Keresés

Részletes keresés

C20NE Creative Commons License 2021.04.12 0 1 98469

Bármit csinálsz fűtsd meg a padlót és egy hőkamera segítségével rajzold fel, hol van a cső széle, meddig véshetsz!

Előzmény: hokitojas (98468)
hokitojas Creative Commons License 2021.04.12 0 0 98468

Hello!

Ez egy régi ház volt. Víz vezeték ott azon a részen sem volt. A külső fal Víz szigetelve van valami régi zöldes színű vastag fólia volt. Az eredeti beton sikjatol talán 1cm vel feljebb volt. Erre abetonra jött vizszigeteles hungarocell technikai fólia padlofutes cső majd beton. Beton körül 1cm diletacios csík. 

Betonból szedjek fel egy kicsit a fal mellett, szedjem le a falról a vakolatot és a két szigetelést hozzam össze valahogy? 

 

Előzmény: sr1 (98467)
sr1 Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98467

Jenő és C2ONE

 

Azt írta a kérdező, hogy a külső fal és az egyik felső fal is nedvesedik.

A külső fal alatt van vízszigetelés és előtte nem nedvesedett. Ha a vízszigetelés szintjén van a régi betonpadló, akkor az nem volt alulról leszigetelve.

A felújítás során le lett szigetelve, az ott maradt egy rés, amin keresztűl elég kevés pára tud felszívódni a külső fal mellett- és az általában ki is szárad.

Én egy régi vízcsőre tippelnék, amit otthagytak a falba a felújításnál és eldugóztak, de rosszul, egyszer kapott egy nagyobb víznyomás és elkezett szivárogni- márha biztos, hogy nem esik a nyomás a padlófűtés csöveibe. 

 

A szakszerű javításhoz ezt a részletjazot kéne kivitelezni, feltőrni vagy 20cm a fal mellett, betenni egy polisztirolt is a fal mellé a dillatáciohoz és azt is megoldani (aztán  végén kijavítani az aljzaton a tőrést) , hogy nehézlemez ne szakadjon el. De ha a külső fal alatt nincs egy olyan sáv a vízsziteleséből befele, amit meg lehetne melegíteni- vagy hozzá ragasztani egy ragasztható nehézlemezt, akkor szerintem nem is lehet folytonosítani a vízszigetelést. A kép a C20ONE linkjéből talloztam.

Van egy régi könyvem tele színes rajzokkal a téglaházak vízszigeteléséről, a külső falnál ezt a részletet adja:

   Azazhogy a meglevő betontpadlót kellett volna kivésni, ott valahogy folytonosítani a vízszigetelést.

A 10-es az egy védővakolat a szigetelésnek, azt felvítte a belső falra is és ott dilatál a gyengén vasalt aljzat.      

 

    

  

 

 

Palási Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98466

  Nem.

 

Pontosan 12 helyre lehet tenni azt a búvó nyilást... már ha a k. berci elképzelését követed. A jó, mint írták, de a plusz vasalás  az 

  túllihegett .

 Elég oda a zárt szelvény. 

 Viszont van még számtalan megoldás.

Előzmény: gabo011 (98465)
gabo011 Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98465

Köszi neked is! Az ajtót csak középre lehet tenni? Az elképzelésünk, hogy a fúrt kút csöve fölé tesszük a sarokba arra az esetre ha egyszer ki kell venni a szivattyút.

Előzmény: a tömeg az tömeg (98461)
sr1 Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98464

Nem hiszem, hogy fel tudod mosni, ha kültéri fugát használsz.

Sima járólapot egy kemény szívaccsal ellátott simítóval kell fugázni, és egy vederrel - amin van egy henger, egyfolytába mosni a szivacsot.

Sajnos az ilyen járólapot a legkeskenyebb spaklival kell fugázni és egy száraz kendővel azonnal letőrőlni a lapot, a felületére ráragadt a fuga. 

 

 

 

Előzmény: Olajos 2 (98447)
gabo011 Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98463

Értem!

Igen alulról alátámasztás az elképzelés!

Előzmény: kunberci (98460)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98462

 

 

 Ott marad az, az elképzelése jó !!

Előzmény: gabo011 (98459)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98461

 Nagyon elbonyolítod azt a fedlapot.

 10 cm elég vastagságnak.    15 cm -enként  beton acél  -    6 -os 8-as keresztbe is   kb. ennyi.

 

 De előbb az egésze bezsaluzod deszkával. Ha kész a zsalú és biztonságos, akkor középre a buvóajtó   be a fenti  beton acél.. azt összedrótozod, hogy nem mozduljon el, kiöntöd betonnal  és  kb.  2 hét múlva bontasz. kinyitod a bubajtó tetejéj a benyúló betonacél flex - szel elvégod majd a deszkákat is. 

 

 Ami kimaradt :  a zsaluzat  rögzítése alulról  és egy  lejáró hágcsó vagy létra.

Előzmény: gabo011 (98453)
kunberci Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98460

A zártszelvény tartja a beton súlyát, amíg meg nem köt a fedlap. Ehhez volt hozzáfogatva a zsalu alulról. Természetesen a beton fedlap még be lett betonvasakkal vasalva. Hogy akarod a tetejét alázsaluzni? Mi fogja meg a rengeteg betont? Alulról alátámasztod? Mi az elképzelésed?

