nem tudok semmit tanacsolni. en nem hiszek ebben a "regi Bodrit is allergias volt, de lelöttek". BP-en eltem, ott kutyaztam a 70-es, 80-as evekben es vhogy nem lövöldözött körülöttem senki...
nem tudom mit lehetne csinalni. probald a tapot megfözni zöldseggel, vmi füszerrel, ( olajjal?), összekeverni szardiniaval. semmilyen hust nem ehet? nekem ez kicsit kinai, de nem akarok okoskodni, mert tenyleg fogalmam sincs, h mi baja lehet.
Nem tudok jönni sűrűn igy egy mérleget tudok most vonni Nektek, ami a kajálást illeti. Szept 5-e óta nyögünk a táppal + konzerv kombinációjával, de sajnos meg kell állapitanom, hogy Berry éppen csak annyit eszik, hogy ne haljon éhen:-(((((((((((((
Momentán 35 kg, ezalatt a 3 hét alatt 5 kg-ot!!!! fogyott:-(((((((((
Sajnos nem segit az sem, hogy majd eszik, ha éhes lesz, nem sajnos nem eszik éppen csak annyit, hogy a fenntarátásához elég. Hiába gondoltam, hogy majdcsak megszereti a tápot, csak idő kérdése, sosem fogja megenni inkább éhen hal:-(((((
Rettenetesen néz ki szegény, zörögnek a csontjai, a bordáit és a gerincét is simán ki lehet tapogatni, ha megsimogatom:-(((((
Amúgy jó kedvű, vidám, szaladgál, játszik, apportiroz és minden, amit lehet, csak ez a nem evés, ez szörnyű.....már nem birom, és a doki is tanácstalan. Próbáltam más, bárányos tápot is, de az sem vált be.
Most főzök neki nyulat rizzsel és meglátom.
Kérlek mondjátok meg mit csináljak, teljesen el vagyok keseredve, hogy a szemem láttára megy tönkre ez a gyönyörű kutyum, akit imádok, nem birom már tovább.....
Gondolhatod, hogy engem is padlóra tett a dolog. Azért nem adtam fel a főzést, csak most szüneteltetni kell, hogy kiderüljön mire allergiás. Szereti a marhahúst is + a disznóhúst is, de leginkább a csirkét + pulykát főztem neki rizzsel meg tésztával, kenyérrel adtam neki, bár mint mondottad a köretet mindig otthagyta. Csak a hús + a leve, azt imádja. Most 2 hónapig kell adni neki ezt ahypoallergén tápot. Szombat óta nem eszik szegény kutyum. Most volt a dokinál fürdetősbe, ami nagyon jól esett neki, mert belemaszirozták a bőrébe ezt a gyógysampont. Halat rántottam a hét végén a családnak és kifiléztem a maradékot, összedaraboltam és összekevertem ezzel a szintén halas hypoallergén táppal. Igy tudtam egy kb. 15 dkg-ot megetetni vele, hogy összehalaztam a tápot:-))) Remélem túléli ezt a tápos dolgot és akkor majd főzök neki mást, ha kiderül, hogy a csirkére allergiás. Remélem, hogy nem és akkor legalább az étrendjén nem kell változtatni. Gondolhatod, hogy én mennyire sajnálnám, a kialakult szokásokat. Bár a doki azt mondta, hogy igy nagyon egyoldalú a táplálkozása, de a tápot akkor sem eszi meg, ha fejre állok. Most kemény vagyok, mint a vidia, mert az egészségőről van szó!!! S ez nem játék. Majd meglátjuk.
Mazsi, van valami épkézláb ötleted erre az allergiára????
