Keresés

Részletes keresés

Borka.. Creative Commons License 2012.03.29 0 0 10343

Szia!

 

Köszi és várom a tervet!

 

Előzmény: nudli11 (10287)
tjbrian Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10342

Sziasztok, láttam itt vannak pár akik nagyon értenek az öntözőrendszer telepítéséhez, így bátorkodtam segítséget kérni a tervezésben.

Idén tavasszal szeretném megépíteni az öntözőrendszeremet, próbáltam megtervezni magamtól, de elég nagy rendszer lesz összességében és úgy gondoltam jobb ha hozzáértőhöz fordulok, mint hogy valamit összekókányoljak magam. Itt a terv M=1:100 méretarányban.

Amint a képen is látszik ez valójában két egymás mellett lévő porta, mindkettő az én tulajdonomban áll. A jobb oldali az egy sarki porta a bal oldali pedig a mellette lévő porta. A kép jobb széle és a teteje utcafront kövesúttal mindkét oldalon. Az utcafronti füves területek széle a kövesút szélével találkozik, így úgy gondolom hogy az egymással szemben elhelyezett szórófej tervezés az utcafronton nem járható dolog.

A köves vékony burkolat körbe a széleken és a két porta között a kerítést jelölik. A két porta között a tuja sor mögött látható egy zöld vonal ez egy borostyánnal befuttatott drótkerítést jelöl. Aztán a jobb oldali portán kívül körül található ugyancsak egy vastagabb zöld vonal ami sövényt jelöl végig. A kép jobb alján látható a fák között is ez a zöld csík, azért mert ott is a fák között sövény van.  Látható a képen a jobb oldali portán két L alakú piros vonal illetve egy rövid benn az udvarba is. Ezek szőlősort jelölnek, szépen megnőtt szőlőtőkék támberendezéssel. A két szőlő sor között gyümölcsfák vannak, itt a talaj homok, ásózni szoktam két havonta, így ott a növényeken kívül mást nem kell öntözni.

A bal oldali portán egy kék csillag jelöli a vízvételi helyet. Ez egy frissen fúrt kút, 50-es átmérőjű és 58 méter mély, 30m-től szűrözött. A kútfúró állítása szerint 100-120 liter/percet tud a kút. Szivattyúm nincs, így arra is szeretnék egy árajánlatot kérni. A két portán mindösszesen ez az egyetlen vízvételi lehetőség, mivel vezetékes vízről nem szeretnék locsolni, így szeretnék a jobb oldali portán 1-2 vízkonnektort is ami áthozza a másik portáról a vizet, ha esetleg szükség lenne rá. A bal oldali portán látszik hogy nagy része művelt terület, itt burgonyát szeretnék termelni, ide egy mikrószórós berendezésre gondoltam.

Aztán a jobb oldali portán ott van még két fóliasátor is, amiben palánták nevelését végzem, ide is szeretnék valamiféle függesztett öntözőberendezést, mert nyáron csak ezen két sátor meglocsolása tart 2-3 órahosszáig. Viszont ide nem automatát, szeretnék hanem valami olyat amit én nyitok zárok, a körülményeknek megfelelően.

Szóval összességében a füves területeket szeretném locsolni az utcafronton is, a művelt területet, a tujákat, virágágyásokat, szőlőt, az utcafronton lévő sövényt és fák, szóval tulajdonképpen mindent. Teljesen automata rendszert szeretnék, kivéve ugye a fóliasátrakat. A vezérlőegységet a kék csillag mellett lévő kis házba gondoltam elhelyezni. 

Nem ragaszkodom a legolcsóbb megoldásra, az a célom hogy minél megbízhatóbb rendszer legyen és egyenletesen öntözzön, hogy levegye az öntözés terhét a vállamról.

E
lőre is köszönöm 

tothjozsef11 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10341

No én is szívok az öntözőrendszeremmel. 4 éve készült, eddig nem volt vele baj, ősszel elkezdett csökkenni a nyomás, a szezon után elvitte a szaki a szivattyút, hogy tuti az a ludas, tavaszra rendberakja. 2 hete hozta is, felszerelés után kiderült hogy az eredmény kb. ugyanolyan, marha lassan nőtt a nyomás, csak küszködés volt. Erre hozott egy új szivattyút, azzal is ugyanez a helyzet. Kicserélte a visszacsapó szelepet, próbálta kézi erővel húzni (pumpálós izé), most az a véleménye hogy beomolhatott a kút vagy kifogyott a vize... Még küszködik itt, de félek nem lesz egyszerű megoldás. A kút vize tiszta egyébként, eddig sose volt gond a vízmennyiséggel. A kút az Alföldön van, 40 méteres, persze akna is van már ráépítve. Lehet hogy így megdögöljön egy kút? Kifogyhatott a víz ilyen szinten? :(

LRJudit Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10340

Ennek nem is kellett volna, csak a szárazonfutás védelemnek beszerelt LP3-asnak.

