Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55981
Szóval sikerült! Gratulálok! A Naszály kemény terep volt. Csodálkoztam is, hogy miért csak egy kondenzcsíkot látok, amikor 50-re indultok. :-)
Előzmény: -balazs- (55977)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55980
Mármint sneci.
Előzmény: milanfan1899 (55976)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55979
Keresd meg senci hozzászólásait, s kattints az aláírására. Ott lelsz versenynaptárat.
Előzmény: milanfan1899 (55976)
milanfan1899 Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55978
Köszi, így remélhetőleg nem futom el az elejét és teljesítem a tervezett időt.
Előzmény: Hauanita (55970)
-balazs- Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55977
Sikerrel lefutottam tegnap a Lemaradás 50-et de még most sem vagyok olyan stabil állapotban, hogy teljes beszámolót tudjak írni. Kicsit elszaladtam az elejét és a végén úgy kellett kapaszkodnom, hogy egyáltalán beérjek. 4:57-et mentem Future mester segítségével és minden célom teljesült hisz 5 órán belül voltam és Tapírka előtt legalább egy lépéssel be is értem. :)

Részletes beszámolóval majd a TT topikot untatom de őket nem merem a futással zaklatni. :))

Négyen együtt indultunk: Tomator, Tapírka, Future és én de Tapír és Tomator taktikusan lemarad amikor félig sprintelve hagytuk el Verőcét. Az első 10 kilin, hegyen dombon át, 5:30-on belüli tempót mentünk. A Naszálynál kicsit visszavettünk de a mászás és az ereszkedés után visszaálltunk egy 5:15 körüli iramra ami ezen a terepen totálisan eszetlennek bizonyult. 25 körül Future már nem érezte magát nagyon jól és 30-nál erőteljes lassítást javasolt. Nem ok nélkül. A terep, a homok, a sár és a szántóföldek ellenére egész jól futható volt de száguldozásra mégis totálisan alkalmatlan. Én viszont olyan 800-as fejjel mentem bele. 800-on ha elfutod az elejét, elgörbülsz az utolsó 200-ra, annál nagyob baj úgysem ér. Nos, itt az utolsó 12-őn görbültem el és Vácrátótra, amit 39-nél van, már remegő lábbal, kóvályogva, szédülve értem be. Ott már folyamatosan nyomtam magamba a kaját és Miki csoda sóját és még egy csoki nyuszival is gyalázatosan elbántam. De nem a kajával volt a gond. Iszonyatosan elfáradtam és a teljes fejreállás küszöbén álltam.

Innenttől Future tartotta bennem a lelket. Lazán futott de türelmese bevárt mindenhol. 1-2 kilóméterenként meg kellett állnom egy picit sétálni és néhol még jól futható, aszfalt szakaszokat is fel kellett áldoznom.

De ismét tanultam valamit. Azt gondoltam, hogy ezt a tempót simán elbírom de most már tudom, hogy messze nem vagyok még ilyen formában. És tudom, hogy nincs értelme az első 20-on rohanni, úgyis a második felében dől el minden. Mondjuk ennek a leckének elég fájdalmas volt az ára de előfordul az ilyesmi.

Miki sókeverékét is kipróbáltam, bár nem mertem kulacsba önteni, annyira sós. Beleraktam egy kis műanyag dobozba amit időnként jól meghúztam és tiszta vízzel leöblítettem. Így teljesen jó.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (55971)
milanfan1899 Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55976
Mennyi az az elég rövid Samsung futás Pécsen és mikor lesz?

Lehet, hogy nekem pont jó lenne.

