Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2002.04.14 0 0 39
>vagy a fejet alulra is fel lehet szerelni. Van valakinek ilyen?

Van. Egyszerűen ki kell venni az állvány középoszlopát és visszatenni fordítva.
Nekem még az is eszembe jutott, hogy az objektív köré kellene valami háromlábú, vagy pedig az állványcsavarral fel lehetne fogatni egy kéttalpú miniállványt, amivel az asztalra lehetne állítani a gépet, optikával lefelé.

Előzmény: backspace (36)
backspace Creative Commons License 2002.04.13 0 0 38
erosen vignyettál, mert nagyon kihúztam a teleobjektívet, ezzel ugyan növeltem a nagyítást, de rontottam a képen.
végül is a két egymással szemben összeforgatott lencse mikroszkópként muködik.

a rotringos képen is látszik a vignyettálás, de ott nem annyira feltüno

bs

Előzmény: petrobol (37)
petrobol Creative Commons License 2002.04.13 0 0 37
ez a hangyás kép mikroszkóp alatt készült, vagy miért ilyen "távcsöves"?
Előzmény: backspace (36)
backspace Creative Commons License 2002.04.13 0 0 36
ja, rotring, persze el kell mondanom a hangya nem egy 2 miliméteres törpe volt, 1 cm feletti volt a hossza.
Isten igazából egy kis (szabad)idore lenne szükségem, ki akarom probálni a makró sinemet is. Azzal lehetne jól fokuszálni, meg ugye a lámpa kellene. Meg kellene egy olyan állvány, aminek a lábait szanaszerte lehet hajtogatni, és a fejet az állvány lábai közé be lehet hajtani (lefele fotózni), vagy a fejet alulra is fel lehet szerelni. Van valakinek ilyen?

bs

Előzmény: petrobol (35)
petrobol Creative Commons License 2002.04.13 0 0 35
Hát nem semmi a két kép!
A második ugye egy rotring grafitbele.
Előzmény: backspace (33)
Ocsi_ Creative Commons License 2002.04.13 0 0 34
Üdv!
Apró növények(0,5-4 cm) közeli fotózásához szeretnék gépet/kiegészítőket venni.
Jelenleg egy Zenit-E géppel és közgyűrűkkel fotózok, ha valaki tud ennél jobb megoldást, gépet, objektívet, stb. légyszi írjon.
Előre is köszi.
backspace Creative Commons License 2002.04.13 0 0 33
Hali!
Szoktam én is makrózni, ime 2 kép
1.
2.
Ezeket 10x15-ös papirról scanneltem be, és direkt nem vágtam ki, hogy látszon mennyire vignyettál.
Azonkívül a képek másik baja az iszonyatos sekélységélesség, mert ezt már nem lehet mélységélességnek nevezni. Ugyan van két olcsó, makrós objektívem (Sigma 70-300 DL Macro és 28-70 Macro), de ezeket a képeket egymással szembeforgatott objektívekkel készítettem, amihez egy 500 forintos közgyuru kellett csak.
De most gondolkozom, hogy gyártok hozzá valami kis méretu, aksiról muködo, mobil fényforrást cseppizzókból, mert a megvilágítás nagyon nehéz.

üdv
bs

Tommx Creative Commons License 2002.04.02 0 0 32
Na megtudtam.
Ehhez kellene valamik makró-izé (43mm):
http://store2.yimg.com/I/sterlingtek_1679_625737.gif
Ez általánosan kapható, vagy spec Olympus?
És ha van, akkor milyen árban? Az Olympusnál 25E..

Bye

Előzmény: Tommx (31)
Tommx Creative Commons License 2002.03.26 0 0 31
Megnéztem a gépet, és sajna semmilyen
menet sincsen rajta :(((. Amit láttam a
honlapjukon, az valami olyasmi volt,
hogy csak rá kell húzni.... De
lehet hogy hülyeségeket beszélek...
Mindegy... Köszi a segítséget.
Ha hallasz valamit majd zörgess :)))
Bye Tomek

Ui: Alábbiakban feldobok néhány linket, ahonnan
én merítettem az információkat. A gépről készült
képek közül az elsőn látszik, hogy nincs menet.
A ??kinverteres képeknél meg talán ilyen valami
kell az enyémre is...

Link a gépleíráshoz:
http://www.mediker.net/foto/menu122/oly2040/index.htm

Képek a gépről:
http://www.olympus-europa.com/press/pics/di/0011/c2040Z.jpg
http://www.olympus-europa.com/press/pics/di/0011/c2040Z_back.jpg
http://www.olympus-europa.com/press/pics/di/0011/c2040Z_front.jpg

Linkek valami hasonló izéhez (???konverter???):
http://www.olympus-europa.com/press/pics/cameras/9902/c_160_hq_converter.jpg
http://www.olympus-europa.com/press/pics/cameras/9902/c_210_hq_converter.jpg
http://www.olympus-europa.com/press/pics/cameras/9809/Ic_c160.jpg
http://www.olympus-europa.com/press/pics/cameras/9809/Ic_c210.jpg

Előzmény: Százbolha (29)
PETYUS Creative Commons License 2002.03.25 0 0 30
Ismertek olyan web-helyet, ahol különféle digitális fényképezőgépek közelfényképezési lehetőségei vannak összehasonlítva? (esetleg tesztképekkel együtt)
Van több olyan típus, amellyel 1-2 cm-ről is lehet fényképezni mindenféle előtét nélkül. Ezeknek az összehasonlítása érdekelne.
Százbolha Creative Commons License 2002.03.22 0 0 29
Szerintem a digitopicpan kérdezd meg, hogy lehet szűrőt tenni a 2040-re.
Én nem próbáltam.

