Keresés

Részletes keresés

Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.20 0 0 46090

Így gondolta.....

 

Más,

nézz utána a hiszterézisnek mielőtt meglepi ér....Azzal a lendülettel adtam tovább amivel megvettem, volt akinek jó volt a +-1 fokos hiszterézis, Nekem nem. Kb. egy éve. Nem mondom, hogy pont így nézett ki, de nagyon hasonló volt.  Sajnáltam, mert azon kívül teljesen okés.

Előzmény: Keraa (46089)
Keraa Creative Commons License 2022.12.20 0 0 46089

Ó hát az nem elég....nem ártana legalább adott hőfoknál lekapcsolnia..:-( 

C20NE Köszönöm szépen!

Előzmény: C20NE (46088)
C20NE Creative Commons License 2022.12.20 0 0 46088

ON/OFF módban igen. Ez nem BUSZ rendszerű, így a kazánt csak elindítja és leállítja, ha ez elég akkor jó.

Előzmény: Keraa (46087)
Keraa Creative Commons License 2022.12.20 0 0 46087
attila0325 Creative Commons License 2022.12.20 0 0 46086

Őszintén szólva meg se néztem, mi van bent, de megkeresem. Ha ez is kell hozzá, nem ezen fog múlni.

Előzmény: Sony Black (46083)
Zaho33 Creative Commons License 2022.12.20 0 0 46085

Ajánlanátok egy jó kondenzációs kombi kazánt?! Melyik márkát érdemes? 

Unicalfan Creative Commons License 2022.12.20 0 0 46084

Jáj de szépen leírtad 46081 csillagos 5 ös :-))  

 

Illetőleg még annyit hozzátennék,hogy akkor foglalkoznak vele,ha fel/bejelentést kapnak,pl egy "jószomszéd" egy "jóakaró" aki elhinti,hogy  nálad biztosan vmi illegálba ment,na akkor jönnek vizsgálódni.

 

Az EPH is egy érdekes történet...:) Tudtommal ,ha fixen bekötöd (gázoldalról) a készüléket -tehát nem a sárga flexicsővel,hanem mondjuk gáz-réz presszel akkor EPH sem kell.Más kérdés,hogy ki köti be úgy ...

Előzmény: Sony Black (46083)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.20 0 0 46083

"Annyit mondott, az EPH bizonylatot esetleg addig keressem elő, szerinte jó lesz a pár évvel ezelőtti is."

 

Na az nem lesz jó! Az EPH mérési jegyzőkönyv az adott új készülékhez készül. (bele kell írni hogy miért kell kiállítani a jegyzőkönyvet, készülék típusa stb.)

Ezt 1 évig lehet felhasználni. Ki felétek a hálózati elosztói engedélyes? (nem feltétlen ugyan az mint a szolgáltató)

Előzmény: attila0325 (46082)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.19 0 0 46082

Köszi a részletes választ!

 

A tervezőt csak azért kérdeztem volna meg, hogy elsősorban egy jó kávé mellett dumáljunk egyet, többek között nem csak erről.

Az említett gázszerelő is pontosan ezt mondta el, amit most kifejtettél. A szolgáltató kb. meg sem fogja nézni a papírt, hanem learchiválja, és kész.

Azt mondta, neki a folyamatos üzem az a fűtés. HMV szerinte nem folyamatos, hanem szakaszos üzem, ez alapján szokták a hőterhelést ráírni a bejelentőlapra eddig is.

Esetleges szolgáltatói ellenőrzésre biztosan nem kell számítani itt sem, de ha szeretnének, hát jöjjenek nyugodtan.

 

Igen, ismerőstervezőbácsi általában új terveket készít a környékbeli építkezésekhez, társasházakhoz, itt van bőven...

Azt nem tudtam, hogy a gázműveket ennyire nem érdekli, mi van a papíron, meg ki mit ad be egyszerűsített cserével :-D

 

Szóval a kazáncsere sorsa kb. teljesen eldőlt, egyszerűsített eljárásban a Viessmann biztosan jó lesz. Annyit mondott, az EPH bizonylatot esetleg addig keressem elő, szerinte jó lesz a pár évvel ezelőtti is.

Kazán elektromos bekötése már eddig is külön FI-n keresztül volt, így kb. tényleg annyi a teendő, hogy régi kazán le, új fel, új kémény felpattint.

