Keresés

Részletes keresés

baksus Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4029
nem hiszem hogy van, de nyithatnánk, mert én hiába hagytam abba pár éve a puskás vadászatot, a többi része még foglalkoztat.
ilyen például a fogyolytenyésztés, kibocsájtás és megtartás kérdése. vagy a hazai fürj tenyésztésének kérdése.
nos? de ezen kivül sok minden van, amit meg lehetne beszélni, és nem kellene az érzelmi állatvédőkkel foglalkozni, akiknek akármilyen észérvet mondasz, azonnal a zsigeri dogmákkal válaszolnak, minden racionális érv nélkül.
én már ezért nem irok ide, mert hiába magyarázok el dolgokat, akkor is ugyanazt szajkozzák állandóan. ezeket nem tudod megingatni semmivel.
Előzmény: T. Thick (4027)
P.Y.T. Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4028
Most például te szeretnél provokálni engem, így nem hiszem, hogy az érdemi mondandóm érdekelne téged.
Ha annyira érdekel, olvass vissza!
Előzmény: T. Thick (4026)
T. Thick Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4027
Van valami értelmes szaktopik a vadászatról, ahol hozzáértők cserélnek eszmét, és ahová nem jöhetnek ilyen sültbolondok?
T. Thick Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4026
Neked van valami érdemi mondanivalód a provokáláson kívül?
Előzmény: P.Y.T. (4020)
T. Thick Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4025
Ez mind szép, de láthatóan nincs fogalmad a természet működéséről.
Előzmény: oncogito (4014)
P.Y.T. Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4024

Hát ezzel a válasszal sem hazudtoltad meg önmagad. :-) 

Ne izgulj, semmit sem várok tőled, hisz' ennél az egyszerűségnél nem is tudsz többet! :-)

Egyébként az állatok gyilkolása nekem nem nagy büdös semmi, és az állatszeretet és tisztelet belülről jön, nem kell ahhoz semmit eljátszani. Feltételezem te is olyan vagy mint amilyennek itt mutatod magad, és nem a sötétség fejedelme szerepét játszod, hanem jön magától - belülről! :-)

Előzmény: orpheline (4021)
oncogito Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4023
oncogito Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4022
A modorod amolyan "vadász-modor".
No comment...
Előzmény: orpheline (4021)
orpheline Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4021

Na menjetek a barátoddal együtt a náthás véres p...-ba.

 

Játszátok itt az erkölcs, meg a tisztaság bajnokát a nagy büdös semmire.....

 

és a hozzátartózódtól várjál dolgokat, ne tőlem.... sügér.

 

 

Előzmény: P.Y.T. (4020)
P.Y.T. Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4020

Olyan vagy mint a válaszod: EGYSZERŰ. Ez téged minősít, de nem is vártam tőled mást! Tükrözi a lelkivilágod - ha egyáltalán van ilyened.....

Úgy látom a nőket nem tudod tisztelni, így nem csoda, hogy az állatokat is semmibe veszed.

 

Előzmény: orpheline (4016)
oncogito Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4019
Hogy mi a dúvad, azt csak az ember dönti el - és nem a természet törvénye.

Egyébként ha neked nő csak egyvalamire kell, akkor inkább képben mondom el, hogy milyen vagy:

Előzmény: orpheline (4016)
oncogito Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4018
Tudod, az, hogy a vadászat során nem muszájból ölsz, semmissé teszi azt, hogy közben jól érzed magad az erdőben.
Nekem felfordulna a gyomrom.

Igazad van, panelban, lakásban tartani nem a legjobb a kutyát.
De inkább ott legyen, mint sintértelepen, vagy menhelyen, vagy gazda nélkül kicsapva kóboroljon - vagy vadász lelője.

Előzmény: orpheline (4017)
orpheline Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4017

"....de a véres valóság az, hogy beteges szórakozás az állatokra való lövöldözés...."

 

Hmmm...

 

értelmetlen minden további csevej, ha a vadászatból egyes egyedül csak ezt az egyet fogadja be a szürkeállományod.....és ismételgeted, mint egy lóri.....

 

beteges szórakozás - kutyát panelban tartani, városi utca járdájára xaratni, kaszinóban pénzt elverni, berúgni, füvezni, techno-zenére vonaglani, hétvégente bevásárló turistát játszani, autóval "kirándulni" a természetbe, hajléktalanokat szombat éjjelente megrugdosni, macskát ivartalanítva szobacicává tenni, stb, stb.....