Túlélte, de már nem is kell.

Előzmény: ja69 (10339)
ja69 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10339

Köszi

 

És ez direktbe kapcsolt ,  nem volt mágneskapcsoló ?

Előzmény: LRJudit (10338)
LRJudit Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10338

Nekem 1500-as van, inkább volt, mert lecseréljük!:-))

Azon gyárilag PM5-ös van, ezzel nem volt baj.

5 szezont csinált végig.

Előzmény: ja69 (10336)
tjbrian Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10337

Szia,

 

Cadoppi

Előzmény: kétté (10335)
ja69 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 10336

Üdv

 A problémám a következő. Van egy 1300 wattos szivattyúm, erre vennék egy nyomáskapcsolót. Csak az  a baj,hogy  ellentétesek az  adatlapokon szereplő írások .A nyomáskapcsolók adatlapján az van ,hogy névleges teljesítmény 10 amper. Aztán az aljára odaírják,hogy direktbe csak 1100 wattos motort tud  kapcsolni. Ha kiszámolom akkor 10 A ,230V kijön  2000 watt fölött , tehát elbírná. Akkor most  tudja kapcsolni a 1300 wattos motort mágnes kapcsoló nélkül vagy nem. Tiszta káoszba vagyok

Egyáltalán van olyan mágneskapcsoló ami direktbe kapcsol ekkora motort vagy kell még egy  mágneskapcsoló is elé.

Vagy valakinek  valami ötlete,hogy hogyan oldjam meg ezt a legegyszerűbben. Úgylátszik túl nagy a  motor és csak kisebb szivattyúkhoz gyártanak  nyomáskapcsolót.? 

Ha esetleg valakin ek van ekkora szivattyúja irja már meg hogy milyen kapcsoló van rajta. Előre is köszönöm.

Mellékelek pár adatlapot.

 

Nyomáskapcsoló hidrofor rendszerhez.

Csatlakozás

PM/5-3W: 1"K×1"B×1"B menet

Csatlakozás

PM/5-2W: 1"B×1/2"K menet

Feszmérő:

0-6 Bar

Nyomási tartomány:

1-5 bar

Gyári beállítás:

1.4 bar (bekapcsolás), 2.8 bar (kikapcsolás)

Minimum differenciál:

0,6 bar

Maximum differenciál:

2,3 bar

Maximum áramerrőség:

10 A

Névleges feszültség:

250V

Maximum környezeti hőmérséklet:

55 °C

Védelem foka:

IP 44 (standard verzió esetén)

Direkt kapcsolás (a nyomáskapcsoló kapcsolja ki és be a motort) esetén maximum 1.1kW-os motort tud kapcsolni. Megfelelő mágneskapcsoló közbeiktatásával ez növelhető.

A PM5-2W tipus:


kétté Creative Commons License 2012.03.27 0 0 10335

Üdv!

Szerintetek melyik a jobb minőség? Elpumps, vagy Cadoppi? Mélykútszivattyúról lenne szó.

csababalint Creative Commons License 2012.03.27 0 0 10334

Fals alatt levegőt értesz? Szivattyú tömítettségében  lehet hiba?

Nem hiszem, hogy elfogy a víz, mert slagon át jön folyamatosan, csak nem tud akkora nyomást csinálni a sziv., hogy kinttartsa az önzöző fejeket. 

Előzmény: Infomaker (10332)
Bazsi1970 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 10333

Szisztok!

 

A következőben kérném a segítségeteket:

 

A 3 körös öntözörendszeremet egy nagy teljesítményű espa mélykútszivattyúról üzemeltetem (nincs is vele hiba), de az espa press control már harmadszor megy tönkre öt év alatt.

Mit ajánlanátok helyette? A 10 méteres ásott kút tetejénél van elhelyezve a jelenlegi.

 

Előre is köszi a hozzászólásokat.

 

Bazsi 

Infomaker Creative Commons License 2012.03.27 0 0 10332

nem szív falsot? vagy nem szívja le a kutat periodikusan?