 

Előzmény: Sony Black (46081)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.19 0 2 46081

"Azért akartam volna először a tervezővel beszélni, mert tudom, hogy az ő munkái gond nélkül szoktak átmenni a helyi gázműnél (Sopron), és mivel mindig tele van,

amit lehet már nem vállal el szorgalmi feladat gyanánt, illetve egy telefon a gázműhöz, és ők megmondják, elfogadják-e adott esetben egyszerűsített cserében."

 

Na mondom ez hogy működik, mert máshogy gondolod mint ahogy ez valójában van :)

Készülékcseréből két fajta van:

 

1. Egyszerűsített készülékcsere: feljogosított gázszerelő végzi, csatlakozó vezeték, fogyasztói vezeték, és a gázóra kapacitása nem változhat. A többi kritériumot tudod. 2 munkanapon belül le kell jelenteni a szolgáltatónál. A szolgáltató nem foglalkozik a papírokkal, nem nézegeti át, nem jelez vissza hogy jó vagy nem jó stb... de jogszabály szerint ellenőrizheti a cserét a helyszínen, kiépítést követően bármikor, előtte 15nappal értesíthet. Megvan ez a jogosultsága, de Budapesten ezzel nem él, legalábbis én még ilyet nem hallottam. A doksikat iktatják és megy a szolgáltatói levéltárba. Ha történik valami, akkor előveszik a gázszerelőt. Ennyi.

 

2. Tervköteles készülékcsere: jogosultsággal rendelkező Épületgépész mérnök gáztervet készít, csatlakozó vezeték nem változhat, gázóra kapacitása nem változhat, fogyasztói vezeték változhat, hőterhelése a készüléknek mindegy stb... Itt tervezői MEO lesz. Azaz a tervező amit megtervezett, és a gázszerelő amit megcsinált, azt a tervezőnek át kell adnia. A papírokat a tervező adja be a szolgáltatónak általában, de beadhatja a gázszerelő is. Itt a tervező és a gázszerelő együttesen felelős! A szolgáltató szintén nem foglalkozik a dokumentumokkal, csak iktatja! Tehát itt sincs visszajelzés. Itt a szolgáltatónak nincs ellenőrzési jogosultsága sem. Amit a tervező jóváhagyott és MEO-zott, azt kötelező érvényűen a szolgáltatónak el kell fogadnia. Ezért van most a tervezőknek egyébként nagyobb "tere" is, mert akár eltérhet az MBSZ-től is, a saját szakállára. Ezt hívják tervezői szabadságnak, amivel élhet! (Az más kérdés hogy nem élnek vele, mert nyilván a felelősség sokkal nagyobb)

 

Na tehát, a terveződ munkái csak olyan terveknél szokott "átmenni", ami vagy új kiépítés, vagy gázóra kapacitás bővítéssel jár. Ekkor szolgáltatói terv jóváhagyás van. Telefonos segítségkérésnél meg ugyan azt fogja mondani ami az 1/2020-as korm rendeletben van. Nem is mondhat mást...

Tehát nem fogsz arra választ kapni, hogy a hőterhelés definicióját hogy értelmezi a szolgáltató, mert ő lesz@rja... Ha balhé van, majd akkor azt a bíróság értelmezi :) Egyébként is ez nem a te, hanem a gázszerelőd felelőssége! Ezért írtam, ha találsz olyan gázszerelők aki hasonlóképpen értelmezi ezt a definíciót mint én, vagy Unicalfan, akkor nyert ügyed van, ha nem találsz, akkor gázterves lesz a történet. De attól sem kell megijedni. Nálad ilyen ismerősi háttérrel, én nem is gondolkoznék ezen, de ezt is már leírtam.

Előzmény: attila0325 (46045)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.19 0 0 46080

Ahhoz hogy némi segítséget adjunk, tudnunk kellene ez mit takar, mert ez nem mond semmit:

 

"Régi szimpla fém gázkéményem van."

 


Legjobb ha lefényképezed és berakod ide.

Előzmény: Zaho33 (46077)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.19 0 0 46079

Oké! Amint megjön, és kipróbáltam, úgyis megosztom a nagyérdeművel.

Előzmény: Apaxp (46071)
Arnold7424 Creative Commons License 2022.12.19 0 0 46078

Üdv.Sikerült elérnem tegnap óta folyamatosan megy a masina.0,7görbe -7eltolás.Érzékenység 17Max előremenő 45c,min 28c.De viszont már 22,2 áll a Sensys.Mit finomíthatok még rajta? Ariston genus one kombi.Köszönöm

Zaho33 Creative Commons License 2022.12.18 0 0 46077

Kazánt akarok cserélni tavasszal. Régi szimpla fém gázkéményem van. Kondenzációs kazánnál mi a megoldás? Teljes csere vagy belehúznak még egy csövet a régi kéménybe?