Előzmény: Akire1 (55975)
Akire1 Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55975
Én csak gyűjtögetem a km-eket. Ez a hét elég esősre sikeredet, így ritkán mozdultam ki otthonról. Ezért elhatároztam, hogy ma egy hosszabb futással pótlom a kimaradt futásokat. Kb. 21 km lett 1óra49' alatt. Azt a kört futottam, amit a P-H előtt. Kb. 4 perccel lett jobb.
Nem tudom, hogy mikor fogok legközelebb versenyre menni.Itt a környéken Pécs- Szigetvár lesz májusban (ez nekem még nagyon hosszú) és a Samsung futás Pécsett (ez meg elég rövid).
Ha tudsz valami jó kis versenyt errefelé, írd meg! Köszi.
Olvasom, milyen lelkesen futsz. A lábad jól bírja? Milyen terveid vannak?
Előzmény: amat (55932)
polszki_HARR-HARR Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55974
hahh, köszi annak a FB-nek (? legalábbis narancsban volt;), aki ma dél körül jól megkergetett a normafa aljánál... ;) ha itt van álljon elő! jelige: fekete sportszár :P
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55973
Kaktusz, hol van ez a bolt, és kb. mennyi készlet volt még?
Előzmény: kaktusz7 (55966)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55972
Szerencsére megszűnt az idióta névre szóló reklámablak, ahelyett jön be a Lazslo, mert pár ügyes ember pajzán nickeket regisztrált, és terjeszteni kezdte a képet. :-) A másik dolog ettől független programhiba, ami rejtélyesen válogatja áldozatait, más is reklamált érte, idővel elmúlik.
Előzmény: amatőr (55936)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55971
Jártam a Lemaradás 100-on. Jó messzwe vagyok nemcsak a két főbolondtól, akik a szintidőfelezésért futottak, de a többi topikostól is, akik olyan tempóban vágtak neki az ötvenesnek (including Naszály), hogy azáz méternél tovább nem tudtam tartani a tempójukat. Bár a végső időmön nem látszik, azért igyekeztem úgy élni, hogy méltó legyek az úttörők narancssárga nyakkendőjére. :-) Útitársamon kívül magamat is megleptem azzal, hogy a száz kilométer felett milyen futást rendeztem a cél előtti kilométeren.
Hauanita Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55970
No, én délelőtt abszolváltam az 5:25-ben futandó 20 kilcsit. Valahogy aztán tesóm mégiscsak kikísért a nyíregyházi erdőbe, így legalább kivételesen terepen futhattam. Jó volt a tudat, hogy nem verem szét a sípcsontomat az aszfalton 2 héttel a maraton előtt. Amúgy terep baromi jól futható volt, bár itt is esett az eső éjszaka, nagy sár nem volt. A távolságról pontos adataim nem voltak, de 1,8km-sre becsültem egy kört, de aztán nemhogycsak az első körben, de végig a tervezett időn belül értem körbe, úgyhogy passz. Majd egyszer le kéne mérni... A tempót aztán "pulzusalapon" próbáltam belőni, a szokásos "tudományos" módszerekkel, olyan 180-190 közé saccoltam az 5:25-ös tempóhoz. Az közben feltűnt, hogy krepp-papírok lógtak a fákról, és egy fán egy "2 km", kicsit később a másikon "3 km" állt. Az első körben még nem számítottam a hármasra, a másodikban elkavartam (tiszta labirintus ez az erdő nekem, na ezért nem leszek én soha tájfutó), a harmadikban ugye koncentráltam, hogy ne kavarjak el + tartsam a tempót, majd a 4. körben jött a felismerés, hogy "lehetséges, hogy a két jelzés között 1 km van". Néztem az időt: 5:30. Király :). Aztán végül 5:20-5:30 között sok mindent mértem ott, nem egyszer 5:24-5:26 között. :)))))

Összesen olyan 1:47:xx óráig futottam, remélem, azért megvolt a közel 20 kilcsi. Olyan félidőben felmerült ugyan, hogy ebben a tempóban akarok végigmenni a maratonon???, de aztán a végén sem voltam semmivel sem rosszabbul. Hát, meglátjuk, meddig fog menni...