Előzmény: csababalint (10331)
csababalint Creative Commons License 2012.03.27 0 0 10331

Sziasztok,

 

Egy Pedrollo Jswm 15M szivattyúm van, amire öntözőrendszer van kötve. Tavasszal mikor leraktam a szivattyút, akkor azt csinálta, hogy elindul és 1-2 perc után visszahúzódnak a fejek, majd újra lendületet vesz és megint nyomja egy percig, majd megint lecsökken a nyomás és ez periódikusan ismétlődik.

A víz nem fogyhat ki, mert slagon át órákon át tudja nyomni, de ott is ingadozik a nyomás (hol közelebbre, hol messzebbre visz a slag). A vezérlés egy Easy press II-es a szivattyún.

Van valakinek ötlete, hogy miért csinálja ezt,  mi lehet a meghibásodás?

Előre is köszi: B.Csaba

Infomaker Creative Commons License 2012.03.27 0 0 10330

Itt azért mindenki a Pedrollot ajánlja, mert jó minőség és szerelhető ha később gáz lenne.

 

(mondjuk én 10ért vettem a Vaterán egy 1300as alkot 3éve, azóta is jól nyom)

Előzmény: SzLa (10329)
SzLa Creative Commons License 2012.03.27 0 0 10329

Sziasztok,

 

tönkrement a régi szivattyúnk (pontosabban házi vízmű), és szeretnék egy újat, lehetőleg tartósat venni. Sajnos nem nagyon találtam érdemi összehasonlítást a témában, tudnátok tanácsot adni, melyiket érdemes megvásárolni? Amiket eddig mások ajánlottak: Metabo, Pedrollo, DAB, Gardena (ezt tényleg a Gardena gyártja, vagy ő csak a logóját teszi rá?), AL-KO, Kärcher). Mire érdemes figyelni választáskor?

 

Köszönöm!

 

Üdv.,

SzLa

radírpóók Creative Commons License 2012.03.26 0 0 10328

Szép estét !!

 

Pedroló szivattyú műanyag lapátjának (járókerék ) levételére valami ötlet?

Hiába áztatom , ütögetem (az észszerűség keretein belül ) nem tudom megmozdítani!

Egy párat már szedtem szét ,de ez nagyon makacsul ragaszkodik a tengelyhez :))

 

A válaszokat előre is köszönöm !!

Csapszi Creative Commons License 2012.03.26 0 0 10327

Bocs, van ilyen! Én csak a narancssárgát ismertem eddig.

Előzmény: Csapszi (10326)
Csapszi Creative Commons License 2012.03.26 0 0 10326

Ez nem Pedrollo.

Előzmény: ja69 (10324)
ja69 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 10325

Bocs a sok képért technikai hiba volt

ja69 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 10324

Üdv

 

Kellene egy kis segitség a képeken látható átfolyásérzékelővel kapcsolatban? Használt-e már valaki ilyet. Elvileg ez egy pedrollo easypress. Jó-e ez ez a termék érdemes-e ilyet venni. És ami lényeges kapcsolható-e vele direktbe egy 1300 wattos motor. Mot nagyon jó áron van hirdetve 10.000 ft-on ezért sürgős lenne a vélemény róla.

 

Ennyit találtam róla :

 

Electronic device with the possibility of manually regulating the system pressure from 3 to 6.5 bar (complete with pressure gauge).

For the system pressure regulated at 3 bar the pressure generated by the pump must be minimum 4.5 bar and maximum 12 bar and the column of water between the appliance and the highest user must not exceed 12 meters. For the system pressure regulated at 6.5 bar the pressure generated by the pump must be minimum 8 bar and maximum 12 bar and the column of water between the appliance and the highest user must not exceed 45 meters.

Liquid temperature up to +65°C. Protection IP65.

  • Voltage: 230 ±10%
  • Hz: 50/60
  • Current: Max 16A
  • Fittings: 1 1/4" x 1 1/4"
  • Flow rate: 13m3/hr

A kettő egyforma lehet?A bal oldali a 10.000 ft-os az érdekelne,hogy tudja -e a 1300 wattos motort kapcsolni.

