Keresés

Részletes keresés

Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.17 0 0 6884

Hogy még szinte nem is találkoztál azzal a gondolattal, hogy az ifjúságnak a legfontosabb a kedélyvilága, és a gyermekeidben sem fektethettél erre ezért nagyobb figyelmet, de mért is ne tennéd jóvá azt az unokáidban

Vagy inkább tönkreteszed az öregséged betegségeiben a környezetedet, amikor követelőzve szenvedteted?

Mindenki keresi a hasonlót, azért eddig azokat, akiknek helyén volt a kedélyvilága kizártad a társaságodból

Így fel sem ismerhetted a visszás helyzetedet

És amikor eléd lesz tárva, ki vagy, akkor is még mindig azon vagy, hogy nálad szeret az igazság

Hiszen eddig kizártad az Igazságot

És ha mindezeket megtettem, jobb, ha felismerem, hogy senki sem tud mást adna, csak abból tud adni, ami a sajátja

Ezért ha el akarom kerülni a tévedéseimet, jobb, ha elmegyek a Fő-höz

Ahhoz meg nem kell nagyot lépnem, hiszen a szívemben megtalálhatom az érintéseit

A Tanításait meg a Szavában

Társat találok, Aki megsegít, és igazít

Így megértek, megtudom az Igazságot

Aki helyreállítja a kedélyvilágomat

A magasság nem szenvedtet meg, a mélység szenvedtet, és a mélységemhez ragaszkodásom

Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.16 0 0 6883

A mennyben a külső megmutatja a belsőt

És a Földön is úgy van, akinek a helyén van a kedélyvilága, az meglátja a külsőben a bensőt

Hiszen jelen lehet nála a Szeretet, és megmutatkozhat benne a Lángjának a Világossága a felébredt hitében

Így nem mondhatom tőlem való a hit, hiszen kapom, de mondhatod, elmentél, hogy találjál

A magyar név jelentése az, hogy engesztelő

A Magyar Nemzet meg a vizek őrzője

És így meg is érthetem, ha elmegyek felfogni, akkor megérkezik hozzám az értelem

És amint minden út Rómába vezet, úgy téged is ugyanúgy vesz körbe az értelem, a sors kezében tartva

Abban mutatva neked, ami az értelmed szerint való, mégis a szívednek szánva

Akinek meg nem lett felszántva a kedélyvilága jószándékkal, és szívvel, az hiába töpreng a tudósok fejtörésével

Mert azzal nem lehet előre haladni, hogy megmondom, hogy értsek

Hanem azzal a kérdéssel, hogy van az értelme?

És az nagy kettő, a végtelen két ellenpontjában

És nyilván amikor azt mondod, nincs ellenpont, mutatja az a ragaszkodásodat a földhöz

Hiszen képeket kapsz, amiket neked kell készre rajzolnod

Hiszen az élet és a halál között pontosan végtelen a távolság, és azokban nincs közösködés

És hogy meghatározzam azt, hogy miből akarok érteni, azzal már eldöntöttem, nem a végtelenhez akarok tartozni, és azzal már le is kötöztem magam az időhöz, beletéve avval magam az elmúlásba

Az alkalmatlan idő meg majd azon lesz, hogy megkérdezzen engem, s téged - hogy érted?

Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.15 0 0 6882

Ugyan száműzetésemben mondhatnám Neked, hagyj magamra, hiszen jól megvagyok magammal

De akkor már el kellene gondolkoznom a gondolaton

Nem kisebb a harcod, mint Dávid és Góliát harca, és te vagy Dávid

Addig meg amíg nem fordulok Góliáttal szemben, olyan vagyok, aki étlen és szomjan vándorol a sivatagban, és amikor oázis közelébe ér, azt mondom, az nem több, mint délibáb

Ugyan nem ismerem fel, sem az éhségemet, sem a szomjúságomat, hiszen elfojtom a felismerésemet

Hiszen nem hatalmasat, hanem a kicsit kell, hogy figyelembe vegyem magamban

És most feladtam a leckét Neked, Akinek nem lehet leckét feladni

Hogy mégiscsak magam legyek az, aki felismer

Miközben arra irányul az igyekezetem, hogy azt mondjam Neked, hogy távozz!

Azért még van lehetőséged, hogy felismerjelek abban, hogy szembe találkozom magammal, a valódi énemmel

Most még azon mosolygok, pedig annál rémisztőbb nem történhet velem, s veled

Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.14 0 0 6881

Hogy majomszeretetemmel egy életre tönkreteszem a gyermekemet, akár be is láthatnám

Mint ahogy amikor nem fektetek súlyt a gyermekem kedélyvilágára, és csak értelmi képességének növekedésérnek szentelem a figyelmemet, ugyanúgy tönkreteszem

Amikor nem törődtek a kedélyvilágommal, fel sem tudom azt fogni, annak a nyereségeit

Mert mit is tesz számomra, amikor sekélyessé válik a szeretetem?

