Keresés

Részletes keresés

u.hu Creative Commons License 2007.01.26 0 0 436

Az nagyon jó, mármint a 2.8/180!

 :)))

Előzmény: tánczika (433)
vulpes Creative Commons License 2007.01.26 0 0 435
Szívesen.
Előzmény: DuraAce (434)
DuraAce Creative Commons License 2007.01.26 0 0 434
Köszönöm az infókat!
Előzmény: vulpes (431)
tánczika Creative Commons License 2007.01.26 0 0 433
4/300-ból a Pentacon is jó, nekem nagyon bevált. Illetve Sonnar-ból a 2,8/180 is.
Előzmény: Salvataggio (430)
Tapika1 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 432

Az első makróobim nekem is egy Panagor 90/2.8 volt.

Csak jókat tudok róla mondani; bár digit gépen nem használtam.

Ezt a képet is azzal csináltam:

http://www.fotohaz.hu/fotoarena/showphoto.php?photo=126467&size=big&password=&sort=1&cat=509

 

(a fotó diáról lett szkennelve)

A rajzával sosem volt gondom, diára pengeéles képet rajzolt már 4-es rekesz körül is.

Egyetlen hibája, hogy nincs rajta állványcsatlakozó.

Nagyon masszív fém tubusos, üveglencsés optika.

 

Üdv: Tapika

 

Előzmény: vulpes (431)
vulpes Creative Commons License 2007.01.26 0 0 431

No, két képet hoztam ami a Panagor Macro 90 2.8-al készült. Az elsőt én követtem el (lehet találgatni hogy mi az ;-) ), a másikat az oldalbordám. Rekeszbeállítás passz, már a múlt ködébe vész, bár a második képen talán 8 vagy 11.

 

 

 

 

Előzmény: DuraAce (425)
Salvataggio Creative Commons License 2007.01.25 0 0 430
4/300 is nagyon jó szerintem, de ebay-en használt obinak horror áron mozog...
10d-t Creative Commons License 2007.01.25 0 0 429
szia,
a 200/2,8 állitolag kivaló :)
ha tudsz jo aron szolhatnal nekem is! ;)
Előzmény: biggabe (428)
biggabe Creative Commons License 2007.01.25 0 0 428
Ezeket az objektíveket néztem ki: Carl Zeiss Jena Sonnar 4/300 és Carl Zeiss Jena Sonnar 2.8/200. Mi a véleményetek róla? Milyen a minőségük (mondjuk egy Canon 70-200/4L-hez képest)? Mennyit érdemes értük adni?

Köszi: biggabe
Detect Creative Commons License 2007.01.25 0 0 427
Hibátlan állapotban lévő Jupiter 200/F4 obi eladó. Első-hátsó kupak, (mű)bőr tok, és eredeti ruszki kezelési útmutatóval. Még a ciril betűs számla/blokk is hozzá van tűzve.
Irányár: 12 000 Ft. Érdeklődni a publikus emilemen.
vulpes Creative Commons License 2007.01.25 0 0 426
Megjött még karácsony előtt, és azt a tapasztalatot hozta magával, hogy makrózáshoz állvány is kell, különben meglehetősen macerás ~1 mm-es mélységélességgel szabad kézből bármit is lekapni. Főleg a párom kattintgatott vele egyébként. Majd szétnézek az otthoni masinán (amin nincs net), és ha találok valami értékelhetőt, akkor holnap vagy hétfőn felrakom innen, a munkahelyi gépemről.

Az obi amúgy kellemesen masszív darab, műanyag csak a sapkáiban van, a tömege meg kb. fél kiló. A legnagyobb nagyításhoz kb. 2.5 fordulat kell a fókuszgyűrűn, ekkor kinyúlik vagy 25cm hosszra, de ekkor is stabil, nem lötyög. Az állvány már csak ezért sem ártana hozzá, mert ha rekeszelek rajta, akkor a verőfényes napsütés kivételével az 5D keresőjében hajlamos kissé sötét lenni, az állványon meg ugye elég lenne fókuszálás után rekeszelni. Az optikai tulajdonságaival alapvetően elégedett vagyok, bár nem lőttem még túl sokat vele, nomeg összevetési alapom sincsen, de összességében szerintem jó vásár volt. Ja és van még agy jó tulajdonsága: karácsonykor kellemes meglepetést okozott a páromnak. :-)
Előzmény: DuraAce (425)
DuraAce Creative Commons License 2007.01.25 0 0 425

Szia vulpes!

