Keresés

Részletes keresés

Biotech Creative Commons License 2007.01.31 0 0 507

Szia!

 

Nekem van. Az egyik példány eléggé csapnivaló. A képen a pontszerű fényforrás képe elipszis alakú. Olyan, mintha valamelyik lencse feszűlne a foglalatában. Sajnos még nem találtam leírást, hogy lehetne szétszedni és megjavítani.

 

De! Van egy másik is. Ez viszont nagyon jó képalkotású!

 

Ha van módod, próbáld ki. Ezekszeint jó is lehet!

 

Keveset ne adj egy rosszért, inkább keress egy másikat!

 

 

Üdv: Zoli

 

Előzmény: _attis (495)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 506

ITT 

láthatsz egy felső értéket, de ez a darab ritka.

Amit az én képemen látsz az kb. a fele.

Előzmény: T.Botond (500)
jamescook Creative Commons License 2007.01.30 0 0 505

szia!

 

A matt-ker kft árul, m42-es véggel talán van is nekik, ha jól emlékszem 40e körül.

mattker.hu  Bp. 1191 Üllői út 216/9 tel:348-0835

 

 

Előzmény: kohalmik (497)
Salvataggio Creative Commons License 2007.01.30 0 0 504
http://www.rugift.com/photocameras/zenitar_m_fisheye_lens.htm
http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=ru_en&url=http%3A%2F%2Fkamera.ru
Előzmény: kohalmik (497)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.30 0 0 503

Igen, van Flektogon, de az 2,8/35-ös!

azért köszi!

Előzmény: Salvataggio (502)
Salvataggio Creative Commons License 2007.01.30 0 0 502
vaterán asszem van egy.
Előzmény: Törölt nick (501)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.30 0 0 501

Sziasztok!

2,4/35 flektogonnya nincs valakinek? Eladólány korában:) szép, csillogószemű? 

T.Botond Creative Commons License 2007.01.30 0 0 500
Meg tudnád mondani, mennyit érhet manapság egy általad említett CZJ 75/1,5?
Előzmény: bmwr12 (479)
t-online Creative Commons License 2007.01.30 0 0 499

És a jelen:

 

t-online Creative Commons License 2007.01.30 0 0 498
Dicsekedni szeretnék!!!

Meggyógyítottam a blendémet, készítettem szerszámot a lencse leszorító gyűrű levételéhez, majd leszedtem mindkettőt és megjavítottam. Most is kellene egy tanács, mert csak éppen hogy van összerakva, azért, hogy a lencséket le tudjam puculni, de mivel? Telement szöszökkel.

 

Íme a múlt( ilyen volt):

 

 

És a jelen:

 

 

kohalmik Creative Commons License 2007.01.30 0 0 497

Sziasztok!

 

rendeltem extr.....gital-on MC Zenitar 16/F2,8 M42 obit.

már kb. 2 hónapja csak jön...jön...jön...

 

ha valaki tudna segíteni hogy valóban vehessek egyet megköszönném :)

 

üdv.:Kálmán

 

kohalmik@t-mobilepartner.hu

 

t-online Creative Commons License 2007.01.29 0 0 496
Köszönöm a választ nem gondoltam, hogy ennyire bonyolult, nincs mese, valahol egy érthető irodalmat kell keressek hozzá, van valakinek ötlete?
Előzmény: skitty (493)
_attis Creative Commons License 2007.01.29 0 0 495
Szevasztok!
Mi a véleményetek a Tair-3S 300mm f/4.5-ről, a Zenit fotópuskáról?
Mennyit érdemes kiadni érte? Egy Fuji S3-hoz gondoltam.
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 494

De, a lencserendszer felépítésére.

Elkezdtem belinkelni az obi adatait, és rosszúl törőltem.

Előzmény: QnAdam (488)
skitty Creative Commons License 2007.01.29 0 0 493
Hát egy két mondatban nem tudom leírni :-)A PS természetesen a Photoshop, de azon belül a kép adja hogy mit is csinálok vele. Kontraszt, szaturáció, világos-árnyékos részek váltotatása, fényképszűró, szelektív színek, élesítés, zajszűrés...meg amit még találok...de sok minden van amit csak véletlenszerűen próbálok...aztán vagy jó vagy nem...
Előzmény: t-online (489)
..::Röno::.. Creative Commons License 2007.01.29 0 0 492
Eladó Pentacon 500mm/f5.6 (M42-s végű), tokjával. Ár: 60e (ha kell adhatok hozzá egy manfrotto 718-as cserelapot)(canon 50/1.4-re cserélnék, plusz ráfizetek)

(fotót kérésre küldök)

Mail publikus.

kttomi Creative Commons License 2007.01.29 0 0 491

Bocs, az még kimaradt hogy a csúcsfények alakja/formája az csak a "bokeh" egy "része". Lényegében a "bokeh" az objektíveknél, az éles tartományon kívül megjelenített kép "kellemességének" leírására/jellemzésére szolgál. Ez egy "fogalom", tehát nem igazán "mérhető" dolog...

Előzmény: QnAdam (488)
kttomi Creative Commons License 2007.01.29 0 0 490

De, igazad van. Arra vonatkoznak. Ezek az adatok semmiféle összefüggésben nem állnak a blendelamellák számával.

