Keresés

Részletes keresés

LUCzI FERencz Creative Commons License 2001.07.12 0 0 557
Ahol én tartanám a csónakot, az egy ?rzött kiköt?, de ott akár lezáratlanul is otthagyhatom.

eMM neked a fartükrös változat volt?
Motorral használtad? Mekkora motorral? Hogy vitte?

eMM Creative Commons License 2001.07.12 0 0 556
Na assszem nekünk pont ilyen csónakunk volt amíg el nem lopták, annak idején a MAHART selejtezte ki,mert meggyűrődött az orra de nekünk remekül megfelelt.
Mondjuk ez rajtad sokat nem segít, de egyébként is vigyázz,mert az alucsónakokat nagyon lopják!
Íme a topicom erről:
Itten van e
Előzmény: LUCzI FERencz (555)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2001.07.12 0 0 555
Üdvözöl mindenkit a topicgazda.

Tetszik ez a téma, bár én eredetileg a hadihajós irányt akartam favorizálni. Tulajdonképpen a Szent István csatahajó sorsa, és valamikori haditengerészeti dicsőségünk ihletett meg ennek a topicnak a létrehozásában. Ezen kívül, az az (egészségügyi okból) elérhetetlen vágyam, hogy szerettem volna a győri főiskola akkor még létező hajózási szakára jelentkezni, és ennek elvégzése után elmenni a tengerre.

Tudjátok-e, hogy az Osztrák -Magyar monarchia hadiflottája 1910-es adatok szerint a világ 8. (nem tévedés, nyolcadik) legerősebb hadiflottája volt, pedig akkor még nem is léteztek a Tegethoff osztály dreadnoughtjai.

Nos, amiért most tulajdonképpen írok az mindössze annyi, hogy mint korábban már írtam, keresek egy bizonyos fajta alucsónakot megvételre. (Tiszai horgász bolyongásaimhoz)
Most elkészültem a scanneléssel, találtam egy _hasonló_ darabot, amit lefényképeztem.
Ha valaki tud valamit, értesítsen.

Figyelem, ennek a tipusnak a _fartükrös_ változatát keresem.


Törölt nick Creative Commons License 2001.07.12 0 0 554
Sziasztok!
Általában autós topic-okban szoktam előfordulni, de mivel már egy fél éve a pesti-Dunapart mellett dolgozom, és emlékeim szerint mindig is szerettem a hajókat, egyre jobban tetszik három közülük (mondanám hogy egy kaptafa, de már mindegyik más egy picit) a Hunyadi, a Rákóczi, és a Táncsics.
Az igazi kedvencem a Hunyadi, hozzá kellemes emlékek is fűznek, és minnél többet látom, annál szebbnek, arányosabbnak vélem felfedezni.
Amiben a segítségeteket kérném, ha esetleg van műszaki leírásotok képetek, vagy bármilyen dolog, ami ezzel a hajóval kapcsolatos, kérlek osszátok meg velem. Gondolkodtam rajta, hogy meg kellene építeni sztirolból, vagy átalakítani egy alapmodellt pont olyanra (ez még a jövő zenéje)
Mindenesetre minden infót előre is köszi.
Üdv:
Hunter
trophy Creative Commons License 2001.07.11 0 0 553
Értelemszerűen nem Kádárra gondoltam, hanem az akkori pártvezetés vezérkarára, a vezető elvtársakra. (nem voltam ott, nálam idősebb "öreg rókák" mesélték, úgy gondolom nem feltétlenül alaptalanul)
Előzmény: eMM (552)
eMM Creative Commons License 2001.07.11 0 0 552
Bulik,orgiák?
Kádárról úgy hírlik, hogy igen puritán ember volt.
Előzmény: trophy (550)
szega Creative Commons License 2001.07.09 0 0 551
Köszi! Én nem értek a hajókhoz, ezért sokkal öregebbnek gondoltam. Valahogy a megjelenése olyan archaikusnak tűnt... :)))
Előzmény: trophy (550)
trophy Creative Commons License 2001.07.09 0 0 550
A Csillag az 50-es évek első felében épült a Balatonfüredi hajógyárban Kádár János külön hajójának, megépülése után a Vörös Csillag nevet kapta. Hírből öreg Mahartosoktól hallottam, hogy sokat megélt az a hajó, hatalmas bulik, orgiák, lerészegedések voltak ott, amikor az elvtársak megjelentek. Régi Sakál gépét a 80-as években, mikor teljes felújítást kapott Rábára cserélték, azóta ez ketyeg benne. Befogadóképessége 35 fő, zárt részéből nagyon rossz a kilátás, ezért napjainkban a napközbeni egy órás városnéző sétában járatják a Vigadótól, ott is csak jó időjárás esetén.
Állandó éjszakázóhelye a Lánchíd pesti lábánál a volt Renault-hajó mellett a Kolombus pub-nál. (csak Budáról látszik)