 

Megjött már a macro obid? Csak mert kíváncsi lennék a tapasztalatodra... szívesen megéznék ezzel készült képeket is, ha nem okoz gondot neked.

Előzmény: vulpes (302)
10d-t Creative Commons License 2007.01.25 0 0 424
szia,
sajnos mar targytalan, de azert köszonom.
amugy igen 10d-t, mert anno gondolkodtam a 10d-n, de vegul egy KM7D lett a dolog vége! :)
Előzmény: TomisSzeged (423)
TomisSzeged Creative Commons License 2007.01.25 0 0 423

Szia 10D-t... jó a neved, bár én épp tegnap adtam el a kicsikémet :(

 

Mi az alja?

sztem fém... :))

 

Amúgy csak az kéllene? Másik két obi, konverter, kötgyűrűk?

Jobban esne, ha nem kéne ezt a tök olcsó szettet 13 darabban eladogatnom, postázgatnom :S

 

Amúgy legyen 10!

 

( hétvégére elutazom, szal nem biztos, hogy gépközelbe jutok, de max jövő hét hétfő este válaszolgatok, vagy telefonon elértek! )

 

Köszi!

10d-t Creative Commons License 2007.01.25 0 0 422
szia,
a 200/4 nek mi az alja?
Előzmény: TomisSzeged (421)
TomisSzeged Creative Commons License 2007.01.25 0 0 421

Eladó : Pentacon 1.8/50 , 2.8/135 és 4/200 EOS/M42 konverterrel, fém közgyűrűsorral egyben 25 000 Ft-ért!

 

0670 508 99 81

 

tomis@tvnetwork.hu

garfieldka Creative Commons License 2007.01.24 0 0 420
Köszi, már korábban is megadtad ezt a robbantott ábrát. Mostanában kevesebbet barkácsolok, kevés az idő.
Előzmény: bmwr12 (418)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 419

Egy link az utóbbi napokban szóba kerűlt lencsékről, azok javításáról, velük készűlt képek galériája, ár-érték info, stb.

 

ÉRDEKES

bmwr12 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 418

Megmérsz egy M42-es obit, milyen hosszú a menet, és megmérsz egy M49-es szűrőt is.

M42X1

M49X0,75

 

A Sonnár javításhoz szíves figyelmedbe, de bárkinek ajánlom !

EZT

 

ÉS EZT - ezt különösen Garfiledkának.
Előzmény: 10d-t (417)
10d-t Creative Commons License 2007.01.23 0 0 417
Üdv,
nem tudom jo helyen kérdezem-e, ha nem akkor elore is bocs.
szeretnék csinaltatni esztergalyossal olyan gyűrűt amivel a meglévő 49es szűrőméretű obimat rá tudom rakni forditva a gépre.
na most ugye, a a 49es szuromeret az adott (az obi elején), a masik vége meg 42nek kell lennie (az m42miatt).
kérdésem az lenne hogy hány menetet csinaltassak? milyen menetemelkedessel?
és hogy a mekkorak legyenek a méretek?
köszönöm!
valaszokat emailre légyszives: mateka1 kukac gmail.com
szazharminchet Creative Commons License 2007.01.23 0 0 416
Köszi, sokat segítettél! Nem tudtam, hogy lehet kiszabadítani a lemezeket, hogy szépen elrendezzem őket, majd összerakjam a cuccot. Ha ráérek megpróbálkozom vele. (Javíttatni nem nagyon érdemes, igaz, hogy egy elég jó objektív, de nem sokkal a javítási költség felett lehet venni ilyet, ráadásul egy Exacta szetthez tartozik, amit nem használok, csak egyben árulták a Vaterán egy PentaconSix szettel, amit meg akartam szerezni.)
Előzmény: bmwr12 (409)
kbkbkb Creative Commons License 2007.01.23 0 0 415

Pentacon M42 4/200-as obi eladó.