Hiányaimat okozza, az elszegényedésemet hozza, sőt elhozza a sikertelenségeimet a számomra

És elkezdek azokból kiutat keresni, de mit találok, erőszakot találok és gőgöt, olyan eszközöket, amelyek kihasználják a másikat

És azt találom, sikeres vagyok, és mindezt magamnak könyvelem, és az elhozza nekem a megkülönböztetést

Míg ha kedélyvilágom rendben van, akkor emelkedek, és magasságba emelkedek

Sikeres leszek, hiszen úrrá válok

Olyan leszek, mint a nap az ő környezetében

Szeretetem magával hozza a hitet, a hitet, ami nem más, mint a szeretet fénye

És elhozza az akaratomat, azt, aki maga képes

Mert az akarat nem más, mint a szeretet világosságának az ereje

És mit is végez a jó kedélyvilágom?

Felébreszti az értelmemet, aki jó barátja, és jó ismerője lesz a Lelkednek

És felismeri a jó célját abban, hogy elkezdi keresni az akaratodat

És mint ilyen, az akaratának a területe nem lesz máshol, mint a végtelen mindenségben

Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.13 0 0 6880

Neked írom, aki már felébredtél fájdalmadban, és akinek nem akar összeállni még a kép

Emlékezz a letűnt korszakokra, és a nagyszüleid elbeszélésére, amikor arról beszéltek, régen nehéz volt az élet, de kevés betegséggel, és kevés váratlan halállal, hanem sokkal inkább úgy mentek el, hogy lefeküdtek, és elaludtak

Lehet mondani a kérdést, mit tettetek az életetekkel?

Még benned a kérdésed, mért nem ébresztett fel korábban az Isten - hiszen negyven éven át nem tett mást, mint hívott

Akkor meg azt kérdezed, mért fordult el tőled?

Arra meg a válasza: melletted álltam, megszólítottalak, és nem ismertél fel

Egy pillantásodat kértem, de nem adtad

Minden, ami a fájdalmad, az te vagy, az mind tőled származik

A kérésem az, térj be az örömömbe

Rákényszerítettél, hogy becsukjam a szememet, amikor magadnak gyűjtötted össze a fájdalmakat

Nem rejtem el a kincseimet, de neked kell megtalálni azokat, ha elkezded keresni, megsegítelek

Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.12 0 0 6879

Attól kezdve, hogy befogadom a gondolataidat, és megosztom a gondolataimat Veled, ez a gondolat kapcsolatunk megváltoztatja a gondolataim irányát

Már kiszállva abból, hogy keresztre feszítettek, és belépve oda, hogy feltámadtál

Életre keltesz engem

És ez a változásod, kiárasztja a békét a világra a békéjében

Az élő kapcsolatom tesz engem élővé

Már nem más után lépve, hanem előre lépve, felemelve a harci lobogómat, győzelem zászlóját, befogadva a békédet  

Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.11 0 0 6878

A mennybe minden külsőség hordozza a bensőjének a szépségét

Mint ahogy a pokol is megmutatja a bensőjét

Nem keveredik a menny és a pokol, és nem is keveredhet, hiszen azért menny, és azért pokol

Sem a menny, sem a pokol nem egy hely, és a Földön is helye van a mennynek, és helye van a pokolnak, mindenkinek az akarata szerint

A földi pokol és a menny is takart, ez benne a lehetőségünk

A mennyben már nincs ilyen lehetőségünk, mint ahogy pokolnak sincs lehetősége az önfelismerésre

A pokolnak mégis van egy lehetősége, hiszen a földi Tanításokat utólag is meg lehet érteni

De mivel ott nem látható a menny, ezért a pokol lényege az ott szenvedő számára takart marad

Ha egy igennel sikerült elkerülni a halálomat a halálom pillanatában, akkor sem lesz több részem, mint amit a Földön megszereztem

Nem a menny a változásom helye, ahol az akaratom eldönt magamnak, hanem az a hely a Földön van

Hogy azt várjam, hogy a mennyben mindent megkapok, amit megragadtam a Földön, az marad az enyém a mennyben is

