Keresés

Részletes keresés

konczeyb Creative Commons License 2003.02.19 0 0 159
Koszi, a Tokina meg erdekelne, mert a 100 makro Tokina tesztjei sokkal jobbak.
Cosina 100/3.5 56.500 lekepezesi aranyt meg nem tudok :(
Karakorum Creative Commons License 2003.02.19 0 0 158
Szia

Semmi tapasztalatom sincs Cosina objektívek terén, de itt találsz egy árlistát.

Előzmény: konczeyb (157)
konczeyb Creative Commons License 2003.02.19 0 0 157
Haho!

Mi a velemenyeteka Cosina meg a Tokina obikrol EOS-hoz??

Tudtok ajanlani Ft arlistas Siteot foleg Tokinara?
En nem talaltam. Mennyi lehet a Cosina meg Tokina 100 macro?

ipsi Creative Commons License 2003.02.19 0 0 156
En is csak gratulalni tudok, nagyon sok szep, irigylesre melto kepet keszitettel. Szkennelesen lehetne azert meg javitani. ;)

Egyebkent milyen felszerelessel fotozol?

Udv, Ipsi

Előzmény: gyöngyvirág (150)
hirzel Creative Commons License 2003.02.18 0 0 155
Köszi a segítséget, na ezért járok én ebbe a fórumba és nem az anyázós politikázós helyekre... itt önzetlen segítségre számíthat az ember.
Még egyszer köszönöm.
Lee
Előzmény: Százbolha (154)
Százbolha Creative Commons License 2003.02.18 0 0 154
M42: Praktica, Pentax, Chinon, stb
A HAMA-nál próbálkozz vagy az eBay-en az átalakítóval.

Ja.. Minolta MD kihuzat és közgyűrűsor kb. 20/20eFt.
Az utángyártott kicsit olcsóbb.

Százbolha

Előzmény: hirzel (153)
hirzel Creative Commons License 2003.02.18 0 0 153
Hai 100-ha!
Thx a segítséget, ez már sokat jelent. Ennyire nincs manuál makró objektív a piacon?
Az M42 vég melyik géptípus szabványa?
Átalakítót/váltót láttam a Hama és a Soligor katalógusában, csak az a kérdés, hol lehet hozzájutni...
Lee
Előzmény: Százbolha (152)
Százbolha Creative Commons License 2003.02.18 0 0 152
Becsszó válaszoltam, de elnyelte a NET vagy bénáztam.

Ha olcsón akrasz Minoltán macrózni akkor tudok ajánlani 2 obit-is.
Mindkettő MC/MD-s tehát, ha AF géped van akkor kell egy MD/Dynax átalakító.

Minolta macro Rokkor 50/3.5 - ez kihuzatos 1:1
Minolta MD macro 100/4 ez 1:2, de a hozzávaló közgyűrűvel 1:1.

Mindkettő 50e környékén kapható. Kalocsai K.-nak van is. Telszáma a Fotovilag.hu.-n

Nagyon nézegettem a bőrzén, de végülis lemondtam a 100-asról, mert ritkán macrózok.
Az alábbi konfig sem sokkal olcsób:
Egy alap 50/1.4 + 2x macrokonvertert használok, ha 1:1 kell. (folyamatosan állítható kihuzat!!!, de elég kicsi tárgytáv)
Vagy a 85/1,7 objektívemet közgyürűkkel 1:2-ig. Ezek nem macró obik, de megfelelő minőséget produkálnak, főleg a kistele.

Talán még olcsóbb, ha veszel egy M42végű 135/2.8 obit ehhez kihuzatot!!! vagy közgyűrüket párezerért + egy M42/Dynax váltót.

Százbolha

Előzmény: hirzel (151)
hirzel Creative Commons License 2003.02.18 0 0 151
Hai!
Szóval senki sem olvasta a 129-es kérdésemet. Thx a segítségért, pedig sokat jelentene!
Lee
gyöngyvirág Creative Commons License 2003.02.16 0 0 150
Köszönöm, kedves Musa!
gyv
Előzmény: Musa (147)
Százbolha Creative Commons License 2003.02.14 0 0 149
aha.
Akkor nincs a FotoLexikonban ahogy korábban írtad. Ezért kerestem hiába.
Sőt! Ott egész más a meghatározás.