A szürőmenet az optika elején található "anya" menet. Általában a méret is rá van írva. Ebbe lehet szűrőt csavarni "apa" menet.
A 37mm az átmérőt jelenti.

Asszem Nikon digigéphez volt jó, meg videokamerához ez a méret.

18 dioptria: nagyítási faktor. Macrofotózásnál általában 2-6 dioptriát használtam .
Ezzel a 18 dioptriával az objektívet kb. 2cm-re ode kellet tolni a témához. Pontos leképezési arányt nem tudok, mert objektívtől is függ, de elég nagy volt: mondjuk egy 5Ft-os alig fér bele a képmezőbe.

Videókamerához is használható.

Százbolha
(Budapest)

Előzmény: Tommx (28)
Tommx Creative Commons License 2002.03.22 0 0 28
Köszi szépen :))).

Azt hogyan lehet felrakni a gépemre?
Kell hozzá még valami? Nekem sajnos semmit sem
mond hogy 37mm szürőmenetes 18 dioptriás előtétlencse... Még tényleg kezdő vagyok, de
gyorsan tanulok :))). Érdekel a fényképezés...
Te merre lax? Én Siófokon...
Előre is thx.

Bye. Tommx

Előzmény: Százbolha (27)
Százbolha Creative Commons License 2002.03.21 0 0 27
Van egy 37mm szürőmenetes 18 dioptriás előtétlencsém.

Hátha tudod használni, kölcsönadom, vagy megveheted, ha jó.

-----
(Kölcsön = a felhasználó eljön érte és belátható időn belül visszahozza)

(Valkinek megígértem, hogy postázom - pár hónapja, de...., bocsánat nem megy....)

Százbolha

Előzmény: Tommx (25)
PETYUS Creative Commons License 2002.03.21 0 0 26
>Meg ugye soha többet nem is fogom használni semmire.

Nem-e? Ha rájössz, mi minden szépség van az apróságok világában, még rajta is fogod hagyni a gépen szántszándékkal.

Előzmény: Tommx (25)
Tommx Creative Commons License 2002.03.21 0 0 25
Hi mindenki!

Bocsi, hogy egy amatőr kérdésével zaklatja
a nagyokat, de olyat szeretnék megtudni, hogy
hogyan lehetne egy Olympus C2040-sel jó minőségű
képeket készíten az emberi íriszről. Azért érdekel
a dolog, mert íriszazonosításból írnám majd a
diplomámat. Az lenne az igazi, ha nem kellene már
vennem hozzá semmit :))). Láttam a géphez valami
makró lencsét, de azért a sz@r üvegdarabért
elkérnek valami rettenetes pénzt. Meg ugye soha
többet nem is fogom használni semmire.

Előre is köszi. Bye. Tommx

Mattila Creative Commons License 2002.03.20 0 0 24
Hé, emberek! Ez a Tamron SP AF 90mm/2,8 Macro 1:1 döbbenetesen jó ennyi (160-170e) pénzért!!!!!!!
marli Creative Commons License 2002.03.14 0 0 23
Az EKE megspórplt nekünk egy kalap pénzt. Amúgy tényleg baromian nehéz óriási nagyításnál szép témát találni és azt szépen lefotózni, pl. 180-as rekesszel... Atomvillantóval köll próbálkozni, csak ahhoz meg kell NATO, UNESCO meg Term.véd. HIV engedély. Nos, visszatérve, szerintem a makrofotók lehetnek jóak nagy nagyításnál is, csak iszonyatos meló létrehozni egy klasszat. Szerintem az 1-2x-es makronagyítás még elfér, abban a tartományban klasszul lehet mozogni, persze lejjebb is, csak má montam, hogy nehezebben. Én 10x-esig nyomulok és nehézkes.
Előzmény: eke (22)
eke Creative Commons License 2002.03.14 0 0 22
figyusz!
lefotózod 2x es életnagyságban és készíttecc róla egy 10x es lineáris nagyítású papírképet ez = 20 x-os életnagyság!
feladat megoldva :-)
Előzmény: Hayloft Ezekiel (21)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2002.03.14 0 0 21
van egy speciális felület amit fémgőzökkel állítanak elő, és ezen egy speciális mintázat alakul ki, amely mintázat csak 16-szoros és 25-szörös nagyításban adja ezt a rajzolatot. Erről kellene színes képeket csinálni, ráadásul a minta csak súrlófényben látszik.
A kihuzatom 28 cm (sajna csak az :-)és persze a jóisten fénye nem elég, de spotokkal azt meg tudom oldani. a baj a nagyítással van. Most megnézem a soligor.de-t, hogy mik a lehetőségek.
A mikroszpók is jó lenne, csak félek, hogy túl erős a nagyítása...