Megejtettük ma a dokinál a látogatást Berryvel. Sajnos nincsenek jó hireim, a kutya allergiás, de nem tudni mire. Hála az égnek még az elején vagyunk és csak az tipikus, hogy pár hete begyulladt mindkét füle, a bőrén még nem látszik semmi, de az állvakarás + a lágyékvakarás és az elülső mancsok folyamatos nyalása azt jelzi, hogy a kutyának viszket a bőre valamilyen allergiától. A következőket kaptuk: egy fürdetőt , melynek neve DERMILEN - ezzel hetente kell fürdetnünk. A kaját leállitották és az Eukanubának a Dermatosis FP - hypoallergén tápját kell Berrynek adni 2 hónapig. Ha ez nem fog menni - köztudottan útálja a tápot - akkor a rendes kajájába fogunk kapni valamilyen cseppeket, ami közömbösiti a nem tudom mit:-DDD Nem figyeltem túlságosan arra, mert még nem tartunk ott. Hetenete controll és ha nem javul akkor elvégzik az allergológiai vizsgálatot és kiderül, hogy mire is allergiás. Csak addig nem akartak baromi költségekbe verni, hátha ezzel a "próbababáskodással" véletlenül eltaláljuk a szarva közt a tőgyét:-CCCCCCCC
Mazsi: direkte rákérdeztem a Bodri kontra régi dolgokra, miattad is, meg a főzött kaja miatt is - mivel ismerem a kutyámat és a szivem fog megszakadni, ha éhezni látom majd:-CCCCCC - s azt mondta a doki, hogy bizony régen is volt allergia, csak akkor nem tudták az emberek, hogy mi az, és ha lerágta magát sebesre és elfertőződtek a sebek, egyszerűen lelőtték és hoztak másik kutyát:-CCCC
Az allergia oka, mint tudjuk, nem tudják!!!!:-CCCCC A kutyáknál az állomány kb. 10%-a allergiás és nem tudni, hogyan alakul ki, valószinű ettől a fene nagy urbanizációtól is van (magánvéleményem) - de innentől kezdve minden augusztus elejétől kezdhetek majd mindig szivni vele, mert sajnos évente elő fog jönni. Nyilván valamilyen növény lesz, vagy pollenallergia, és nem a kaja, de próbál a doki több szálon elindulni. Sajnos még a füle sem jött rendbe tökéletesen, igy azt is kezelni kell OTI-CLEAN fültisztitó spraj-val + Surolan csepekkel. Szóval nem monhatom, hogy marhára boldog vagyok, sőt:-((((
Csak azt nem tudom, hogy én hogyan fogom kibirni, hogy Berry 3-4 vagy ki tudja hány napig nem fog ráfanyalodni a tápra, mert ilyet már csináltam, hogy átszoktatom - de már kisebb korában sem ment, mint tudjátok, s ez engem visel meg lelkileg a legjobban. Most talán az segit, hogy az Ő érdekében teszem, hogy meggyógyuljon.....
tojast neeeee. csak ha tuti nem fosik töle. az enyim a fött tojastol is sugarban ...
minden hus jo, a penztarcadtol függ. a csirkenyak pl tökeletes. csont is, hus is - ha fosik bör nelkül. far-hat, olcso marhahus, stbstb tenyleg csak penz kerdese. aze nem keveset eszik ...
ma már nem volt "plötty" a széklete, hanem csak kicsit lágyabb a táposnál. végülis ez akkor remélem rendben lesz.
Nettomazsola!tudom, te marha fejhúst adsz (darálva) a kuytádnak, de itt ezt nem lehet beszerezni.egyéb húst mit javasolsz?farhát, nyak, nyesedék?vitamint adjak neki?tojást az egybe főzzem meg, vagy nyersen is keverhetem neki a kajába? csirkecsonttal meddig kell vigyázni?
látod, én is meggyőzhető vagyok, főleg a kutya által.:-) így azt hiszem nyugodtabb leszek, hogy jó étvággyal eszik.és iperedik!a doki nagyon megdícsére, milyen gyönyörű!igaz, macerásabb, de nem vészes.tegnap megfőztem neki egy kiló rizst, meg 2 kiló darálékot és most azt kapja.egyszerűen látom rajta hogy jobb kedvűbb!
gondolom at kell allni a müanyag bogyok utan, de a tapokban van olyan anyag amitöl olyan kis helyeset kakal ... lehet, h mindig hajlamos volt a higabb szekletre, csak a tap miatt nem vetted eszre. egy darabig adjal neki joval több rizst. es tenyleg semmi zsirt. olyan kutyat v embert meg nem lattam, aki a rizstöl fosik. ha igen, akkor kerdezd meg az orvost.
Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatosan, hogy a házikosztra áttérve (a tápról) hasmenése van a kutyusnak? Igaz, amikor csak tápot evett, teljesen rendben volta széklete, aztán hoszabb vívódás után a főtt kaja mellett maradtunk. Csak hiába nem zsíros, meg nem moslék, amit kap, hanem rizs/tészta+husi, zöldség, mégis meghajtja. Esetleg majd idővel beáll a bélflórája a házi kajára?
A kutyus eleve a növényeket nem tudja megemészteni de vannak bennük hasznosítható anyagok,én láttam videót az Acana gyártósoráról és feldolgozó üzeméről,nagyobb a tisztaság mint egy hazai husgyárban,garantálják,hogy csak tartósítómentes,hormonmentes nem fagyasztott husalapanyagot használnak,a húslisztben csak hús és cson kerül,toll,fej,belsőségek nem. Egyébként én adok krumplit is néha a kutyámnak.
