Keresés

Részletes keresés

evodia2010 Creative Commons License 2019.01.12 0 0 47015

Hello, életemben 1 alkalommal főztem kakaspörköltet, kuktában is puhítottam, szívós egy állat.

Szerintem is volt valami érdekes szaga/aromája.

Én arra jutottam, hogy valószínűleg a belefőzött kakastaréj lehet a lúdas (képzavarral élve).

Ez megmagyarázná a különböző tapasztalatot is: a kakastaréj benne volt vagy sem. De ez csak egy tipp.

Egyébként a hím állatok húsának más az íze, nem véletlenül herélik a vágni szánt állatokat.

A herélt kakas a kappan. Szerintem nem ilyet árulnak a piacon.

Amit ízre/szagra nagyon utálok, amikor a mélyhűtőből kiszedett sertéshús elkezdi mutatni az avasság jeleit.

Na ez megy kukába, mert ok*dni tudnék tőle, kutyánk meg nincs.

Ma tarjacsontból főztem (orja?)levest, de ha piacon járok féltyúkot szoktam venni. Kakassal nem próbálkoztam, de ha jól emlékszem kicsit drágább is szokott lenni mint a tyúk.

 

Előzmény: Caipi (46991)
ZsuR Creative Commons License 2019.01.12 0 0 47014

:)) Es miert a neve? :))

Előzmény: Törölt nick (47013)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.12 0 0 47013

madártej

Előzmény: ZsuR (47012)
ZsuR Creative Commons License 2019.01.12 0 0 47012

Az mi?

Előzmény: nagypapi51 (47010)
ZsuR Creative Commons License 2019.01.12 0 0 47011

Oh, en sokszor hivatkozom az Anyukamra - hiszen tole tanultam fozni :)) - most meg a fiuk csinaljak ugyanezt, ok meg tolem... de ott van a sajatjuk is benne, szoval vannak variaciok.  Eddig meg tudtak hu maradni az eredeti recepthez, nem igenyel atirast.  Lehet "Porkolt Kari Modra" :))  (csak vicc, meg nem fozott porkoltot... )

Előzmény: Caipi (47009)
nagypapi51 Creative Commons License 2019.01.12 0 0 47010

 nem tudom, mi is kóstoltuk a 'Világbékét', de azon egy szemernyi fahéj nem volt.

 

Előzmény: Caipi (47009)
Caipi Creative Commons License 2019.01.12 0 0 47009

Juj.... igen, ezzel én is így lennék. Nekem legalább ugyanazokkal a hozzávalókkal gondolják újra....

(Pl. imádom az Anyukám mondtát, meg a fiúkat, és nem is mondtam nekik, de a fahéjas madártejet nagyon nem bírtam értékelni.) 

Előzmény: öreg_néne_b (47007)
ZsuR Creative Commons License 2019.01.12 0 0 47008

Tokeletesen egyetertek! Nem baj ha valaki valtoztat a recepten, de ... jelezze a nevben, ne probaljon atsiklani felette.

 

A minap a boltban lattam valamit ami majdnem ismeros volt.  Pancetta.... majdnem... lehet csak mas a gyarto... lehet egy variacio... szoval rabokok a pulnal, es kerdezem az eladot, mi ez... pancetta...ok, elfogadom. A cimken Porchetta van...  Hazaviszem, megkostolom - es bizony finom - de ma veszek pancettat is, mert az iz... nem ugyanaz. A merete sem, kb ketszer akkora az atmeroje mint a pancettanak - es sokkal vekonyabbra szeletelve adjak...

 

Utana nezek a neten - es talalkozok egy szamomra ismeretlennel: porchetta!  

 

Ha rakeresek (mert ugye, Google a baratom) hogy most melyik melyik - allandoan visszakavarodik a pancettahoz. 

 

A lenyegen nem valtoztat, mert finom - jo baratom lett :)).

Előzmény: öreg_néne_b (47007)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.01.12 0 0 47007

Én azt utálom, amikor neves szakácsok újragondolnak egy ételt, de annyi fantáziájuk már nincs, hogy egy nevet is kitaláljanak neki. 
Pl. vaddisznópörkölt, amibe nem tesz pirospaprikát, fahéjat viszont igen. :(

Előzmény: Caipi (46989)
ZsuR Creative Commons License 2019.01.12 0 0 47006

Lehet, hogy a kakasnak volt baja... nekem az egyik legkedvesebb emlek-iz egy tanyasi kakas porkolt... (hazi tejfollel)...

Előzmény: Caipi (46991)
ZsuR Creative Commons License 2019.01.12 0 0 47005

En imadom a fahejat - de ezkebe amiket soroltal nem teszek...