hayloft
egyébként tényleg szép a felület!

eke Creative Commons License 2002.03.12 0 0 20
ja az ajánlatom az 14 x -es életnagyságot jelent, ha lenne 3.5/20-as lupenem, akkor azzal így 20x-osnál lennénk...
Előzmény: eke (19)
eke Creative Commons License 2002.03.12 0 0 19
vagy mikroszkópadapter ha nem akkor kihizat + lupenobjektív bár ehhez is kell 2 x -zô

nekem sajnos csak 175 mm-es kihuzatom van és 2.8/35-ös lupenobjektívem ez így full 7 x -es életnagyság, erre még rá kell varrni a 2 x ezô extendert, de ha élességet akarok állítani akkor gondolom, hogy kell egy kís ívfény.
Monsanom sem kell, hogy mindez Canon-ban van.
Viszont van egy tuti 25 x ös nagyítom, azzal megnézheted ezt az izét. Mit is?
Tényleg mi az ami ekkorában szép? :-)

Előzmény: Hayloft Ezekiel (16)
Százbolha Creative Commons License 2002.03.12 0 0 18
18x nagyítás???
Mikroszkóp foto csatlakozással.
(www.soligor.de)

Százbolha

Előzmény: Hayloft Ezekiel (16)
PETYUS Creative Commons License 2002.03.12 0 0 17
Mihez képest értelmezed a 16-18x-os nagyítást?
Előzmény: Hayloft Ezekiel (16)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2002.03.12 0 0 16
nekem szükségem lenne 16-18x-os nagyításra, persze valamilyen fotoeszköz végén. Zenit, kihuzat, M42 is jöhet meg van egy nikon f80-am, de ott nem tudom mi van, hiszen nem tudok manual optikát használni.

Mondjatok ötletet, amivel ki is tudom vitelezni a dolgot!!

köszi,

Hayloft

PETYUS Creative Commons License 2002.03.09 0 0 15
NJani Creative Commons License 2002.03.08 0 0 14
Szia 100-ha. Ez gyors rekció volt. Bénáztam és a kérdésem először ide tettem fel, persze rögtön utána az adok/veszek-be is. Bocs mindenkitől, átmegyek az adok/veszekbe.

Jani

Előzmény: Százbolha (13)
Százbolha Creative Commons License 2002.03.08 0 0 13
Szia Jani!

Ma végigjártam 3-4 használtcikkes boltot.
Nem láttam ilyen gyújtótávolságú macro objektívet, igaz a Nikon lencséket csak átfutottam.

Szerintem bróbálkozz a fotós adok/veszek fórumon is.

Százbolha

Előzmény: NJani (12)
NJani Creative Commons License 2002.03.08 0 0 12
Sziasztok Mindenkinek. Itt még új vagyok, de más fotós fórumon már találkozhattunk. Keresek Nikon 105/2.8-as manuál makrooptikát. Tudtok segíteni?

Üdv: Jani

PETYUS Creative Commons License 2002.03.07 0 0 11
>... 4/300-as objektívvel portrézik kisfilmre...

Én 4/200-assal próbáltam, nagyon jó.
Apró állatok (lepke, szöcske, darázs stb.) fényképezésére kiváló, ha mögérakom az egész közgy?r?sorozatot.
Állvánnyal vagy úgy használható, ha az objektíven van a felfogatási pont (az enyémen ilyen nincs), vagy kell hozzá egy spéci állványadapter. Egyszer barkácsoltam egy ilyet, amivel geodéziai m?szerállványra lehetett felfogatni sokféle fényképez?gépet. De sajnos bólogató tengely nem volt rajta, így csak közel vízszintesen lehetett vele fényképezni.

Előzmény: Venyerin (10)
Venyerin Creative Commons License 2002.03.07 0 0 10
A "nagytelés" makrózás egy érdekes műfaj. Van előnye is, hátránya is jócskán.
- A háttér kisebb része van a képen, amitől sokszor könnyebb homogén hátteret csinálni vele.
- A nagy gyújtótáv miatt gyakorlatilag nincs perspektíva.
- Azonos leképezés mellett nagyobb a tárgytávolság, ami néha jó, néha nem. Szűk helyen vagy sűrű növényzetben pl. hátrány, állatoknál előny.
- 1:1 és vidéke gyakorlatilag elérhetetlen, már 1:2-es leképezéshez is telekonverter és közgyűrű kombinációja ajánlott.
- Állvány és állványfej irányában igen sokat követel...

Szerintem egyáltalán nem véletlen a 90-105mm közötti makroobjektívek hatalmas tömege: ezekkel általában azért jóval egyszerűbb az élet. Persze ha valakinek spéci kell, annak spéci kell. Ismerek olyan fotóst, aki 4/300-as objektívvel portrézik kisfilmre...

Előzmény: Mattila (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!