Hogy lássam, mi az, amit először féltek, azok a gondolataim

Nehogy megizzasszam azokat

De ez ellentétes az igazsággal, hiszen azok jönnek, kapom őket

Nem is azok nehezek, hanem a röghöz kötöttségeim

Abban a rögben, aki én vagyok

Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.10 0 0 6877

Egykor Egyiptomban gyűlt össze az értelem

És kivezetted népedet Egyiptom földjére, hogy tanulhasson

Majd bevezetted őket Kánaán földjére

Kivezetted őket, hogy értsenek értelmükkel, majd bevezetted őket, hogy értsenek a szívükkel

Majd Egyiptom földje lett a védelme a csecsemő Jézusnak

Az értelem körbevesz, hogy gyermek lehessek

Majd a szíved megszólít, hogy emelkedj az ég felhői közé

És mivel az alázatom nincs máshoz hozzákötve, csakis az akaratomhoz, azért mondhatom, elmegyek érteni, hogy gyermekké válhassak

Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.09 0 0 6876

Ki most jöttél a hírt hozóhoz, elküldelek a hírt küldőhöz, hogy ami még nem tiszta a jöveteledben az tisztává váljon

Gondolatokhoz küldelek, hogy átlásd, mért jöttél

Mert nagy különbségek vannak abban

Mégha a hírt küldő ösztönzött, akkor is jó, ha feléred, hogy ki hozott

Mert ugyan honnét jön a gondolatod, és hova tart?

Mint ahogy a bűn ereje a törvény, lásd meg a párhuzamot

Hogy felülkerekedjen az erőszak a tizenkét parancsolatban, ahogy az önös gondolat ferdít, vagy beteljesüljön a célja, és megértsem az egy parancsot, ahogy a gondolat megért a gondolatból

Mint ahogy sokakat szétszórt, ahogy mást közém és a hírt küldő közé helyezek

Mint ahogy megtehetem, elüldözöm a Szűzanya, és a köztem lévő kapcsolatból a hírt küldőt, téve evvel magamban, hogy bálványt teremtek abban, amiben önmagában nincs bálvány

A tanítványhoz jöttél, és megszólíthatlak úgy, hogy megérts - tanítvány!

Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.08 0 0 6875

Születésünkkel kiléptünk az ítéletből, de még nem léptünk a mennybe

Hanem akik már a Földön belépnek a mennybe, azok lesznek a menny lakói

Ha valaki visszaesik a testi halálával az örök halálba, azt nem a sorsa akarta, hiszen a sorsa a mennybe vezette

Hogy nem megyünk a mennybe, és nem megyünk majd a halálba, olyan nem lehetséges

Hogy a menny felé lépjek, az nyilván bűnbocsánat, (azaz a menny lép felém,) ami meg nem egyenlő a bűnbánat szavaival, hanem a bűnbánattal, és a a szavaival, ami a részemről akarat, a menny részéről kegyelem

Ugyan azt gondolom, hogy valamivel bírok, de úgy van, minél kevesebbel bírok, az annál könnyebbé teszi az az utamat

Az egyedüli, ami a mennybe visz, az a megragadott és megtartott akarat

Az igenem meg nem lehet valódi igen, mikor félelmemből mondom, hiszen a félelem nem egy megfontoláson alapuló döntés, hanem valamitől egy menekülés

A valódi igenem, egy jól megfontolt mérlegelés, amit már segíthet a tapasztalás, hiszen van kérdésem, és jár hozzá a válasz

És egy döntés

Majd kitartás abban

A mérlegelésemhez nyilván szükségem a Szó

A kitartásom meg nyilván igazodás a tartalmához

És ugyan megkérdezed a gondolataimat, de amit igazán kérdezel, azok a tetteim

Amikor meg azt kérem, hogy helyettem lépj, abban magam ellen kérek

Amikor meg azt kérem, adj erőt a lépteimnek, akkor magamnak kérek, miközben már mást szolgálok

Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.07 0 0 6874

Hogy váltakoznak az évszakok, hogy a bőség és az ínség, hogy az egészség és a betegségek, a kedélyvilágunk gyakori változásai mind nevelnek minket

Hogy nevelnek minket, és nevelünk, azok mind a jó tanáraink

Hogy egymásra vagyunk szorulva, azok mind bevisznek minket a belső szobánkba

De mégsem ezek a legnagyobb kihívásaink, hanem önmagunk vagyunk azok, akiket meg kell győznünk, és az a nehézségünk, hogy mit választunk

És ugyan minden a helyes út felé terel minket, de az a választásunk mégiscsak döntés

