Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 2019.04.30 -1 1 48078

Nálam is hal lesz, a bánat csak az, hogy összesen 2 darab krumpli van itthon. Majd megy Lényem haza és talán a mindig nyitott boltban talál valami krumplit még. Itt a bevásárlóközpont ki volt fosztva, már kenyeret is alig talált. Egy napra lesz zárva minden, de az emberek úgy készülnek, mintha a világháboró lenne a küszöbön.

 

Lányod nem eszik meg naponta egy kiló tengeri herkentyűt. Egy adag több havonta egyszer ugyan mennyi olmot tartalmazhat?  Zacskós szószt megtaláltad?

Előzmény: szkati (48077)
szkati Creative Commons License 2019.04.30 0 0 48077

Én se szeretek sokat időzni a konyhában, de nekem a sok fűszer nem akadály. Az indiai dahlba- vöröslencse leves- legalább 8 féle fűszer kell. Van olyan fűszer, amit kifejezetten emiatt tartok.

Ma mindenféle maradékot ettünk. Húslevest, vöröslencse levest( onnan jutott eszembe a fűszer), bolognai spagettit, na meg a sógoroktól elhoztam a fél ebédemet, mert nem tudtam megenni. Disznósült, káposzta, zsemlegonbóc. Minden kajából pont egy adag volt.

Holnapra toszkán hallevest csinálok tenger gyümölcseivel. A tenger gyümölcseit kifejezetten a lányom miatt vettem, de ő meg nem eheti. Állítólag a tengeri herkenytűkben sok az ólom.

Előzmény: Boszorka (48072)
macózug Creative Commons License 2019.04.30 0 0 48076

Friss káposzta leves kaporral, rakott krumpli kolbász és egyéb szalonnafélék nélkül :)Mi így szeretjük

nagypapi51 Creative Commons License 2019.04.30 0 0 48075

Paradicsomleves, lencsefőzelék, sült virsli.

 

ketyo61 Creative Commons License 2019.04.30 0 0 48074

Ja, holnap sajtos virsli megy a grillre, salataval.

Előzmény: ketyo61 (48073)
ketyo61 Creative Commons License 2019.04.29 -1 0 48073

Tejszines-fokhagymas-zoldborsós shrimpet csinaltam penne tesztaval. Mar regota tervben volt.

Hetvegen baromi jo tatarbifszteket ettem egy helyen amit feketek visznek. Remek kajak vannak, de annyira orultem a tatarnak hogy nem kellett mas csak az, na meg egy tanyer carpaccio. Mindketto tokeletes volt. Maskepp szervirozzak a tatart mint otthon. Van ugyan ugy a nyers tojassargaja, meg aprora vagott hagyma meg mustar, de van mellette daralt savanyitott uborka (nem relish) es szinten daralt es savanyitott kapribogyo. Nagyon erdekes izkombinacio lett a vegeredmeny, persze csak keveset kevertem bele mindenbol mert a hus magaban valami isteni finom volt. Megyunk maskor is.

Boszorka Creative Commons License 2019.04.29 0 0 48072

Részemrők kóstolás nélkül rutinból főzök mindig. Régen ha vendégek voltak, akkor kóstolgattam, de már rég nincsenek. Nemigen szoktam elrontani semmit.

 

Valaki hozott nekem húsvéti süteményeket. Ő is kapta. Már előre figyelmeztetett, hogy nem ő csinálta. Mit mondjak, egyet megkóstoltam és több nem is kellett. Nem volt benne elég cukor.:-(((

Mondjuk ha sütnék pontosan betartanám a megadott mennyiségeket, de főzésnél csak érzésre megy a dolog nálam. Receptleírás olvasását kb. a 3. fűszernél abba is hagyom, mert ugyse fogok 15 féle fűszert beszerezni valamihez. Soha nem szerettem hosszasan a konyhában időzni, mindig a gyorsaságra törekedtem és annyi időm soha nem lesz, hogy a konyhában töltsem.

Előzmény: szkati (48071)
szkati Creative Commons License 2019.04.29 0 0 48071

Dehogynem újítasz, csak észre sem veszed:))

Előzmény: Boszorka (48070)
Boszorka Creative Commons License 2019.04.29 0 0 48070

Én nem újítok. Közönséges ókori módra készült bakonyi készül. Lényem kettőig tornázik, nekem meg a szemem kopog az éhségtől. Rendhagyó módon rizs lesz hozzá. Ha valami igazán izlik, akkor azt megtartom és nem alakítgatom sehova. Egy lazac receptem van, amit mindketten nagyon szeretünk, ha lazac akkor az van és kész.:-(

szkati Creative Commons License 2019.04.29 0 0 48069

Én ugyanígy vagyok. Újítok is.

