Keresés

Részletes keresés

andi265 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 23827

Szia Kwax,

nagyon irigyellek benneteket!!!! Érezzétek nagyon jól magatokat! Nekem csodás, felejthetetlen élmény volt.

Kicsit megszeppentem, de remélem nem tetszeni fog Komandoo:) nekem nagyon, imádtam!!! MI az EagleRay 5 villában voltunk.

Snorizni a VWtól a stég felé végig lehet, nagyon szép, ép korallokkal.

van szemben egy helyi sziget, de a JWVból ebből semmit nem látsz. Csak az étteremből látszik, de semmit vizet nem zavar.

 

Kuredun a Sangu JBV tökéletes, szerintem is az a legszebb partszakasz! Púderszerű homokkal és szép tengerrel. ennek a végén van a homokpad, gyönyörű!!!! DE ha nem sikerül a sangu, semmi gond! A JBV a legszebb parton vannak, mind! Sokat fogtok sétálni, de kell is, mert a kaja miatt lesz túlsúly:)

van edzőterem Kuredun, Komandoon nincs.

Kuredun reggeli, ebéd bármelyik étteremben lehet, vacsihoz foglalnotok kell 09.00kor reggel, de akkor szintén bárhol ehettek. A leghangulatosabb a Sangu étterem és az O. Koktélokra van happy hour, és van nap koktélja is, amúgy ezek nincsenek benne az AI-ban, de nem is hiányzott.

 

Komandoon egy étterem van "csak", de majd meglátod, mi a különbség. ez abban nyilvánul meg ,hogy Kuredun szuper Komandoon meg még hangulatosabb. vacsi a parton, naplementében...képzelheted.

 

Ha bármi kérdésed van, keress nyugodtan. andreanagy@vipmail.hu

 

Kérlek mindenképp jelezz majd anno vissza, hogy teszett!!

most aztán számolhatod a napokat:)

 

Előzmény: kwax1 (23820)
BodiZ Creative Commons License 2012.07.13 0 0 23826
Fotó_Háber :) ez tetszik :)) úgy gondoltam ha vkinek van Eur, mert pl fizetést úgy kapja, akkor nem érdemes még Usd-t venni, de ha egyik sincs akkor talán inkább usd . estére csak nem romlik meg :)
Előzmény: Törölt nick (23825)
BodiZ Creative Commons License 2012.07.13 0 0 23824
Kedves Edemss19! Az árak usd-ben vannak megadva. Ha frissen váltod, akkor talán az usd valamivel jobb.
Előzmény: Edemss19 (23823)
Edemss19 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 23823

Sziasztok!

 

Filitheyora megyünk októberben, és érdeklődni szeretnék, hogy

mit érdemes inkább vinni, dollart vagy eurot? Esetleg vegyesen?

 

Üdv:

Edemss

miyoko Creative Commons License 2012.07.13 0 0 23822

bocs. 16 db garden villa van.

Előzmény: miyoko (23821)
miyoko Creative Commons License 2012.07.13 0 0 23821

Szia!

 

Kuramathin mindössze 12 db garden villa van, aránylag közel az óceánhoz, sőt megkockáztatom, hogy közelebb mint jó néhány beach villa (mint pl. a mienk)

Ezek számozása tudomásom szerint 1-16 és  sorházszerüen vannak, nem szabadonállók. Ráadásul a medence közvetlen közelében, tehát nagyon jó fekvésüek.

 

 

http://www.kuramathi.com/island/map.html

 

Itt meg tudod nézni a szigeten lévő épületeket stb.

üdv.

Miyoko

Előzmény: szellszabi (23818)
kwax1 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 23820

Szia Andi !

 

Kösz az infókat, nagyban segítettek a véglegesítésben, megtörtént a foglalás januárra:

 

6 éj Kuredu JBV + 6 éj Komandoo JWV AI

 

A Komandooért te vagy a „bűnös” :-)

 

Írd meg légy szíves ha van további infód is a két szigetről, amiről úgy gondolod, hogy hasznos lehet. Pl. Kuredun a Sangu JBV-ket néztük ki, majd jelezni is fogjuk a szigetnek, hogy lehetőség szerint oda helyezzenek (természetesen nem biztos, hogy összejön). Szerinted ez jó választás ?

