Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2020.04.05 0 0 87298

Köszönöm, jól megnevettettél, és ez nagyon rámfért!

Előzmény: trizs77 (87297)
trizs77 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 87297

Darwin :  Az a különbség az ember és az állat között, hogy az állatok nem tartanak embereket.

 

Murphy : Ezt a darwini igazságot a macskák nem olvasták.

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2020.04.05 0 0 87296

Igen, a macskák nagyon értenek ahhoz, hogy kikeressék és meg is találják a legkényelmesebb helyet. Emlékszem, a telekszomszéd fia egy kis Polskin szerelgetett. A félig nyitott ablakon beslisszant két macskakölyök, és boldogan melegedetett. A nap sütött ugyan, de elég erős volt a szél, és ők szinte üvegházban voltak. Minden arrajáró diszkréten mosolygott.

Előzmény: szepi (87295)
szepi Creative Commons License 2020.04.04 0 0 87295

Biztos megfogja találni a legmelegebb helyet bármilyen környezetben. Ha nálunk lejjebb mennek a termosztátok az ablakpárkányoknál éjjelente, bemegy a fürdôszobába ahol padlófûtés van és ott fekszik a szônyegen. Ha minden kötél szakad akkor a légkondi közelébe telepedik a padlóra ahova fújja a meleget. Ezt nem nagyon szereti mert mi is sokat vagyunk ott és ez idegesíti. Hiába a macskák szeretik a nyugalmat.

Előzmény: Csimpolya (87294)
Csimpolya Creative Commons License 2020.04.04 0 0 87294

Silver békésen napozik az ablakban, szerintem méltányolja, hogy nemrég megpucoltam. Még nem tudja, hogy hamarosan nagyon ki fogok szúrni vele, mert lekapcsolom a gázt. Kénytelen lesz engem használni melegítőként.

Csimpolya Creative Commons License 2020.03.13 0 0 87293

A körülményekre való tekintettel elmarad a két hét múlva esedékes macskakiállítás. Csalódott vagyok, de semmit nem tehetek ellene. Ráadásul el kell ismernem, hogy tényleg sok ember zsúfolódik kis helyen.

Ezt mentegetőzésnek szántam, ne higgyétek, hogy súlyos kötelességmulasztást követtem el.

trizs77 Creative Commons License 2020.03.03 0 0 87292

Ügyesnek ügyes.

Meg el is kényeztetett.

Benti-kinti cica.

 

Már 10 éves, ezért sem értem mire ez a nagy vadászösztön benne, hisz annyi kaját kap, hogy csak na.

 

 

Előzmény: szepi (87291)
szepi Creative Commons License 2020.03.03 0 0 87291

Ja persze most látom biztos a fáról ugrik át, akkor is ügyes macska. 

Előzmény: szepi (87290)
szepi Creative Commons License 2020.03.03 0 0 87290

Èn arra gondoltam, hogy ment fel a kémény tetejére. Mászni nem nagyon tud a betonon.

Előzmény: trizs77 (87289)
trizs77 Creative Commons License 2020.03.03 0 0 87289

Nem.

A bokrok a föld felett kb. 10 cm-ig lelógnak.

Ezek a kismadarak meg sajnos lejönnek a földre/fűre csipegetni.

Azt hiszik (tévesen) hogy a bokor takarja őket.

De nem.

 

Ott csivitelnek éktelen hangosan.

Lukréciát meg hiába imásom/imádjuk bizony sunyít ott a kismadártől pár tucat centire azután......................

Előzmény: szepi (87288)
szepi Creative Commons License 2020.03.03 0 0 87288

Felugrik valahonnan, mert elég nehéz lehet egyébként?

Előzmény: trizs77 (87285)
trizs77 Creative Commons License 2020.03.03 0 0 87287

Amikor eljön a tavasz (mondjuk április vége) és egy ilyen vagy hasonló bokorsor úgy csicssereg mint egy kismadárkereskedés, akkor Lukrécia majd meg bolondul.