Amikor onnét indulunk, aki nem akar változni

Igen, erőszakot kell vennünk, az erőszakunk ellen, hogy legyőzhessük

És mivel tiszta lappal indulunk, sőt méltón

Ezért csak mi vagyunk azok, aki választunk

Hogy legyőzzük mindazt, ami méltatlan bennünk

Hiszen a föld dúskál mindabban, ami visszatartat minket a döntéstől

És bár nem akarjuk tudomásul venni, de amikor nem döntünk, az nem más, mint a döntésünk

És ha úgy veszem, akkor nevezhetem a poklot egysíkúnak, hiszen a gonoszság mellett ott áll a gonoszság

És ilyen alapon a menny is egysíkú, hiszen nem fér meg benne a gonoszság

És kicsit kifigurázva az igazságot, nevezhetem a Földet gazdagnak, hiszen egymás mellett van a tiszta, és a tisztátalan

De visszatérve az igazságba, már mondhatom, hogy kiválasztom a sorsomban a tisztát, vagy a tisztátalant, azaz a szegénységet választom, vagy a gazdagságot

A szegénységet a tisztátalanban, a gazdagságot a tisztában

Miközben a föld gazdagsága sulykolja belém a tisztátalant

Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.06 0 0 6873

Amikor a haszon szerzése éltet, neki ajándékozom a gondolataimat a haszonszerzésnek

És minden gondolatomat féltem, nehogy valami elrabolja a gondolataimat

Pedig, ha látom a hasznomat a Földön, mennyivel inkább megérthetem azt az égre

És ha számba veszem a földi életem számát, és azt, ami utána következik, semmilyen aránnyal nem tudom leírni a végest a végtelenséghez

És ugyan a gondolataim az enyémek, csakhogy azok számon vannak tartva

És ugyan mi a költsége annak, ha azokat megosztom Veled?

Teret engedve Neked, hogy értésemre adj

Félek, hogy elveszel, holott nem veszel el semmit, hanem magam vagyok az, aki adok

És abban már megtörténik, hogy kapok

A föld percentet számol, de Te inkább szorzol

Hogy befelé nézek, ugyan magam lennék abban a tolvaj?

Csakhogy bentről teli zsákkal térek vissza, ki mondhatná arra, hogy elvesztek?

Számolok, és számolok, hogy meglegyen a nyereségem

Ugyan mért félek attól a gondolatomtól, aki hoz nekem?

Mért is féljek attól a gondolattól, aki ad az Istennek

Vagy inkább attól félek, hogy megértem a gondolatait?

Hát hogy kihasználjam az Isten gondolatait, azt csak egyféleképpen tehetem, hogy befogadom, és személyesnek veszem

Hol is lehet Dávid király gazdagsága?

Csak nem a gondolataiból eredtek?  

Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.05 0 0 6872

Mikor egy fiú és egy lány szerelemre lobbannak egymás iránt, akkor még feltehető az a kérdés, melyikben él jobban a szerelem

De teljesen feleslegessé tehetik azt a kérdést abban, amit a másikért tesznek

Mert abban olyan boldogsághoz juthatnak az öreg korukra, amit a fiatal még nem tudhat

Isten iránti szeretetemben meg az biztos, hogy Ő jobban szeret engem

Így amit megteszek, az lesz az, ami egészen szorosra húzza köztünk a szeretet kötelékeit

Hogy felismerem a szeretetét irántam, az természetes

De abban még nincs részvételem

Hanem amit megteszek érte, abban válok részessé

És nem kell sok, hogy megértsem, nem tudok Neki olyat adni, ami ne lenne az övé

Hanem amit másoknak adok, azt veszi úgy, Neki adtam

És bennem sem alakult ki máshogy a szeretet, mint amit másoktól kaptam

Persze egy ideig fényezem magamat, mintha én lettem volna az, aki adott

Hanem sokkal inkább a felismerésem azt hozza el, hogy előttem a lehetőség, hogy adjak

De nyilván az úgy van, ha azt kísérem át az út másik oldalára, aki nem akar átmenni, az inkább hasonlít a gyűlölethez

Ezért szükségem a türelem, aki maga nem más, mint a második érdemszerző, hogy engedjem a sorsomat, hogy elém lépjen

És majd megragadjam az alkalmat, ami éppen a számomra alkalmatlan, azzal téve koronát a választásomra

Magam meg addig is keresem a számomra alkalmasat

Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.04 0 0 6871

Ha nem ismerem a meleget, mégha egészen körbe is vesz a hideg, nem mondhatom, hogy ismerem a hideget

Majd amikor megismerem a meleget, azzal fogom felismerni az engem körbevevő hideget

És amíg nem ismerem a meleget, addig hiába is mondod el nekem, miből áll

Viszont amikor elmondod, hogy hol tapasztalhatom, ha nem megyek el megismerni, attól kezdve vessek magamra