 

Másoknak is megköszönöm, ha megosztanák esetleges infóikat / véleményüket a fenti 2 szigetről.

 

Üdv,

kwax1


Előzmény: andi265 (23813)
Tojglius Creative Commons License 2012.07.12 0 0 23819

Szia!

 

általánosságban ilyenekre érdemes figyelni:

ha csendet-békét akarsz (persze 99%ban amúgyis mindenhol az van, szoval keine panik, ez inkább annyi, hogy "mégkevesebb ember sétálhat arrafelé) akkor a szoba ne legyen az étterem-bár-medence-búváriskola-kikötő közelében...

emellett érdemes megnézni, hogy melyik partszakasz lehet szebb...naplementés oldal mindig romántis, némely szigetnél betonkockák vannak a part előtt hullámtörőnek, néhol nem "tipikus" homokos part van hanem a növényzet miatt kicsit "leszakadós"...

 

érdemes megnézni a sziget térképét, és googlemapon ha szerencséd van akkor elég nagyfelbontású kép van az adott szigetről...

 

ha itt nem kapsz választ olyantól aki járt vmelyik szigeten, akkor neten érdemes keresgélni infókat...  rengeteg hasonló fórum van... én anno rengeteg ilyet találtam...

 

viszont ha megvan akkor már érdemes előre szólni a szigetnek-utazási irodának, hogy mik a preferenciák... és ha szerencséd van akkor tudják tartani... (nekünk anno nem tudták azt adni amit előre kértünk, de végül a naplementén kívül jobb volt a cimmer elhelyezkedése amit kaptunk annál amit szerettünk volna)

Előzmény: szellszabi (23818)
szellszabi Creative Commons License 2012.07.06 0 0 23818

   Üdv!

 

Opcióztam februárra 2 szigetet 1-1 hétre:

 

Kuredu  (4* Beach Bungalow All Inklusive)

és

Kuramathi   (Garden Villa Teljes panzió) 

 

Pestről indulunk repcsivel Bécsbe, majd Male kb. 1 óra átszállási idővel.

 

A kérdésem aki már járt a 2 sziget valamelyikén, hogy mely számú villát, bungallót érdemes választani?

 

Köszi előre is!

 

   Szabi.

BodiZ Creative Commons License 2012.07.06 0 0 23817

Ez így van ez a biztos időpont :)) De már lehet, hogy hamarabb meglesznek...

Előzmény: noemi82 (23816)
noemi82 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 23816

Sziasztok.

 

Meier's és Der Tur téli árak a honlapjaik szerint július 18-tól lesznek elérhetőek.

 

Noémi

Manitia Creative Commons License 2012.07.05 0 0 23815

Még élnek az előfoglalási kedvezmények is, és a kedvező menetrendű járatokon is van hely. 

Előzmény: Manitia (23814)
Manitia Creative Commons License 2012.07.05 0 0 23814

Kedves Fórumozók,

A szegedi TUI Központban (My Way Travel Utazási Iroda) már vannak árak a téli szezonra! Érdeklődjenek bátran az alábbi elérhetőségeken. :)

6722 Szeged, Kálvária sgt. 22.

Tel.: +36-62/64-88-77

Fax: +36-62/64-88-78

Mobil: +36-70/609-2628

iroda@mywaytravel.hu

www.mywaytravel.hu

 

andi265 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 23813

Ja és Kureduról Komandoo hajóval 30 perc maximum. látótávolságra van:)

Előzmény: kwax1 (23805)
andi265 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 23812

Szia Kwax,

azt nem hiszem, hogy már itthonról lehet "upgrade"elni.

De ott kérdezz rá és különben is ott voltak a pultokon a szórólapok, hogy akit érdekel, a recepción érdeklődjön.

nekem sokkal jobban tetszett! nagyon nyugis, csendes sziget, most újították fel, és már medence is van...nem fontos de néha jó ha van.

