Keresés

Részletes keresés

O/O Creative Commons License 2021.07.12 0 0 214083

Vasárnap Tata OLM féltáv triatlon kéne nyirmognom, de annyira nem készültem, hogy még nyirmogni sincs miről. Ami vigasztal hogy tavaly jól sikerült, idén meg “csak” IM felkészülési versenynek szánom, tehát alacsonyabb intenzitás lesz, amit bírnom kell 2x ekkora távon is. 6 óra lesz a terv, lazán tartalékolva, legfeljebb a végét megfutom rendesen ;) Hétvégén azért úsztam 6 km-t 3-4 nap még beingázok alapozót meg futok rövid tempót 2 nap pihi és meglátjuk mire lesz elég.

amatőr Creative Commons License 2021.07.12 0 0 214082

Spenót, én figyelek ám, tanulok tőled, tehát:
-hosszú futáshoz izót kell inni

-sótabit kell belekeverni

-gélt kell enni

-bicepszhez másfeles palackot vinni! :) 
Ma megyek is a Smartfitbe, erősödni! :) 

Előzmény: Spenót (214081)
Spenót Creative Commons License 2021.07.12 0 0 214081

Persze. A nagy palack bicepszelre menne. 🙂

Előzmény: rrroka (214078)
amatőr Creative Commons License 2021.07.12 0 0 214080

rrroka, gratulálok a terepfutáshoz és a remek stílusú beszámolóhoz! 
Pinyo meg űrlény! :) 
Anno talán úgy tizenpár éve éve volt egy tavaszi szezon, amikor belekóstolgattam a könnyebb terepezésbe, isaszegi emléktúra M79 ügynökkel, Húsveti Tojás itt a budai hegyekben, és a csúcsot a Kevély Körüli Kerengés 30 pluszos távja adta, ahol magával a Szakvezetéssel mentem párban, ejj, de szép élmények! :) 
Egyszer futottam a Vértes terep félmaratonon is, ott akkor Macmelonnal, esz-ki-moval vitézkedtünk, olyan 2 óra körüli időt mentünk még fiatalon... :) 
Aztán elmúlt ez az idő... 
Macmelon és esz-ki-mo már nincs a topikon, sajna, azt hiszem, M79 talán olvas néha, Szakvezetés Gabi pedig él és remek edzésterveket alkot, nemde, Spenót! :) 

Előzmény: rrroka (214069)
Ilyés Creative Commons License 2021.07.12 0 0 214079

Gratulálok mindenkinek!

Előzmény: Spenót (214065)
rrroka Creative Commons License 2021.07.12 0 0 214078

Ja, h kis palack? Én láttalak magam előtt 1,5 literes PETtel. 🙈

Előzmény: Spenót (214077)
Spenót Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214077

Nem tudott 2x0.5 liter folyamatos locsolás lenni, ráadásul ittam is belőle. Inkább a komfortérzetemnek volt jó.

A maratonomon nem kellett cipelnem semmit. Az is biztosan sokat számít, de a meleg volt a lényeg.

Előzmény: rrroka (214073)
Spenót Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214076

Annyira már nem szomorkodom és tényleg fejlődés ez is.

Köszi!

Hányni tényleg nem kellett. 🙂

Előzmény: Pinyo (214068)
Spenót Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214075

Már korábban láttam a videót, de esetemben egyszerűbb hagyni a p-be a melegben futást. Az én szafaládé testemre nem tervezek ráfeszíteni egy ilyen űrruhát. 🙂

Most úgy érzem, hogy jobb, hogy volt nálam jeges víz, mintha nem lett volna. Tényleg nem szenvedtem, csak a pulzusom volt magas.

Előzmény: Csempa (214066)
O/O Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214074

Gratulálok Pinyó, Róka! Elégedett vagyok veletek is :)

rrroka Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214073

ez a jeges víz locsolás folyamatosan nem biztos h jó, időnként igen, de folyamatosan biztos el is von energiát, a cipelés pl.
Csécsei tanácsai a feszes  fehér vizes cuccokkal nagyon praktikusak, de egyrészt rajta normálisan néz ki egy ilyen, másrészt megéri neki befektetni azt az 50 rongyot...  nekünk mezei futóknak biztos nem. ezt egyszerűen ki kell bekkelni. Ott van a gútai maraton/félmaraton majd januárban, ott kell (lehet...) PBt futni. a tavaszi, őszi versenyeket elfelejthetjük.