A lamellák száma a "bokeh"-vel van/lehet összefüggésben. A több lamella által alkotott nyílás jobban közelíthet az általában kívánatos kör alakhoz. De nem törvényszerű hogy egy több lamellával rendelkező objektívnél feltétlen jobb a bokeh, mint egy kevesebb taggal rendelkezőnél. Más tényezőkön is múlik/múlhat.

Előzmény: QnAdam (488)
t-online Creative Commons License 2007.01.29 0 0 489
Hello skitty, a segítségedet szeretném kérni, 1-2 mondatban leírnád, miken változtattál a képeket illetően, gondolom, a PS a fotóshoppot jelenti. Köszi.

Előzmény: skitty (478)
QnAdam Creative Commons License 2007.01.29 0 0 488
az elemek és csoportok nem a lencsékre vonatkoznak?

enyimben megszámoltam, 8 lamella van. végülis több a hatnál :)
Előzmény: bmwr12 (486)
deko-terv Creative Commons License 2007.01.29 0 0 487
 

Jó állapotú Sonnar electric, MC 2,8/200 M42 obi, új bőrtokkal, sapikkal, karcmentes lencsékkel eladó.

dekoterv@externet.hu, 30-9649637

A kérdéseket emilben kérem, vagy telefonon.

Egy felvétel az obi rajzolat bemutatására:

 

bmwr12 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 486

A 6element in 6 group, a legkevesebb. Nem igen kőrkörös a zárás.

A képen látható, már eléggé jónak mondható.

Előzmény: QnAdam (485)
QnAdam Creative Commons License 2007.01.28 0 0 485
mennyi az a jó sok? :)
Előzmény: bmwr12 (476)
Százbolha Creative Commons License 2007.01.28 0 0 484
Köszi az infókat!
Előzmény: Törölt nick (471)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 483

Üdv.

MESTER!

 

Skitty itt az alkalom, a mestertől kérdezni.

Előzmény: garfieldka (482)
garfieldka Creative Commons License 2007.01.28 0 0 482
Ha megfelel az új adapter is, azt küldhetek, de drágább lesz. Vagy marad a börze. Levélben megtalálhatsz.
Előzmény: skitty (480)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 481

Még elfelejtettem:

a Helios eredetije a Biotar 2/58. Néha el lehet kapni olcsón a Vaterán, és a bőrzén is. 10 körűl.

Jelenleg is van fent a Vaterán, a Laci 111-es kínálja. Vannak nála obik, de némelyik hibás, ezt azért mindíg jelzi.

 

 

 

ITT Kedvedre válogathatsz, majd minden obival láthatsz fotót is.
Előzmény: skitty (480)
skitty Creative Commons License 2007.01.28 0 0 480
Köszi szépen a válaszod. Lencsés átalakitóm volt, az első kép avval lett lőve meg az 1,8/50-es Pentaconnal. Próbálok valami olcsó Nikon-m42 átalakítot szerezni, de eddig csak drágábban kaptam volna mint az Obi /A Heliost cseréltem a Tessar-ra...igy a Tessar 3,5-be fájt :-)...azért is kérdeztem meg hogy nem-e csináltam marhaságot.../
Tavalyi bőrzén vettem egy lencsenélküli átalakítót 3-ért...na most ilyenre vadászok, de a mostani bőrzén nem találtam csak aranyárban...
Előzmény: bmwr12 (479)
bmwr12 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 479

Nos ezt a különbséget megtalálod a Tessar / Helios között is.

Az igazság szvsz az, hogy én nem portrézok, csak "elkapott pillanatok" erejéig.

 

Ha igazán érdekel, és beleszálsz a témába, alsószinten mindkettővel tudsz dolgozni az obi tulajdonságát (keménységét, lágyságát) a témához választva.

De!

Igazán kb 75m/m-től javasolnám az obikat a portréhoz.  Pl. 1,5/75 Biotar, vagy 100m/m-es Pentacon.

 

Úgy vettem ki Nikonod van, ehhez létezik átalakító síma, és lencsés a végtelenhez. Ez utóbbit portréhoz nem igazán......

A T2-es féle menet nem Metrikus, de méretben hasonló, csak más a menetemelkedése.

Vigyázz ha belecsavarod az M42-est, mert egyszercsak nem tudod lecsavarni.

 

A képek igazából nem adnak alapot az összehasonlításhoz, nem egyformák a képi elemek rajtuk. Nem azonos körűlményekkel készűltek.

Szvsz igazi kiértékelő próbát műteremben tudnál végezni. Vagy a természetben, sorra vallatni az obikat rekeszenként, azonos egyugyanazon témán.

 

Előzmény: skitty (478)
skitty Creative Commons License 2007.01.28 0 0 478
A Pentacont már eladtam, a Domiplan megvan de az csak játéknak jó mert a blendéje valami miatt nem álliható. Van egy átalakitom Nikon-T2...ha jól tudom akkor az az amelyik majdnem M42? Ugy 2 menetet tudom óvatosan behajtani az M42-es obit...
Csak próbaképp szeretném mert van egy Nikkor 1,8/50d-m és régebben a Pentaconnal is csináltam aránylag jó portrékat...Most rámjött hogy összehasonlítom hogy mit tud egy korszerű obi egy jó manuális ellen :-) Tudom hogy nincs végtelenem rajta , de ugyis csak a portré miatt érdekel. Pentacon 1,8/50el készült /természetesen PS bőven/Nikorr 1,8/50d ebben is van PS
Előzmény: bmwr12 (477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!