 

Látszólag unottan sétál a bokrok alatt, de feje felett vagy 60-80 kismadár (nem elirás) csivitel 1-3 méterre, a fülé úgy hegyeződik és a teste úgy megfeszül, hogy csak na.

 

Sajnos Lukrécia Őfőbundasága elég jó vadász.

Azt nem állítom, hogy minden nap elkap és megesz egyet, de a minden másnapi büntettéért már nem tenném tűzbe a kezem.

 

Bizom benne (öncsalás) hogy csak minden harmadik napon gyéríti a kismadár állományt.

 

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2020.03.02 0 0 87286

Esetleg a sorrenden gondolkodik.

Előzmény: trizs77 (87285)
trizs77 Creative Commons License 2020.03.02 0 0 87285

Lukrécia délutáni Őr szemlét tart birodalma negyede felett a szomszéd kertjébe épített kerti kemence tetejéről:

 

 

Amerre néz, ott tőle kb. 12 méterre egy kb. 3 méter magas, 2 méter mély és kb. 25 méter hosszú bokor sor van.

Abban a sövény-bokor sorban kb. 40-50 kismadár fészkel.

 

Lukrécia most épp arról tart önmagában értékelő megbeszélést, hogy az uzsonnát onnan válassza, vagy egye fene elfogadja a gazdasszony kinálta zselés/zacskós macska kaját,  itt a lábainál?

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2020.02.19 0 0 87284

Mire mindezen jókívánságokat felsorolod, már majdnem felébredsz!

Egyébként Lukrécia elég tapintatos, bársony úgy ébresztett, hogy bemászott a tkaró alá, és megharapa a lábujjamat, persze csak finoman.

Előzmény: trizs77 (87283)
trizs77 Creative Commons License 2020.02.19 0 0 87283

Valami olyan csodakészülékbe azért beruháznék, mely Lukréciába beleültetve, jelezné Őfőbundaságának, hogy mikor van dolgozós nap, mikor van hétvége/ünnepnap.

 

Utóbbiaknál nem tartozik a bocsánatos bűnök közé a 4,10 perckor elkezdett, egyre hangosabb dorombolás a füledtől 5-10 centiméterre.

 

Ilyenkor mindenféle, nyomdafestéket alig tűrő szidalmak közepette közlöm vele, hogy megnyúzom, bundáját négybe vágom és a várfokára kitűzöm, stb.

Semmilyen lelki törést nem okozok nála kifakadásommal.

 

Ha dolgozós napon ébreszt akkor rendben van.

De amikor még aludnál Ő meg ott dorombol..........................:-((((

 

 

 

 

 

 

Előzmény: jégkirálynő (87282)
jégkirálynő Creative Commons License 2020.02.17 0 0 87282

Mi is a házi kisbékánkon mérjük le a kinti hőmérsékletet. Csekély 8 év alatt mára már megtanulta, hogy ha a konzervnyitó személyzet még alszik, akkor ugyebár nem kaparjuk az ajtaját hajnali 3-4 körül (mert olyankor a személyzet képes válogatlan szitkok között eltéveszteni, hogy a növények nem a bundáimon vannak, és nem ott kell vízspray-t alkalmazni)...elég, ha az alomtálca ajtaját kaparjuk félórán keresztül, illetve elénekeljük a világ legrosszabb operáját valami rettenetes torokhangon.

 

Szóval megvárja a személyzet felébredését, illedelmesen odaül az erkélyajtó elé, és vár. Vagy rohangál (amiről azt gondolom, hogy ki akar menni). Szóval rohanás, Mami vizes fejjel megy kiszolgálni a Hercegnőt, aztán a Mami lába xarrá fagy, mert a Kicsi nem hajlandó kimenni.

 

Konklúzió: ilyenkor rohadt hideg van odakint, talán még kocsit is kell majd kaparni.

Előzmény: Csimpolya (87278)
Csimpolya Creative Commons License 2020.02.14 0 0 87281

Azt hiszem, nem csak a macskák! Csk ők látványosabban mutatják ki.