Előzmény: szega (549)
szega Creative Commons License 2001.07.09 0 0 549
Láttam Pesten egy elég öregnek tűnő hajót, "Csillag"-nak hívják. Mit tudtok róla?
GEORGIE Creative Commons License 2001.07.09 0 0 548
Haliho!

A haditengereszeti szekcio egy konyvajanlattal visszater:
Megjelent Dr.Csonkareti Karoly: Az Osztrak-Magyar Monarchia haditengereszete c. konyve, sajnos a Kossuth kiadotol. Terjedelem 218 oldal, ar 2400 Ft korul.
Meg csak a felenel tartok, velemeny kesobb.

deve24 Creative Commons License 2001.07.08 0 0 547
várhatóan még júliusban megoldható lesz, sajnos csak péntek este kaptam én is az infot.
Előzmény: FOMA (546)
FOMA Creative Commons License 2001.07.07 0 0 546
Mivel teghnap este nem voltam netközelben, a korai kelés miatt pedig a mobilomat korán kikapcsoltam, így csak ma reggel a vonaton szereztem tudomást róla, hogy elmarad a topictalálkozó. Ettől függetlenül nem bántuk meg, hogy elmentünk. Fotóztuk a kikötőben álló hajókat, majd Macibbékkal vizibiciklin átmentünk a Szúnyo-szigetre. Visszafelé sikerült kicsit beszorulnunk nádasba, így valszeg helyi csúcsot javítva robogtunk a part felé, hogy még elérjük a vonatunkat. Valami szállodaféleség strandján pattantunk ki a vizibicikliről, a cipőmet már futás közben húztam fel, így sikerült 10 másodperccel a vonat indulása előtt Agárd mh-ra érnünk. Még a part felé tartva láttuk, hogy a Gárdony azért kiindul valahová a kikötőből. Ha újraindul a hajózás, akkor arról kérnék jelzést, mert azért szeretnénk kipróbálni, hogy pedálozás nélkül milyen hajózni a Velencei-tavon.:-)
Előzmény: deve24 (544)
kopaszsas Creative Commons License 2001.07.06 0 0 545
Sziasztok Hajómániások!

deve24: Köszönjük!

Sas!

deve24 Creative Commons License 2001.07.06 0 0 544
Sajnos probléma támadt a hajózással. A gárdonyi vizirendőrség egy hétre felfüggesztette a járatok indulását bizonyos iratok póltására hivatkozva. Így holnap sajnos nem mennek a hajók. Szerintem így felesleges eljönnötök, egy későbbi időpontra kell halasztani az utat. Kérek mindenkit, aki ezt olvassa, hogy szóljon az esetlegesen jönni szándékozóknak!!
deve24 Creative Commons License 2001.07.03 0 0 543
7.-én estére programajánlat: 21.00-tól Tunyogi Rock Band és Tátrai Band + Charlie koncert Agárd Pop Strand
trophy Creative Commons License 2001.07.03 0 0 542
A Tahi(ti) megvan még, és azonos néven ráadásul. Nem vágták szét, a Lékai Hajózási Szakközépiskola gyakorlóhajója. Az Újpesti öbölben áll, de nem üzemképes, viszont szépen újítgatják fel.
Előzmény: Zolcsi67 (541)
Zolcsi67 Creative Commons License 2001.07.03 0 0 541
Köszi a pontosításokat!
A TAHI egy ideig TAHITI névre átkeresztelve rozsdásodott az Újpesti öbölben, azóta szétvágtág talán?
A KÖRNER-t meg megpróbálom egyszer meglesni indulás közben is, csak kikötve láttam.
Előzmény: trophy (539)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.02 0 0 540
Macibb + 1 fő jelentkezett.

Macibb

Előzmény: deve24 (535)
trophy Creative Commons License 2001.07.02 0 0 539
Szia Zolcsi!

Valóban a Tahi testvérhajóját láttad, de az a hajó a volt Haláp. Jelenlegi nevén Attila, és a Panoráma Deck Kft. üzemelteti, mint rendezvényhajó. Kb. 130 fős.
54-ben építették egy csavaros Sakál gép hajtotta.