A másik könyv sajna nincs meg, sajnos Vigh-et nem ismerem, sem a DunaTV-s szakikat, sem Szinművészetis embereket.
Azt hittem eddig, hogy Főiskola, előléptek egyetemmé????

De tényleg lényegtelen....
Az egész.

Százbolha

Előzmény: agyarka (148)
agyarka Creative Commons License 2003.02.14 0 0 148
A meghatározás a 3.(Vigh) könyvben van. Egyébként a címe ellenére biztosan jó, a szakdoga védésnél a DunaTV-től meg a Színház és Filmművészeti Egyetemről jött embereknek a tartalommal nem volt gondjuk.
Előzmény: Százbolha (123)
Musa Creative Commons License 2003.02.14 0 0 147
Gyönyörűek a fotóid, Gyöngyvirág! A verseid is. M.
Előzmény: gyöngyvirág (127)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.13 0 0 146
tényleg csak a kíváncsiság. a makro-kilar volt az első, a második generáció volt a 3.5/55 ill. a 2.8/55 micro-nikkor öt lencsével és nagy felbontással. azután a harmadik generáció...
de a legelsőt még nem nyúzhattam. télleg sajnálom, a kortársait úgy-ahogy a helyükre tudom tenni. milyen lehetett egy makro-tessar? killer? kilar? :)
jópofi volt a szűrőtartója. a mélyen bennülő frontlencse elé került a szűrő a tölcsér-szerű tartóra tolva. ötletes volt.
Előzmény: puffin (145)
puffin Creative Commons License 2003.02.13 0 0 145
a müncheni kilfit cég(gyár) csinálta. én is nagyon kíváncsi lennék rá. Tildy Zoli bácsi is nagyon dícsérte. ha valakinek lenne makro-kilarja...?! kérünk téged jelentkezz!
vagy ha valaki fotózott ilyennel ossza meg velünk a tapasztalatait.
Hasonlóan érdekelne a novoflex csinálta makro objektív..
üdv.
puffin
Előzmény: Törölt nick (144)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.13 0 0 144
a világ leggyorsabb élességállítású gépe lett. a fotonok magukat élesítik. csak ki kellett szedni az obijából az üvegeket és pinhole-t, lyukat a helyére. hi-tech lyukkamera :)
makrózni se kutya :)
Előzmény: PETYUS (143)
PETYUS Creative Commons License 2003.02.13 0 0 143
Mi van a lubityellel? Olyan nekem is van. Egész jól nagyítható képeket lehetett vele csinálni. Csak a frontlencsemozgatásos fókuszbeállítás nem túl szerencsés megoldás. De makrózásra szerintem nem alkalmas.
Előzmény: Törölt nick (142)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.13 0 0 142
látod, akkor sem én hurrogtam :)
de ahányszor ránézek a ljubitelre, áldom a nevedet...
gondoltam exakta is van a tatyódban, makrózni is szoktál...
hááát, most nem jött össze :)))
Előzmény: Százbolha (141)
Százbolha Creative Commons License 2003.02.13 0 0 141
alhazen:
pont olyan gyűjtő vagyok mint fotós.
amatőr és majdnem kezdő.
Egyébként csak olyanokat gyűjtőgetek, amivel fotózni is lehet...

Petyus:
Akkor semmi gond!!!!!

Valaki mutasson már egy jó macrofotót!!!!