Figyi,mivel száraz kaja ezért kivonják a vizet belőle,így a húsból húsliszt lesz,gondolom a növényi rostok fogják meg a székletet,borsó,sárgarépa,a burgonyára mint szénhidrát forrás van szükség,jobb mint a búza,szója és kukorica.
AMINO ACIDS Taurine 0.3 mg/kg T. Lysine 2.7% T. Threonine 1.65% T. Methionine 0.87% T. Isoleucine 1.60% T. Leucine 2.9% T. Valine 1.9% T. Arginine 2.9% T. Phen. 1.6% T. Histidine 0.85% T. Cystine 0.5%
Egyébként azért is esett a választásom az Orijen/Acana tápcsaládra mert ezekben nincsenek ilyen "helyes"kis műdolgok,de a házikosztról sem akarok lemondani!
Szia! Nekem egy 11 hónapos kislány yorkim van,vegyesen etetem Acana/Orijen tápokkal és házikosztal! Kb. 1 hónapja a házikoszttól nagyon lágy a széklete,a táptól tökéletes! Sült és főtt hsokat kap rizzsel vagy zöldégekkel,csak kevés sót rakok rá,fűszereket soha! Szerinted mi a gond?
ez a szigeteles dolog ez tenyleg igy van, de ettöl függetlenül ö nem egy tropusi kutya. pulinak is van szöre es kevesbe szenved, mint mikor lenyirjak szegenyt, de aze az is mas. egyebkent itt (Becs) szinte minden kutyat nyirnak. a sokhülye kivalaszt a kepeskönyvböl egy gyönyörü kutyat, beleszeret, semmit nem tud rola, majd rajön, h mennyit kell bajlodni mondjuk egy bobtail szörevel es eze lenyirja. maris lesz egy abszolut nem hudeszep kutyaja, de cserebe viszont altalaban teljesen neveletlen is, mert fogalma nem volt az igenyeröl, termeszeteröl mikor vette. a lenyeg a szepseg. napokban lattam labradort kopaszra nyirva. majd elsirtam magam ... de nem mondom, h a szörtelenitett afgan agar nem volt rettentö csuf, groteszk latvany a belvarosban a pipiskedö maca utan slattyogva ...
lassan lassan ( vegre!!) az "emberkajakrol" is kiderül, h mennyi lehetetlen dolog van benne. en undorodok mindentöl ami konzerv, v olyan kaja, h nem latom, h miböl van, sosem vettem, adtam a gyerekeknek sem. most meg egeszen ledöbbentö dolgok derülnek ki a müsajt, müsonka ( kesz pizza), mü "tenger gyümölcsei", mü rantott hus es tarsairol. mondok; en elfogadom ha vki azt mondja, h tapot etetni egyszerübb, kenyelmesebb. ez igaz. csak azt NE magyarazza mar be senki, h a kutyanak jobb, mert ez nem igaz. sok 100 milliardos biznisz. ez nem is lenne baj. a felhaborito az az, h emberek millioi vannak megvezetve, meghülyitve, h ha nem tapot etet akkor sajnalja a "jot" a kutyatol, es tap nelkül ilyen olyan baja lesz szegeny allatnak. abba senki nem gondol bele ( en sem!! amig jol ra nem faragtam), h mi a fenetöl voltak 30 eve egeszseges kutyak? szep kutyak, kiallitasi kutyak v munkakutyak.
ja, el tudom kepzelni, h Sziberiaban összeültek megvitatni, h az eukanubat v a royal canint vegyek ...
azt hiszem az HBO-n is szokott menni egy BBC sorozat a vilag különbözö tajain elö "termeszeti" kutyakrol. baromi erdekes. ott volt egy resz az inuitok "igazi" szanhuzo kutyairol. ( nem draga fajkutya, hanem munkakutyak) na, azok aztan ettek "tapot" = nyers fokahus es fokazsir ... es makk egeszseges minusz rengeteg fokban dolgozo kutyak voltak! mindenfele santikalas nelkül. vmi jol domesztikalt allatorvos biztos el tudna magyarazni, h mennyivel sokkal jobban jarnanak ha müanyag bogyokat kapnanak ... ( agyrem!)
sok örömet, boldogsagot a kutyaval, ha van jo fotod tedd be! olyan gyönyörüsegesek. ( es a legemberközpontubb az eszaki fajtak közül)