Keresés

Részletes keresés

bmwr12 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 477
A Pentacon 1,8/50-es alapobi, és a Dominplan megvan még ?
Előzmény: skitty (475)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 476

Szvsz:

Tessar a jobb, (persze ha nem buherált) az M42-es max 5e ha szép.

 

Helios, sokféle van. A Biotar clónja, olyant kell választani amelyikben jó sok lemezből áll a blendéje, és bevonakos, na meg A-M átkapcsolós. Max 3-5e.

Előzmény: skitty (475)
skitty Creative Commons License 2007.01.28 0 0 475
Helios 2/58 és Tessar 2,8/50 közül melyik szerintetek a jobb obi? Kb mennyit érdemes max adni értük, ha mindkét darab szép állapotú , nem karcos, szépen jár?
t-online Creative Commons License 2007.01.28 0 0 474
Köszi, de ez gondolom abban az esetben igaz, ha mindig az alap rekesz értékből indulunk ki?( Helios "2"). Ha így van akkor értem.
Előzmény: lzs81 (472)
iha Creative Commons License 2007.01.28 0 0 473
Én egy Pancolar 50/1.8 vételről beszéltem :)
.
Előzmény: Törölt nick (458)
lzs81 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 472

Sokkal egyszerűbb, mint ahogy el lehet magyarázni.

Először beállítod az "élességet". Ez legyen mondjuk pont 2,5 méter. Tehát a tárgy, 2,5 méterre van tőled. Te azt akarod, hogy 2 és 4 méter közt minden éles legyen. Ekkor jönnek  a rekeszértékek, ami középről jobbra és balra a legkissebtől a legnagyobbig fel vannak sorolva. Namost a középcsíkon neked a 2,5 méter áll, mert ugye ott a legélesebb a 2,5 méterre eső tárgy. Megsaccolod, hogy a távolsági skálán kb hova esne a 2 és a négy méter, és megnézed, hogy melyik az a rekeszérték (ugyan azt a számot kell nézd, tehát 8-8, vagy 11-11) , amelyik pont vagy egyvonalban van a 2 és 4 méterrel.

Visszafele is olvasható a dolog. Beállítod az élességet, majd egy bizonyos rekeszértéket (pl 8), és megnézed, hogy a két nyolcas kb milyen távolsághoz tartozik. Előttem most pont egy helios van. Szinte minden családban található egy. Ha az élesség 2,5m és 8-as blendét használok, akkor sacc/kb 2-3,7m között minden éles lesz.

Remélem érthetően tudtam elmagyarázni. :-)

Előzmény: t-online (463)
Százbolha Creative Commons License 2007.01.28 0 0 469

akki2c

 

Ez milyen objektív?

Jól müködik a zárszerkezete?

Hogy kell felhúzni?

Előzmény: Törölt nick (465)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 468

Nem ! Az előbbi, az sötét. Mellé klikkeltem.

 

Ez mutatja, hogy pl. az f 8-at mettől meddig.

Előzmény: bmwr12 (467)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 467
Eléggé világos.
Előzmény: t-online (463)
garfieldka Creative Commons License 2007.01.28 0 0 466
2,8/100-as, sokblendés, blende előválasztásos Trioplanom van eladó. Írj magánban ha érdekel!
Előzmény: h.rom (464)
h.rom Creative Commons License 2007.01.28 0 0 464
Köszi, nézegettem, és van köztük néhány igen jó darab. Nekem viszont valami hazai elérhetőségre lenne szükségem, és igazad van, leginkább egy 70mm körüli kellene portrézni.
Előzmény: bmwr12 (440)
t-online Creative Commons License 2007.01.28 0 0 463
Sziasztok. Lenne egy kérdésem, szégyelem, de nem tudom, hogy lehet megnézi az objektív jelölésein, hogy a mélységélesség megfelelő-e? Elmondaná valaki? Köszönöm.
tánczika Creative Commons License 2007.01.28 0 0 462
Az alábbi hozzászólásom erre lett volna válasz, csek elügyetlenkedtem..:)
Előzmény: bmwr12 (441)
tánczika Creative Commons License 2007.01.28 0 0 461

Jóreggelit!

 

Pont olyan MINT EZ ITT .

Én is EXA véggel vettem de itthon, csak esztergáltattam hozzá egy M42-es véget. Így volt mindenestől 14ezer forintocska.

