Keresés

Részletes keresés

nemethla Creative Commons License 2018.01.07 0 0 29276

Sok apró hiba esélyes. Lépj vissza egy firmware-t, ha tudsz. De legtutibb egy másik vázzal ellenőrizni, mert belső elektronikai hiba szokott ilyet okozni.

Előzmény: dacia-2 (29275)
dacia-2 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 29275

Sziasztok!
Kínlódok egy Metz 48 af-1 digital vakuval, canon eos 400d vázzal. Az a bajom, hogy minden kép túlexponált lesz E-TTL módban. Manuál módban, levéve a teljesítményt, tudok már normális képet exponálni, de nem így szeretném használni.
Most volt egy zoom error javítás, meg egy repedt talp csere is. a firmware v4, a legutolsó.

 

A korábbi metz 36 af-4c vakummal tökéletesen megy az E-TTL mód, szépen kiexponált képeket kapok.

 

Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet ez ?

Jahno Creative Commons License 2018.01.04 -1 1 29274

Másik csoportban nem hitted el?

Előzmény: nemzoli69 (29273)
nemzoli69 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 29273

Sziasztok, rádiós vakuvezérléshez szeretnék segítséget kérni.
Adott egy Pentax K-50es váz, egy YN560 IV, és egy YN660 vaku. Milyen eszközzel tudnám megoldani a két vaku távoli vezeték nélküli vezérlését?

savoltp Creative Commons License 2017.12.29 0 0 29272

Már úgy érzem mindent kipróbáltam.  Egyébként ilyen hiba esetén lehetséges hogy a rádiós kioldó elromlott?

Előzmény: Jahno (29271)
Jahno Creative Commons License 2017.12.28 -1 0 29271

De ha a jelet továbbítja és a váz mér fényt, akkor honnan tudná, hogy ahhoz képest merre van térben a vaku és onnan mennyi fény jut vissza a vázig? Bele kell túrni, fene sem ismer ugye minden egyes párost, hogy mikor van mérőfény, elővillanás, mikor beszél a vaku, ésatöbbi.

Előzmény: savoltp (29270)
savoltp Creative Commons License 2017.12.28 -1 0 29270

Sziasztok!

Segítséget, tanácsot kérnék!

Van egy Yongnuo yn 685n vakum, hozzá egy 622n-tx kioldóm.

Ha a vaku a vázon van, akkor tökéletesen működik ttl-ben.

Ha a kioldót használom, akkor manuálban azt csinálja, amit mondok neki, viszont ttl-ben durván alulvillant. Ha maxra (3fé) plusszolom, még akkor is adhatna több fényt.

A logikám az lenne hogy a kioldóval van valami, de az nem csak a jelet továbbítja?

Asacii Creative Commons License 2017.12.20 -3 0 29269

Lehet, hogy nem járok jó helyen, de keresek drón kiegészítőket. Igazából a Phantom 4-esem kamerájához keresek szűrőket vagy egyáltalán új kamerát, még nem tudom. Tudtok segíteni? :-) 

Marosi Peter Creative Commons License 2017.12.14 0 0 29268

STUDIO felszamolas utan eladó KOMPLETT PRO studio cuccok 

 

HSS, gyorsszinkron képes , akkus es halozat modban is mukodnek !!!!!

 

2 db MIKROSAT PRO régiebbi vaku 600Ws es 1000Ws 

1 db ELINCHROM RX 600-as + 130cm OKTOBOX 

2 db BOWENS GEMINI 500c 

2 db BOWENS GEMINI TRAVEL PACK 

Profoto Pro-7b Battery Pack + Pro-B Head

 

rengeteg tartozek , állvanyok, kiegeszitok stb.... ! 

 

Áruk egyben : 850e Ft 

 

külön ha erdekel valamelyik irj !!! 

 

 

 

 

 

 

exhighand Creative Commons License 2017.12.09 0 0 29267

A TR-586EX-ben van rádiós master, amit a gépvázról is lehet vezérelni, az YN-565-ben pedig van vevő.

