Keresés

Részletes keresés

Petya79 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 474
Nincs mit! Mindenesetre ha magadnak is ugyanazt választod, azért teszteld le, hogy Neked megfelelő lesz-e egy ilyen keménységű matrac.
Ha meg netán puhábbat szeretnél, akkor arra a célra megfelelőbb a Dream...
exe2 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 473

Szia Petya!

Látom elég jól elboldogulsz a matracok világában. Részleteznéd nekem, hogy mi különbségek vannak a vákummatracok között az árát kivéve?

Láttam már 19.000.- Ft-ért ami gondolom csak vákumcsomagolt szivacsmatrac, de ami 40.000.- Ft felett van és 10-12 év garancia van rá az mit tud szerinted?

köszi exe

Előzmény: Petya79 (460)
mbarbi71 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 472
Szia Petya79!
Köszönöm szépen a szakszerű tanácsodat. Megfogadom. Azt hiszem maradunk a Konfor matracnál. Üdv. Barbi :-)
Petya79 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 471
A BN egy nagyon alap matrac. Ha Rottexben gondolkodsz, akkor minimum BSK+ (ez 4 cm-rel vastagabb, 3 zónás típus; és mivel a férjed 120 kg, eleve a "pluszos" változatot kell megvenned, mert a Rottex rugós matracainak alapból csak 90-100 kg a súlykorlátozása).
Amiben a Konfor Class jobb, mint a Rottex BN: 5 menetes, 14 cm magas bonell rugósor (a Rottex 4 menetes, 11 cm magas rugókkal dolgozik), acél élkeret (a Rottexnél nincsen), 3-3 cm-es párnázóréteg (a BN-nél 2-2 cm), a felépítéséből adódóan eleve masszívabb, így nagyobb súlykorlátozású. Nem akarlak lebeszélni a Rottexről, de a férjed miatt a BN típust én elvetném, szerintem minimum BSK +90.

Előzmény: mbarbi71 (469)
Petya79 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 470
Igen, léteznek 5-6 cm vastagságú kiegészítő matracok. Bár tkp. ha ilyet szeretnél olcsón, vehetsz akár táblás szivacsot is, csak erre külön kell egy vastagabb huzatot varrni vagy vásárolni.
A kérdés persze az, hogy mi a célod vele? Mert ez tökéletes pl. a fekvőfelület magasítására, egy vékonyabb párnázóréteggel ellátott matrac kényelmének fokozására; vagy ha vendégek jönnek, önálló alkalmi fekhelyként is használható. De arra, hogy egy "kifeküdt" ágyat/matracot kényelmessé tegyen, arra biztosan nem (még a TV Shopban reklámozott Dormeo memosan sem ;-)).

A "megfelelő" kategória szerintem elég tág fogalom. Nekem anno a farostlemezre fektetett normál táblás szivacs is megfelelt, csak kellett egy párna a derekam alátámasztására. Más kérdés, hogy higiéniai szempontból nem volt épp a legmegfelelőbb. Ha rugós matracot veszel, akkor arra figyelj, hogy lehetőleg magasabb legyen a rugózat (14-15 cm-es), és oldalanként legalább 3-4 cm legyen a párnázóréteg. 20 cm-nél vékonyabb matracot nem nagyon érdemes vásárolni. A latex, HR hab, memory matracok meg már egy drágább kategória, a leírtak alapján gondolom nem ilyen matracot keresel...
Előzmény: Axióma (468)
mbarbi71 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 469

Szia Petya79!

Köszönöm a tanácsodat.

Lenne még egy kérdésem. Rottex Bonell Normal (BN) matracról mi a véleményed? Én egy középkategóriás, de minőségi terméket szeretnénk (mint pl. a Konfor Class Soft) de a férjem szerint a célnak a Rottex matraca is megfelelne. Konfor Classt már kipróbáltam, nekem nagyon kényelmes. Sajnos nagyon tanácstalanok vagyunk,  12 éves, normál, epedarugós, kárpitos ágyon fekszünk, ami már igencsak idejét múlta. Köszönöm a válaszod.