Nem olyan hosszú, de olyan nehéz mint a 300/4 Pentacon.

 

Üdv,  Zoli

bmwr12 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 460

O.K.

Ahol a múltkor, majd jelezd az időpontot.

Előzmény: Törölt nick (459)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 456

Nézzél rá a linkre, amit akki2c-nek ajánlottam. Rengeteg Jupiter is van.

 

Inkább belinkelem a Jupiteres oldalt.

EZAZ
Előzmény: iha (454)
iha Creative Commons License 2007.01.27 0 0 455
Bocs, elírtam. Azt akartam írni, hogy 3000 Ft-ért.
.
Előzmény: iha (454)
iha Creative Commons License 2007.01.27 0 0 454
Hát igen, múlt héten nálam szerencsésebb volt az az ember, aki 3.000 Ft-t elvitte ugyanilyen obit.
Előzmény: bmwr12 (445)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 453

Nemfénymérősét már láttam.

Mindene megvan a Panco-nak? Mi a bibi vele, mennyiért?

Előzmény: Törölt nick (452)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 451

Na szóval:

a gép a fílmet továbbítja, exponál, látképe szép, festése helyenként kopott, és tok nélkűl adja el.

Bialistok-i (fent északon a tengernél) az eladó, csak banki átutalást fogad el.

Előzmény: Törölt nick (449)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 450

Látod-látod. Nem tanultál nyelveket,

Po huchaj, ja pracowalamse w Polse kilka lat czasu, i naucsilam se. I tak nie jest problema, jezeli che kupits cos.

 

Mi az hogy nylon bevonatos, mennyiért? Síma alapod nincs?

Előzmény: Törölt nick (449)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 448

És így tovább......

Sikerűlt már beáraztatnod a listát? Szvsz egyben nem tudod eladni. Bár ki tudja?

A lengyel Teszvesz-en szoktál járni ?

 

   EZT  nézd meg.

 

Más:

Egy síma alapobid Prakticára nem elektric, (MTL 50-esre) nincs elfekvőben véletlenűl ?

Olcsón.

Előzmény: Törölt nick (446)
..::Röno::.. Creative Commons License 2007.01.27 0 0 447

Eladó Pentacon 500mm/f5.6 (M42-s végű), tokjával. Ár: 60e (ha kell adhatok hozzá egy manfrotto 718-as cserelapot)(canon 50/1.4-re cserélnék, plusz ráfizetek)

(fotót kérésre küldök)

Mail publikus.

bmwr12 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 445

Elektric 1,8/50-es MC:

Ha venném 1500.

Ha eladnám 12000.

A kérdés az hogy ki adná el ennyiért nekem, és kinek tudnám eladni ezért.

 

Komolyabban:

Nem tudom, mert külön még nem vettem, csak géppel együtt.

Előzmény: Törölt nick (444)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 443

Szerinted ez olcsó kategória?

A Pancolar sem a legolcsóbb, de állítom hogy csak egy profinak éri meg az árkülönbség. (?)

Sőt, hivatásosok táskájában talán lapul állandóan egy Panco.

 

Előzmény: Törölt nick (442)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 441

Olyan amit a híd alatt le kell hajlítani ? Árban hogy néz ki, egy ilyen kémény PSix-el ?

Előzmény: tánczika (438)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 440

C.Z.J. Pancolar 1,8/50.  

 

ITT  

 

válogathatsz, az adott obi mellett vannak vele készűlt képek is.

Portréhoz azért 100m/-ig jó a méret, ezek kimondottan portréra készűlnek.

Előzmény: h.rom (439)
h.rom Creative Commons License 2007.01.27 0 0 439
Sziasztok! Remélem lesz, aki tanácsot tud nekem adni. Keresek egy olyan M42-es obit, ami jó fényerővel rendelkezik, nincsenek optikai torzulásai, szépen rajzol, ja és 50mm, mert portrézni kellene, és az sem másodlagos szempont hogy ne kerüljön egy vagyonba. Előre is kösz a választ!
tánczika Creative Commons License 2007.01.27 0 0 438

Ráadásul a "hajókémény", Olympia Sonnar.

Életem legjobb objektívje!

Előzmény: u.hu (436)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.26 0 0 437

Bocs, de nem minden nap van lehetőségem a nethez. Ma megjött az ismerősöm, barátom, majd hívlak.

 

Gergő

Előzmény: MM68 (408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!