Keresés

Részletes keresés

Némedi László __ Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3366

azért járhat néhány pozitívummal. pl. ezentúl kicsit több pánik lesz (jobban működnek a szolgálati útvonalak) probléma jelzés esetén. mindenki próbálja majd a "problémás emberek" jelzéseit gyorsabban továbbítani, és ott fent nem kunszt bizonyos esetekben pozitívan dönteni. ha ennyit nyerünk vele már az is jó...

ez biztos kamikaze repülés volt, de nem hiszem, hogy jobbra számíthatott

Előzmény: cool_l (3365)
cool_l Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3365

Hello!

"kiborult a bili"? Attól tartok, hogy csupán kiföccsent egy kevéske a tartalmából. Mindez csak egy szilánk a jéghegy csúcsából. Most jön a "nagyarányú kivizsgálás" valakit biztosan felelősségre is vonnak. Aztán eltelik 2-3 hét és előveszik Farkas százados Urat. Jól nem kerülhet ki ebből, csakhogy addigra már feledésbe merül a botrány.

Az, hogy a százados Úr megírta és közzétette ezt a levelet, kicsit Dugovics Titusz cselekedetéhez hasonlítható önfeláldozás. Csak félő, hogy a százados Úr Dugovics Titusszal ellentétben egyedül vetette le magát a toronyból... :o(

Előzmény: Bálint Attila Kristóf (3356)
policecars Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3364

Bálint Attila Kristóf Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3363

Hát ez aranyos:) Nyilván egy járműre szerelt géppuskaállványt nem lehet oldalirányban mozgatni...

"Az állványokat nem fordítatják lefelé, mert az autóban előtte ülő katonát lelőnék."

Juhász, a katonai fenomén.

Előzmény: Némedi László __ (3359)
artillery Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3362
Sziasztok ismét!

Nem egészen tartozik a topic témájához, illetve kissé valószínűtlen az alábbiak bekövetkezése, azonban ez a váratlan esemény is jól mutatja, hogy mekkora szükség lenne itt Magyarországon egy jól működő hadseregre, nem pedig expedíciós túrázókra. Vagy lehet, hogy pont az ilyen pofonok józanítanák ki a tisztelt magyarságot?!

Na nézzük, mit válaszolnak a szaudiak /legalábbis egyes arab médiák/ miniszterelnökünk kijelentésére.

HVG-s hír:

"Erő alkalmazására szólított fel Magyarország ellen egy szaúd-arábiai újság Gyurcsány Ferenc miniszterelnöknek az arab országot sértő tréfája miatt. Egy hazai muszlim szervezet felajánlotta: segít abban, hogy a kormányról pozitívabb kép alakuljon ki a szaúdi sajtóban.

Az Arab News szerint a szaúd-arábiai nagykövet hazahívása csak az első lépés, és önmagában nem elég. Erőt (katonait vagy gazdaságit) kell alkalmazni.

A hvg.hu információi szerint eközben a Magyar Iszlám Közösség (MIK) jelezte a kormánynak, segítene abban, hogy a szaúdi sajtóban pozitív kép alakuljon ki a magyar kormányról.

A MIK elnöke, Bolek Zoltán szerint azzal, hogy a kormány támogatná a közösség segélyakcióját a nyugat-szudáni Darfúrba, pozitív kép alakulna ki Magyarországról az arab sajtóban. A közösség azt is felajánlotta, hogy egy szaúdi diplomatát, a londoni Iszlám Kulturális Központ vezetőjét, dr. Ahmad al-Dubajant is bevonná a diplomáciai malőr rendezésébe – tudta meg a hvg.hu.

A kormányszóvivői iroda ugyanakkor nem tud arról, hogy a MIK ilyen felajánlást tett volna a kabinetnek."

Na. Megnéztem a weboldalát ennek az arab news-nak. Valóban ott van:
http://www.arabnews.com/?page=7§ion=0&article=59469&d=24&m=2&y=2005

Azért kíváncsi lennék a többi arab újság véleményére is. Lehet, hogy a magyar sajtó direkt egy szélsőséget emelt ki. Azért a cikk olvasása közben volt két bekezdés, amiknek többször is neki kellett futnom, és nem azért, mert angolul van:

1."Hungary isn’t exactly the powerhouse of military or cultural bravado. Apart from paprika and the Gabor sisters, their only recorded contribution to human history is the Hun; not exactly a race of civilizing influence."

