Keresés

Részletes keresés

ezel72 Creative Commons License 2019.11.18 0 2 78068

Kedves Éva!

 

Folytatás következik.

Az előző részből kimaradt, hogy szintén Kartagoval utaztunk és Anna volt az idegenvezető, aki a szállodáig kísért és az infóórára is ő jött. Mindent részletesen elmondott, és válaszolt a feltett kérdésekre. Nagy tudású, kedves hölgy.

Kirándulni nem voltunk, ez most csak a pihenésről szólt.

Kérdeztél a vonatról - pár száz méterre van az állomás a hoteltől, a  vonatjegy olcsóbb, mint a taxi, az infó órán pontos árakat és kb. menetrendet tud mondani az idvez.

Elérhető Hammamet és Sousse is.

A medina a földnyelv részén van, a taxi bevisz a bejáratig. Mi voltunk, nem nagy durranás, de egyszer látni kell. Reggeli után mentünk, du. 3-ra értünk vissza a hotelbe.

A piac tényleg pénteken van, bent a Medina területén, egészen a tengerpartig húzódik el. De csalódás volt, a sok használt, turis dolog, szinte csak azzal van tele. Az a piac, ami Sousse-ban van, itt nincs, bazár rész sincs. Vásárolni a szállodában tudtunk minőségi bőrt (kabát, táska), garantált ezüstöt. A már említett üzletsoron, ami az út túloldalán van, minden kapható, ruhanemű, ajándéktárgyak, mágnesek, krémek...és, mint egy ilyen helyen, szinte minden. Még autószalon is van a házak alatt, az üzletek között. Itt van az említett étterem is, ahol 2x is vacsoráztunk. (Restaurant Le Palace)

Szeptember közepén voltunk nyaralni, az idő csodás volt a pár óra eső ellenére is, ami percek alatt felszáradt és újra tűzött a nap.

 

Tamás

Előzmény: HM.Éva (78067)
HM.Éva Creative Commons License 2019.11.18 -1 0 78067

Kedves Tamás!

Köszönöm a válaszodat, ez már egy jó támpont. Akkor azért úgy érzékelem, hogy nagyon nem rugaszkodtak el. Már féltem, hogy ötösével kell dobálni a dollárt, eurót, vagy akár a dínárt. Annak idején mi is taxiztunk, de ezt a környéket nem ismerem, mert akkor Monastirban, illetve Sousseban voltunk.

Monastirba próbáltatok eljutni? Néztem, hogy van vonatközlekedés oda, és akár Sousseba is. Vagy oda is inkább taxival kellene elmenni? Mahdián belül a Medina a földnyúlvány részen van? Estefelé ki lehet, illetve érdemes oda menni? Milyen időszakban voltatok? Mármint az időjárás miatt. Augusztusban még nem jártam ott, nagyon meleget egyszer június végén tapasztaltunk, de akkor a helyiek szerint is túlságosan meleg volt. Ja, és olvastam valahol,hogy pénteken van nagypiac Mahdián. Ez igaz? érdemes erre elmenni? Egyébként van olyan bazár része mint Sousse-nak?

Köszönöm! Éva

Előzmény: ezel72 (78066)
ezel72 Creative Commons License 2019.11.17 0 2 78066

Kedves HM.Éva!

 

Az idén mi is Tunéziát választottuk, az általad kiválasztott szálloda melletti Nour Palace hotelben voltunk. Szeptember közepén. Az érkezéskor Jusuf egyből tudomásunkra hozta, hogy 20 euró/szoba a szép tengerre néző szoba. Tényleg így is lett. A londiner az egy dollárt kevesellte a 2 db bőrönd felhozataláért.

Az étteremben naponta 1 dollárt adtunk Ahmednek, így az asztal minden este terítve megvolt, ha nem, azonnal tiszta abroszt és terítéket varázsolt.

A kisvasút működik, igaz nem próbáltuk, az árára nem emlékszünk (talán 25 dinár volt /út/fő), de aránytalanul drága ahhoz képest, hogy mi a hotelből kilépve azonnal leintettünk taxit, ami 5 dinárért vitt be a Medinába. Vissza is 5 dinár a fuvar a szállodáig.

Alkudni kötelező! A 120 dináros Messi gyerekmez+nadrág kombó végül 20 dinárért került hozzánk!

A szállodából kilépve sok bolt és ajándék üzlet található, az út túloldalán. Kipróbáltunk egy éttermet is a boltok között, tiszta, higiénikus, vendéglátós szemmel is ajánlani tudom. Minden frissen készült, amit rendeltünk.

Euróval, dollárral bárhol tudtunk fizetni.

Nagyon jól éreztük magunkat, 30 fok meleg volt, hatalmas nagy hullámok és meleg tengervíz. A szállodán kívül is biztonságban éreztük magunkat. A "fáraó átka" (hasmenés) elkerült mindkettőnket.