Előzmény: Caipi (46989)
szkati Creative Commons License 2019.01.12 0 0 47004

Igen. Ez régen volt. Én már annak is örültem, hogy szombaton és vasárnap minden étkezés közös volt a gyerekekkel, illetve hétköznap este, vacsora közben mindenki el tudta mondani, hogy mi történt vele aznap. Mint látom, a környezetemben ez már nagyon sok helyen nincs így. Sógornőméknél közös étkezés sose volt, és most sincs. Pedig mennyire fontos!

 

Ma nekem marhafarok leves kusz-kusszal, férjnek karácsonyi töltött káposzta.

 

 

A holnapi ebéd végülis gombaleves, lassan sülő tepsis lazac zöldboörsópürével, és gombás bulgúrral. Süteményként a kedvenc túrósomat csinálom.

Előzmény: Boszorka (46992)
Caipi Creative Commons License 2019.01.12 0 0 47003

Holnap tejszínes-mustáros sertésszűztokány. Vagy sertésfiléaprólék. :D Mittudomén, minek hívjam azt, hogy Schweinefilet-Geschnetzeltes. 

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.12 0 0 47002

A kakas húsa masszív állagú, de ízben 1:1 csirke.

 

Szerintem van különbség az ízben is... főleg ha leves főtt belőle, akkor érezhető leginkább a "korkülönbség".

 

 

 

Előzmény: nagypapi51 (46997)
Caipi Creative Commons License 2019.01.12 0 0 47001

Igazából mintha a leve lett volna iszonyat ízű, magára a húsra annyira nem is emlékszem. De a szafttal jól meglocsolt nokedli is pocsék volt így. 

Előzmény: nagypapi51 (46997)
Caipi Creative Commons License 2019.01.12 0 0 47000

Szagát nem is éreztem. 

Előzmény: homerx (46994)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.12 0 0 46999

Ma hekket sütök, paprikás lisztben.

Caipi Creative Commons License 2019.01.12 0 0 46998

Hát ezt ő tudná, én csak azt tudom, hogy zongorázni meg németül tanultak, és hogy jó ideig elég szegényesen ettek, ez utóbbit szokta emlegetni. Mondjuk nem csoda, ő 41-es, az öccse 43-as, a huga 45-ös.... bírom, hogy 'lány' azért volt. :) Mondjuk az egész lakásban az ebédlőasztal / tálalóbútor a legnagyobb és leghangsúlyosabb, előbbi a székekkel majdnem kitölti a legnagyobb szobát. (A nagynéném most is ott lakik.) 

Előzmény: Boszorka (46992)
nagypapi51 Creative Commons License 2019.01.12 0 0 46997

A baráti körrel évente bográcsolunk 'szüreti kakaskát', az alapanyag egy budafoki sváb asszonytól való, semmi extra íz, ami kiérződne, nincsen. A kakas húsa masszív állagú, de ízben 1:1 csirke.

Sztem nálatok a hússal volt baj, talán állott lehetett, és nem lett utókezelve.

 

Előzmény: Caipi (46991)
Boarhunter Creative Commons License 2019.01.12 0 0 46996

18 éves koromig csontsovány voltam, válogattam mint a rosseb. Aztán a katonaságnál rájöttem, hogy a paprikás csirke az pl. egy étel-addig nem voltam hajlandó megenni.

Az egyetemen meg elkezdtem főzőcskézni mert a menzakoszt sem minőségében, sem mennyiségében nem felelt meg az elvárásaimnak.

Nem ennék macskát, kutyát, nem szívesen ennék lovat de amúgy nem faxnizom különösebben. Nyilván amit nem szeretek, ami mellé nem örömmel ülök az asztalhoz azt nem főzzük.

Birka ügyekben kényes vagyok, ettem szenzációsan jó és csapnivaló birkapörkölteket is, az utóbbiak után egy darabig nem kívánom ezt a kaját.

Előzmény: homerx (46987)
nagypapi51 Creative Commons License 2019.01.12 0 0 46995

Ha én is B.szentandráson (vagy Karcagon, mint LB) nevelkedtem volna, biztos másként állnék hozzá a témához.

Előzmény: homerx (46993)
homerx Creative Commons License 2019.01.12 0 0 46994

hm, erdekes, mert szerintem a kakasnak nincs jellegzetes _szaga_. tobbszor foztem mar igazi, tanyasi kakast bogracsban, ustben, es termeszetesen nokedlivel :) a husa eros, nem csirke allagu az biztos.

Előzmény: Caipi (46991)
homerx Creative Commons License 2019.01.12 0 0 46993

mifelenk pedig az dukalt unnepekkor. de jol meg tudtak felenk fozni! legutobb egyik unokaocsem valamelyik ballagasan ettem nagyon jot! egy komplett usttel volt fozve.