2."Recalling ambassadors is a first step, but it is not enough. Power (military or economic) is there to be used. We see that in daily practice between nations. Those who shoot off their mouths or issue silly regulations should be made to pay and pay dearly. It is legitimate in today’s political scene and, I dare say, necessary."

Na. És még mondják, hogy nem a reálpolitika diktál.....

Üdv!
cool_l Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3361

>>A személyes felelősségre vonást nem lehet elkerülni. "Vagy a hamis állításokat megfogalmazóval szemben, vagy azokkal szemben, akik nem figyeltek azokra a jelzésekre, amelyeket az afganisztáni katonai misszióval kapcsolatosan jelzett a kollégánk<< - mondta többek közt Juhász Ferenc honvédelmi miniszter.

A katonai felsővezetés és a politika felelőssége szóba sem került...

cool_l Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3360
http://www.mtv.hu/cikk.php?id=24327

Némedi László __ Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3359
Némedi László __ Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3358

a híradóban szerepelt a miniszter. ennyi energiával akár intézkedhetett is volna. meglátjuk.

Tiger, én is gondolkodtam, hogy beleszóljak-e... ...végül úgy döntöttem igen... 

Előzmény: policecars (3357)
policecars Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3357
Mükszik az MH fórum.
Bálint Attila Kristóf Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3356
Tiger, én mint kívülálló hónapok óta látm, hogy akit cseppet is érdekel a honvédelem és lövése is van róla (nem állítom hogy nekem van)az legszívesebben üvöltene mérgében. Most kiborult a bili, az nyilvánvaló. De ugye várható volt ez is?:)
Előzmény: Tiger205 (3355)
Tiger205 Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3355

Szia!

Ebben a kis szösszenetedben elég közel kerültél az igazsághoz

:o(

Ugyanis nem ez az első eset, hogy Faskas szds. felkeltette a vihart a biliben.

Akatonák hazautaztatása ügyében is felemelte korábban a szavát, és akkor a fórumon is sokan - pl. saját felettese - finoman vagy kevésbw finaoman lebarmolták.

Ha nem tudnátok, ő CIMIC tiszt (volt) Afganisztánban.

Nos, igazán emm tudom, hogy azzal, hogy itt vállunkra emeljük és felkevarjuk ezt a levelet, jót teszünk-e Rolandnak, vagy sem

Sajnos attól félek, hogy inkább nem.

Ezért, bár ott és akkor én is bíztattam hitének megtartásáért (mintha ez valamit is számítana), most inkáb azt mondom:

nem írok semmit, és várjuk ki a végét.

Bármi lehet, meg annak az ellenkezője is.

Aki csapatnál van, tegye a dolgát, aki központi/háttérintézményi, az rettegjen a közeli leépítéstől  (mert ugye a Zállamtitkár ezt igérte !!!) a civilek a pálya szélén meg ne kajabáljanak már bele abba, amihez közük nincs !???

:o(

üdv:

TGR

Előzmény: Allesmor Obranna (3347)
Sgt. Elias Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3354
Én is erre gondoltam. :-)
Előzmény: aro14 (3353)
aro14 Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3353
Ja! Pont most...
Sgt. Elias Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3352
A honvédelem.hu fóruma ideiglenesen nem üzemel - csak nem elromlott? :-(
kamov Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3351
Mindenesetre nagyban befolyásolhatná a helyzet megítélését ha tudnánk hogy mennyi lőszert küldtek ki nekik...
Előzmény: Éhesló (3343)
Cifu Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3350
Megoldható lenne -e az, hogy pl. egy hagyományos csöves, tüzérségi lövedékbe pl. tankelhárító szubmuníciót, vagy egyéb "smart" cuccokat lehessen elhelyezni, legalább hármat. Persze ezt eléggé bonyolult lenne megvalósítani, meg sztem legalább 300 mm-es átmérőjű kellene, hogy legyen a hordozó-lövedék.