Igaz a vizet csak tusolásra használtuk, fogmosást palackos vízzel, ami korlátlanul rendelkezésre állt.

Röviden ennyi. Bármi kérdésed lenne, szívesen válaszolunk rá.

Üdv, Tamás.

Előzmény: HM.Éva (78065)
HM.Éva Creative Commons License 2019.11.17 -1 0 78065

Sziasztok!

Sikerült lefoglalnom jövő évi nyaralásunkat a Kartago toursnál. Szerintem elég jó áron, aztán majd meglátjuk, hogy milyen lesz a szálloda. A Mahdia Palace Thalassóba megyünk. 9 éve jártam utoljára Tunéziába, így gondolom sok lesz már a változás. Egyenlőre csak két apróságot kérdeznék. Úgy olvastam, hogy Mahdiába is jár egy kisvonat, gondolom hasonló mint Sousse-ban volt, a gumikerekű. Valaki meg tudná mondani, hogy mennyibe kerül? A másik pedig, hogy már régen is divat volt a borravalózás, de talán mostanra már mentek fel ezek a tarifák is. Mennyi dínárt illik adni a pincérnek, takarítónak, illetve milyen összeggel próbálkozzak, ha szobacserére van szükség? Nem akarok nagyon elrugaszkodni, de azt sem szeretném, ha semmibe vennék a próbálkozásaimat.

pistu67 Creative Commons License 2019.11.07 0 0 78064

 

Kartago: Honlapra rámész- kiválasztod az uticélt, az utazás dátumát, a napokat, az indulási helyet, utasok számát, rákattintasz az utazás keresésre és kiadja az összes szállodát.

 

Előzmény: Tunézia fan (78063)
Tunézia fan Creative Commons License 2019.11.07 -4 0 78063

A Kartagonál vannak árak csak nem lehet foglalni míg a Taurusnál én még a jövő évi utakat se találom. Várom a Kartago hírlevelét hátha ott többet fogok megtudni.

Előzmény: pistu67 (78062)
pistu67 Creative Commons License 2019.11.07 0 0 78062

www.kartagotours.hu

www.taurusreisen.hu

Előzmény: Tunézia fan (78061)
Tunézia fan Creative Commons License 2019.11.07 -3 0 78061

Ne keseríts de nem is találom esetleg egy linket küldenél a nyári árakról?

Előzmény: pistu67 (78060)
pistu67 Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 78060

Sziasztok!

 

Előfoglalás 2020 nyár Tunézia, a  Kartago és a Taurus honlapján már foglalható.

 

Mit mondjak :(((((((

Tunézia fan Creative Commons License 2019.11.07 -4 0 78059

 

Szia!

Sajnos az orosz invázió nem csítult, gyenge vígasz de ugyanez van Törökországban és Egyiptomban is.

Bár én háromszor is voltam a Skanesben (utoljára 2013.-ban) ma már nem mennék oda annyira leromlott a színvonal a Maraboutról meg itt balra a keresésnél találsz frissebb infokat.

 

https://www.holidaycheck.de/hr/bewertungen-hotel-el-mouradi-skanes-beach/5e3dd8e4-4c9d-3bcf-ac87-b9164f7bff05

 

https://www.holidaycheck.de/hr/bewertungen-hotel-marabout/b95035f1-32a0-3c4e-be69-78c82c769c7e

 

10 év alatt sokat változott Tunézia nem éppen előnyére de aki szereti a tengert és ismeri az arab mentalitást az nem fog csalódni de azért ajánlanám hogy gondosan válaszd ki a célállomást.

Előzmény: Törölt nick (78058)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.06 -1 0 78058

Sziasztok!

 

Lassan 10 éve, hogy utoljára voltunk Tunéziában. Azóta olvastam ilyet is, olyat is. Jövőre lehet, megyünk újra. Vagy az El Mouradi Skanes (Sousse), vagy a Marabout a kiszemelt célpont. Idén milyenek voltak ezek a szállodák? Orosz megszállás mennyire jellemző rájuk, mert igazából ettől tartunk a legjobban... :(

carapelli Creative Commons License 2019.10.27 0 0 78057

Bocsánat,ezt nem ide szántam! :)

Előzmény: carapelli (78056)
carapelli Creative Commons License 2019.10.27 0 0 78056

Sziasztok!

1 éves szervízre kell lassan vinni az autómat. JP Fóti szervízről van valakinek tapasztalata,véleménye.

Értékesítésnél nem voltak szimpik...

Köszi!

evi.b. Creative Commons License 2019.10.22 -2 1 78055

Szia Tf!