Ma lazacot ettün( karácsonyról maradt a mélyhűtőben 4 szelet) fokhagymás sárgarépával, leveles spenóttal és némi petrezselymes krumplival.

Előzmény: dulci (48068)
dulci Creative Commons License 2019.04.28 0 0 48068

Igen, sok oregánóval. Volt még "friss", vagyis a fagyasztóban.

 

A tévében láttam két olyan recipét, amihez kedvet kaptam. Csirkére zöldbors-os (nem borsós) sajtszósz. A másik szintén csirke. A szószára már nem emlékszem, majd kitalálok valamit. Megszórva a teteje olajban sült capribogyóval. 

Még csak egyszer vettem capribogyót, de ízlett. Vén fejjel mindig újítani akarok a konyhában.

Előzmény: szkati (48066)
macózug Creative Commons License 2019.04.28 0 0 48067

Én töltöm friss új káposztába, hogy nagyanyám csak sima édesbe- az lehet :)

 

Előzmény: Boarhunter (48039)
szkati Creative Commons License 2019.04.28 0 0 48066

Az olasz dolgokat én sok oregánóval csinálom. Valahogy-szerintem- az adja meg a legjobban az olasz jelleget.

Egyébként néha csinálok friss gyömbérrel citromos újhagymás csirkemellet és annak  szószába szoktam reszelni sárgarépát. Nagyon finom lesz tőle.

Előzmény: dulci (48065)
dulci Creative Commons License 2019.04.28 0 0 48065

Jó sűrű paradicsomszósz, pici édesítés, oregánó, bors, bazsalikom, szerecsendió.

A húsgombócba is ezeket a fűszereket tettem. Diónyi darabokat morzsába forgatva kisütöttem, az is sűrítette még a szószt. A szószba beleszedtem és pár percig összeforraltam. Szereti a család a főztömet, ez is listára kerül.

Többnyire én is szeretem a főztömet. :))

 

Amiről megfeledkeztem, hogy az olaszok sokszor finomra reszelt sárgarépával lazítják a húst. Legközelebb úgy is kipróbálom.

Előzmény: szkati (48064)
szkati Creative Commons License 2019.04.28 0 0 48064

Milyen fűszerrel csináltad? Ja és frissel, vagy szárítottal?

Előzmény: dulci (48063)
dulci Creative Commons License 2019.04.28 0 0 48063

Ma volt. Pontosabban szombaton. Először készítettem, de nagyon ízlett, azért említem.

Paradicsomos húsgombóc olaszosan, spagettivel. 

homerx Creative Commons License 2019.04.27 0 0 48062

uj technologia volt. korabban wok szeru edenyeken csinaltam. meg aztan, nem volt ra erkezesem :)

Előzmény: nagypapi51 (48061)
nagypapi51 Creative Commons License 2019.04.27 0 0 48061

...hjakerem, ha van idod, hogy 5 percenkent razogasd...

Van.

Már Vendelin is megmondta a Szindbádban: "a szakácsnak a böftök mellett kell állnia"

Előzmény: homerx (48060)
homerx Creative Commons License 2019.04.27 0 0 48060

hjakerem, ha van idod, hogy 5 percenkent razogasd. amugy igazad van. ha wokban csinaltam, akkor nem egett le. jo is volt amugy is.

az elobb talaltam egy kecske oldalat a fenti hutoben. mar olvadozik. abbol is pattintok valamit, ha visszajottem a holnapi kucsmazasbol.

Előzmény: nagypapi51 (48059)
nagypapi51 Creative Commons License 2019.04.27 0 0 48059

...ha a tepsid hajlamos a leragadasra, akkor le fog ragadni...

Ott sem tapad le, ha 5 percenként megrázogatod.

