nem hiszem hogy van, de nyithatnánk, mert én hiába hagytam abba pár éve a puskás vadászatot, a többi része még foglalkoztat. ilyen például a fogyolytenyésztés, kibocsájtás és megtartás kérdése. vagy a hazai fürj tenyésztésének kérdése. nos? de ezen kivül sok minden van, amit meg lehetne beszélni, és nem kellene az érzelmi állatvédőkkel foglalkozni, akiknek akármilyen észérvet mondasz, azonnal a zsigeri dogmákkal válaszolnak, minden racionális érv nélkül. én már ezért nem irok ide, mert hiába magyarázok el dolgokat, akkor is ugyanazt szajkozzák állandóan. ezeket nem tudod megingatni semmivel.
Hát ezzel a válasszal sem hazudtoltad meg önmagad. :-)
Ne izgulj, semmit sem várok tőled, hisz' ennél az egyszerűségnél nem is tudsz többet! :-)
Egyébként az állatok gyilkolása nekem nem nagy büdös semmi, és az állatszeretet és tisztelet belülről jön, nem kell ahhoz semmit eljátszani. Feltételezem te is olyan vagy mint amilyennek itt mutatod magad, és nem a sötétség fejedelme szerepét játszod, hanem jön magától - belülről! :-)
Tudod, az, hogy a vadászat során nem muszájból ölsz, semmissé teszi azt, hogy közben jól érzed magad az erdőben. Nekem felfordulna a gyomrom.
Igazad van, panelban, lakásban tartani nem a legjobb a kutyát. De inkább ott legyen, mint sintértelepen, vagy menhelyen, vagy gazda nélkül kicsapva kóboroljon - vagy vadász lelője.
"....de a véres valóság az, hogy beteges szórakozás az állatokra való lövöldözés...."
Hmmm...
értelmetlen minden további csevej, ha a vadászatból egyes egyedül csak ezt az egyet fogadja be a szürkeállományod.....és ismételgeted, mint egy lóri.....
beteges szórakozás - kutyát panelban tartani, városi utca járdájára xaratni, kaszinóban pénzt elverni, berúgni, füvezni, techno-zenére vonaglani, hétvégente bevásárló turistát játszani, autóval "kirándulni" a természetbe, hajléktalanokat szombat éjjelente megrugdosni, macskát ivartalanítva szobacicává tenni, stb, stb.....
vadászni - a szó igazi értelmében - csak jó idegrendszerrel, felelősséggel, és tiszta lelkiismerettel lehet......és ez nem lózung-hanem valóság.
Az öröm forrása a természet élete. A valódi körforgás, ahol nincs "selejt", nincs "felesleg", mindenre szükség van, mindent hasznosítanak, minden élet fontos, mert mind életet jelent. Ahol az öröm az élet öröme/szeretete és nem a gyilkolásé. Szánom a vadászt, hogy nekik holttestek kellenek... Én inkább az élőben lelem az örömöt:
- A róka nem szelektálja a csülkös vadat, mert kicsi ahhoz, csak kisvadat zsákmányol.
- A farkas a civilizáció (iparosodás, bányászat, ezzel járó emberi jelenlét, zaj, mocskos folyók stb.) terjedésével elvándorolt. Nem a vadászok irtották ki. Ma már, a nehézipar megszűnésével újra előfordul farkas az északi erdeinkben.
- A kutya és a macska nem végeznek természetes szelekciót, mert nem az ökoszisztéma részei. Háziállatok. Egy nagy testű kutya a vadászterületre szabadulva egy hét alatt több őzet kiirt, mint egy vadász egész évben. Persze a kutyuskának nyilván szabad, hiszen ő egy kedves állat. Csak az ember öldöklése bűn, nem igaz?
Mikor biztonságban látok állatokat. Meg amikor a természetet járom fényképező géppel. Meg amikor virágokat láthatok nem vázában, nem cserépben, hanem szabad földben és senki nem akarja letépni.