Milanfan!
Ki van táblázva, sőt a felénél ott virít a "Matáv Felező díjcsomag" reklámja. Tavaly elég pontos volt.

rendes fiú Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55969
Köszi, Mosolygós 79 és a többiek...
Hm. űKaptam ötletet: "Javasolnám a visszaolvasásos módszert is. :)" Háááát, tudjátok, 55871 hozzászólás egy cseppet sok - de igyekszem... Node most akkor megyek futni... :)

Húsvéti nyúlfutás.
Sajnos öt hónapot kihagytam, s nem megy úgy, ahogy kellene...:(

milanfan1899 Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55968
Még egy kérdés jutott eszembe, lehet, hogy ez egyértelmű egy futónak, de mivel nekem ez lesz az első versenyem komolyan nem tudom: Ki lesznek-e táblázva a kilóméterek?

Előzmény: Hauanita (55951)
SkóT Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55967
WOW! Ez számomra pont aktuális! Köszi!
Előzmény: kaktusz7 (55966)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55966
Tegnap vettem a Hervisben tök jó minőségű elasztikus, combközépig érő futósortot leárazva 2.500 Ft-ért. Chee-Dah márkájú. Láttam a Balázs által említett Asics-eket is.
krisz_ Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55965
"Láttam, hogy Kaposvár a központ"
Nézd meg a FUTÓbolondok SE címét! :))))))

Igazából valóban kisebbségben vagyunk, de létezik az ún. kaposvári szekció! :))

Előzmény: Törölt nick (55962)
polszki_HARR-HARR Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55964
ahoj! megyek futni normafához, ha vki majd fut arra integessen ám! ;)
amatőr Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55963
Szia rendes fiú!

Kaposvár mellett Bp. is erős helyet foglal el a FB-logisztikában... :)
Ami az alap 70-80 km-es heteidet illeti, ez eleve nagyon kemény, és ezt még fokozni is akarod. Hm. Akkor te a FB-ok között is a Gyors Szekcióba fogsz tartozni! :)
Elm az úgymond hivatalos FB-oldal mellett készített egy tematikus FB-oldalt , ott olvashatók a Bolondságok rész alatt a FB-felvételi tesztek.

FB-dá válás? Te már az vagy alapból, ami meg a FB-topic tagságot illeti, tényleg csak olvasni és írni kell... :)
Plusz a nagyobb versenyek előtt FB-tésztapartin találkozhatunk; van narancsmez, amit lehet újbólrendelni, ha összejön mondjuk úgy 20 újabb FB, és akad egy lelkes szervező, aki vállalja az Elasticnál a mezcsináltatás nyűgeit.

iSTVán készített egy gyakori kérdések, ill. FB-témák tematikát is.

Hajrá! :)

Előzmény: rendes fiú (55961)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55962
Szia!
Két feltétele van annak, hogy valaki Futóbolond legyen: 1. fusson néha, 2. írjon ide bizonyos (értsd: akármilyen) időközönként, leginkább a futásról, illetve a kapcsolódó témákról. Nehéz feladat mindkettő, de én bízom benne, hogy sikerülni fog Neked is. :)

"Láttam, hogy Kaposvár a központ"
:) Ez így talán kicsit erős megfogalmazás...

"Ha valami okosat tudtok, mondjátok"
Ööö, izé... már egy pár éve ezen vagyunk. Javasolnám a visszaolvasásos módszert is. :)

Előzmény: rendes fiú (55961)
rendes fiú Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55961
Sziasztok!

Huszonhat éves vagyok, s egy ideje futóbolondnak érzem magamat, de mindez még csak álca... Mindenesetre a csömöri lovasok néha már előre röhögnek, mikor az esőben megjelenek szürke gatyáim egyikében és zavartan tovaplaccsogok a határban... Szóval mindezidáig egyedül futottam, immár évek óta. Félmaraton a kedvenc távom, ilyeneket szoktam itthon is futni - de arra gondoltam, hogy most már hivatalosan is Futóbolonddá kellene válnom... Mit kellene tennem ennek érdekében? Szeretnék végre futókkal futni, mert az őzeket meg a nyulakat már lefutottam egy párszor, s erősen megsértődtek... :)

Láttam, hogy Kaposvár a központ, de az ország egész területére hatással van a csapat. Ez mit jelent?