Pinyo Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214072

Áááá. Olvasom is!

Előzmény: rrroka (214070)
Pinyo Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214071

A Bak vendéglős kaja jó volt, azt hittem hogy keveset adtak (nokedli + pöri + káposzta) de aztán elég volt, jóllaktam.

kivittem a teraszra és kértem mellé (0%) sört meg dupla kávét, közben meg befutottál.

Hoztak slagot hűteni? Mondjuk nem volt rossz ötlet, akkor már elmúlt dél, nagyon meleg kezdett lenni. Nekem csak a fröccsöt kínálgatták, de maradtam a hagyományos frissítőknél.

Előzmény: rrroka (214064)
rrroka Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214070

KÉSZ! ebben gyorsabb vagyok, jeee! :D

Előzmény: Pinyo (214068)
rrroka Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214069

Hello Badacsony Trail! Pinyó és az első nő hat órán belül!
Nekem 8... :D 

https://hosszutavblog.hu/8-ora-szorakozas-hello-badacsony-trail/

Pinyo Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214068

Végülis jó próba volt, legalább a jeges palackot kipróbáltad.

Ne szomorkodj, nemrég még ilyen időben esélyed se lett volna ezt az időt megfutni!

És legalább nem hánytál a versenyen :) mint én pl. szombaton, tényleg valami kis beszámolót nekem is össze kellene ütnöm, rrroka koma, a tiéd készül?

Ati_66 Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214067

Elismerésem a hétvégi kánikulában versenyzőknek! 

Még jó, hogy nem tippeltem a  Vivi házi verseny eredményre, mert csúnyán mellé ment volna. Mondjuk Amatőrnél tévedtem volna kevesebbet 🙂 

De ilyen a kánikula. Okoz meglepetéseket.

Csempa Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214066

(Végignézted Csécsei Zoltán tanácsit, amit belinkeltem leghutóbb? Mert az pontosan erről szólt és én neki el tudok hinni dolgokat.)

A hidegvizes palack jól hangzik, de nem tűnik hatásosnak. 1-2 négyzetméternyi folyamatosan párolgó felület már annál jobbnak. Itt fontos lehet, hogy ne legyenek nagyon laza szabásúak a vizezett ruhadarabok (pl: póló, csősál), inkább kicsit bőrhöz símuló, hogy a hőt ne annyira a bőr és az anyag közötti levegőtől vonja el, hanem  közvetlenül a bőrtől. Ezt talán érdemes lenne kipróbálnod néhány variácóban. (A jeges palackot meg inkább célbaérve kérd majd el, nagyon jól vog esni, amikor a fejedre öntöd.)