A melegben lesz a számomra nyilvánvaló, hogy a hideg feleslegesen szenvedtet meg engem, hiszen kikerülhetném

Hogy azt a hideget, ami átjárja a világot, hiszen a szívemet is átjárja, azt kikerülhetném, ahhoz a felismerésemhez nyilván a megismerés tartozik

Az a megismerés meg nem helyhez kötött, hanem a szívem melege

Ami pedig ott van az első, és a második törvényben

Amelyek felolvasztják a szívemet lekötöző jégtömböt

És az első törvény az, amit a legkönnyebb megtartanom

Annál nincs könnyebb

A második törvény betartásához majd abból merítek erőt

Sokat kell noszogatnod engem, sőt meg kell fognod a karomat, hogy magaddal vonj, hogy felismerhessek

Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.03 0 0 6870

Ugyan ki ne ismerné, hogy hogyan lehet ellentűzzel a pusztító tűzvészt megfékezni?

És ugyan ki ne tette volna meg már ezt ezerféle módon?

Mint ahogy a Sátán tüzét is, a gyűlölködés tüzét is a Szeretet tüzével a legkönnyebb kioltani

 

Pásztorok!

Emlékeztetnem kell titeket arra, hogy az imán, és a megbeszéléseken kívül, gyűljetek össze egy oltár köré, és egy hangon ünnepeljétek a Liturgiát

 

Hogy megadhassam a béke idejét a világnak

 

És ugyan kérdezheted, ki tanúsítja a kérést? – az tanúsítja, aki maga a csend Tanúja

polária Creative Commons License 2023.12.02 0 0 6869
Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.02 0 0 6868

Azt könnyen belátod, és megértesz engem, hogy amikor egészen könnyen szerzek valamit, az nem sok értékkel bír a szememben, és ha elveszítem, nem hullatok érte könnyeket

És amikor a jó képességeddel vagyont szerzel, könnyen teszed, hogy elherdálod, és benned a gondolat, ha egyszer könnyen szereztem, akkor másodszor is könnyen megszerzem

És amikor látsz valakit, aki mindenért megküzd, izzadságát adja, az ragaszkodni fog mindahhoz, amit szerzett, és nemigen lehet rávenni őt arra, hogy pazaroljon

És belátható, inkább a jó képességű lesz a felelőtlen, aki meg küzd, hogy megértsen, az inkább hűséges

És az aki lelki értelemben könnyen felismer, az is így gondolkozik, de nincs igaza

Mert a felismerés az egyrészt a Tanítások, másrészt a Kegyelem, de a hűség abban nem más, mint a tiszta élet

Hogy azt gondoljam, másodszor is könnyen megszerzem azt, amit elsőben könnyen megszereztem, az nem lesz úgy

Hiszen utánam nyúl a sötétség, és másodszor már nem lesz velem szemben óvatlan, és mielőtt észrevenném, már meg is kötözött

Ezért ne csodálkozz azon, hogy akitől sokat lehet várni, az magasabb küszöböt lépjen, hogy a nehézségeiben meggyökerezhessen benne a hűség

A szellemben és igazságban, az nemcsak megértés, hanem tiszta élet

Így ne hitessen el az értelmed, hanem igazolj a gondolataidban és a tetteidben

És amikor az ítélkezés késztet, az nem a Lélek, hanem az önösséged

És hogy az ítélkezéseimben úgy szólítsalak meg, hogy Uram, Uram, arra nem lehet más válaszod, nem ismerlek téged, pedig azok a gondolataim, hogy értek

Szeretetláng Creative Commons License 2023.12.01 0 0 6867

Mikor mások konokságával találkozol, gondolj arra, ha konok volt a mélységében, akkor majd kitartó és állhatatos lesz a magasságában

Arra ne gondolj, hogy a konokságot meg tudod törni, mert annak sokkal mélyebbek a gyökerei, mintsem esélyed lenne azt megváltoztatni

Hanem Aki meg tudott változtatni téged, Ő tudja a konokságot átvinni állhatatosságba

És amikor felismered, hogy az akaratára van szükséged, hogy egy lehessél abban, akkor abban ami a szükséged, az a rugalmasság

Hiszen ösztönöz, és annak a követése az rugalmasságot igényel

Minden nap, minden órájának minden percében, és minden pillanatában

Mindig megkérdezi az akaratodat

Hogy tudatossá válhassanak a döntéseid

És abban sokkal többé válsz, mint az egész teremtett világ az ő lekötözöttségében, hiszen a lényeget tekintve nem választ

