Keresés

Részletes keresés

lomi1 Creative Commons License 2010.07.30 0 0 4082
sziasztok,

keresek emberi áron egy s7000-et

ajánlatokat a kocsora kukac gmélre várok

üdv.
spiroa Creative Commons License 2010.07.27 0 0 4081
Sziasztok , nállam is van eladó gép amit macertől vettem "kifogástalan állapztan "azt hiszem az objektív, CCD jó mert a szabadban jó képeket fotóz . A vakuja az viszont rossz sajnos
Előzmény: SZEGECS (4080)
SZEGECS Creative Commons License 2010.07.27 0 0 4080
Ha úgyis veszel újat, akkor a régit esetleg meghirdetheted alkatrésznek, hátha valakinek meg pont egy objektívre, vagy más fődarabra lesz szüksége.
Előzmény: istvcin (4079)
istvcin Creative Commons License 2010.07.26 0 0 4079
Én is erre tippeltem, persze nem értek hozzá. Már tavasz óta tipródom a cserén, ez most megadta az indokot, így már a nejem sem tiltakozhat az új ellen. Köszi!
Előzmény: SZEGECS (4078)
SZEGECS Creative Commons License 2010.07.26 0 0 4078
Akkor ez valószínűleg CCD hiba lesz (mondom így látatlanban).
Egy másik hibás gépből beleműthető a CCD panel, de ezzel is csak akkor érdemes foglalkozni, ha Te magad, vagy ismerősöd végzi el a javítást "ócsóért".
Máskülönben nem éri meg szerintem.
Előzmény: istvcin (4077)
istvcin Creative Commons License 2010.07.26 0 0 4077
Sziasztok!
Sajnos nekem is elromlott a gépem. Még 2004-ben vettem. Tünete a következő: amikor bekapcsolom, akkor a már felvett képeket meg tudom nézni, de ha fényképezni akarok akkor a kijelzőn csak vízszintes csíkok jelennek meg. Ha exponálok akkor ezt menti el a kártyára. Egyébként mechanikusan minden működik. Ritkán előfordul, hogy működni kezd, de aztán 4-5 fotó után újra kezdi a csíkozást. Érdemes keresni valami szervízt? Előre is köszi a segítséget.
spiroa Creative Commons License 2010.07.24 0 0 4076
Mégegyszer köszi :-) műlködik! ! ahogy az a nagy könyvben meg van írva ....több száz próba után sem kapcsolt ki :-)
Előzmény: SZEGECS (4075)
SZEGECS Creative Commons License 2010.07.23 0 0 4075
Örülök, hogy tudtam segíteni.
Sajnos ez a kapcsoló meghibásodás típushiba az S7000-nél, de szerencsére könnyen, és -ha az ember maga szereli, akkor- olcsón javítható.
Előzmény: spiroa (4074)
spiroa Creative Commons License 2010.07.22 0 0 4074
Nem akarom elkiabállni DE ! úgy látszik bejött ez a kártya ajtó kapcsoló amit írtál és ilusztrálltál
köszi mégegyszer
Előzmény: SZEGECS (4052)
spiroa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 4073
Köszönöm" macer"-(a )a" kifogástalan" gépet amit megvásároltam tőled így már két használlhatatlan gépem van mert a te "tökéletessen működő " géped még rosszabb állapotban van mint amit lecserélni szerettem volna , életlen kép , tropa vaku , és a kapcsoló ugyan úgy gajra ment mint az enyémen naggyából ennyi a kifogástalanság
nem írtam előbb mert bíztam benne hogy legalább "donor gépnek jó lessz és elfelejtek mindent ....de még annak sem jó ! ! !
ennyit a bizalomról ismét kifizettem a tanuló pénzt
tehát ha vallakit érdekel van ELADÓ: 2 "Db. HIBÁS GÉPEM ....ár megeggyezés szerint
Előzmény: 2000 2.2i 16v macer (4060)
spiroa Creative Commons License 2010.07.05 0 0 4072
nállam is voltak hasonlló jelenségek , vallahol azt olvastam hogy ezek holt pixelek
de inkább a porra saccolok én is ..de ... mindig máshol van és ez a furcsa ...a por vándorol :)
Előzmény: Schnitt (4069)
Schnitt Creative Commons License 2010.07.05 0 0 4071
Köszi, a leírást láttam, de abból nekem nem egyértelmű, hogy a ccd tisztítást a hátlap felől tudom megejteni, vagy a tubus burkolatát ha leveszem, onnét is hozzáférek?

Szerintem szerviz lesz, de nem tudom, megéri-e?
Mennyit szoktak kérni egy belső tisztításért, és hova érdemes vinni?
Előzmény: SZEGECS (4070)
SZEGECS Creative Commons License 2010.07.05 0 0 4070
Valószínűleg poros a ccd.
A gép szétszedésének csak akkor állj neki, ha van gyakorlatod elektronikai cuccok szerelésében. A link a szétszedéshez itt van pár hozzászólással lentebb.
Denszesszel nem állnék neki, helyette gyógyszertári alkohol + deszt. víz 1:10-es oldatával próbálkoznék.
De lehet, hogy egy sima, puha ecset is elég.
Előzmény: Schnitt (4069)
Schnitt Creative Commons License 2010.07.05 0 0 4069
Sziasztok!
Most találtam erre a jó kis fórumra, és rögtön egy kérdést is feltennék:
Van egy S7000 a háztartásban, és az utóbbi időben azt vettük észre az elkészült képeken, hogy a homogén részein a képnek (pl ég) fix helyen van egy kis folt, mintha egy vízcsepp lenne az objektíven, de a frontlencse tiszta.
Minden képnél ugyanott van, tehát tutira valami kosz, de nem kívül.
Ezt ki lehetne valahogy pucolni?
Valószínűleg valahol az érzékelőlapkán, vagy a belső lencsetagokan van.
Érdemes javíttatni, vagy többre jön ki, mint a gép értéke?
Házilag meg lehet csinálni, vagy műszeres beállítás kell összeszerelés után?
Egyáltalán mivel lehet belül tisztítani? Denaturált szesz, vagy valami spéci cucc?