Spenót Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214065

Itt az én beszámolóm is 🙂

Vivi 2021

Nagy terveim nem voltak a meleg miatt, de azért úgy gondoltam, 2 órán belül simán lezavarom.
Hát, nem így lett.
148-153-as pulzuszónát kaptam a Szakvezetéstől, ami kissé magasabb, mint amivel hosszúkat szoktam futni, de gondoltam, rendben lesz. Ez azért mégiscsak egy verseny. Nem gáz, ha kicsit elfáradok. 🙂
Nem nagyon érdekelt a tempó a verseny elején. Szépen emelkedett a pulzusom és úgy láttam, hogy az 5:30-as átlagot hozza majd kb. a kitűzött tartomány.
Volt nálam egy fagyott ásványvizes palack és 7.5dl izó, benne egy High5 Zero sótabi. Abban teljesen biztos voltam, hogy ha betartom az edzői utasításokat, akkor ezekkel a lötyikkel még akkor sem lesz problémám, ha néhány frissítésnél csak víz jut nekem.
Szorongattam a jeges palackot és néha locsoltam belőle a fejemre.
Arra nem emlékszem, hogy mikor fogyott el pontosan a jég, de gyanítom, hogy 7 körül.
Kb. eddig sikerült az 5:30 körüli tempót tartani, de itt kifutott a pulzusom a megadott zónából. Mivel sok volt még hátra, úgy döntöttem, hogy átváltok az órán egy olyan képernyőre, ahol csak a pulzust látom, így nem sokkolom magam a lassulással.
Ez bejött. Mivel sokan megadták magukat a melegnek, nem érződött nagyon, hogy milyen sokat lassultam. Utólag azért látom, basszus!
Zsuzsi 12km-nél várt egy újabb jégtömbbé fagyott ásványvízzel. 10km-nél ittam meg az előzőből az utolsó kortyokat egy géllel.
A jégtől és Zsuzsitól úgy éreztem, hogy új erőre kapok, bár az adatokból ez utólag nem világít egyértelműen. 🙂
18-nál egy szurkoló azt hazudta, hogy innen már árnyék lesz, én meg el is hittem, ez újabb 500 méterre erőt adott. 🙂
A végén szaporáztam egy kicsit, de nagy elszántság nem volt bennem, mert tudtam, hogy ha széthajtom magam, büszkébb nem leszek magamra, csak fáradtabb.
A célban várt a sokk Amatőr személyében, aki egy ismerősével beszélgetett kedélyesen.
Eddig a pillanatig tényleg azt hittem, hogy legalább megelőzni nem tudott, ha már két zónával korábban indultam.
Nem tudom, hogy melyik fordítónál vágta le, de mindenképpen megsüvegelendő a teljesítménye, basszus! 😉
Hát ennyi.
Idén már biztosan nem nevezek több versenyre, ahol ilyen meleg lehet. Rohadtul önbizalomromboló...
Egyébkén az mindenképpen pozitívum, hogy edzéseken sokkal jobban haldoklottam melegben. Most csak simán magas volt a pulzusom. Lehet, hogy a jég tapogatása legalább érzésre ilyen sokat számít?

Előzmény: amatőr (214063)
rrroka Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214064

na pont lekerültük egymás! egész jó kaja volt, nem?
elmentem a focisták zuhanyzójába rendbe tenni a lába: Badacsonyban a slaggal eláztattam cipőm, ettől a maradék 4 órában felázott a talpam, elég szarul nézett ki, bár nem fájt, és végül baj sem lett. de azért legközelebb erre nagyon figyelek.

Előzmény: Pinyo (214056)
amatőr Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214063

Vivicitta 2021, avagy milyen jó, ha az ember amatőr futó marad... :) 