Ilyen például a Bofors 155mm-es BONUS lövedéke, mely két páncélelhárító résztöltetett visz magával.
Előzmény: artillery (3344)
Cifu Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3349
Köszi, hogy megosztottad ezen információkat velünk, nekem legalábbis újdonság számban ment a benne foglaltak nagyobb része. Ha jól értem, leginkább "szokás szerint" a felső vezetés nem hajlandó az orra hegyénél tovább látni... :(
Előzmény: Éhesló (3342)
belic Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3348
Hello!

A 40-es gránátvetőért (fegyverre és automatában is) "sírunk" már vagy 10 éve. A gránátok (teljes sor) kooperációs gyártását a NIKE képes lenne elindítani (ők is lobbiznak már ezen vagy 10 éve!), a gránátvető adaptációra, fejlesztésre tett kezdeményezéseket eddig fagyasztották. Az utolső bemutató T.falván 1994-körül volt......

Tavaly a HK ceg tartott AK-ra szerelheto es G36-ra szerelheto 40 mm-es granatvetovel bemutatot.

Bel
Előzmény: Éhesló (3342)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3347
Levelének vannak érzelmileg túlfűtött elemei, legalábbis a HM szerint, így Farkas szás Úr hamarosan hősböl rosszfiú lesz, akinek a minősíthetetlen magatartásásval már amúgy is voltak problémák, és ezt az előljárói is zokszó nélkül megerősíthetik.
Rendszeresen iszik, korábban a sorállomány is panaszkodott rá, anyagi gondjai is vannak, Farkas százados nem éppen az ideális magyar honvédtiszt.

Egyeseknek még mindig az egyéni sirámaik a fontosabbak, holott meg kell érteni, hogy a Haza védelme mindenképp előbbre való!
Mi az hogy egy kis századosocska itten kérem nyilt leveleket írogat?!
Juhász miniszter Úr megmondta, hogy a katonáinknak igenis jó dolga van!
És ha ez másképp nem érthető, hát lejön napi parancsban és kész!
Sem a Miniszterelnök Úrnak sem a miniszterének nincs ideje ilyen (egyébként valószínüleg politikai indíttatású) nyílt szösszenetekre!
A terrorizmusellenes harc és a nemzetközi szerepvállalásaink-kötelezettségeink mindennél fontosabbak.

Vannak még hibák de építjük a szociálizmus út-ját!
A krumplileves meg legyen krumplileves!

Hát a k*** anyját a mocsok HM-nek, hányingerem van ha belegondolok mi lesz Farkas százados Úrral...
Minden tiszteletem az övé!
artillery Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3346
Üdv!

Szal az előző hozzászólásomban az a B-21 igazából BM-21.

Valamint ezúton szeretnék gratulálni én is a századosnak. Van számára 1 jó /rossz/ hírem; a véleményét ezek után garantáltan olvasni fogja J.F. ;) Csak így tovább! Bárcsak még többen tennék meg ezt. Sztem többet érnétek el ezzel a módszerrel, mint eddig bármivel. A kulcsszó: média. Ez egy nyílt levél volt, nem tudták eltagadni, igen hamar közismert lett, jelentős problémákra mutat rá, meg a missziózók némileg közelebb állnak a társadalomhoz érzelmileg, mint úgy általában a katonák. Így aztán érdeklődést mutatott a levél iránt a média is. Tehát a "sztori" adott. Kívánom, hogy a honvédelem különböző területeiről még sok ilyen, nagy publicitást, és népszerűséget kiváltó "sztori" lásson napvilágot. Gondolom, még lenne mit elmondani a fejeseknek, és főleg(!!!) az embereknek, a társadalomnak.....

Hajrá!!!

Üdv!

Artillery
Előzmény: artillery (3344)
Sgt. Elias Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3345

Hír lett belőle!

Egy tiszt levélben figyelmezteti a honvédelmi minisztert Forgalomból kivont golyóálló mellényeket kapnak a katonák?

• Index

2005. február 24., csütörtök 7:10

Az interneten közzétett nyílt levelet írt a honvédelmi miniszternek egy százados, aki szerint a magyar katonák nincsenek biztonságban Afganisztánban – írja a Népszava. A tiszt szerint például forgalomból kivont golyóálló mellényeket kapnak a magyar katonát Afganisztánban.