No, most már nem kérdezősködöm tovább... Ha valami okosat tudtok, mondjátok; köszi!

krisz_ Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55960
Remélem holnap sehol nem fog esni az eső! :))
Vártam addig, amíg kicsit csendesedik, aztán elindultam, így most már magam mögött tudhatok egy kellemes-beszélgetős 11 kilit. A futás végére még valami napféleséget is felfedezni véltünk az ég alján. Bár mire hazaértem, újra rákezdett az eső.
dCi Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55959
1. Mátrafüred - Kékes ;(Mátra)
2. Szentendre (Dömörkapu) - Pilisszentlászló ;(Visegrádi hg)
3. Pécs: Alagút - Állatkert - TV torony ;(Mecsek)
4. Szokolya - Királyrét - Magas Tax ;(Börzsöny)
5. Esztergom - Dobogókő ;(Visegrádi hg)
6. Miskolc (Hámor) - Bánkút ;(Bükk)
Előzmény: amat (55941)
amat Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55958
Én holnapra 25 km-t terveztem, de nincs hozzá kedvem. Átírtam magamban ezt, inkább 15-t teljesítek, max. 20-t, ha valami nagyon szép dolog alakul ki. Reggel sonka :), hajrá !
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55957
Itt is, egy kicsit :-)
Nekem az alig-esős futásban az elindulás a legnehezebb, ezért aztán a tegnapi film mozgósító hatása is :-)) Így aztán az ellesett stílusban, nagy lendülettel futottam le az első 100 métert, aztán azt hittem, visszavettem a tempóból.
Persze vissza is egy kicsit, de még mindig sokkal jobban pörögtem, mint az előző napokban.
Most már pár hete nyugtom volt juhészék kutyáitól, nemhogy üldözéses jeleneteket nem rendeztek, de még a megszokott ugatást is kukorékolás váltotta. A felmerülő verziók közül az "idegen nyelv tanulása" nem tűnt túl valószínűnek, ezért arra gondoltam, a tavasz elérkeztével megszaporodott a munkájuk.
Ma ennek igen ékes cáfolatát adták, sőt a télen megszokott védvonalaikat is átlépve vettek üldözőbe. Szerencsére a távolság így is elég tetemes maradt, s mivel egy kis fartlek jelleget is belevittem, hamar kikerültem a látókörükből.
Hogy ennek a számlájára írandó-e, nem tudom, de kicsit húzódott pár lépésnél a bal vádlim, így lehet, hogy a körülmények balszerencsés összejátszása (eső is, láb is) ürügyén a holnapi napot kihagyom, és megelégszem egy 44 km-es héttel. Két hét múlva úgyis bepótolhatom... :-)
kivi Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55956
Örülhetsz, már itt is esik. :-)
Előzmény: krisz_ (55949)
sneci Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55954
Bár nem tudom mit jelent a Fernwarmelauf, de nem titok.
sneci
Előzmény: NVik (55953)
NVik Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55953
sneci mit látok Fernwarmelauf a bécsi maratonon :-). Remélem nem volt titok :-).
Előzmény: sneci (55952)
sneci Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55952
El is felejtettem az egyik futó útvonalamat említeni, ami gyakorlatilag 10,5 km emelkedő. Ez az Őrmező-Erzsébet kilátó oda. Vissza gyakorlatilag lejtő:))) és összesen egy félmarcsi.
És kedvet is kaptam hozzá, igaz most csak az első 6,5km-t futottam oda, majd vissza!:))
sneci
Előzmény: amat (55946)
Hauanita Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55951
Ja, azt írni is akartam, hogy jelen pillanatban le van zára az alsó rakpart, mert fenn van a Tisza, szóval tényleg kérdéses az útvonal.
Előzmény: milanfan1899 (55950)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!