Keresés

Részletes keresés

informania Creative Commons License 2003.06.20 0 0 107
Üdv!

Mi is hamarosan szeretnénk beadni engedélyeztetésre a terveket, és ennek megfelelően tegnap beszereztem az összes elvi hozzájáruló nyilatkozatot. Ami érdekes: a vizes engedélyt is kiadták a Bölcső utcában, és amikor rákérdeztem, hogy ez most érvényes-e, csodálkoztak. Szerintük pont az önkormányzat kérésére hosszabították meg szept.30-ig a szerződés érvényességét.

Más. Ha valaki hitelt szeretne felvenni, Csabán van Inter-Európa Bank-fiók. Készségesek, és elég rugalmasnak tűnnek. Mi lehet, hogy náluk fogjuk igényelni.

Előzmény: András111 (96)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 106
Szia!

Igen, Shimano.

Amit írtál, kinyomtatom, hazaviszem a "szakembereknek", hátha ez alapján meg tudják csinálni. Majd beszámolok.
A gumit meg megpróbáljuk megvenni, aztán kicserélni, esetleg ha nem megy, majd újból kérek tanácsot.. :-)))

Köszi szépen!!!!!

Előzmény: Uplink (105)
Uplink Creative Commons License 2003.06.17 0 0 105
Milyen a valto?
Shimano?
Gondolom mountanbika, akkor pozicionalos a valto, azaz egy klik lefele vagy felfele...
Probald meg finoman megmozditani, mondjuk fel klikknyit es kozben nezzetek az allitomuvet, hogy elmozdul-e? Ha nem, vagy ha egyaltalan nem tudsz allitani rajta, akkor meg kell lazitani egy kicsit a "klikkelonel".

Ha mozog, de nem valt, akkor pedig az allitomunel kellene huzni a bowdenen.

Azt nem igerem, hogy megnezem, mert nem biztos, hogy be tudom tartani az igeretet, de ha minden kotel szakad, akkor lehet rola szo...Julius elejen.

A gumicserehez pedig a kulso gumin talalhato szamsort kell felirni, boltos pedig ad majd egy szep, jo esetben fekete, belsot.

Előzmény: padlizsán 007 (103)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 104
Azóta nem beszéltem velük, mert arról volt szó, hogy a hét második felében érdeklődjek. Úgyhogy majd holnap vagy csüt. felhívom őket. Nem akarom én állandóan zargatni, szegénynek elég a dolga, baja.....
Előzmény: András111 (102)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 103
Sziasztok!

Mindenkinek köszi a választ.Ezek szerint Budapesten kell próbálkozni....

Uplink, a váltónak az a baja, hogy a pedálnál lévő 3 fokozatból most a középsőben van, és nem lehet arrébb tenni, se föl, se le. A családban férfiemberek :-) már nézték, de nem tudtak vele mit kezdeni...

P.

Előzmény: Uplink (100)
András111 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 102
És biztatnak valamivel?
Előzmény: padlizsán 007 (97)
FRODO Creative Commons License 2003.06.17 0 0 101
Vöriváron mintha lett volna valami biciklisbolt, bár azt nem tudom, hogy szervízzel is foglalkoztak-e ott. A Pest felé menő oldalon a második buszmegállónál volt, az önkormány épületével kb. szemben. Arról ellenben fogalmam sincs, megvan-e még.
Előzmény: Uplink (100)
Uplink Creative Commons License 2003.06.17 0 0 100
Szerintem nem talalsz ilyet, en legalabbis nem hinnem, hogy ebbol videken barki megelne.
A legkozelebbi biciklis bolt, amit en tudok, az az Ujpest megallonal van, ha meg megvan.

Ott szivesen kicserelik a gumit es be is allitjak a valtodat nemi ellentetelezes fejeben.

A gumicsere egyebkent nem egy oriasi dolog, akar ha ujat veszel vagy ragasztasz.
Valtonak mi a baja?

Esetleg megprobalkozhatom tavoli segitsegnyujtassal????

Előzmény: padlizsán 007 (94)
Uplink Creative Commons License 2003.06.17 0 0 99
A Delihez:

Csaba-Tinnye-Zsambek-M1-Alkotas autoval.

Tomeges megoldassal meg talan
1.
Vonat Ujpestig, onnan metro.
2.
Sarga busz a Florianig, onnan kekkel a Batyiig es metro.

Az autos bejaratott utvonal, bar hosszabb, idoben megeri.
A 2.tomegkozlekedos sajnos a borosjenoi lampa fuggvenye. Amig egy lampa volt, addig a varakozas 15-30 perc volt, ez most joval tobb.