Axióma Creative Commons License 2008.04.25 0 0 468
Szokatlan kerdesem van: van-e olyan termek, amely felmegoldaskent a meglevo a'gyfelulet egyenliti ki? Mondjuk 3-4 centi memory vagy mas reteg, onmagaban?
Masik kerdes: alapvetoen hosszutavon kellene 2 db 80-as matrac (felteve, hogy igaz rank hogy kulonbozo lenne jo, 75 vs. 100 kg). En mondjuk utalom a franciaagy kozepen az osszeillesztest... [Az elso kerdes ettol fuggetlen, a jelenlegi allapotra gondoltam, bar ha lehet hasznalni akkor az osszeillesztes ellen is jo lehetne.] Az ide illo kerdes pedig: felteve, hogy az eddigi agyaink utan mar szinte barmit kenyelmesnek tartunk, hol kezdodik a siman csak "megfelelo" kategoria? Nem kell tel-nyar, nem kell 25 reteg, es fix agyracs van ami nekunk nem lenne baj (es az agy alakja miatt - sarkokba benyulik a lab - amugy se hinnem hogy rugosra tudnank cserelni). A teljesen sima habszivacs utan mi a kovetkezo arban, ami elvileg (orvosilag) mar jobb? Valoszinuleg par evet kene kibirnia, remelhetoleg megengedhetjuk majd magunknak a jobbat is, de most meg nem. Vagy egy _uj_ szivacs megfelelhet?
Petya79 Creative Commons License 2008.04.25 0 0 467
Szia!

Egybe vagy külön matrac kérdése: a 450. hsz-tól...

Konfor Class: Általában a hazai gyártók hasonló árfekvésű matracaihoz képest tartósabb (talán a Léránt LM-K Extra +90-es matraca még, amely hasonló ár/érték arányú és felépítésű). Ha középkemény-kemény matrachoz vagy hozzászokva, akkor - főleg - ebben az árkategóriában szerintem a Class egy jó választás...
Előzmény: mbarbi71 (466)
mbarbi71 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 466
Sziasztok!

Sajnos nincs időm végigolvasni az összes hozzázsólást a fórumon......
Mi is matracvásárlás előtt állunk. Kérdezném, hogy valaki ismeri e a Konfor Class Soft matracot és mi a tapasztalata a matraccal kapcsolatban? Valamint az is érdekelne, hogy egy 70 kg súlyú és egy 120 kg súlyú személynek egyben vagy külön érdemes ezt a típusú metracot megvásárolni? Előre is köszi a válaszokat! :-)
Petya79 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 465
visco = viszkoelasztikus hab (viscofoam) = memory hab (memory foam) = "lusta hab"= Lazy foam = "emlékező hab" ...és még lehetne sorolni (hogy tovább bonyolítsuk, néhány gyártó ráadásul saját fantázinevekkel rukkol elő)

Ennek a párnázó rétegnek tulajdonképpen tehermentesítő szerepe van. A lényege, hogy ahol egyébként erősebb nyomáspontok alakulnának ki, ott a test melegének hatására a matrac puhábbá válik. Ezáltal tökéletesen alkalmazkodik a testhez, és teljesen egyenletes elosztást biztosít. Nem véletlen, hogy az egészségügyben is használják különböző égési osztályokon és felfekvés ellen.

Több cég is van, amelyik táskarugós alapú visco matracokat készít: a legolcsóbb talán a szerb Simpo cég Hera típusú matraca (a Kanizsa Kárpit forgalmazza). Aztán ott vannak a jó ár/érték arányú török matracok: pl. Konfor Mystery Passion, Nesta Visco. És a drágábbak: Cardo, Beddingtone stb.
Előzmény: stohz (464)
stohz Creative Commons License 2008.04.20 0 0 464

Szia Petya!

Néhány kérdésem lenne.

Már eldöntöttem, hogy táskarugó + visco matracot veszek, 200x180 vagy 200x160 mérteben.  Már csak a gyártót és típust kellene kiválasztani. Sajnos a neten a visco kifejezésre kevés találatot kaptam. A visco mit jelent? Van alternatív neve ennek az anyagnak? Hogyan keressek rá? Esetleg tudsz ajánlani néhány gyártót aki ilyen kombinációjú matracot gyárt?

Köszi a választ előre is.

Robi

matracfutar Creative Commons License 2008.04.16 0 0 462
Sziasztok!

Ha valaki matracot keres érdemes körülnéznie a Matracfutár Webáruházban.

Áprilisban minden magyar kókuszmatrac, vákuummatrac, memory matrac, hideghab matrac és gyermek matrac 5% árengedménnyel kapható. A kifutó matrac típusok 20-30% kedvezménnyel, és van néhány olasz matrac is az akciósok között.

Minden típusnak fenn van a leírása, de letölthető a gyártók (Lineaflex-Tore, Linea Natura, Magniflex) ismertetője is.