Az enyémet multkor nagyon lehurrogták a természetfotós topicban. (jogosan)

Százbolha

Előzmény: Törölt nick (140)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.13 0 0 140
mókabolka :)

bocsi, holdat inkább napfényen, sör mellett :)

a makro-kilar meg az első valódi makrobi volt, münchenből. négylencsés, tessár típusú. akkor még exakta varexre is rárakták. reménykedtem, mér pont ez ne lenne meg neked :(
annyi mindened van...
másodállásban nem gyűjtő vagy?
vagy cséndzs kamera? :)))

soha nem mondtam, hogy nem tetszik. amikor mondtam, akkor nem tetszett. de akkor sem neked :)))

Előzmény: Százbolha (135)
PETYUS Creative Commons License 2003.02.13 0 0 139
>300mm objektív 1:1 leképezés. Szerintem kézből nem megy 100ASA-val.

Az szerintem sem. Meg sem bírnám tartani rendesen. Esetleg egy baromi nagy körvakuval lehetne olyat csinálni hogy ne mozduljon be (annyira), de a fókuszsíkból kimozdulna a téma mielőtt elsütnéd a gépet.

>Ne torzsalkodjunk ezen.

Mi volt az, ami neked torzsalkodásnak tűnt? Eddig még alig szólaltam meg.

Előzmény: Százbolha (138)
Százbolha Creative Commons License 2003.02.13 0 0 138
Már mondtam.
Szerintem ezen ne vitázzunk.

Amiről korábban beszéltem, az 300mm objektív 1:1 leképezés. Szerintem kézből nem megy 100ASA-val.

Ha a Te felszereléseddel számodra megfelelő képeket tudsz csinálni, akkor jó.

Mégegyszer: Ne torzsalkodjunk ezen. Fotózni öröm!

Százbolha

Előzmény: PETYUS (136)
PETYUS Creative Commons License 2003.02.13 0 0 137
>Tudod a reciprok szabályos

Tudom. Mi a gond vele?

Előzmény: Százbolha (133)
PETYUS Creative Commons License 2003.02.13 0 0 136
>Most erre mit mondjak???

Te is mondj valami nagyot!

Előzmény: Százbolha (133)
Százbolha Creative Commons License 2003.02.13 0 0 135
alhazen:
Azt sem tudom mi az!!!

Látom megint nem tetszik Néked amit írkálok. Sose tudom meg hol rontom el...

He??? A holdasra sem válaszoltásl!!!! Tudod mikor a tárgykontraszt 4blende.

Százbolha

Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.13 0 0 134
mókamester, nincs egy makro-kilárod? úmmegnéznék egyet, ha még ki is próbálhatnám...
Előzmény: Százbolha (133)
Százbolha Creative Commons License 2003.02.13 0 0 133
Bocs, csak a sajátbejáratú összeeszkábált elméletemre céloztam. Tudod a reciprok szabályos.

1/30-ot még kiexponálok kézből a 200-as telével

Most erre mit mondjak???
Tényleg nem akarlak megbántani, de mindenkinek más fogalmai vannak az élességről.

A lényeg az hogy fotózni jó móka, és az már fél siker, ha saját elvárásainknak megfelelő képeket tudunk készíteni.

Százbolha

Előzmény: PETYUS (132)
PETYUS Creative Commons License 2003.02.13 0 0 132
100 ASA
Azzal fényképezek, amim van. Mivel nem vagyok profi fényképész, nem tudom összeválogatni mindenhez a legmegfelelőbb optikát, de ha adódik egy téma, és nálam van a cucc, akkor megpróbálom azzal lekapni, ami van. Állványt többnyire nem szoktam magammal hordani (meg a 200-as telével el sem bírja a gépet), de elég jól meg tudom fogni. 1/30-ot még kiexponálok kézből a 200-as telével.
Előzmény: Százbolha (130)
PETYUS Creative Commons License 2003.02.13 0 0 131
Milyen elméletet cáfol meg?
Előzmény: Százbolha (130)
Százbolha Creative Commons License 2003.02.13 0 0 130
Nalátod: A gyakorlat megcáfolja az elméletet.
Film érzékenységet nem mondtál!

(...bár eddig én nagytelékről beszéltem, kb. 300mm tartományról. AZé' azt kissé jobban kéne rekeszelni...)

Előzmény: PETYUS (124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!