Félre ne érts, Kuredu is SZUPER!!!! az egy nagy sziget, több ember és megtesznek mindent a kényelemért, de más ennyi embert kiszolgálni.

Kmandoon az ételek, az apró kis figyelmességek még különlegesebbé tették.

Friss grillezés a tengerparton, az étterem is a tengerben van szinte.

Kókusz fagyis üdvözlés, igazi Mangó Juice, nedves kendő minden étkezés előtt, asztalhoz kísérnek, az üdítő a reggelinél magadnak töltheted, nem kell várni semmire és frissen facsart!!!! minden nap smoothie és juice a starndon és illatgyertya a szobába aromaterápiával.

Mi a Kuredu JBV után Jacuzzi watervillát kaptunk Komandoon. erre egyébként soha nem fizenénk be, mert nagyon drága, de így kivételes élmény volt.

Szóval ha nyüzsire vágysz, lehet nem fog tetszeni. de én imádtam. Így olyan mintha 2 nyaralás lett volna.

Olyan szép reef-je van! és szinte gyalog elérhető, óriási korall falakkal....

teknősök, ráják, minden ami kell:)

kérdezz nyugodtan, ha valamit kihagytam

Üdv,

Andi

Előzmény: kwax1 (23805)
Tojglius Creative Commons License 2012.07.05 0 0 23811
Előzmény: Tojglius (23810)
Tojglius Creative Commons License 2012.07.05 0 0 23810

Szia Itepp!

 

fakultatívok:

- Robinson szigetre mindenképp menjetek, de ezt érdemes már itthonról az irodával befoglaltatni!

Egy 3x8m-es zátonyra dobnak ki két nyugággyal, napernyővel és kajapiával és egy mobillal 4-5 órára... zseniálisan szép-romantikus-világtóltávoli élmény... Én itt kértem meg a Feleségem kezét... :D :D

(mi az érkezés napján már azzal szembesültünk, hogy tele van ez a prg, de végül megoldották úgy, hogy egy nap nem egy párt vittek "napközben" hanem kettőt egyet délelőtt egyet délután)

Az - sajnos - bennevan, hogy a zátony nem magánterület, így mi beleszaladtunk abba, hogy kikötött fél órára egy motorcsónak 6 japóval ami kicsit zavaró volt... de nem volt vészes... szóval nem tudják garantálni, hogy végig édeskettesben lesztek... de elvileg "csak" ilyen átmenő turisták lehetnek, olyanok akiket ugyanerre a prg-ra visznek oda nem fordulhat elő.... :D )

 

- ha hidroplánnal mentek akkor a szigetnézegetős hidroplános izének nincs értelme, de a hidroplán élmény, megéri az árát...

- allinben talán bennevan egy naplementenézős koktélozós hajókázás (néha delfint is látni :D)

- érdemes kimenni a reefre sznorizni, ez itt hajóval van naponta kétszer... talán van vmi kis ktg-je (de talán allinben egy mintha bennelenne), mert ugye Meerunak a partközelben nincs zátonya...

- üvegfenekű hajókázást, másik sziget (lakott és szálloda) megnézést mi kihagytuk, de a szomszéd lakottra talán érdemes átmenni... egy másik szállodasziget megnézése minket nem hozott lázba..

- fővárost lehet megnézni, mi kihagytuk... nem tudom érdemes-e...

- állítólag nagyon jónevű a búvárközpontjuk, mi kihagytuk (én mentem volna, de Asszonyka nem bírja, gondoltam ha nem ketten akkor sehogy :D)

 

Ha meeru, akkor a 300-as móló legvégére mindenképpen menjetek ki, gyönyörű színű a víz, ráadásul ott be lehet sétálni egész hosszan a térdig érő vízben egészen a hullámtörésig.... :D :D

 

Szállástípusban pedig sztem vagy vizibungi vagy a "félig vizibungi" a sziget északnyugati részén... (a teraszod dagálykor belóg a vízbe)! De a többi parti szállás is teljesen rendben van... CSAK az alapszállást ne foglaljátok... abban csalódnátok... a sziget "közepén" egy földszintes betonkockaszobasor...