Előzmény: Jahno (29265)
Jahno Creative Commons License 2017.12.09 -1 0 29266

Viszont nem tudom mennyire olvasod a freemailes leveleidet, de ha a fa alá kellene akkor lehet segíthetek a problémában :-P

Előzmény: Canoff (29262)
Jahno Creative Commons License 2017.12.09 -1 0 29265

Igen, csak amiket mondtam az is kb. ugyanaz (bár kijelző és egyebek miatt most éppen ilyesmiket nézegetek), viszont ezek már 13ezertől felfelé kezdődnek.

Előzmény: exhighand (29264)
exhighand Creative Commons License 2017.12.09 -1 1 29264

Egy Triopo TR-586EX-el és egy Yongnuo YN-565 EXII -vel az égegyadta világon mindent meg lehet csinálni, régebbi Canon, Nikon vázon is.

Jahno Creative Commons License 2017.12.09 0 0 29263

Vakuból Wansen, Andoer, Neewer, Inseesi, Tripo. Utóbbihoz már kijelző is jár sok gombbal, de picit drágább  :-D Vakuk meg kb. egymás klónjai, viszont teljesítménye is akad, forgatható fejjel.

 

A legegyszerűbb cucc 3ezer forint szállítással együtt: https://www.ebay.com/itm/YINYAN-CY-20-Flash-Speedlight-Hot-Shoe-Speedlite-For-Canon-Nikon-Digital-Camera/372067741930

 

Kioldóból ugyanígy Wansen/Andoer, 1 adó 3 vevővel kb. 5ezer. Fel kell túrni, néha akadt olcsóbban is.

Előzmény: Canoff (29262)
Canoff Creative Commons License 2017.12.09 0 0 29262

És ezek az aggodalom nélkül gyűrhető "kisvaku"knak és a kioldóknak mi a neve/típusa? ? Lehet, hogy ilyet hozna (januári szállítással) a jézuska :)

(Meglepő módon azóta megjött a Godox X1-T transmitterem, szóval "adó"m már van.)

Előzmény: Jahno (29256)
Jahno Creative Commons License 2017.11.30 0 0 29261

Mini DVt felismeri, viszont annak nincs saját meghajtója csak az USBs cuccnak és azt lehet ezért nem ismerte fel a Win. 1394es mini DV teljesen jól megy, nézd meg a kamera típusát.

Előzmény: Nyulontul (29260)
Nyulontul Creative Commons License 2017.11.30 0 0 29260

Ha ez még mini DV kamera, akkor nem lesz egyszerű dolgod, mert a Windows 7 már nem ismeri fel. A Win Xp alatt a gép megtalálta alapból mindenféle külön program nélkül, és a szokásos módon a saját fotó-videoimportálójával le lehetett szedni az anyagot (meghajtóként látta a kamerát). Mivel a gép látta a kamerát, nyilván a videószerkesztő program is látta (gondolom ilyet fogsz használni a videó szerkesztésénél), így semmi gond nem volt. Tehát a lényeg, ha összedugod a kamerát a géppel és felismeri, akkor semmi gond, simán importálható, ha viszont nem ismeri fel, akkor a programok sem fogják. Próbáld másik gépen, hátha. Windows 10-en még nem próbáltam. Esetleg virtuális Xp telepítése, de nem próbáltam. 

Előzmény: Váczy57 (29257)
Váczy57 Creative Commons License 2017.11.29 0 0 29259

Köszi Jahno!!

Jahno Creative Commons License 2017.11.28 0 0 29258

Bár nem vaku/lámpa, de ez a cucc kell:

 

http://windv.mourek.cz/

 

WinDV, telepíteni sem kell, gép felismeri a kamerát és egyszerű kezelni is, vagy snittenként darabol, vagy adott időre, ahogy beállítod. 1 óra kb. 14 gigabyte lesz.

Előzmény: Váczy57 (29257)
Váczy57 Creative Commons License 2017.11.28 -2 0 29257

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Van egy Sony DCR-HC23E kamerám.