Előzmény: gabo011 (98459)
gabo011 Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98459

Ilyet még nem hallottam!🙄

Zártszelvényt tenni betonba?🤔

Előzmény: kunberci (98458)
kunberci Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98458

Nekünk a külseje volt 150x150-es. Úgy betonoztuk a tetejét, hogy nekem még térkő is került rá. Ebben az állapotában, ahogy most Neked van, hegesztettünk rá 40x40x5 zártszelvényből egy ilyet, amit narancssárgával látsz. Ehhez drótoztuk hozzá az OSB lapból készült zsalut alulról. A középső négyzet a kibúvó.

 

Előzmény: gabo011 (98453)
hokitojas Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98457

Kint ilyen probléma nincs, ott jó. 

 

Előzmény: peterch (98456)
peterch Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98456

Szia !

 

" Kintről nem jöhet víz ott minden ok. "

 

Felújításkor a fal vízszigetelése felett kezdték az új vakolatot ? Mert régen ( 1999 ) amikor én is csináltattam az új vakolatot , a mesterek nálam a fal vízszigetelése alattól , tehát az alaptól húzták fel az új vakolatot . Tavaszig nálam is jelentkezett ez a nedvesedés egy kis részen . Megoldás az volt , hogy flexxel vízszintbe levágtam a vakolatot az alap felett . Azóta minden ok.

Előzmény: hokitojas (98428)
C20NE Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98455

Én ráfalaztam még egy sort, azt belülről megvéstem így kész is volt a zsalu. És 10cm-es osztással 8-as, 10-es ami maradt az építkezésből betonvassal hálóban bevasaltam. Alul 4cm betontakarást adtam neki, úgy zsaluztam és jó lett.

Előzmény: gabo011 (98453)
C20NE Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98454

A padlófűtés miatt a dilatációt meghagynám és nem betonoznám telibe a rést.

Előzmény: Töck Jenő (98452)
gabo011 Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98453

150x140cm külméretű 15-ös zsalukőből épített akna fedlapjának vasalásához kérnék segítséget.

Az elképzelés az, hogy 13-15cm vastag lenne a fedlap 5cm-t beengednénk a felső zsalukősor közé 8-10cm pedig a tetejére kerülne.

Elegendő hegesztett vashálót tenni bele (ha igen milyet és hová) vagy vasaljuk mi be hozzákötve a kiálló vasakhoz?

Jármű nem menne rajta! 😉

Töck Jenő Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98452

Kell vésni egy hézagot a fal mellett. Meg kell keresni a régi szigetelést (vízszintes, függőleges). Vagy oda kell ragasztani (mind a kettőhöz) egy (két) réteg szigetelő fóliát, vagy valami kenhető szigetelést rákenni úgy, hogy mind a kettőt összekösse. Ha más nincs akkor a Bonobit "H" is megteszi. Azért a fólia jobb. A rést utána ki kell betonozni. Ha a padló vagy a fal alatt nincs szigetelés akkor vagy előlről kell kezdeni vagy tudomásul kell venni, hogy ez van (és lesz).

Előzmény: hokitojas (98449)
hokitojas Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98451

Itt a környéken csak annyit mondtak kőművesek hogy a vakolatot szedjem vissza kB 1 méter magasságig és azt hozzám újra szellőző vakoloval meg glettel és  kb 5 évig jó.... 

 

Előzmény: C20NE (98450)
C20NE Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98450

Szerintem keress egy profit aki csinált már ilyet, nehogy sokkal nagyobb gondban találd magad, mint amiben most vagy!

Előzmény: hokitojas (98449)
hokitojas Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98449

Akkor mit hova kell rakni hogy jó legyen?

 

C20NE Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98448
Olajos 2 Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98447

Sziasztok. Sikerült leraknom a teraszt kültéri csúszásmentes jarolappal.  Az a kérdésem, hogy ugyanúgy kell kifugazni mint a sima jarolapot, hogy simítóval bekenem a fugakat az egész jarolappal együtt? Csak rettentő érdes, rücskös, fel fogom tudni mosni a felesleges fugázót? 

Zöldár Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98446

  ha már ennyire belemerültél dobjál fel egy  csomópont rajzot. A padló és a z oldalfal találkozásáról. A rajzot régen, sok  éve  kitalálták... az építők sok sok éve ezzel kommunikálnak.

C20NE Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98445

Ha körben megvan a hézag és látod mindkét szigetelés szélét, akkor kell keresned egy rugalmas (!) hézagkitöltő anyagot ami mindkettőhöz ragad és viseli a fűtés miatti elmozdulást.

 

Nem tudom, van-e ilyen anyag. Valószínűleg sokan csak feltöltenék bitumennel, de szerintem az elrepedne.

Előzmény: hokitojas (98444)
hokitojas Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98444

Síkban volt vele. 

Előzmény: C20NE (98443)
C20NE Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98443

A régi beton síkja lejjebb, feljebb vagy síkban volt a fal alatti vízszigeteléssel?

Előzmény: hokitojas (98442)
hokitojas Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98442

A régi betonra ment kátrány majd hungarocell majd az a teknikai fólia aztán cső majd az esztrik beton.

 

Előzmény: sr1 (98440)
hokitojas Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98441

Ha jól értem akkor a betont a fal mellett tágítsam kB 5cm szélesre... utána össze kötöm a két szigetelést. És azt hogy?  

Köszi 

 

Előzmény: Zöldár (98439)
sr1 Creative Commons License 2021.04.11 0 0 98440

milyen rétegrendet alkalmaztatok a padlószint megemelésénél?

Előzmény: hokitojas (98428)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!