Előzmény: wirág (95)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 98
De legalább van idő arra, hogy az összes (4 db) szomszéddal aláirassuk a lemondó nyilatkozatot
:-(
Előzmény: padlizsán 007 (97)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 97
Nincs, helyzet ugyanaz, mint múlt héten, a vízigazgatóságra (vagy hogy hívják) várunk...
Előzmény: András111 (96)
András111 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 96
Hali!

Bicikliszerelőt ugyan nem tudok (még nem ott élek...:)), viszont ha már itt vagy, rákérdeznék, hogy van-e valami előrelépés az engedélyeztetésedben, ugyanis közeledek én is az engedélybeadáshoz...

Előzmény: padlizsán 007 (83)
wirág Creative Commons License 2003.06.17 0 0 95
Gondolom sokan közületek (ha nem mindenki) Bp-en dolgozik. Mivel jártok be? Vonattal? Busszal? És hol, mire szálltok át, hogy a leggyorsabb tapasztalatotok szerint?
Mondjuk ti hogy jönnétek a Délihez?
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 94
Sziasztok!

Tudna valaki abban segíteni, hogy hol találok Piliscsabán bicikliszerelő mestert? Az egyik bicaj váltója rossz, a másiknak a kereke lyukas, de nagyon :-))

Előre is köszi

Uplink Creative Commons License 2003.06.12 0 0 93
No Problem.

Olyan epitkezes meg nem letezik, ahol nem kovetnem el kisebb nagyobb bakit a kozremukodok.

Ezt meg akkor sem lehet kivedeni, ha az ember leirja a kornyezeteben felmerult osszes problemat.

A mesterek nagyon kreativak.

Előzmény: padlizsán 007 (92)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 92
Jólvanna... Én tényleg úgy értettem, hogy utólag vicces. Persze akkor gondolom a hajad is az égnek állt.
Sógornőméknél meg amikor be akarták kötni a csatornát, akkor derült ki, hogy nem is olyan mélyen van, mint azt ahogy korábban állították. Majdnemhogy az utcáról befelé folyt volna a trutyi. Persze megoldották, még átemelőt sem kellett venni, de szegények akkor öregedtek vagy 5 évet.....
Az a szép ebben, hogy mindenkinél más bakik jönnek elő, így nem lehet "más hibájából tanulni". Valamit úgyis megszív mindenki.
Előzmény: Uplink (90)
Uplink Creative Commons License 2003.06.11 0 0 91
A kovetkezo cimen talalhato nehany "mokas" kep a korabban emlitett lepcsorol....

Link.

Uplink Creative Commons License 2003.06.11 0 0 90
Nem, ujra kint, a mult heten voltam otthon :((

A lepcso egyebkent nem volt vicces, legalabbis se en sem pedig az epitesvezeto nem rohogott.

Vannak jopofa kepeim, ahol a lepcso helye be van rajzolva Paint-el ....

Lehet, hogy belinkelem kesobb...

egyebekent ezek utan azt hittem, nem lehet bakizni, de azert csak sikerult ramcafolniuk az "mestereknek".

Utolag mar jo bulinak tunik, akkor nem volt az.

Előzmény: padlizsán 007 (89)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 89
SZia!

Gratcsi!!
Ezek szerint újra itthon?

Üdv

Padli

(ez a lépcső tényleg vicces.... Majd nálunk jól odafigyelünk erre - és akkor biztos valami mást fog elrontani, amire senki sem gondol......)

Előzmény: Uplink (88)
Uplink Creative Commons License 2003.06.11 0 0 88
SOk sikert mindenkinek az epitkezeshez es, hogy jo hirrel is szolgaljak:

Mi a heten kezdtunk el vakolni.

Kinek is jo ez a hir ? Hat termeszetesen nekunk.
En mar nagyon belefaradtam az egesz epitkezesbe, az engedelyek csak a kezdeti stadium, a legrosszabb az az, ha az iparos ember b@ssza el a sajat munkajat.

Pl: Nalunk a fsz. fodem kiontese utan jott ra a nagyeszu komuves, hogy kifelejtette a lepcso helyet. Na itt lehet rohogni.....

IRhatnek meg mas bakikat.

Uplink Creative Commons License 2003.06.11 0 0 87
Ha mar itt tartunk, akkor a harom uj resz kozul a Magdolna-volgy az, ami legkevesbe a falu resze, mivel ez van a legmesszebb a falutol, ettol fuggetlenul nem ez a fo ok.

