Szia! Én is csak utólag vettem észre, hogy ő is rákerült :-) Bezzeg amikor őket próbálom... A csigákból persze, hogy én is napi sokat találok, csak ez a narancssárga ritka :-) Sima barna, meg csíkos, meg pöttyös az van dögivel :-)
HÉÉÉ, hát pont azért kérdezem, mert nem akarom kinyírni őket :-)))
És persze nálunk is vannak szép nagyok is. Meg színesek. Na ezt übereljétek:
Kb. egy hete fotóztam, idén már ez volt a 4. ilyen narancssárga. A viakolor a legszélesebb részén 23 cm. Ahol ő csúszik ott 17 cm a szélesség; utólag megmértem - kicsit vagyok csak hülye. Azt mondjuk nem értem miért nem a csigát... szőke vagyok nemhiába...
A vízi toronycsigákat szeretik, puha a házuk, ezeket a nyálkásakat még nem adtam nekik! Nálunk 10 cm hosszúak is vannak! Szólj, ha nem döglenek tőle, talán jó élő eleség lehetne!;-)))
Megint előkerültem... Taknyos köhögőkór múlik végre, de nem ezért írok. Szerintetek a kertben fellelhető kb. 1-2 cm-es meztelen csigákat bedobálhatom a halaknak? Próbáltam rákeresni a neten ilyesmire és találtam olyat, hogy a koik esznek csigákat. Persze azt nem írta, hogy milyeneket. Józan paraszti ésszel azt gondolnám, hogy a vízben élő csigákra gondolt (figyelitek micsoda logika :-) hehe). Szóval szerintetek? Előre is köszi a válaszokat.
Elnyeli az index! Az utolsó hozzászólásnál látszott, hogy van! Úgy tudod megnézni, hogy a nevedre kattintasz, Adatlap látszik> kertitó, aranyhal,koi> Utolsó hozzászóló>Beubabu ,név utáni találatszám (32)-ra kattintasz! Ekkor megmutatja mit szóltál! :-))))
Oh te szegény. A buszmegállóban láttam ma egy kiadó albérletet a itt a XVI-ban. 1 szoba, kert, pince, félig bútorozottan. Ha gondolod holnap leírom a számot.
Egyébkénz csigákra (meztelenre is) nincs valami ötleted? Mármint valami ami távol tartja őket a növényeimről. Ma 5 db-ot szedtem el az egyik krizantémról... A sima csigaölő kizárva, mert az kutyákra is súlyosan mérgező!
Ma megpróbáltam lefotózni az öngyilkos-jelölt kecsegéget, ami nem egyszerű dolog, mert hiába krisztálytiszta a víz, valahogy nem akar sikerülni. Monyuk kb. 140 mély a tó (ők lent vannak az alján), meg én a parton állok, ja és persze ha nem este fél hétkor próbálnám. Azért felteszem a képet, hátha látszik valami:
Pedig most akartam tőled menedékjogot kérni. Tegnap csalánlevéllel permeteztem, rokonság rögtön kiátkozott, hiába mondtam nekik, hogy a záptojás szag egy napon belül elmúlik, ők "még mindig az orromban érzem" elvet vallják.:-( Most meg közölték, hogy tüntessem el a lakásból az akváriumokat, büdösek és fertőzés is lehet belőle, és különben is... Most kereshetek egy albérletet, vagy raktárat.:-( Tényleg, valakinek nincs egy elfekvő kis helye, amit legalább átmeneti raktárnak lehetne használni?
Hát most a takonykór jött. Nálam. Szombaton rongyá áztam a kutyasuliban, aztán gondoltam - én szőke idióta -, hogy vasárnap majd jól beöltözöm, hogy meg ne fázzak. Kb. a gatya lerohadt rólam, olyan meleg volt. Én meg bélelt gatyában gumicsimmában... A vége köhögés, takony, láz...
De legalább a kedvem jó, mert végre aszfalt út lesz az utcánkban! Hétfőn kezdték és október 10. az átadás határideje :-)
JA, a kecsege valamelyik őse lehet, hogy félreívott valami balinnal vagy busával :-)))