Internetes nyílt levelet írt Farkas Roland százados Juhász Ferenc a honvédelmi miniszternek, mert szerinte az afganisztáni misszióról készült értékelésből a szakminiszter nem fogja megismerni a katonák biztonságával kapcsolatos problémákat.

A százados azt állítja, használhatatlan a sokmillióért kifejlesztett és a Mercedes terepjárók platójára felszerelt légvédelmi géppuska-állvány. Nyugtalanító az is, hogy a magyar katonák Afganisztánban úgy járőröznek, hogy a terepjárókra forgalomból kivont golyóálló mellényeket, esetenként pedig homokzsákokat erősítenek az utastér védelmére. A BTR-ek viszont azért nemigen hagyták el a tábor területét, merthogy ilyen járművekkel támadták az oroszok a helyieket.

Nem vall nagy előrelátásra az sem, hogy a magyarokat egyenruhájuk miatt vagy oroszoknak vagy amerikaiaknak nézik a helyiek. A nemzetközi táborban minden nemzet drótvágókat szerelt fel a terepjáróira, a magyaroknak azonban nincs anyagi kerete a rendkívüli kiadásokra - állítja a százados, aki szerint előfordult az is, hogy lejárt szavatosságú naptejeket küldtek nekik a mínusz 22 fokos afgán télbe.

Érzelmi megnyilvánulások?

A minisztérium azért hozta létre internetes fórumát, hogy mint egy tükörbe, belenézhessen, lássa a hiányosságokat, és mód legyen a parancsnoki vonalon megakadt észrevételek vizsgálatára - mondta Bocskai István. A szaktárca kommunikációs igazgatója elárulta, hogy interneten tájékoztatja majd a századost arról: levelének érzelmi megnyilvánulásoktól megszabadított valamennyi szakmai jelzését megvizsgálja a Magyar Honvédség.

• artillery Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3344
      Szia Tuzer!

Ebben az esetben én leginkább a B-21, illetve a hozzá hasonló űrméretű rakétákra gondoltam. Pontosabban ezeknek a sérülékenységére a különböző elhárító-fegyverek ellen. Megoldható lenne -e az, hogy pl. egy hagyományos csöves, tüzérségi lövedékbe pl. tankelhárító szubmuníciót, vagy egyéb "smart" cuccokat lehessen elhelyezni, legalább hármat. Persze ezt eléggé bonyolult lenne megvalósítani, meg sztem legalább 300 mm-es átmérőjű kellene, hogy legyen a hordozó-lövedék. Viszont itt még jelentősebb rakéta-póthajtásról is beszélhetnénk a csöves lövedék esetében (így már kb. el lehetne érni azt a távolságot, amit egy hagyományosan indított kiskaliberű rakétával el lehetne érni, sőt.... ). Valamint a rakéta-póthajtás miatt fellépő rosszabb szóráskép sem lenne nagy gond ebben az esetben, hiszen egy szabadjára engedett intelligens, és nagy gyorsulásra képes almuníciónak nem jelenthet gondot pár tíz, vagy száz méternyi eltérés.
      Vagy nem ér ennyit az egész, és inkább lődözzünk több rakétát, hátha nem szednek le annyit? Na, mind1.

Üdv!
      Előzmény: tuzer (3251)
      Éhesló Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3343

Bocsi,

még valami, a százados ne fikázza az AK-t, különösen ne a lőszert mert szerintem abban nincs igaza!

Üdv, Éhesló

Éhesló Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3342

Helló Mindenki,

a századosnak sok mindenben igaza van. A gpu. állvány és a drótvágó nagy vajúdás volt (HM CURRUS Rt.), nem vagyok rá büszke, hogy a TH-nak is köze van hozzá. Szerintem a baj a Merci GWagenek nem megfelelő alkalmazásából fakad elsősorban, hiszen ilyen feladatokra páncélozott Humweek valók, vagy a Hamburger által vágyott Wieselek, Panhardok........ A kevlar sisakoknak kétségtelenül nagy a divatjuk, de a hiedelmekkel ellentétben nem jobb a repeszállóságuk mint a hagyományos acélsisakoké, bár lövedék elleni védelemben (amennyiben megfelelő az állszíj rendszerük, és be is van csatolva!!!!) kétségtelenül jobbak lehetnek egyes típusaik (egyébként ezeknek használhatósági idejük van, mint a mellényeknek, ezért időszakonként ki kell őket cserélni, mert különben szart sem érnek....).