A teremtettből nem teremtetté válva

Lekötözöttségből szabadságba lépve

A szabadságnak meg az első lépése az nem más, mint a kérdés, aki meg már önmagában rugalmas  

Szeretetláng Creative Commons License 2023.11.30 0 0 6866

Ha még nem jártál térdig érő és közben még szakadó hóban társaiddal, akkor tedd meg

Egész egyszerűen a tapasztalásért

És mennyivel könnyebb hátul menni

Arra lettem rendelve, hogy kiáltsam a letérőnek, hogy lépjen a taposott ösvényre, hogy ki tudjon tartani

Azon az ösvényen nem jár más elöl, hanem a Keresztre feszített

És ha még nem tapasztaltad, akkor csak elbeszélésből tudhatod, de ha eltöltött az élet lángjával, akkor tudod, Aki elöl jár, nem más, mint a Vőlegényed

És nem egyszerűen papírra vetve, hanem megélve a Nász magasságait

Aki a nyomába lép, az megéli azt, amit nehéz, sőt lehetetlen elképzelni

Amikor a Szívébe fogad

És amint a lány, és a fiú egymás iránt lángra gyúl, és egymásban lelik az örömüket, úgy a Szavad teszi ugyanezt velünk

És amint a lány ékesíti magát, úgy ékesítjük magunkat, hogy minden gondolatunk, és cselekedetünk tetszést találjon Nála

És nem az van, hogy egészen messze előttünk halad, hanem jelen van a Lelkével

Hogy már elkezdjünk szégyenkezni azért, amit kapunk, és meg nem szolgáltunk

És ugyan azt gondolnánk, hogy úgy szereti, hogy megmondja

De valójában a Lelkében szereti, Aki összeköti magát a hitünkkel

Így nem teszünk mást, haladunk a megtalált nyomokban, leküzdve a hó ellenállásait, és mégis örvendezés közepette, hiszen oly sokat látunk, sőt már virágzó kertben sétálunk

És amint a lány után járunk, telve erővel, ugyanúgy erővel járunk

És amint eltölti a gondolatainkat, úgy adja a Szava, hogy eltelünk gondolataival az örömében

És az kétfelé választja az értékest, az értéktelentől

Az értékes vonzásában, az értéktelen közömbössé válik

Szeretetláng Creative Commons License 2023.11.29 0 0 6865

A keresztre feszített és feltámadt Krisztus elküldte az Ő Lelkét, hogy az életünk legyen

És ugyan mi az a kétezer év, ahhoz az akaratához képest?

Felébresztett, és megtartott egy maroknyi maradékot, hogy visszatartsa az igazságos kezét

Ha nem lenne igazságos keze, akkor irgalma sem létezhetne

A Lelkét meg elküldte a vizek fölé, hogy ahol meglát egy ébredező életet, annak életet adjon

És ugyan a sötétben is bennem ég a parázs, ami képes lángot fogni, de mégiscsak az van, hogy azt akarom, vagy nem foglalkozok az életemmel

Pedig ha tudnám, milyen értékes lehet egy órám a Földön, akkor ragaszkodnék az egészségemhez, hogy hosszú földi életem legyen, hogy boldoggá tehessem magamat az örök életbe

És minden pillanathoz ragaszkodnék, ami még adhat

Ahol mellém állhat a Lélek

A gondolataim jönnek, és mennek, de ugyan hol van az a gondolat, amelyikkel késztetem a Lelket, hogy életet adjon nekem?

És nyilván az a gondolat nem értékes, amelyik jön, de nem marad

És mikor a szememet az égre emelem, de a gondolatom lent marad, ugyan mit érhet nekem az a tekintet?

A gondolatok jönnek, és mennek, és azt gondolom, meg tudom őket fogni az akaratommal

Ha felülről nem kapok segítséget, elbukok

Mint ahogy az alulról jövő gondolat, az elbuktat

Hát hogy gondolataim foglalkozzanak a gondolataimmal, tehetem, sőt az felismertet engem

És nyilvánvaló, hogy az a felszólítás, hogy vizsgáld meg magadat, az nem kezdődhet mással, minthogy megvizsgálom a gondolataimat

Hiszen a tetteim sem mások, mint a gondolataim kezei és lábai

És amíg megtartom a gondolataimban az értéktelent, addig a kezei és a lábai újra nőnek

Szeretetláng Creative Commons License 2023.11.28 0 0 6864

Medjugorje, 2023. november 25.

 

"Drága gyermekek! Ez az idő legyen átszőve békéért való imával és jócselekedetekkel, hogy érezhető legyen a Béke Királyára való várakozás öröme a szívetekben, a családjaitokban és a világban, amelynek nincs reménye. Köszönöm, hogy válaszoltatok hívásomra."

