Nem elegansabb, ez az amerikai (vagy tagabban "angol-szasz") uzlet lenyege, egyedi neveket talalnak ki, hogy sajat markat teremtsenek, gyakran levedik, jogdij, stb.
Ha jol tudom, a smoothie valtozat egy uzletlanc neve volt, amelyik elkezdte terjeszteni, miutan a hippiktol megkapta a receptet, aki nem voltak hajlandoak levedetni, mert szamukra minden ingyenesnek, vagy legalabbis mindenki szamara hozzaferhetonek kell lennie. Csinalt egy smoothie nevu ceget es igy a cegneve es a termek neve azonos volt, igy terjesztette es sikerre vitte.
Majd elkezdtek gepeket is eladni, nyilvan azt is hasonlo markeneven.
Masik agon ott voltak a turmix gepek, es legalabb egy harmadik ag is volt, azt "shake"-nek neveztek, szinten, hogy sajat markanevet teremtsenek. Az o uzleti indokuk az volt, hogy a gyumolcslet tejjel kevertek es osszeraztak.
Amugy vannak hasonloan furcsa megoldasok, nehany eve hallottam, hogy a magyaroknal elterjedt a "toltheto elem", aminek szinten hasonlo hattere van. Eredetileg mi akkumulatornak hivtuk, megkulonboztetve az egyszer hasznalatos es ujratoltheto elemeket, de a britek es amerikaiak ezt a szot nem ismerik, ok mindig ujratoltest mondanak.
Nehany magyar kereskedo a "rechargeable batterie"-t "toltheto elem"-nek forditotta, mondjuk pontosabb lett volt az "ujratoltheto elem" hasznalata, ha mar forditas, de ez van.
Tartalmaz vasat, de nem olyan sokat, mint azt hiszik róla. Aminek tényleg nagy a vastartalma, az a traktor, de azt meg nehéz lenyelni. ;) A spenótot azért esszük, mert finom.
nem ertelek. meg sosem csinaltal rakottkrumplit? mert nagyon az jon le nekem. mi az, hogy a krumpli alulra? ilyen nincs rakottkrumplinal. elvegre azert rakott. napok ota szivatod itt a tarsasagot trivialis kerdesekkel. hogy kerultel ide?
Nem, a tejfol a tetejen volt es szepen megsult a tojassal es krumplival es sonkaval egyutt.
Az edenyt kivajaztam, es az maradt hig a zoldsegekkel egyutt.
Azota kerestem par videos receptet, es nemelyiknel ugyan ezt latom, szedokanallal kiemelve egy reszt az also resz hig, folyekony maradt.
Talan magasabb homersekleten kell sutni, talan a krumplit kell legalulra tenni, vagy talan fem tepsiben kell sutni, ennyi jutott eszembe, hogy miken lehetne valtoztatni, ami a trukkos technikat illeti.
Azzal az uborkaszedő széles csipesszel próbáltad már? 2db kell, egyik jobb kézbe, másik bal kézbe. Én egy időben azzal fogtam meg a törpéket, a két oldaltöskéje beleszúródott a csipesz lyukaiba, ki tudtam szedni a horgot., majd levágtam fogóval a háttüskét és a két oldaltüskét. Lefegyvereztem...
Afonya (fekete) eltartasara van valakinek bevalt modszere?
Hutoben legfeljebb par napig tudom tarolni, jo lenne par hetig biztonsagban tudni oket.
Tudom, a megoldas a lekvarfozes lenne, de akkor kimegy belole az a kis vitamintartalom is, csak az ize marad, plane sok cukor kell a lekvarfozeshez.:-(