A hazai fegyverfejlesztés elpusztítása nem a HM TH-n múlott, már a kilencvenes évek elejétől mindent megtett a sereg (mocsok és tsa.-i), hogy írmagja se maradjon. Nagy erőfeszítéssel sikerült a P9RC-t, Gepárdokat és a KGP-t rendszerbe nyomni, de a komoly nagy darabszámú rendelések elmaradtak, az export engedélyeket pedig ne adták ki (na jó, elmondták, hogy be se adják!!!). Amíg voltak fejlesztő mérnökeink a feladatokra, addig évente jöttek ki a kollégák (CIFU, MIG) által javasolt megoldások.

(Csak érdekességként a Szöcskére történt fegyveradaptációkhoz készült "kétszemes" légi-földi irányzék, a Gepárdokhoz extra minőségű (hazai!!) fegyvertávcső.)

Az AMP volt az a fegyvervariáció, melyről lekerült a korcs mellső markolat, helyére egy rugózott sík-agy került, és a fegyvercső alá puskagránát vető (teljes gránátsorral kifejlesztve) volt szerelve, hihetetlenül lehetett vele lőni (egyes-rövid sorozat és sorozat is szinte egy tenyérnyibe ment). Természetesen irányzékok is voltak tervben és asztalon is.

A 40-es gránátvetőért (fegyverre és automatában is) "sírunk" már vagy 10 éve. A gránátok (teljes sor) kooperációs gyártását a NIKE képes lenne elindítani (ők is lobbiznak már ezen vagy 10 éve!), a gránátvető adaptációra, fejlesztésre tett kezdeményezéseket eddig fagyasztották. Az utolső bemutató T.falván 1994-körül volt......

Ne ennyit a negatív hangulatról, nektek jobbakat!

Üdv, Éhesló

Hamburger2 Creative Commons License 2005.02.23 0 0 3341

Szervusz Kamov!

Én akkor nem láttam alatta puskagránát kilövésére alkalmas szerkezetet. Az egyetlen eltérés (Kb. két percig nézegettem:) az optikai irányzék volt. Persze azóta eltelt pár év!

Üdv: Hamburger

Előzmény: kamov (3340)
      kamov Creative Commons License 2005.02.23 0 0 3340
      Ha jól emlékszem akkor ez az irányzék ahhoz a gánátvetőhöz tartozott amit az AMD csöve alá lehetett erősíteni, tehát nem "golyólövésre" szolgált. A gránátvető asszem egy csődarab volt egy elsűtőszerkezettel amely egy puskagránát és egy vaktöltény összeépítéséből keletkezett gránátot lőtt ki.Nyilvánvalóan az AMP hasonló cuccából csinálták. Volt másfajta is?

Olvastam a katonai fórumot és maximálisan egyetértek a levélíróval.
      Itt jegyzem meg ha kiküldetésekre 5.56-os Kalas kéne, meg lehetne csinálni hogy átalakítanak rá párszáz fegyvert. A csövet, a zárat, a tárakat kell kicserélni meg talán a zárvezetőt. Kifejleszteni sem kellene ezeket az alkatrészeket drága pénzen hiszen az oroszok már rég megtették ezt a szívességet az AK-101-essel...
      Persze tudom... kéz... bili...

Előzmény: Hamburger2 (3328)
      Gyöki II Creative Commons License 2005.02.23 0 0 3339
      Visszakerültek a kimoderált hozzászólások.
      Előzmény: Hamburger2 (3328)
      Allesmor Obranna Creative Commons License 2005.02.23 0 0 3338
      Most kezd a kör bezárulni!
      Erre várok már több mint tíz éve!
      Némedi László __ Creative Commons License 2005.02.23 0 0 3337

mivel nem talált, így nem tudom mi volt, az autó meg nem Pobjeda volt inkább olyan Porazsényijének nézett ki :)))) (most egyfolytában orosz anyagokat olvasok :)

Előzmény: Tiger205 (3336)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!