Mi is hamarosan szeretnénk beadni engedélyeztetésre a terveket, és ennek megfelelően tegnap beszereztem az összes elvi hozzájáruló nyilatkozatot. Ami érdekes: a vizes engedélyt is kiadták a Bölcső utcában, és amikor rákérdeztem, hogy ez most érvényes-e, csodálkoztak. Szerintük pont az önkormányzat kérésére hosszabították meg szept.30-ig a szerződés érvényességét.
Más. Ha valaki hitelt szeretne felvenni, Csabán van Inter-Európa Bank-fiók. Készségesek, és elég rugalmasnak tűnnek. Mi lehet, hogy náluk fogjuk igényelni.
Amit írtál, kinyomtatom, hazaviszem a "szakembereknek", hátha ez alapján meg tudják csinálni. Majd beszámolok.
A gumit meg megpróbáljuk megvenni, aztán kicserélni, esetleg ha nem megy, majd újból kérek tanácsot.. :-)))
Milyen a valto?
Shimano?
Gondolom mountanbika, akkor pozicionalos a valto, azaz egy klik lefele vagy felfele...
Probald meg finoman megmozditani, mondjuk fel klikknyit es kozben nezzetek az allitomuvet, hogy elmozdul-e? Ha nem, vagy ha egyaltalan nem tudsz allitani rajta, akkor meg kell lazitani egy kicsit a "klikkelonel".
Ha mozog, de nem valt, akkor pedig az allitomunel kellene huzni a bowdenen.
Azt nem igerem, hogy megnezem, mert nem biztos, hogy be tudom tartani az igeretet, de ha minden kotel szakad, akkor lehet rola szo...Julius elejen.
A gumicserehez pedig a kulso gumin talalhato szamsort kell felirni, boltos pedig ad majd egy szep, jo esetben fekete, belsot.
Azóta nem beszéltem velük, mert arról volt szó, hogy a hét második felében érdeklődjek. Úgyhogy majd holnap vagy csüt. felhívom őket. Nem akarom én állandóan zargatni, szegénynek elég a dolga, baja.....
Mindenkinek köszi a választ.Ezek szerint Budapesten kell próbálkozni....
Uplink, a váltónak az a baja, hogy a pedálnál lévő 3 fokozatból most a középsőben van, és nem lehet arrébb tenni, se föl, se le. A családban férfiemberek :-) már nézték, de nem tudtak vele mit kezdeni...
Vöriváron mintha lett volna valami biciklisbolt, bár azt nem tudom, hogy szervízzel is foglalkoztak-e ott. A Pest felé menő oldalon a második buszmegállónál volt, az önkormány épületével kb. szemben. Arról ellenben fogalmam sincs, megvan-e még.
Szerintem nem talalsz ilyet, en legalabbis nem hinnem, hogy ebbol videken barki megelne.
A legkozelebbi biciklis bolt, amit en tudok, az az Ujpest megallonal van, ha meg megvan.
Ott szivesen kicserelik a gumit es be is allitjak a valtodat nemi ellentetelezes fejeben.
A gumicsere egyebkent nem egy oriasi dolog, akar ha ujat veszel vagy ragasztasz.
Valtonak mi a baja?
Esetleg megprobalkozhatom tavoli segitsegnyujtassal????
Tomeges megoldassal meg talan
1.
Vonat Ujpestig, onnan metro.
2.
Sarga busz a Florianig, onnan kekkel a Batyiig es metro.
Az autos bejaratott utvonal, bar hosszabb, idoben megeri.
A 2.tomegkozlekedos sajnos a borosjenoi lampa fuggvenye. Amig egy lampa volt, addig a varakozas 15-30 perc volt, ez most joval tobb.
Bicikliszerelőt ugyan nem tudok (még nem ott élek...:)), viszont ha már itt vagy, rákérdeznék, hogy van-e valami előrelépés az engedélyeztetésedben, ugyanis közeledek én is az engedélybeadáshoz...
Gondolom sokan közületek (ha nem mindenki) Bp-en dolgozik. Mivel jártok be? Vonattal? Busszal? És hol, mire szálltok át, hogy a leggyorsabb tapasztalatotok szerint?
Mondjuk ti hogy jönnétek a Délihez?
Tudna valaki abban segíteni, hogy hol találok Piliscsabán bicikliszerelő mestert? Az egyik bicaj váltója rossz, a másiknak a kereke lyukas, de nagyon :-))
Jólvanna... Én tényleg úgy értettem, hogy utólag vicces. Persze akkor gondolom a hajad is az égnek állt.