12eft -- Székesfehérvár.

Mail nyilvános.

..::Röno::.. Creative Commons License 2007.01.22 0 0 413

Eladó Pentacon 500mm/f5.6 (M42-s végű) Ár: 60e vagy cserélnék egy Canon 50/1.4-re plusz ráfizetéssel. (ha kell adhatok hozzá egy manfrotto 718-as cserelapot)

Továbbá eladó még egy szép állapotu keveset használt Tamrac 5574-s hátitáska. Ár: 30e Ft

baumgartner.ac2 kukac freemail pont hu

szelvesz Creative Commons License 2007.01.22 0 0 412

Jupiter M42 4/200 tokkal

Fórumot ritkán nézek (legfeljebb D50-et), ezért inkább mail v telefon!

10d-t Creative Commons License 2007.01.22 0 0 411
Előzmény: 10d-t (410)
10d-t Creative Commons License 2007.01.22 0 0 410
találtam két szeritnem hasznos oldalt, ha valakit érdekel:


bmwr12 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 409

Képeket, sajnos nem készítettem.

Ha az üvegeket már kiszerelted, találsz egy szűrke ( nálam szűrke volt, Orestegon 4/200-as ) gyűrűt, közvetlenűl a lemezek felett.

Ez működteti forogva a nyitást-zárást.

Ez a gyűrű szintén egy menetes leszorítóval van rögzítve, ezt kicsavarva szabaddá válik a lemezekhez a hozzáférés.

Ha sikerűl úgy levenni, hogy a lemezek nem hullanak szét, nem gubancolódnak össze, a dolog könnyebb.

 

Én réz csipeszt plusz egy enyhén mágnesest használtam. A mágnesessel felemeltem a kiesettet, vagy a felette lévőt, és helyre illesztettem, majd a rézzel leválasztottam.

 

A baj az volt, hogy amikor a forgató gyűrűt raktam vissza, nem találtam el a lemezek helyét, úgy hogy a rajtuk lévő "pöcök" ( ami a forgáspont ) a helyén legyen, az obitestben, és a gyűrűben egyaránt.

 

Ekkor azt a módszert alkalmaztam, hogy a gyűrűre kint összeraktam a lemezeket, amiket szépen eligazgattam, kőrkörösen, egyformán osztásban,

  -ezt egy dezodoros dobozra hellyeztem lemezekkel felfelé, ( ami nem volt nagyobb átmérőjű mint a gyűrű, de elég hosszú hogy az asztalon állva beleérjen az obiba )  

  -és erre sűllyesztettem rá az obit.

  -A menetes része felől figyeltem az elmozdulást, és nem előszőrre de sikerűlt a dolog. A ( pöckök ) a helyére kerűltek a lemezek közűl egy nem, de ezt sikerűlt a helyére rakni,

  -mielőtt a gyűrűt lezárő menetest visszaraktam, lehetett imitálni a mozgást, ellenőrizni a helyes állást.

 

Képek nélkűl vágtam bele, de nem nagy őrdöngősség, ha nem ment, abbahagytam, később folytattam. Ha nem tudtam valamit lebontani, szerszámhiány miatt, akkor azt elkészítettem.

Előzmény: szazharminchet (406)
MM68 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 408

Én nemrég vettem meg Pémén kolléga Tair-ját. Van hozzá egy Pentax kétszerezőm is. Hát kétszerezővel elég gáz, az emulátor is csak nagy ritkán működik, főleg ilyen fényviszonyok mellett, mint amik most vannak. Most nincs időm, de délután talán belinkelek pár képet.

Amúgy azonos megyében lakom, ha akarod, kipróbálhatod, csak nem tudom, mikor. Ha dobsz egy mail-t, megadom a számom.

Előzmény: Törölt nick (390)
Százbolha Creative Commons License 2007.01.21 0 0 407

Remélem egyszer a lencsés adaptered lecserélheted!

 

Viszont ha lenne lencsenélkülid, akkor remekül makrózhatnál egy 2.000 Ft-os M42 alapobjektívvel!

Előzmény: Törölt nick (404)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!