 

Vizibungiban az északi móló naplemente-felkelte szempontból jobb, de onnét nem nagyon lehet fürdeni, mert bazi erős áramlat van és köves az alja... viszont ez a "kis étteremhez" kapcsolódik... A 300-as mólók (nyugati oldal) homokos, áramlat nélküli részen van tehát stégről fürdés sokkal jobb... de a nagy étteremhez tartozik (több emberrel találkozol)... ez jobb, viszont nem látsz a teraszról naplementét és az étteremhez át kell menni a sziget "szolgáltató" részén ahol szembesülsz azzal, hogy bizony itt nem csak te vagy hanem generátor, víztisztító, javítóműhely legénységi szállás, valahol tárolják a turisták szemetét stb...

Előzmény: iteppp (23806)
BodiZ Creative Commons License 2012.07.04 0 0 23809
Szerintem 11-13 éj esetén 2 szigetnél többre nem érdemes szétszedni, mert ha nem testvér sziget, mint a Kuredu-Komandoo akkor a transzferezések vissza Maleba + a transzferidők sok időt elvisznek.Illetve 5 éj alatt általában nem túl jók sokszor az árak.
Előzmény: Törölt nick (23808)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.04 0 0 23808

Szerintem oszd meg a 11-13 éjszakát 2-3-4 sziget között. Egyénileg vagy irodával is meg lehet így szervezni és a resortok is fel vannak erre készülve. Előnye, hogy egy nyaralás alatt több szigetet is megismersz, hiszen hiába vannak egymáshoz közel, a szolgáltatásokon kívül az élővilág is nagyban különbözhet.

Előzmény: kwax1 (23805)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.04 0 0 23807

Általában 5 EUR vagy 5 USD a kóla a vacsorához. 

Előzmény: iteppp (23806)
iteppp Creative Commons License 2012.07.04 0 0 23806

Hali!

 

Köszi az infókat!

Bár nem nagyon tudom a kinti ital árakat.

Valószínűleg Meerura megyünk, milyen fakultatív programokat ajánlanál?

 

Köszi: Péter

Előzmény: Tojglius (23804)
kwax1 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 23805

Szia andi265 !

 

Mint már írtam jövő év januárjában mennénk a Maldív szigetekre, kb. 11-13 éjszakát szeretnénk ott tölteni.

Sok bogarászás után Kuredura esett a választás, fele beach, fele vízi bungalowban.

Írtál az „átigazolásról” Komandoora. Ez a helyszínen dőlt el (ajánlották fel nektek) ? Kureduról mivel mentetek át (ill. milyen távolságra van) ? Szerinted ez megoldható már indulásból az utazási irodával ?

Előre is köszönöm !

 

Továbbra is mindenkitől szívesen fogadok infót / tanácsot Kuderuval és Komandooval kapcsolatosan.

Köszönöm!

 

kwax1

Előzmény: andi265 (23595)
Tojglius Creative Commons License 2012.07.04 0 0 23804

én ilyenkor mindig hozzáteszem a dmc-t is (amiért már megostoroztak párszor, hogy biztos én vagyok az álnéven vagy jutalékot kapok :D), mert mi velük utazunk mindehová és hasonló jokat tudok Robiról mondani mint a többiek a másik kettőről....... (http://www.luxusutak-dmc.hu/ )

 

de tény, ezen három az akiket mindenki jó szívve lszok itt javasolni... csalódni egyikben sem fogsz, átverni sem fognak...

 

allin:

mi Meerun befizettünk az allinre és utólag azt számoltuk, hogy kb annyiba került amit fogyasztottunk mint amit allinben leittunk... de kényelmesebb az allin, mert úgy biztos nem gondolkodsz el azon, hogy akarsz-e mégegy sört inni/jajdedrága...