Sógornőméknél meg amikor be akarták kötni a csatornát, akkor derült ki, hogy nem is olyan mélyen van, mint azt ahogy korábban állították. Majdnemhogy az utcáról befelé folyt volna a trutyi. Persze megoldották, még átemelőt sem kellett venni, de szegények akkor öregedtek vagy 5 évet.....
Az a szép ebben, hogy mindenkinél más bakik jönnek elő, így nem lehet "más hibájából tanulni". Valamit úgyis megszív mindenki.
SOk sikert mindenkinek az epitkezeshez es, hogy jo hirrel is szolgaljak:
Mi a heten kezdtunk el vakolni.
Kinek is jo ez a hir ? Hat termeszetesen nekunk.
En mar nagyon belefaradtam az egesz epitkezesbe, az engedelyek csak a kezdeti stadium, a legrosszabb az az, ha az iparos ember b@ssza el a sajat munkajat.
Pl: Nalunk a fsz. fodem kiontese utan jott ra a nagyeszu komuves, hogy kifelejtette a lepcso helyet. Na itt lehet rohogni.....
Ha mar itt tartunk, akkor a harom uj resz kozul a Magdolna-volgy az, ami legkevesbe a falu resze, mivel ez van a legmesszebb a falutol, ettol fuggetlenul nem ez a fo ok.
Az idos uras tortenet is igaz, egy kicsi vityilloban lakott az uttol nem messze, mindenfele allatokkal korulveve.
Max elbontatjak, ha felepul vmi, de az ellen lehet fellebbezni.
Nem hinnem, hogy a foldmunkaba belekotnek.Mit csinalhatnak egyebkent is a buntetes felett, betemettetik a godrot ???
A helyiek azért nem mennek oda mert nem tekintik a falu részének.
A belterületen szeretnének építkezni, ezt tőlük tudom éltem ott. AMagdolnavölgy helyén mezőgazdasági terület volt, nagy balhék is voltak,mert egy idős úr a közepén gazdálkodott és nem volt hajlandó eladni a földjét, ez biztos így volt. Egy távoli ismerősöm vette meg a területet, és utána fuzionált a Pilis-Investtel.
Nekem kb. két hete mondták ezt az infót, kiváncsi vagyok, mire fogsz jutni...mindenesetre tájékoztassuk egymást, bár nálam szerintem még 3-4 hét legalább, míg aktuális lesz a dolog...
AZ elvi engedélyt én egyszer már beszereztem ettől a Kövizigtől, csak most már semmit nem ér, mert május 31-től nincs szerződésük. (Májsu 12-én adtuk be az önkorinak a tervet, minden szüksges cuccal együtt)
Miért Pont most történik ez, amikor mindenki építkezni kezdene nyáron???????
Én se nagyon akarok engedély nélkül épkítkezni, ez csak egy kétségbeesett ötlet....
Üdv
Padli
Nálunk dettó ugyanez a helyzet, csak éppen a Garancstetőn, és mi még csak most fogjuk beadni engedélyeztetni.
Nálunk is kedves és segítőkész ügyintéző az önkoriban, és azt mondta, kiadják az engedélyt, ha a KÖVIZIG-től valamilyen igazolást beszerzünk (valahol a Rákóczi úton, a Blahánál van az irodájuk). Nem is jegyeztem meg, hogy milyen igazolás kell, majd ha a célegyenesben van a tervdokumentáció, akkor mégegyszer pontosan rákérdezek.
De legalább találtam valakit, aki hasonló cipőben jár...:)))
Engedély nélküli építkezés: én nem kezdeném el, pláne ha két héten múlik a dolog, de ez csak az én véleményem, szeretem, ha a hatóságok minél kevesebb dologba tudnak belekötni.
Szerintetek mi van ha valaki jogerős engedély nélkül kezd el építkezni?
1. észreveszik-e (Magdolnavölgyban)
2. mi a bünti?
CSak azért merült ez fel bennem, mert tele a hócipőm. Képzeljétek el, hogy már majdnem aláírta a közjegyző az engedélyünket, amikor kiderült, hogy máj.31-én lejárt a vízüzemeltető cég szerződése, azóta nincs új senkivel, így a mittudoménmilyen vízigazgatóságnak írogatnak most, hogy igazolja ő, hogy van ott ivóvíz (ez az a biz.elvi engedély). Ez plusz két hét. Pedig akkor már építkezni akartunk...
Azt mondják az önkormányzatnál, erről ők nem tehetnek (valóban így lehet), de akkor is micsoda szívás... Azt mondta (az egyébként nagyon segítőkész) ügyintéző, hogy vagy 40 terv várja az engedélyt, és azok most mind szívnak.... VAn aki emiatt a 60 napból is kifutott.
Még el sem kezdődött az építkezés, de a szívások sorozata már igen....