Matracfutár Webáruház
zsazsi30 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 461
Sziasztok! korábban kértem tanácsokat matrac ügyben.
Jelentem, megvettük az új matracunkat, egy Konfor Dream tipust, ez egy zsákrugós matrac. webáruházból rendeltük, mert itt nálunk sajna nincs választék, nem tudtunk többfélét kipróbálni, ezért mások véleményére kellett támaszkodnunk. DE nem bántuk meg! nagyon szuper ez a matrac, árban is elég jó volt, ha jól emlékszem 80 ezer volt szállitással együtt (és jó messzire kellett hozniuk) ráadásul még az emeletre is felcigölték, ami nem volt egyszerű!
szóval csak ajánlani tudom a matracot is, és a céget is (http://www.eletmuvesz.hu/)
Petya79 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 460
Szép ára van! :-) A kérdés csak az, hogy miben "tud többet", mint pl. egy 40 ezer Ft-tal olcsóbb Airflex comfort memory matrac? Ja, és bár én nem ez alapján szoktam matracot választani (nem ritka, hogy átverés az egész), de utóbbinál pl. 10 év a garancia.

Mindenesetre, mivel úgy látom, hogy ORKI tanúsítvánnyal rendelkezik az AIME, nem lehetnek rossz matracaik. Viszont az ára nekem elég húzósnak tűnik...
Előzmény: Bluesmen (459)
Bluesmen Creative Commons License 2008.04.13 0 0 459
Sziasztok!

Mi is matracvásárlás előtt állunk...
Találtunk is egy terméket ami nagyjából megfelelőnek tűnik, de van 1-2 fenntartásom a matraccal kapcsolatban.
A termék neve: MemoStar, az AIME Matracbolt IX. Ferenc krt. 1. forgalmazza.

Nos a kételyeim a következők:
Csak 4 év garancia van a termékre, a Google-ba beírva semmiféle info nem jött elő róla, se a gyártóról, se a termékről, sem semmiféle tapasztalatról (és nem csak Magyarország, hanem úgy látszik, az egész net sem tud róla semmit...).

A kérdésem az lenne, hogy valakinek van-e bárminemű tapasztalata erről a matracról?

Segítségeteket előre is köszönöm!:)
Bluesmen Creative Commons License 2008.04.13 0 0 458
Sziasztok!

Matracvásárlás előtt állunk...
Találtunk is egy terméket ami nagyjából megfelelőnek tűnik, de van 1-2 fenntartásom a matraccal kapcsolatban.
A termék neve: MemoStar, az AIME Matracbolt IX. Ferenc krt. 1. forgalmazza.

Nos a kételyeim a következők:
Csak 4 év garancia van a termékre, a Google-ba beírva semmiféle info nem jött elő róla, se a gyártóról, se a termékről, sem semmiféle tapasztalatról (és nem csak Magyarország, hanem úgy látszik, az egész net sem tud róla semmit...).

A kérdésem az lenne, hogy valakinek van-e bárminemű tapasztalata erről a matracról?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!:)
Tonyo3 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 457
Köszi
Előzmény: Petya79 (456)
Petya79 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 456
A hason fekvés és a gerincoszlop megfelelő helyzetének kérdése: ez több szempontból is problémás lehet. Az egyik, hogy ilyen alváspozíciónál oldalra fordított fejjel, feélrebiccentett nyakkal alszik az ember. Ez pedig a nyaki gerincet igen intenzíven terheli. Aztán a homorú testtartásból adódóan kellemetlen hátfájás is kialakulhat. Szintén velejárója a hason fekvésnek, hogy az illető kinyújtózik, ami megintcsak erősen terheli a gerincet. Mindezt elkerülendő lép fel az a természetes reakció, hogy a megfelelő pozíciót keresve "félhason-féloldalt" alszunk...aminek viszont rossz testtartás lesz az eredménye.
Én azt mondom (bár nem vagyok rheumatológus), hogy ha Neked a hason fekvés nem okoz problémát, illetve nem akadályoz a pihenésben, akkor ne változtass az alvási szokásaidon.

A gerincoszlop természetes görbületének megtartása: a memory hab célja a tehermentesítés, aminek lényege, hogy NYOMÁSPONT NÉLKÜL KÖVETI A TEST VONALÁT. Ez önmagában rendben is van, csak az a probléma, hogy ezzel még nem biztosít megfelelő alátámasztást. Gondolj bele, mi a helyzet akkor, ha van pl. egy enyhe scoliosisod. Mivel a MEMORY HAB 100%-IG ALKALMAZKODIK A TESTHEZ, továbbra is ugyanazt a rossz testtartást fogja biztosítani.
A memory foam számomra egy tehermentesítő, extra komfortot biztosító párnázó réteg. Szükséges azonban a megfelelő alátámasztás is, amelynek pont fordított szerepe van: A TEST ALKALMAZKODIK A MATRACHOZ. Ezt különféle módon lehet elérni: valamilyen rugós, hideghab vagy latex maggal, zónák kialakításával, különböző deréktámaszokkal (párna), szabályozható kompresszorral stb.