Szeretetláng Creative Commons License 2023.11.28 0 0 6863

A Kegyelem jön, és betakar téged, és attól kezdve keresed a Társaságát

És akkor rád árasztja a Tanításait

Elvezet a testvéreidhez

És a testvéreid tartanak majd meg Benne

Ha viszont megkülönböztetsz bennük, akkor visszavonja a kegyelmeit

Ezért ne azt kérdezd, hova ment, hanem mit tettem, és mit nem tettem, hogy távolabbra lépett tőlem

Attól kezdve, hogy megmutatkozik nekem, attól kezdve könnyű szeretnem

De a testvéreimben szeretnem, az nem megy máshogy, csakis a lemondásaimban, hogy lemondok a nagyságomról

A Kegyelem jön, és magához emel, most meg tőlem várja, hogy a testvéreimben meglássam

Szeretetláng Creative Commons License 2023.11.27 0 0 6862

Hogy betűket rajzoljak a pontjaid alá, azzal nem sokat tettem

Hanem hogy betűket rajzolj a pontjaim alá, azzal mindent megtettél

Ezért csak ösztönzést hozok a számodra, hogy ma valamit cselekedj, hogy találj egy gondolatot

Könnyű a feladat, hiszen a Minden adott a számodra

Szeretetláng Creative Commons License 2023.11.26 0 0 6861

Miként az acélt a melegkovácsolás szívóssá teszi, úgy a fájdalmak és a nehézségek győztessé teszik az alázatos lelket

Mint az ínséges talajon, szélviharoknak kitett fa törzse, olyan lesz az a lélek

És amint a hidegalakítás alapvetően kikeményíti az acélt, olyan lesz a gőgös lélek, amelyik szívét még nem melegítette át a szeretetet, rideg marad minden behatással szemben

A gyereknevelésben a mindent megengedő, ajnározó szeretetnek nincs köze a valódi szeretethez

Távol tartja tőle az alázatot, hiszen nem melegedett fel a szíve

Egyedül csak nagyon óvatosan adagolt szenvedés az, ami át tudja törni a kialakult gőgjét

A jó mértékkel mégis valódi szeretetben tartott nevelés, alázatot ad, mindent magad, hogy a szülő örömét lelje majd a már felnőtt gyermekében

A Lélek jön hozzánk, hogy elárasszon minket az erényeivel, és mi vagyunk azok, akik az alázatunkkal magunkhoz engedjük, vagy a gőgünkkel távol tartjuk magunktól

Szeretetláng Creative Commons License 2023.11.25 0 0 6860

Természetünknél fogva a könnyebb utat keressük, hiszen annak is van jó mértéke

Mikor Isten Szavát vesszük, hogy elnyerjük a tökéletességet, bár a Szávában ott a tökéletesség, de az, hogy vesszük, az önmagában számunkra nem a tökéletesség

Hanem amikor egyesülünk a Szavában

Azt pedig nem sikerrel lehet megmérni, hanem áldozattal

Ami pedig ott van nap mint nap az arra alkalmatlan időben

Így a legrejtettebb áldozat válik az érdemszerzőbbé

Szeretetláng Creative Commons License 2023.11.24 0 0 6859

Mért is ne hallgassunk ma a tanítvány szavára, amikor azt mondja, hogy az Úr az

Hogy mint Péter belevessük magunkat a vízbe, hogy Elé menjünk

Hogy belevessük magunkat a vízbe, azaz gondolatok közé

Vagy mi is azt tegyük, hogy ráálljunk a vízre, és megtartson minket Jézus gondolata

 

És ugyan a felismerés együtt jár a tapasztalásokkal, de mért is ne rövidítsük meg az utat addig, amikor már megtart bennünket a víz

Mert Jézusban megtaláljuk a Méltót, és magunkban a méltatlant

És az arra késztet, hogy elmondjuk a méltatlanságunkat

Csakhogy már kiléptünk a felismerésbe, azaz arra, az Isten egy-egy gondolata vagyunk, és mint gondolata, tökéletesek vagyunk

Méltatlanságunk abból fakad, hogy éppen kiléptünk a muszájból, ami evés, ivás, nemzés, és a muszáj önzése

Szabadságba léptünk, mint Isten gyermekei

 

Ugyan úgy vagyunk, hogy mondják el nekünk, de abban számunkra nincs semmi, ami részünkre önmagában kiemelő

Hanem abban van a növekedés, amit magunk találunk, és ásunk ki

Ami abban kezdődik, hogy engedelmesség

 