Apaxp Creative Commons License 2022.12.18 0 0 46076

És a termosztátos szelepeket?

A termosztátos szelepeket a radiátoron keresd. Ha egyáltalán olyan radiátorszelepek vannak felrakva.

Előzmény: ujvaribalazs (46075)
ujvaribalazs Creative Commons License 2022.12.18 0 0 46075

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan reagáltál! Én messze nem vagyok ezen a szinten, szóval egyéb kérdéseim is lennének. Hogy tudom azt ellenőrizni, hogy a hőcserélő nincs-e eldugulva? Attól tartok, azt is ki kell szedni. És a termosztátos szelepeket? Egyelőre azt sem tudom, mi az, de a beszerelési könyvből dolgoztam eddig is, gondolom meglelem benne. A motor kondiját ki tudom mérni, az is megfelelő, ugye? 

Előzmény: C20NE (46074)
C20NE Creative Commons License 2022.12.18 -1 1 46074

Ellenőrizd a tágulási tartályt, ne csak levegőt nyomj bele, nézd meg nem szakadt-e a membrán. A következő azt megnézni, hogy a kazán hőcserélője nincs-e eldugulva, levízkövesedve. Ha ez is megvan a termosztátos szelepek tüskéit járasd meg, nehogy zárva megragadjanak. Amikor megy a szivattyú fogd meg a motortestet nem gyanúsan meleg-e a cső hőmérsékletéhez képest. Ha igen akkor cserélj kondenzátort rajta.

Előzmény: ujvaribalazs (46073)
ujvaribalazs Creative Commons License 2022.12.18 0 0 46073

Sziasztok!

 

Egy Ariston premium clas evo 24 kazánnal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Csak a radiátorok fűtésére van használva, a meleg víz villanybojlerről megy. Kb 10 éves a kazán ,nem volt karbantartva.

Egy hétvégi házban van, wifis termosztáttal irányítottam, mikor jöttünk hétvégén, előtte felvettem a fűtést, minden ment simán. Tavasszal kezdte azt csinálni, hogy ha hétközben le volt véve a hőfok akkor leesett a nyomás 108 hibakóddal, de ha feltöltöttem, ment rendben. Egy szerelő telefonos segítsége alapján 1 bar-ra pumpáltam a nyomást a kiegyenlítő tartályban, működött is néhány hétig. Nyáron nyilván nem fűtöttem. Ősszel aztán új jelenség kezdődött, ha felvettem a termosztátot, akkor felzúgott a kazán, a láng a kijelzőn felment csutkára, majd 1-2 perc alatt lement nullára és nem fűtött. Ezt ismételgette 5-10 percenként, végül is keringett a meleg víz. Szerelőket augusztus végétől hívogattam, persze senki nem ért rá, majd hívjam 2 hét múlva, stb. Aztán egy idő után a felfűtés során a nyomásmérőn hirtelen elindult a mutató felfelé, 3 bár fölött a kazán leállt 101,104,107, SP1 hibakódokat. Szerelőket továbbra sem tudtam keríteni, de általában telefonon azt mondták, hogy panelcsere, meg hogy igen sokba fog kerülni, stb, de kijönni nem akart senki (kb 60 km-re vagyunk a megyeszékhelytől). Végül egy kijött, akkor már 2 hete ki volt kapcsolva a kazán, bekapcsolás után addig a 20 percig, amíg itt volt, ment rendesen, ő babrált rajta, tisztogatta, égésteret kiseperte, elektródát megnézte, kondenzvízszűrőt kiöntötte, ennyi.

Elment, természetesen kezdődött minden elölről. Azóta, ha el kezdene fűteni, akkor 101, 104 kódokkal ERROR.

Most már kénytelen vagyok egyedül próbálkozni. A keringető szivattyú szűrőjét kipucoltam (tele volt kosszal), a szivattyút szétszedtem, az könnyen forog, a motor tekercseit kimértem, nincs szakadás. A biztonsági szelepet legutolsó kísérletezés során kinyomta, azt is szétszedtem, volt benne trutyi, de rendbe raktam. Kaptam egy bontott panelt, az jó, azzal is ugyanazt csinálja. Nekem továbbra is az a sejtésem, hogy valahol dugulás lehet benne. Hogyan menjek tovább? Mit tudok még tenni?