 

k.laszlo68 Creative Commons License 2012.03.25 0 0 10323

Sziasztok!Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy ma az Irritrol junior max vezérlőm nem indította be a rendszert!Az időt számolja,de a mágnesszelepek nem kapják meg a jelet!Ezeket a vezérlőket érdemes javítani vagy újjat érdemes venni?Ha igen akkor tudnátok ajánlani valamilyet,4 körös a rendszerem!Köszönöm előre is!

bord30 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10322
Előzmény: Zoltanovics (10320)
bord30 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10321

Rajz már látszik :))

Pedrollóból melyik,milyen mélyről szív:

http://szivattyuk.hu/files/JSW2.pdf

 

 

Spray fejek 360 fokban locsolnak vagy csak 180?

Szektoros öntözők hány méterre locsolnak,hány fokban?

32 kpe cső legmesszebb vége hány méterre van az aknától?

Aztán lassan jöhet a matematika :))

Azért kérdezem ezeket mert nem mindegy egy fej 180 vagy 360 fokban locsol mivel akkor kb dupla annyi vizet fogyasztanak.

Ha szerencséd van az akna utáni T elágazáshoz kell berakni

 két mágnesszelepet és hozzá vezérlőt.

Pl hunter 17A  5,2m 360°(szürke) 20,4l/min 2,5 baron

mp rotator 2000 5,5m 360°  5,28L  2,5 baron

Magyarán ennél a példánál 4 db rotator fogyaszt annyit mint 1 szürke(17A) spray

Előzmény: Zoltanovics (10319)
Zoltanovics Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10320

magyarán 8 db szektoros sprici szórófej, 4 db hunter spray

Előzmény: Zoltanovics (10319)
Zoltanovics Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10319

Előzmény: bord30 (10315)
Nelson71 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10318

Szia!

 

Ősszel megadta magát az egyik vízkonnektor (Gardena) a rendszerben, a tömlőcsatlakozó ment szét, de amúgy zárt maradt a rendszer. Amikor kompresszoroztam a rendszert, akkor előtte leszereltem, hogy majd tavasszal lecserélem úgyis Irritecre, és nem raktam vissza. Na ezt elfelejtettem mostanra, és nyitott volt a rendszer. :) Mentségemre nálam el van választva az előkert meg az udvar a kutyus miatt, és szemrevételezésre minden rendben tűnt. Aztán amikor körbejártam alaposan mindenhol a fúvókákat, észrevettem az árulást... :D

Előzmény: nudli11 (10292)
bord30 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10317

Látom a cserés próba már meg volt,figyelmetlen voltam.

Előzmény: Fázisceruza (10314)
bord30 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10316

Nincs valami az mprotátor alatt,nem lett tekergetve a sugárcsökkentő?

Azok a fémdarabok kör alakúak voltak úgy látom és elég grafitos kinézetű,mintha a tönszelence darabja lenne,vizont akkor a nyomásod  is csökkenhetett és azért nem működik a rossz rotátor mivel kevés a nyomás alatta és a jó rotator után van. Önfelszívó jet szivattyúd van? Próba képp cseréld meg a két rotátort így kizárhatjuk annak hibáját.

Azért várd meg a többiek véleményét,hátha profik szivattyú ügyben. Nekem képről grafitos vasdarabkáknak tűnik ,próbálj meg körzővel olyan sugarat rajzolni és akkor már tudjuk az átmérőjét is,hátha okosabbak leszünk.

Előzmény: Fázisceruza (10314)
bord30 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10315

Ebből nem sok minden látszik :))

Az alsó négyzeten 6 vagy 7 fej van? N jelöli a vízkonnektort? A felsőn pedig 4 fej locsol?Jó lenne tudni a fejek tipusát hány fokban locsolnak kb.

Miről locsolsz,szivattyú tipusa? Ebből lehetne következtetni esetleg a kút hozamára, 3,5 baron mennyi vizet szállít.

Előzmény: Zoltanovics (10311)
Fázisceruza Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10314

Ma kiszedtem az összes szórófejet, kifújattam őket levegővel.

Ennek ellenére az egyik (képen a bal oldali) nem működik rendesen. Próbáltam kicserélni másikra, de egyik se működik ott.

Szerintetek mi lehet az oka?

Lehet, hogy szétfagyott a ház? Pedig ki volt komresszorozva rendesen az ősszel.

 

 

Másik gondom, hogy találtam a szűrőben valami nagyon apró fémdarabkákat. Nagyon kicsik, egy 8-as alátét van mellettük.  Más nem volt a szűrőben, homok csak egy borsónyi.

Kissé aggódom, hogy ez nem-e a szivattyú darabja. Nem örülnék neki, mert egy rohadtdrága pedrollo van lent, és csak 3-éves.

Láttatok már esetleg ilyesmit?

 

            

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!