Számítógépre szeretnék felvenni, de semmit nem adtak annak idején hozzá. 

Tudom, hogy kell hozzá egy i.LINK kábel (vétele folyamatban), de valamilyen telepítő program is kéne a számítógépemre, természetesen ezt sem kaptam annak idején.

Win. 7. program fut a gépemen. Tud valaki segíteni hogyan tudom a kamerán lévő filmet a számítógépemre átvenni??

Köszi.

Jahno Creative Commons License 2017.11.23 0 0 29256

Kisvakuim kb. 10-12ezer pénzbe kerültek, azok is "megszolgáltak". Kölcsönadtam, sárba esett, közös csoportos fotózásra úgy vittem hajtani, hogy kiadtam 4-8 kioldót és nyomtuk sorban, had szokja. Egyik megdöglött és kioldóval nem villan, csak fényre, kettőnek meg letört a talpa mikor nagyot esett állványostól és befeszült. Szerintem éves átlagban azzal is jól vagyok. 1-1 darab újat már azért tartok a polcon, mert valami haver úgyis meg akarja venni egy sör mellett :-D

Előzmény: Canoff (29255)
Canoff Creative Commons License 2017.11.23 0 0 29255

Teljesen igaz! :-) Ilyen árak mellett kár ezt túlaggódni.

Ezek kiválóak arra, hogy ember megtanulja használni őket!

Köszi!

Előzmény: Jahno (29254)
Jahno Creative Commons License 2017.11.21 0 0 29254

Amúgy aki a 180as Godoxot írta az ilyenre gondolt:

 

https://www.aliexpress.com/item/Inno-150Ws-Godox-Photo-Studio-Mini-Strobe-Flash-Monolight-220V-studio-flash-light-photography-equipment/32822933011.html

 

Ebből kettő, 2 darab állvány 2x5ezer, kioldó kb. 2500, esernyő 2x3000, oszt kezdősnek jó is, kb. 50ezer pénz.

Előzmény: Canoff (29252)
Jahno Creative Commons License 2017.11.21 0 0 29253

Mikrosat is megjavítja bármit, legfeljebb nem lesz gazdaságos. Kár erre gyúrni, főleg ha egy Canon vaku árán több másikat is tudsz venni. Persze, elromolhat, mondasz majd csúnya szavakat, de ennyi pénzért én a manuális vakuból is vettem 5 darabot és kész, majd elfogy :-D

Előzmény: Canoff (29252)
Canoff Creative Commons License 2017.11.21 0 0 29252

Köszi az infót!

 

És mi történik, ha egy Kínából rendelt Godox vaku elromlik? Gondolom pár dolgot pl. a Mikrosat is meg tud javítani, de van, amit esetleg csak a Godox.

Akármilyen jó kis vaku, talán mégis okosabb csak adót és vevőt venni tőlük és a meglevő Canon vakukkal használni, amihez van itthoni szervizhálózat is.

Mi a véleményed?

Előzmény: nemethla (29240)
Jahno Creative Commons License 2017.11.21 0 0 29251

Sokan sulis tablós csoportképet is ennyivel csinálják.

Előzmény: arnyekxxx (29250)
arnyekxxx Creative Commons License 2017.11.21 0 0 29250

én 2x180Ws vaku+ernyő szettel csináltam már családi fotózást nem egyet

Előzmény: Catman (29248)
Jahno Creative Commons License 2017.11.20 0 0 29249

Van gyakorlati. Mindenkinek más :-D

Előzmény: Catman (29248)
Catman Creative Commons License 2017.11.20 0 0 29248

Keresgélek, tájékozódok közben, csak gondoltam, hátha van itt valakinek gyakorlati tapasztalata...

Előzmény: Jahno (29244)
arnyekxxx Creative Commons License 2017.11.20 0 0 29247

az lesz a következő kör ha valaki nem futott még bele ugyanebbe a hibába és nem tud instant homemade megoldás.

 

 

garis már régen volt, lassan olyan évtizedes lesz :)

Előzmény: 1facsavar (29246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!