Köszi a kedves érdeklődésed. Rögzítve és továbbra is 1 kéz és 1 ujjas pötyögés. Jövő szerdán megyek az orvoshoz. Nehéz. Üdv. Évi

Előzmény: Tunézia fan (78054)
Tunézia fan Creative Commons License 2019.10.19 -4 0 78054

Szia Évi!

Hogy vagy, gyógyulgatsz és tudod már mind a két kezedet használni? Tegnap elment az idei utolsó járat Tunéziába vége a szezonnak de én már nagyon várom a jövő évi utak megjelenését amit a hó elejére ígérnek, de addig is élvezzűk ezt a hosszú indián nyárt.

Üdv

Tf

Előzmény: evi.b. (78037)
solozo Creative Commons License 2019.10.16 0 2 78053
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.10 -5 0 78052

És még jobb, ha tértivevényes levélben, mert akkor bizonyítható, hogy mikor tettél felszólamlást az ügyben.

Utána nyilván jön az, hogy csatoljál ilyen meg olyan (természetesen teljesen felesleges) dokumentumot, hogy menjen az idő. Az a logika mögötte, hogy valószínúleg soha többé nem fogsz velük utazni, perelni nehéz őket és nem érdekli őket, hogy rossz hírük lesz emiatt.

Előzmény: hunaqua (78051)
hunaqua Creative Commons License 2019.10.09 0 1 78051

Természetesen írásban,hogy legyen nyoma!

Előzmény: hunaqua (78050)
hunaqua Creative Commons License 2019.10.09 0 1 78050

Úgy gondolom én is,hogy aki nagyon veri a "kerítést" annak ki fogják fizetni,másnál meg szép csöndben feledésbe fog merülni.Ők erőltetni a kifizetést biztosan nem fogják.

 

...szóval én hétfőn szólnék,hogy már ez is letelt!

Előzmény: carapelli (78047)
bb7575 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 78049

Szia!

 

Én most előszzör utazom Tunéziába, és segítséget szeretnék kérni.

Pl: mennyi költőpénzre van szükség, ( a szálloda teljes ellátás) ,ajándék,szupermarket, belépők.

Előre is köszönöm a válszokat.

nagybobe75@gmail.com

 

 

Előzmény: pistu67 (78040)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.08 0 0 78048

Szakállas trükk:

húzzák a kifizetést, kapsz egy levelet, hogy hamarosan fizetnek, majd szép lassan kifutsz a reklamációs határidőből és egy vasat sem látsz.

Előzmény: carapelli (78047)
carapelli Creative Commons License 2019.10.07 0 0 78047

Szia!

Múlt héten azt írták,hogy türelmünket kérik és 1~2 hét és utalnak.

 

Előzmény: SziszMár (78045)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.05 0 0 78046

Ők írták, hogy ennyit fognak fizetni vagy az utazási iroda?

Előzmény: SziszMár (78045)
SziszMár Creative Commons License 2019.10.04 0 1 78045

Sziasztok ! Azok közül, akik június 28-án indultak volna Tunéziába, megkapta már valaki aTunisairtől a fejenként 250 euros kártérítést? Mi továbbra sem kaptuk meg.

hunaqua Creative Commons License 2019.09.30 0 1 78044

Nincs jelenleg abban az állapotban az idegenforgalmuk, hogy válogatni lehessen. Az arab turisták meg az oroszoknál is sokkal rosszabbak. A törökök sem tudják olyan könnyen megoldani,ott viszont vannak szálloda láncok amik bizonyos nemzetiségekre szakosodnak. Mondjuk a Kirman lánc vendégeinek 80%-a német,de kevés ilyen van ott is.

Tunézia fan Creative Commons License 2019.09.30 -4 1 78043

Szia Pistu!

Nem rossz ötlet ez az oroszmentes szálloda mert ezzel a problémával nem csak Tunézia de Egyiptom és a törökök is küszködnek. Bár ha jól belegondolok igazi tatárjárást az étteremben jellemzően az oroszok mellett a nagylétszámú arab családok tudnak véghezvinni ez is az egyik oka hogy inkább szeptemberben megyünk amikor is ez a réteg már nem jellemző. A jövő évi hármas befutó a Thapsus a Palm Marina és Edina hatására a  Marco Polo.

Üdv

Tf

Előzmény: pistu67 (78042)
pistu67 Creative Commons License 2019.09.29 -2 2 78042

Szia TF!

 

Nagyon jó kis szálloda, szerintem ennyi pénzért nem nagyon van jobb arrafelé.

 

Előttünk egy héttel, egy 5 csillagos szállodát amortizáltak le az oroszok, állítólag még a szobákat is összetörték, és mikor elmentek a takarítók még ürüléket is szedtek fel a padlóról.

Azt mondták a magyar idegen vezetők, hogy sok szálloda fontolóra vette, hogy nem ad el nekik szobákat jövőre, Kíváncsi leszek.