Schnitt
spiroa Creative Commons License 2010.06.25 0 0 4068
nállam 1 GB volt a legnagyobb amit elfogadott CF-ből XD nem próbálltam nagyobbat
Előzmény: jockei63 (4064)
jockei63 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 4067
Megoldódott!
Egy Canon gépben leformáztuk a kártyát, azóta tökéletes.
Már az S7000 is formázza.
jockei63 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 4066
Köszi!
Akkor nem tudom mi lehet a gond.
Esetleg a gyors kártyákat nem szereti?
Előzmény: SZEGECS (4065)
SZEGECS Creative Commons License 2010.06.25 0 0 4065
Könyv szerint a 2GB-sat kezelnie kell.
Előzmény: jockei63 (4064)
jockei63 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 4064
S7000-hez mekkora kártyák a legnagyobbak, amit tud kezelni XD és CF-ből?
Vettem egy 2 GB-os Kingston 133x-os CF kártyát, és azt írja ki hogy CARD NOT INITIALIZED.
Tud valaki segíteni?
Előre is köszi!
spiroa Creative Commons License 2010.06.23 0 0 4063
Igen :) az ár kielégítő ..tehát ha megadja magát végleg az enyém (ez rövidessen bekövetkezik ) akkor lehet róla szó akár pár hétmulva is :)
holl lehet a gépet megnézni át venni ????
spiroaster@gmail.com
Előzmény: 2000 2.2i 16v macer (4062)
2000 2.2i 16v macer Creative Commons License 2010.06.23 0 0 4062

Bocs 25.000.-ft lenne az ára. Egyépként ezt a gépet tartaléknak vettem mert szinte minden S7000-et elkapkodtak! :-)

Előzmény: spiroa (4061)
spiroa Creative Commons License 2010.06.22 0 0 4061
Köszi szépen a képeket ..a lényaget nem írod .. mennyit kérsz érte ??? :) úgy látom jobb állapotban van az enyémtől :) az enyém jóval kopottabb DE ! a képei még mindig első osztály
Előzmény: 2000 2.2i 16v macer (4060)
2000 2.2i 16v macer Creative Commons License 2010.06.21 0 0 4060

Rakok fel képeket. A gépen használati karcok vannak és a gomboknál egy-két helyen le van kopva a felirat, de tökéletesen működik!A lencse nem karcos. 

 

macer1kukac.citromail.hu

spiroa Creative Commons License 2010.06.21 0 0 4059
akkor ezt meg is beszélltük:) minnyit kérnél a gépért ??? jó állapodban van ???
ami az enyémmet illeti még kihasznállom a hátramaradtt idejét még akár 2 képet is tudok vele késszíteni és akkor jelentkezek :)
Előzmény: 2000 2.2i 16v macer (4058)
2000 2.2i 16v macer Creative Commons License 2010.06.20 0 0 4058
Hali ha gondolod akkor megnézem neked postaköltség áron sőt van egy S7000-es gépem eladó! Tudok segíteni mert sok tapasztalatom van a gép javításában.
Előzmény: spiroa (4056)
SZEGECS Creative Commons License 2010.06.20 0 0 4057
Akkor ne ess neki!
Én rendszeresen szerelek műszaki cuccokat (nem fényképezőket), de azért én is nagy levegőt vettem, mielőtt nekiálltam, mert féltem, hogy nem tudom majd összerakni.
Végülis nem volt bonyolult így utólag nézve, de tényleg ne ez legyen az első eszköz, amihez hozzányúlsz.
Előzmény: spiroa (4056)
spiroa Creative Commons License 2010.06.20 0 0 4056
sajnos semmilyen jártasságom sins ...most nézem a gépet hogyan tudnám szétszedni a gépet :( azt hiszem egy barátom megtudná oldani ha konkrét kéréssen fordulok hozzá hogy ezt meg ezt csinálld meg
CSAK ezt nem értem ???? hogy amikor a mester kicseréllte fél gépet "donorból" akkor majd egy évig jó volt ??? ! ! de azután ismét ugyan az a hiba ..ha ez lett volna az én géppemmel is akkor folyamatossan elő jött volna a hiba
már gép cserére is gondolok egyre gyakrabban DE !!! csak EZ a gép jöhet szóba
azóta több gépet vettem ! fuji s-1500, vissza is vittem meg sem közelitette a kép minőségét a S- 7000 énak azután A-850 ez sem ....mindig vissza és vissza jutok a 7000 hez
köszi szépen a segitséget mindenképpen irok a tapasztalataimról hogy mit sikerül ...
üdv
Attila
Előzmény: SZEGECS (4055)
SZEGECS Creative Commons License 2010.06.20 0 0 4055
Némi elektronikai jártasság, ill. megfelelő szerszámok megléte fontos.
Nem tudom, milyen háttered van, de csak műszerészpákával szabad forrasztani, a pisztolypáka felszedi a fóliasávot!
Előzmény: spiroa (4054)
spiroa Creative Commons License 2010.06.20 0 0 4054
köszi szépen ez gyors volt ...bátorságot gyüjtök a szétszedéshez és megpróbállom megcsinállni
mégegyszer köszi ...
Előzmény: SZEGECS (4052)
SZEGECS Creative Commons License 2010.06.20 0 0 4053

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!