 

 

vadászni - a szó igazi értelmében - csak jó idegrendszerrel, felelősséggel, és tiszta lelkiismerettel lehet......és ez nem lózung-hanem valóság.

Előzmény: oncogito (3990)
orpheline Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4016

Hmm...

 

Mert.... és gondolom te sem jársz lányokhoz f@sz nélkül......:P

 

egyébként meg a dúvadak miatt......meg mert hivatásból űztem......:P

Előzmény: P.Y.T. (3949)
sanyooo Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4015
Egyik az enyém! :)))
Előzmény: oncogito (4014)
oncogito Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4014
Az öröm forrása a természet élete.
A valódi körforgás, ahol nincs "selejt", nincs "felesleg", mindenre szükség van, mindent hasznosítanak, minden élet fontos, mert mind életet jelent.
Ahol az öröm az élet öröme/szeretete és nem a gyilkolásé.
Szánom a vadászt, hogy nekik holttestek kellenek...
Én inkább az élőben lelem az örömöt:








T. Thick Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4013
A kutya és a macska is szórakozásból öl.
Előzmény: oncogito (4012)
oncogito Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4012
Igen, az állat küzd az életéért.
Az ember meg szórakozásból öl.

A biztonság ott van, ahol kiszámíthatóak a körülmények.
Az ember, a vadász meg felborítja ezt az egyensúlyt.

Ez nem öröm, ez szomorúság.
Előzmény: T. Thick (4010)
sanyooo Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4011
Látod, igazam van, bevallottad!
Előzmény: oncogito (4007)
T. Thick Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4010
Egy állat soha nincs biztonságban a természetben. Örök verseny van élelemért, párosodásért, folyamatos feszültség és résen levés a ragadozók miatt.

Az állat fogságban van biztonságban. Ezt szeretnéd? Az egész természetből egy nagy, békés menhelyet csinálni a saját lelked megnyugtatására?
Előzmény: oncogito (4004)
T. Thick Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4009
Akkor olvasgasd csak tovább szorgalmasan ezt a topikot. :-)
Előzmény: oncogito (4007)
T. Thick Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4008
- A róka nem szelektálja a csülkös vadat, mert kicsi ahhoz, csak kisvadat zsákmányol.

- A farkas a civilizáció (iparosodás, bányászat, ezzel járó emberi jelenlét, zaj, mocskos folyók stb.) terjedésével elvándorolt. Nem a vadászok irtották ki. Ma már, a nehézipar megszűnésével újra előfordul farkas az északi erdeinkben.

- A kutya és a macska nem végeznek természetes szelekciót, mert nem az ökoszisztéma részei. Háziállatok. Egy nagy testű kutya a vadászterületre szabadulva egy hét alatt több őzet kiirt, mint egy vadász egész évben. Persze a kutyuskának nyilván szabad, hiszen ő egy kedves állat. Csak az ember öldöklése bűn, nem igaz?
Előzmény: oncogito (4003)
oncogito Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4007
A keserű genny azoktól önt el, akik örömmel gyilkolnak. :-(
Előzmény: sanyooo (4005)
oncogito Creative Commons License 2010.05.15 0 0 4006
Tévedtél, olvasd el az előzőt. ;-)

sanyooo Creative Commons License 2010.05.14 0 0 4005
"És közben öröm tölti el."

Látod ez a különbség közöttünk, minket öröm tölt el, téged meg a keserű genny! :(
Előzmény: oncogito (3998)
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 4004
Mikor biztonságban látok állatokat.
Meg amikor a természetet járom fényképező géppel.
Meg amikor virágokat láthatok nem vázában, nem cserépben, hanem szabad földben és senki nem akarja letépni.
Előzmény: T. Thick (4002)
oncogito Creative Commons License 2010.05.14 0 0 4003
rókát, farkast, kutyát, macskát...
Előzmény: sanyooo (4001)
T. Thick Creative Commons License 2010.05.14 0 0 4002
:-)
Téged mikor töltött el utoljára öröm?
Előzmény: oncogito (3998)
sanyooo Creative Commons License 2010.05.14 0 0 4001
A rókát?
Előzmény: oncogito (3999)
sanyooo Creative Commons License 2010.05.14 0 0 4000
Majd te ezt eldöntöd, otthon a radiátor mellett! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: oncogito (3997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!