 

Köszönöm az ötleteket!

 

 

Unicalfan Creative Commons License 2022.12.18 0 0 46072

Laikus felhasználóként hogyan lehet ezt észre venni?/ Burkolatok eltávolítása nélkül/

-legegyszerűbb ha leveszed a kazán burkolatot akkor szemmel látható ,hogy esetleg hullámos a rozsdamentes acél köpeny.

-Ha nem akarod levenni akkor meg az előremenő vízhőfok főleg magasabb előremenő tartományban (pl mikor hmv termelés van(lenne) akkor jelentősen lecsökenn azaz pl 80 fokos előremenő helyett csak 50 fokot tud a kazán max előállítani,mert átszalad rajta a víz.A hullámosodás miatt átszakad a spirális vízjárat.

 

 

Előzmény: ice device (46067)
Apaxp Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46071

Előjelentkező vagyok egyre, ha nálad működni fog.

Előzmény: attila0325 (46054)
kormi07 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46070

Bocs a kijelzőjén 3 kW volt, tévedtem:-))

Előzmény: kormi07 (46069)
kormi07 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46069

Akkor Téged is megkérnélek, hogy számold ki atilla kazánjának a teljesítményét a megadott adatokból.

Nem teljesen mindegy, hogy 2,6  vagy 2,85 lesz a végeredmény?

A kijelzőn látottnál és a megadott minimum teljesítménynél is nagyobb lesz:-)

Előzmény: Keeper83 (46068)
Keeper83 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46068

"Gázfogyásnál jobb irányadó érték a valós teljesítményre nincs szerintem." - Erre reagáltam.

Nyilván nincs mindenkinek hőmennyiségmérője. A gázból számolni teljesen valid és kis hibával pontos is lehet, ha utólag legalább a gázszámlán szereplő korrekciós tényezővel és fűtőértékkel igazítjuk a becslést. A kazánhatásfoknál meg nyugodtan számolhatunk nagyjából a gyártói táblázatokkal vagy kicsit alatta. A normálisan karbantartott készülékek tudják közel azokat az értékeket.

Előzmény: kormi07 (46061)
ice device Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46067

Köszönöm

Laikus felhasználóként hogyan lehet ezt észre venni?/ Burkolatok eltávolítása nélkül/

Miként befolyásolja a működést?

 

Előzmény: Unicalfan (46066)
Unicalfan Creative Commons License 2022.12.17 0 1 46066

Szerencsére nem gyakori,ha gari idő alatt jön ki akkor igen garanciális.

 

Előzmény: ice device (46050)
kormi07 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46065

No akkor számold ki neki Te is:-)

(Van rá egy zsetonom, hogy otthoni körülmények között nem fog kijönni a min. teljesítmény)

Előzmény: peterch (46064)
peterch Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46064

Szia !

 

Milyen kazán esetében ?  Kondis , vagy sima . 

Az egyszerű kazán ( nyílt égésterű , turbós esetében ) 9,45 kWh szorozva a hatásfok , megkapod a fűtőértéket amit valósan betáplál a fűtésrendszerbe .

Kondis esetében 10,75 kWh szorozva a hatásfok , megkapod az égéshőt , amit betáplál a fűtésrendszerbe .

https://www.vgfszaklap.hu/hirek/4391-egesho-vagy-futoertek

Előzmény: kormi07 (46063)
kormi07 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46063

Jól.

(én a köbmétert 9,5-tel szorzom aztán kész a kW)

Előzmény: attila0325 (46062)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46062

Egy-két fűtéskör még "bejelentkezett", így 1490/1500 RPM / 3kW kijelzés mellett most sikerült egy óra konstans üzemet megfigyelnem, így volt 0,274 m3 a fogyasztás.

Ha abból indulok ki, hogy 1 kwh = 3.6 MJ, legutóbbi gázszámla alapján 34,2 MJ/m3 a gáz fűtőértéke, akkor az 0,1052 m3/kwh.

Az elfogyasztott 0,274 m3-t elosztom a fenti 0,1052 m3/kwh értékkel, akkor 2.6 kwh amit ebben az állapotban elfogyasztott.

Jól számoltam?

kormi07 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 46061

Csak az rajtad kívül itt senkinek sincs, gázórája meg mindenkinek van:-)

Nem kell századpontos végeredmény, szerintem tizedpontos se.

Majdnem mindegy, hogy 2,4 vagy 2,7 a végeredmény.

Előzmény: Keeper83 (46059)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!