Előzmény: 1Szoszi (87279)
1Szoszi Creative Commons License 2020.02.14 0 0 87280

.........nagyon csinos a farka !!!......

Előzmény: trizs77 (87273)
1Szoszi Creative Commons License 2020.02.14 0 0 87279

Minden macsek utálja a szelet !!

Előzmény: szepi (87277)
Csimpolya Creative Commons License 2020.02.09 0 0 87278

Előnyös helyzetben vagy, hiszen egy házi időjós segít neked! 

Előzmény: szepi (87277)
szepi Creative Commons License 2020.02.09 0 0 87277

Most kezd  Ciara vihar Svédorszában fújni. Findus reggel óta a soffán fekszik. A kijárat közelébe se megy biztos hallja a szelet vagy más módon érzékeli az idôt.

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2020.02.08 0 0 87276

Nem férnek a bundájukba....  :-)))))))))))))

Csimpolya Creative Commons License 2020.02.08 0 0 87275

Ma délelőtt nem túl meglepő módon a macskakiállításon jártam, hogy jól kigyönyörködjem magam. A legtöbb a Maine coon fajtából volt, jó néhány még ebben a fajtában is óriásnak számított, a ketrecben végignyújtózva fogadta alattvalói hódolatát. Akadt néhány kölyök is ebből a fajtából, csak egy picit voltak nagyobbak Silvernél.

Volt néhány érdekesebb és általam nem sűrűn látott fajta, például hosszú szőrű skót lógófülű., szintén hosszú szőrű rex macska, no meg burmilla.

A szavanna macskák tenyésztője éppen a fajtát és a saját példányait ismertette, méghozzá teljes elfogulatlansággal...

Volt egy toyger is, bár nem volt könnyű felfedezni.

Ezúttal azonban egy "közönséges" fekete-fehér, négyhónapos házimacska volt a kedvencem, úgy kellette magát, öröm volt nézni. 

A rex macskának is sok nézője akadt, mert nagyon szerette volna elérni a szomszédban llévő fajtársakat, azok is őt. Végül aztán elhárították az akadályt, és összemancsoltak.

Ezúttal nem volt sem törpesün, sem nyúl, viszont annál több tengerimalac, örültem nekik.

Csimpolya Creative Commons License 2020.02.03 0 0 87274

Nagyon helyes, onnan szemmel tudja tartani az alantvalókat. akik egyúttal alattvalók is.

Előzmény: trizs77 (87273)
trizs77 Creative Commons License 2020.02.03 0 0 87273

Lukrécia Őfőbundasága úgy döntött, hogy a kertben (+14 fok)  töltött kb. 3 órás járőrözés fáradalmait, a kb. 2 méter magas polcos szekrény kb. 1,6 méteren lévő polcán piheni ki.

 

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2020.02.02 0 0 87272

Az első macskámat kikunyeráltam (nem mintha nagyon kellett volna) a többieket utcáról szedtem fel, és nem bántam meg!

Előzmény: trizs77 (87271)
trizs77 Creative Commons License 2020.02.02 0 0 87271
Csimpolya Creative Commons License 2020.02.01 0 0 87270

Az egyik ismeretterjesztő csatornán 101 kiscica címmel egy olyan sorozatot nézek, ami a macskafajták ismertetésével foglalkozik. 101 ugyan nincs, szerintük negyven-egynéhány, de ennek is örülök. Bevallom, egyik-másik fajtát erősen túltenyésztettnek érzem, bár van spontán mutáció is. Iyen például az amerikai drótszőrű is, ami nem áll rokonságban a rexmacskákkal. 

Nem spontán, hanem keresztezéssel létrehozott a highlander fajta, ez viszonbt tetszik, csinos hiűz kinézetele van.

Persze, hogy a továbbiakban is nézem, ha tehetem.

Csimpolya Creative Commons License 2020.01.30 0 0 87269

Az álmokhoz nem okvetlen kell valóságalap. Sok ember álmodik arról, hogy lezuhan valahonnan, de szerencsére ez idáig nem történt meg vele. Remélem, ezután sem fog.

Előzmény: trizs77 (87268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!