 héttől egy évig.

 Erre jött az un. nemes vakolat.

 A lényege  -  kőpor ( dolomit  vagy hasonló )  mész és fehér cement. Néha színezték. Ráhordták, felület képezték.... dörzsölték. kaparták stb.

 Ha javasolhatok valamit.  Szigeteltesd a házadat !

 

 Tehát ragasztott hőszigetelés,  hálózás és vékony vakolat  !

 

 Hogy mennyi ? nem tudom, de nem  2000 ft nm és nem 15 000 ft nm, valahol a  10 eft /nm körül kijöhet. A szigetelés legyen úgy  10  - 12 cm.

 Így csak megéri /megérheti... ha már kell vakolni  és annak nemesnek kell lenni.

 

 Utó kalkulációval viszont  nagyon pontos árat lehet adni... de az mindig csak   egy esetre érvényes... egy adott pillanatban.

 

 Kutakodj a hőszigetelés háza táján.  !!

Előzmény: egon1111 (98413)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!