Most átalakították két csavarosra, és két MAN van benne.

A Theodor Körner már nem lapátkerekes, de valóban pár évvel ezelőtt még az volt. Érdekesen alakították át a hajtását. Ott ahol a lapátok voltak, középtájon, betettek két Z hajtást, amely egyenként 360 fokban elforgatható. Mivel kormánylapátja pont a régi lapáthajtás miatt nem túl nagy és hatékony, ezért a kormányzás nagyrészét is a hajtóművek forgatásával végzik. Amikor megy látható, hogy a "csigavize" derékban két oldalán jön ki.
Kéthetente van valóban Bp-en.

Előzmény: Zolcsi67 (537)
FOMA Creative Commons License 2001.07.02 0 0 538
Akkor jelzem még egyszer, megyek kedvenc feleségemmel egyetemben.
Előzmény: deve24 (535)
Zolcsi67 Creative Commons License 2001.07.02 0 0 537
Nnna, ide is beköszönök, egyrészt, mert tele van a topic ismerőssel :-)), másrészt, mert magam is víziállatféle volnék!
Gyerekkorom nosztalgiahajóit látom újjáéledni talán? Mintha városi sétahajóként a TAHI pöförészett volna a múltkor az Erzsébet híd táján? A 7-es buszról úgy tűnt. A másik régi kedvencem a THEODOR KÖRNER, átlag 2 hetente látom a Közgáz előtt kikötve. Az utolsó működőképes lapátkerekes hajó a Dunán.

Locator:
A bolgárok elég régóta művelik, asszem csak a szerbiai hidak lebombázása idején nem jártak a kamionszállítóik.

Hamster Creative Commons License 2001.07.01 0 0 536
Na, ezért kérdeztem :)
Előzmény: DLala (532)
deve24 Creative Commons License 2001.07.01 0 0 535
7. szombat, 11.00 agárdi kikötő. Kérlek benneteket mégegyszer, hogy jelezzen, aki jön!
eMM Creative Commons License 2001.07.01 0 0 534
>A küzdelemből a Monitor került ki győztesen a forgatható ütegtornyának, a nagyobb tűzgyorsaságának és a nagyobb kaliberű ágyúinak köszönhetően<

Sajnos ez így nem igaz.
A monitornak nem voltak nagyobb űrméretű ágyúi másrészt nem győzte le a Merrimmacet (Virginiát)
"Csak" meggátolta abban hogy az északi blokádot fentartó hajókat elsüllyssze.
A csata gyakorlatilag döntetlenre végződőtt.
"Ezért" vesztettek a déliek mert a gyapotot szállító hajóik nem tudtak eljutni Angliába Franciaországba az északiak által fentartott blokád miatt.

A cikkben a Bounty lázadásának a dátuma is téves, minium 100 évvel azelőtt volt.

Titanic.
120 méteres rést hasított az oldalán a jéghegy,és ez a luk már sok volt a hajótest rekeszeinek.
Ha csak simán nekimegy a jéghegynek max. behorpad az orra,de a hajó a felszínen marad.

Amúgy a cikk zexett sok eddig általam ismeretlen hajóról kaptam infót.

Előzmény: trophy (483)
nohab Creative Commons License 2001.06.30 0 0 533
Szia Trophy!

Elvileg müxik, de ha nem, hát nem. A nohab kukac nohab.hu cím a legbiztosabb, pláne, ha meg is kell jegyezni!

Köszi, üdv.

Előzmény: trophy (529)
DLala Creative Commons License 2001.06.30 0 0 532
Helka. Most már hálistennek megint úszik.
Előzmény: Hamster (531)
Hamster Creative Commons License 2001.06.29 0 0 531
Most megy a mosóporon a Pogány madonna, melyik hajó volt Füreden diszkó? Kiskoromból rémlik, hogy tetszett, de a nevére nem emlékszem...
Locator Creative Commons License 2001.06.29 0 0 530
Mit hallottatok a kamionok Dunán szállításáról?
Mikor indul az első hajó?
Mikor lehet ezeket látni Bp-n?
trophy Creative Commons License 2001.06.28 0 0 529
Nohab!

Nem tudok mailt küldeni, folyton visszadobja a rendszer. Légyszi csekkold le helyes-e a címed.
Köszi.

trophy Creative Commons License 2001.06.28 0 0 528
Szia Nohab!

Küldök néhány képet mailben.

Előzmény: nohab (526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!