Előzmény: nagypapi51 (46990)
Boszorka Creative Commons License 2019.01.12 0 0 46992

Más világ volt akkor, nem csak nálunk. Ha jól tudom, még anyukádnál is jóval fiatalabb vagyok. Gyerek nem ment a konyhába szendvicset vagy bármit is csinálni. Iskolába menet a kezembe nyomták a tízórait, délben leült az egész család ebédelni és enni kellett ami van. Délután lehetett kakaót inni este pedig megint asztalnál családilag vacsorázni. Amugy a gyerekszobában volt a helyem, ha nem mentem valahova pl. zongoraóra, különtorna, balett meg ilyesmi. Ezekre a helyekre természetesen egyedűl mentem 7 éves koromtól. Időnként jártunk egymáshoz, osztálytársnőkkel játszani, de náluk is pontosan igy ment az élet.

Előzmény: Caipi (46979)
Caipi Creative Commons License 2019.01.12 0 0 46991

Erről jut eszembe, egy volt kollégám nyáron meghívott minket bográcsos ebédre. Na az ilyen nagyon nem az esetem, de a jó társaság kedvéért elmentem. Kakaspörkölt volt nokedlivel. Mivel a kakas ellen nem volt fenntartásom, szedtem normálisnak kinéző húst rendesen, és meglocsoltam a nokedlit is szafttal.

Annyira rossz volt (számomra), hogy elmondani nem tudom. Nem tudom meghatározni azt a pocsék ízt, sosem éreztem még olyat. Többször küzdöttem egy bizonyos ingerenciával, meg a vággyal, hogy meglátogassam a mosdót. De mivel körülöttem mindenki dicsérte, meg hát kiszedtem már, legyűrtem hősiesen. Amúgy DN is utálta, ő is otthagyta volna más körülmények között.

De azóta se tudom, hogy ez most akkor a kakas íze volt-e, vagy micsoda, de az biztos, hogy kakasételhez ezentúl nem nyúlok. :) 

Előzmény: nagypapi51 (46990)
nagypapi51 Creative Commons License 2019.01.12 0 0 46990

Nálam egy kaja van, amit fenntartással fogyasztok ma is, az a birka.

Nyilván azért, mert kiskoromban otthon nem ettük (honnan is lett volna Gödöllőn?)

Kóstoltam már öreg faggyús agyonhagymázottat, és üde frisset is, utóbbival semmi bajom.

Viszont 7-8 éves koromig nem ettem a rántott húst - nem mintha sűrűn került volna asztalra, az '50-es évek közepét írjuk. Így aztán anyám a panírozó tojást liszttel kikeverve sütötte meg nekem, ennek a neve nálunk máig vakarcs - ahogy engem is így hívtak ennek okán, meg persze a legkisebb gyerek voltam :)

 

 

 

Előzmény: homerx (46987)
Caipi Creative Commons License 2019.01.12 0 0 46989

Ja a fahéjas dolgokat régen nem ettem egyáltalán, és manapság is hisztériás rohamot kapok :), ha felbukkan étteremben vagy pékségben olyan ételben, amibe 'hivatalosan' nem kell, mert nem számítok rá, de onnantól csak a fahéjízt érzem és semmi mást. (Mákosguba, császármorzsa, madártej, zserbó...) 

Előzmény: Caipi (46988)
Caipi Creative Commons License 2019.01.12 0 0 46988

Nekem a képtelen vagyok megenni (mert szó szerint felfordul a gyomrom) dolgok:

szalonna, minden húsnemű ami nem színhús (bőr, zsír, hártya, mócsing, átlátszó csík a marhahúsban stb.) 

Nagyon utálom: 

kapor, mazsola, édesvízi halak

Utálom, de gebasz esetén megenném:

zöldbab, fehérrépa, karalábé, padlizsán, rendes magyar paprika, mindkét zellerfajta, sárgarépa-ami-nem-levesben-van, fehér spárga, tengeri herkentyűk 

Csak óvatos, kis mennyiségben:

fahéj, korianderzöld (de használom is mindkettőt)

 

Hirtelen ennyi jut az eszembe. :)

Előzmény: homerx (46987)
homerx Creative Commons License 2019.01.12 0 0 46987

en gyerekkoromban alig ettem meg valamit. csoda, hogy megmaradtam :) aztan ma mar csak nehany kaja van, amit nem eszem. pl. pacal, babfozelek, spenot, soska. de pl. minden masfelet babbol keszitve szeretek. nagy kedvencem pedig a kapros tokfozelek fasirttal vagy oldalassal :)

Előzmény: Boarhunter (46984)
Caipi Creative Commons License 2019.01.12 0 0 46986

A spenótot én is megszerettem, mióta valamikor 20-30 éve először találkoztam vele Ausztriában leveles formában elkészítve. És utána a magyar trutyit is. Persze utóbbit mindig csak húsneművel és krumplival eszem. 

 

Ma is fogok használni, mert lazacos lasagne lesz, amibe a (kész, mélyhűtött) tejszínes spenót az egyik fő hozzávaló. 

Előzmény: Boarhunter (46984)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!