 

Az elmúlt években voltunk Hammamatban, Monastírban, Port el Kantaouiban a hotel Selimában, de nem volt rosszabb a Thapsus egyiknél sem, úgy, hogy jövőre nyugodtan vedd be a tervezett szállodák közé.

 

Szép napot

Előzmény: Tunézia fan (78041)
Tunézia fan Creative Commons License 2019.09.29 -4 2 78041

Szia Pistu!

Köszi a beszámolót, nagyon vártam mert a szívem csücske a Thapsus. Méghogy egyből a tengerre nézőt baksis nélkűl mig mi a 20 ájróval is csak másnap hát mit ne mondjak. Ugye a társaság adott volt de sajnos ez mindenhol igy van ettől függetlenűl még az ember  jól érezheti magát. Amerre jártam É. Afrikában, Törökországban, Görögországban mindenhol a magyar gyomornak ehetetlen levesek voltak de a főétkezéseknél azért lehetett válogatni a helyi és a nekünk már bevált kaják között. Ezért is csalódás a tavalyihoz képest romló minőség. Mi mindig a medencénél ebédeltünk ahol elötted sütötték a csirkét a halat és volt még többek között máj is. Lehet hogy az irigylésre méltó két hét alatt már sűrűn ismétlödött a menű is. A személyzetnél pedig enyhítő körűlmény hogy ez a szálloda egész évben üzemel és a helyi erők ezidőtájt már erősen leamortizálódnak nagyban köszönhetően ez az oroszoknak de a lényeg hogy "nagyon jól éreztük magunkat". 

Üdv

Tf

Előzmény: pistu67 (78040)
pistu67 Creative Commons License 2019.09.28 -1 3 78040

Sziasztok!

Pénteken fél óra késéssel, de szerencsésen megérkeztünk.

Szeptember 13- 27 Hotel Thapsus.

Nagyon sokszor jártam már Tunéziába, és most sem csalódtam. A mostani utunk alkalmával több meglepetés is ért.

Meglepetés 1. Megérkezésünk után, mire áthaladtunk a kötelező ellenőrzéseken a csomagjaink már a szalagon vártak.

Meglepetés 2. A buszra  ami a szállodába vitt felszállt a Kartago idegen vezetője Anna, hát én még ennyire kedves, segítőkész hölggyel nem találkoztam, az út alatt mindent megtudtunk az  országról, minden kérdésünkre készséggel válaszolt, elmondta mire vigyázzunk, szóval le a kalappal előtte.

Meglepetés 3. A szállodába négyen érkeztünk magyarok, a recepciós valószínű azt hitte, hogy együtt vagyunk, és egymás melletti tengerre néző szobákat adott, ( mi nem arra fizettünk itthon ) és a felkínált 20 Eurót sem fogadta el.

A szálloda a várakozásoknak megfelelő volt, semmi extra. A személyzet kedves, segítőkész, de szerintem nagyon kevesen vannak, szerettünk volna baksist adni, de nem nagyon volt kinek. Az étterembe azzal voltak elfoglalva, hogy leszedjék az asztalokról a maradékot, arra nem volt idejük, hogy italt is hozzanak, azt mindenki a sörön kívül magának intézett.

Az egyetlen negatívum ami ért minket az az étel, és az étteremben tapasztaltak. Két hét alatt összesen háromszor sikerült szalvétához jutnunk, túl éltük, az abroszok koszosak voltak,  az étel választék az nem nagyon volt. A 14 nap alatt ugyan az a két féle leves volt, lehet, hogy májusban megfőzték, és míg el nem fogy addig nem főznek másikat.

Nagyon sok az Orosz a hotelben, még egymással is bunkók. Egyel volt egy kisebb konfliktusom az étteremben, ő is azt tervezte, hogy a mi asztalunkhoz ül le a pátjával, de gyorsan meggyőztem, hogy rosszul gondolja. Az érveim és a 96 kilóm gyorsan meggyőzte, és elültek.

Mahdia tetszett, szép kis helyiség. A bazárokban nem találkoztunk erőszakos eladókkal, mindenki kedves volt velünk.

Összességében ismét pozitív élményekkel jöttünk haza, nagyon jól éreztük magunkat.

Ez úton köszönöm meg  Annának a rengeteg segítséget. Büszke lehet a Kartago Tours, hogy ilyen idegen vezetője van.

Neked is köszönöm TF, a segítséget a szálloda választásban, nem bántuk meg, hogy ezt választottuk.

Mindenkinek szép napot kívánok, ezen a borongós napon.

hunaqua Creative Commons License 2019.09.28 0 3 78038

"ez a hotel,öt kilót fogytam"

 

Tényleg szuper hely lehet. :-)

Előzmény: damien62 (78036)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!