Az idos uras tortenet is igaz, egy kicsi vityilloban lakott az uttol nem messze, mindenfele allatokkal korulveve.

Előzmény: magdolnav (85)
Uplink Creative Commons License 2003.06.11 0 0 86
Max elbontatjak, ha felepul vmi, de az ellen lehet fellebbezni.
Nem hinnem, hogy a foldmunkaba belekotnek.Mit csinalhatnak egyebkent is a buntetes felett, betemettetik a godrot ???
Előzmény: padlizsán 007 (81)
magdolnav Creative Commons License 2003.06.11 0 0 85
A helyiek azért nem mennek oda mert nem tekintik a falu részének.
A belterületen szeretnének építkezni, ezt tőlük tudom éltem ott. AMagdolnavölgy helyén mezőgazdasági terület volt, nagy balhék is voltak,mert egy idős úr a közepén gazdálkodott és nem volt hajlandó eladni a földjét, ez biztos így volt. Egy távoli ismerősöm vette meg a területet, és utána fuzionált a Pilis-Investtel.
Előzmény: Funk (78)
András111 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 84
Nekem kb. két hete mondták ezt az infót, kiváncsi vagyok, mire fogsz jutni...mindenesetre tájékoztassuk egymást, bár nálam szerintem még 3-4 hét legalább, míg aktuális lesz a dolog...
Előzmény: padlizsán 007 (83)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 83
Hello!

AZ elvi engedélyt én egyszer már beszereztem ettől a Kövizigtől, csak most már semmit nem ér, mert május 31-től nincs szerződésük. (Májsu 12-én adtuk be az önkorinak a tervet, minden szüksges cuccal együtt)
Miért Pont most történik ez, amikor mindenki építkezni kezdene nyáron???????
Én se nagyon akarok engedély nélkül épkítkezni, ez csak egy kétségbeesett ötlet....
Üdv
Padli

Előzmény: András111 (82)
András111 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 82
Nálunk dettó ugyanez a helyzet, csak éppen a Garancstetőn, és mi még csak most fogjuk beadni engedélyeztetni.
Nálunk is kedves és segítőkész ügyintéző az önkoriban, és azt mondta, kiadják az engedélyt, ha a KÖVIZIG-től valamilyen igazolást beszerzünk (valahol a Rákóczi úton, a Blahánál van az irodájuk). Nem is jegyeztem meg, hogy milyen igazolás kell, majd ha a célegyenesben van a tervdokumentáció, akkor mégegyszer pontosan rákérdezek.
De legalább találtam valakit, aki hasonló cipőben jár...:)))

Engedély nélküli építkezés: én nem kezdeném el, pláne ha két héten múlik a dolog, de ez csak az én véleményem, szeretem, ha a hatóságok minél kevesebb dologba tudnak belekötni.

Előzmény: padlizsán 007 (81)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 81
Sziasztok!

Szerintetek mi van ha valaki jogerős engedély nélkül kezd el építkezni?
1. észreveszik-e (Magdolnavölgyban)
2. mi a bünti?
CSak azért merült ez fel bennem, mert tele a hócipőm. Képzeljétek el, hogy már majdnem aláírta a közjegyző az engedélyünket, amikor kiderült, hogy máj.31-én lejárt a vízüzemeltető cég szerződése, azóta nincs új senkivel, így a mittudoménmilyen vízigazgatóságnak írogatnak most, hogy igazolja ő, hogy van ott ivóvíz (ez az a biz.elvi engedély). Ez plusz két hét. Pedig akkor már építkezni akartunk...
Azt mondják az önkormányzatnál, erről ők nem tehetnek (valóban így lehet), de akkor is micsoda szívás... Azt mondta (az egyébként nagyon segítőkész) ügyintéző, hogy vagy 40 terv várja az engedélyt, és azok most mind szívnak.... VAn aki emiatt a 60 napból is kifutott.

Még el sem kezdődött az építkezés, de a szívások sorozata már igen....

Előzmény: Funk (78)
wotan Creative Commons License 2003.06.11 0 0 80
küldd el nekem is pls., egy ismerősöm érintett az ügyben.

köszi

w.

Előzmény: Uplink (79)
Uplink Creative Commons License 2003.05.21 0 0 79
Mail ment maganban.
Előzmény: Funk (78)
Funk Creative Commons License 2003.05.21 0 0 78
Lehetne valamit megtudni a Magdolnavölgy történetéről,vagyishogy a helyiek miért nem mennek oda?

Üdv:Funk

Előzmény: Uplink (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!