Aki abban marad, hogy nem akarja a tapasztalásokat, az benne marad a muszájban, amit úgy kap, hogy amit adott, abban részesedjen

Ha meg abban vagyok, hogy inkább a vonzásból értsek, kiemelem a gondolataimat a vizek fölé

Szeretetláng Creative Commons License 2023.11.23 0 0 6858

Papom vagy te Melkizedek Rendje szerint

Nem sok segítséget kaphatsz, ha csak nem a Lélektől

Hogy ujjongva repessen a szíved

Hogy Jézusban felismerd a Főpapot Melkizedek Rendje szerint

Nincs benne titok, csakis az értetlenségem

Szeretetláng Creative Commons License 2023.11.22 0 0 6857

Mikor az az értékrendem, hogy többet nekem, hogy még több kényelmet nekem, hogy kiszolgáljanak, hiába tudok a föld szemének tetszeni, de valójában csúf vagyok

És amikor egyszerűségben élsz, és szerénységben, látszatra nincsenek messziről látható műveid, és megelégszel az eléggel, alázatod fent ragyog

Hogy látszatra sokat tudsz felmutatni a földnek, az semmit sem ér az égben

Ugyan a bőségbe élő is lehet szerény, és alázatos, és a nincstelen is lehet gőgös, elveszejtőjük az, hogy nem kérdeznek, és a megmentőjük a kérdés

Az önmagában semmi, amit a földnek építek, ha nem lesz a bálványom, nyugodtan építhetem

Hogy a szívemet a földnek adom, nem adom másnak, mint az elmúlásnak

Hogy a szívemet az égnek adjam, tehetem

Ha odaadom magamat az egyiknek, vagy a másiknak, mért is ne értsem meg a választásomat

Hogy elhiggyem azt, amiben a föld elhitet, vagy elhiggyem azt, ahogyan az ég hív, mért is nem megyek el oda, ahol tapasztalhatok, és akkor már nem lehet elhitetni engem

És szembe kell néznem azzal a ténnyel, hogy továbbra Dávidnak kell legyőznie a Góliátot

Hogy az alázat lehessen a győztes az erőszak felett

Az alázat Dávid parittyája

Szeretetláng Creative Commons License 2023.11.21 0 0 6856

Ugyan gondolhatom, hogy jó helyen állok, de amíg a gondolataimat magamnak tartom, jobban mondva a földnek tartom, nem vagyok attól messze, aki el sem tud képzelni Téged, nemhogy a társaságodat el tudná képzelni

Hogyha nem tudom kiküzdeni a jelenlétedet, ami ott kezdődik, hogy gondolat, nem is tudom legyőzni a távolságunkat egymástól

Ugyan büszke vagyok szabadságomra, ami pedig nem tőlem való, hanem Tőled, de a mibenlétét nem akarom megtudni, mert az megint csak földből kiragadott gondolat

Ugyan a gondolataid azok egyben korlátok is, csakhogy azok nélkül a korlátok nélkül, soha sem fogom megtalálni a szabadságomat

És ugyan azt gondolom, hogy a gondolataimat úgy irányítom, ahogy akarom, de amíg nem kezdem el irányítani őket, addig nem ismerem fel annak a nehézségeit

Hogy a föld ösztönzi a gondolataimat, az önmagában nem szabadság, inkább következmény

Ha viszont elkezdem irányítani a gondolataim az ég felé, akkor az életet fogja az elhozni nekem, ami a halálról lemondásom következménye

Mert önmagában a test haladása, az nem más, mint ítélet

És az nem más, mint az ég gondoskodó akarata

Hogy felismerhessem a szabadságomat, ami azzal kezdődik, hogy megtisztítom a gondolataimat

Szeretetláng Creative Commons License 2023.11.20 0 0 6855

Miként egy nyílvesszőt kilőnek, és az célba talál, úgy a Bölcsességed is célt ér

Hiszen felébreszti a gondolatot

Hiszen mindenkinek szembe kell nézni az igazsággal, és megkapja a lehetőségét, hogy abból értsen

De micsoda különbség az, hogy magamat látom meg a valómban, vagy az Istent

Amikor meglátom magamat, befutnék egy barlangba, csak ne kelljen magamat látnom, de ott nem lesz attól menedékem

Hanem csak egy menedékem lehet, és az a bűnbánat, és avval meglátom az Istent

És micsoda különbség van a taszítás, és a vonzás között

A taszítás egy lehetősségem, de a vonzás már az erőm

Hogy egy fekete kecskére rászórjam a vádjaimat, az nem hozza el nekem a megértést

És hogy ne döntsek, az elvi lehetőségnek is nagyon gyönge

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!