(Én ezt magasfalű serpenyőben szoktam előadni)

 

Előzmény: homerx (48054)
szkati Creative Commons License 2019.04.27 0 0 48058

Itt sem piskóta semmi se, főleg 35 felett. Genetikai vizsgálat 180 ezer, és még sorolhatnám. De azt már tudjuk, hogy fiú:))

Előzmény: Boszorka (48056)
szkati Creative Commons License 2019.04.27 0 0 48057

Köszönöm szépen, de azért várjuk ki a végét. Persze bízok benne, hogy minden rendben lesz:))

Előzmény: Boszorka (48056)
Boszorka Creative Commons License 2019.04.27 0 0 48056

Privát vizit ennyibe kerül. Dr. Roseban a duplája.:-(

Amúgy gratulálok az unokához. Erre vártál már elég régen

Előzmény: szkati (48055)
szkati Creative Commons License 2019.04.27 0 0 48055

Az igazsághoz tartozik, hogy lányunk volt itt ebédre, akit tegnap a nőgyógyásza rendkívüli módon leteremtett,( 20 ezerért!) mert hogy túl sokat hízott az elmúlt 4 hónapban( 4 hónapos terhes):)) Ehhez tartozik, hogy az első 3 hónapban pirítoson élt. Így próbáltam valami rendkívüli egészségeset, és persze kalóriaszegényt összedobni. Sikerült! Most pl. annyira éhes vagyok, hogy bármit meg tudnék enni:))

Előzmény: Boszorka (48052)
homerx Creative Commons License 2019.04.27 0 0 48054

mi mar tul is vagyunk rajta.

eloszor is, a krumplit megmostam, lekefelgettem egy kicsit. ment bele egy nejlonzacsiba, utana ket evokanal olivaolaj, egy keves parajdi so. osszeraztam, usgyi a tepsibe. folia alatt keszult. gyakorlatilag minimalis olajat felhasznalva lehet megsutni. annyi, hogy ha a tepsid hajlamos a leragadasra, akkor le fog ragadni.

 

 

a melleket megtisztogattam, a boros oldalt beirdaltam. probaltam vigyazni ra, hogy a husig ne vagjak be.

 

 

soztam mindket oldalt, majd egy serpenyoben zsiradek nelkul a boros reszt megpirtiottam, utana egy husfogo segitsegevelmindegyik oldalat szinten atpiritottam.

 

 

a vegen ment egy kis tepsibe, aminek az aljara tettem nehany szal kakukkfuvet. kozben a krumplirol levett foliat ratettem a mellekre, es ment be a krumpli melle.

 

 

a spargat es a kelt nehany percig foztem sos vizben, majd kihutottem. a varganyat megfuttattam a mellek kisult szaftjan, ment bele a ket zoldseg. so, bors. a vegen ket tort gerezd fokhagyma.

 

 

a hust kiveve pihentettem meg a folia alatt, majd szeleteltem.

 

 

finom feher bort adtam hozza.

 

 

Előzmény: Boszorka (48052)
Caipi Creative Commons License 2019.04.27 0 0 48053

Én nagyon szeretem a spenótot, de csak azt én sem ennék húshoz köretnek. Ilyenkor van krumpli vagy rizs is. 

Előzmény: Boszorka (48052)
Boszorka Creative Commons License 2019.04.27 0 0 48052

A multkor a fogashoz bepróbálkoztam a leveles spenottal. Én szeretem. Lényem kijelentette, hogy ezt ő nem eszi meg. Kb. ez az első étel, amit nem hajlandó megenni. Maradunk a krumplinál, azt mindketten szeretjük. Kacsacomb sűl a sűtőben, krumpli majd lassan készül hozzá.

Előzmény: szkati (48051)
szkati Creative Commons License 2019.04.27 0 0 48051

Marha húsos csontból főztem levest, mert hogy hideg van.

Paprikás lisztben sült busa lesz utána( véletlenül vettem ponty helyett), firiss leveles spenóttal és fokhagymás, petrezselymes sárgarépával. Férjnek egy kis petrezselymes krumpli jár hozzá.

homerx Creative Commons License 2019.04.27 0 0 48050

a vaci piacra jar egy hatvani ostermelo. nyaron rengeteg paradicsomot, egyeb friss zoldet arul. ma lattam mar naluk friss tokot. kar, h nem vettem.

Előzmény: nagypapi51 (48048)
homerx Creative Commons License 2019.04.27 0 0 48049

nalunk ma libamell roze, tepsiben sult parazskrumpli, vokban keszult varganya spargaval, fejessalata.

Előzmény: Boszorka (48047)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!