DE Meeru kicsit más, mint a legöbb sziget ebben (mármint az allin felárban), mert ott alapban teljes panzió van az árban, így kvázi csak az italallint fizeted felárként! Ezzel szemben a legtöbb szigeten FP az alapellátás, tehát az allinnel kifizetted az ebédet is... 

 (viszont 3 evés sztem felesleges... de ez megint egyéne válogatja, nekünk elég volt a reggelivacsora)

 

Optikailag/kényelemérzetileg azért jobb az allin, mert akkor azt a pénzt már elköltötted és tuti nem fogsz este a bárban - a maldív nyaralásodat kicsit lehangolva - azon gondolkodni, hogy bazeg de k drága ez a sör, najó, elég lesz egy is... 

 

T.

Előzmény: iteppp (23803)
iteppp Creative Commons License 2012.07.03 0 0 23803

Sziasztok!

 

Valóban az Admiral, és az Araamu tűnik a legjobbank.

 

Kinek mi a véleménye az all inclusive ellátásról, mennyivel gazdaságosabb, mint a teljes ellátás?

Arra gondolok, hogy figyelembe véve a kinti italárakat (ezeket jobbára találgatom:-)), megéri e választani?

 

Köszi a tanácsokat, véleményeket!

 

Péter

KissP83 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 23802

Szia Maldiveswedding!

Mi is az Araamu Travellel szoktunk utazni, én is kértem februárra árat, tőlük is, meg persze máshonnan is, de mindenhol az a válasz általában, hogy július közepe körül lesznek árak. 

Előzmény: Maldiveswedding (23799)
Karol75 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 23801

Szia! Próbáld meg az Analit-ot. Több helyre szerveznek eskűvőt(Bali), nézd meg, Én többször mentem már velük.Zsuzsit keresd, a tulaj:-)

Előzmény: Maldiveswedding (23799)
Zsiráf 2525 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 23800

Szia!

 

Admirál travel! Nagyon profik, bármit megszerveznek, ahogy ti szeretnétek. Jövő áprilisra minden iroda kb. augusztustól fog tudni konkrétat mondani.

Előzmény: Maldiveswedding (23799)
Maldiveswedding Creative Commons License 2012.07.03 0 0 23799

Kedves Fórumozók!

Már jó pár éve annak, hogy kisebb- nagyobb megszakításokkal, de figyelem az oldalt, mert nagyon nagy vágyunk az, hogy eljussunk erre a csodálatos helyre. Ha minden úgy jön össze, ahogy szeretnénk, akkor jövő tavasszal (április környékén) el tudunk utazni vmelyik csodálatos szigetre, ami az esküvőnk és nászutunk helyszíne is lesz egyben.

Nagyon örülnék neki, ha valaki aki tud- és van kedve hozzá- segítene nekem, hogy merre érdemes keresgélni, hogyan érdemes elkezdeni ezt az egész szervezést. Tudom, hogy az első lépés a visszaolvasás, folyamatosan csinálom is, de már a bőség zavarában vagyok......megvannak a kb.-i kritériumaink, a kb. összeg, amit szánnánk a nyaralásracsak egy kis segítség kellene, hogy hogyan is kezdjünk neki.

Az utazási irodák közül eddig az Araamu-val vettük fel a kapcsolatot, viszont ők még nem tudtak segíteni nekünk, később jön ki a katalógus. Milyen irodákat ajánlanátok még?

Köszönöm, ha valaki segít elindulni; szép napot mkinek!

88dyna88 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 23797

Sziasztok!Köszönöm szépen a válaszokat!Még mindig nem tudtam dönteni, hogy hova is menjünk-azt hiszem ideje lenne felvenni a kapcsolatot az utazási irodával!

Üdv...

BodiZ Creative Commons License 2012.06.30 0 0 23796
Ez lemaradt: Kuredu kb 1500x400 m, bár van ahol 1800-nak írják. Van egy szép hosszú homokpadja ezért lehet az eltérés. Filitheyo kb 900x500 m.
Előzmény: iteppp (23794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!