Merthogy az egész verseny ott változott meg nekem, amikor úgy 500 méter után ránéztem a pulzusra, amit a bluetooth pánt mért, tehát helyesnek kellett lennie, na de már vagy 170 körül mutatott...
Hm, ez nem jó így, gondoltam, aztán belém csapott a felismerés, hogy nem is a pánt mér, mert azt át kell állítani előtte az órán külön, External üzemmódba... Hahaha, ezt elfelejtettem, így a szokott bizonytalan, magasat mérő ledes pulzusra nem támaszkodhattam a versenymenetben, pedig milyen szépen elképzeltem, hogy a feléig 150-155 körül megyek, s majd onnan tolom fel 160-165-re... :) 
Így aztán átváltottam az órát átlagtempóra, a pulzust/terhelést meg érzésre tartottam, végül is futottam már sokat pulzusmérés nélkül. :) 
A mellkaspánt viszont így lelkileg és testileg is felesleges érzés volt, 45 perc után fogtam, és futás közben levettem magamról, kilazítottam és felraktam a hasam alá valahova, néha megtapogattam aztán, nehogy elveszítsem. :) 
Az amatőrség további része ott volt, hogy semmilyen frissítés (se magammal vitt, se úton megbeszélt találka) nem volt, így a hivatalos pontokon lassítottam, majd meg is álltam, de ott azért összességében nem tudtam annyit inni, amennyit akartam vagy kellett volna. Enni semmit nem ettem, se banán, se gél stb.
Három 7 km-es etapra osztottam a versenyt, s tulképp még az utolsónál is esély lett volna a 2 órán belüli teljesítésre, de az útvonal 19-től 20-ig nagyon emelkedős lett, ott elengedtem a kerek számok bűvöletét, s a végén egy 5:27-es km-rel a lejtősebb részen beküzdöttem magam a célba. :) 
Ami Spenót jelenlétét illeti, a rajt előtt találkoztunk, nagyon elszánt és erős volt, simán jóval mögé álltam be a rajtzónában, a 4-es vége felé, a 2 órás iramfutók mögé. Utána pedig végig azt hittem, hogy az eleve nagyobb tempójával és a rajtbeli pozíciójával soha nem fogom őt látni, és mivel a verseny közben valóban nem is láttam, ezért a célban egy régi ismerőssel vidáman beszélgetve nagyon meglepett, amikor Spenót jött a beérkezők felől, és köszöntött! :) 
Most nézem a BSI Race info adatait, 7,5 km-nél 13 másodperccel voltam gyorsabb, de ennél Spenót előrébb rajtolt, így akkor még előttem kellett, hogy legyen.
10,9 km-nél is csak 23 másodperccel voltam gyorsabb, az is szerintem még kevesebb, mint amennyivel előrébb rajtolt. 16-nál már 1 perc 14 másodperc a különbség, ott esélyes, hogy valahol elé kerülhettem talán, aztán a célban valamennyivel több lett a különbség.
De nagyon meleg volt, két, ismerős futó is 10 perccel a szokott formájától elmaradva ért be.
Ha reggel átkattintom External mérésre az órát, akkor lehet, bátrabban futottam volna a helyes pulzusértékekkel, de akkor jobban fájt volna! :) És így is bőven elfáradtam, szóval, jó volt ez így! 
Spenót, az őszi maratonon már kiadja majd magát az edzéskülönbség, azt az előnyöd akkor már az októberi nem létező meleg nem fogja eliminálni! :) 

O/O Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214062

Gratulálok! Jók vagytok! 

Spenót Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214061

Semmi különös. Minden jól ment. Ennyit tudok. Ráálltam a megadott pulzusra, ami magasabb, mint amivel hosszúkat szoktam futni, de ma ennyit engedett.

Ha magasabb pulzussal mehetek, akkor valszeg fejre is állok. Így majdnem kellemes volt.

Cipőm új funkciója:

Előzmény: Csempa (214058)
gurtnis Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214060

Gratulálok a félmaratonista futóknak!  Külön köszöntöm a szakmai támogatással "futamgyőztes" Amatőr sporttársat! Én megmondtam!!!  :-)

Előzmény: Spenót (214057)
O/O Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214059

Céludőlet azonnal a bla bla ráér

Csempa Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214058

Akkor ez most mi volt?

Kérünk egy részletes önmarcangoást ide gyorsan!

Előzmény: Spenót (214057)
Spenót Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214057

Na, csodálatos élmény úgy befutni, hogy a tőlem 2 zónával hátrébb induló Amatőr bent dumcsizik a befutóterületen.

Van, akit a svédasztal sem állít meg!

Ma ennyit tudtam.

Gratula, Amatőr!

Este virágot ültetek...

Pinyo Creative Commons License 2021.07.10 0 0 214056

Vártalak egy darabig, saccolgattam az előző pont idejéből hogy mikor jössz, aztán bementem enni meg inni az étterembe, és mire kijöttem már negyed órája beértél és eltűntél. Megettek a lovak vagy mi :)

Hú nagyon meleg volt, de a pálya mindenért kárpótolt.

Előzmény: rrroka (214055)
rrroka Creative Commons License 2021.07.10 0 0 214055

Gratulálok a győzelmhez! Azta hogy hoztad a terved, le a kalappal!

Én poroszkáltam 8 orát... 🙈

Előzmény: Pinyo (214036)
O/O Creative Commons License 2021.07.10 0 0 214054

Én már megírtam ;) Te meg nem a negatív splitre gyúrj hanem fuss elejétől rendesen :)

Előzmény: amatőr (214053)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!