Azt megítélni pedig, hogy célszerű-e a matracod lecserélni, elég nehéz dolog. Én sokfélét kipróbáltam már, kezdve az egyszerű farostlemezre helyezett táblás szivacstól a posture spring matracokon át a memory foamig. Tulajdonképpen mindegyiknek voltak előnyei és hátrányai is, és az is előfodult, hogy már-már visszasírtam a régit. Azt mindenesetre tudom, hogy nekem milyen lesz a következő matracom...aztán meglehet, hogy hosszú távon csalódást okoz, vagy éppen a menyasszonyomnak lesz kényelmetlen. Mindent összevetve: a memory matrac sem egy csodamatrac, különben minden ember számára biztosítaná a tökéletes pihenést...
MyaVall Creative Commons License 2008.04.03 0 0 455
Sziasztok!

Nekem csak laikus véleményem van a matracokról. Jobban mondva, a saját matracomról. Én öt éve vásároltam egy bútorházban, ahol az ágykeretet is vettem.
Én azt választottam, hogy 2 db-ból álljon mindenképpen. Rugós, és még mindig kényelmes. Igazából semmi extra, nem is volt drága, egy tök alap matrac, amiben rugók vannak.

Valóban könnyebb a huzatot kimosni rajta, lepedőt cserélni, ha valaki nagyobb testsúlyú, a másik félét nem teszi "tönkre". Tehát ezek alapján is érdemes választani.
Plusz (lehet csak én), de alvás közben imádom beledugni a lábfejemet a két matrac közé!! (és a távirányítónak is remek rejtekhely, hogy ne essenéjjel a földre - már akinek nincs éjjeliszekrénye)

Ráadásul köztünk a gyerek is ott alszik, már jó ideje, és még ő sem ugrálta tropára, pedig minden este a "rugóláb" műsor van.

Szóval nem biztos , hogy spécit kell választani feltétlenül. Legalábbis anyómnak valami drága fajta van, ilyen olyan , és tök kényelmetlen pl. nekem. (és neki is - a rugó a seggibe ...)

Amúgy a szakik azt tartják, hogy már nagyon nincs különbség a szivacsos, és a rugós matrac közt, mert már profi a szivacsbetét is. Hát nem tudom. A szivacsos jobban felveszi a test formáját.

:)
blackhooligans Creative Commons License 2008.04.03 0 0 454

Sziasztok!

Én is matracvásárlás előtt állok, mert a Memory  matractól nagyon fáj a hátunk derekunk,  tavaly októberben vettük. Sehogy nem tudunk rajta kényelmesen aludni. Én főleg hason és oldalt alszom.

Tonyo3 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 453
Épp azért furcsa amit írsz Petya, mert ezek szerint egy ilyen besüppedős memory matracnál hason fekve jobban ki lehet hozni a gerinc természetes domborulatát nem?Szerintem a legtöbb ember hason fekszik, v. legalábbis "félhason-féloldalt" Amúgy kb egyforma mennyiséget alszok hason,háton, fekve stb.
A múltkor egy sima gagyi ágyon aludtam, és amikor felkeltem sokkal jobban éreztem magam, nem éreztem a gerincemben azt a furcsa érzést.
Bár az is igaz hogy ezalatt az 1 hónap alatt nagyon sokat javult a helyzet, derékfájásról reggelente már nem lehet beszélni, de valahogy még mindig nem az igazi.
Szerinted váljak meg a matracomtól, vagy majd megszokom?

köszi
Előzmény: Petya79 (446)
.ISU. Creative Commons License 2008.04.03 0 0 452
Szia!

Én mindenképpen a 2 x 90x200-as matracokat javaslom, mert nem biztos, hogy ami neked jó az a másik oldalon fekvőnek is jó lesz vagy fordítva. Nálunk például a fségemnek puha, nekem pedig félkemény a matrac. Ha az egyforma a jó nektek, akkor ritka nagy szerencsétek van, de még akkor is több az előnye a 2db-nak, mint az egy nagynak! Petya leírta...

üdv.
Isu
Előzmény: B.Endre (450)
Petya79 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 451
A különálló matracok előnye: a két oldalra különböző felépítésű és keménységű matracot lehet választani (ez elsősorban nagyobb súlykülönbség esetén lehet indokolt). Azon felül, pl. bonell rugós matracok választásakor nem fog kialakulni áthullámzás. Alacsony peremmagasságú ágykeretnél pedig nem fog a matrac a nagyobb testsúlyú személynél oldalirányba deformálódni. Illetve a matrac forgatása is egyszerűbb, ha az két külön darabból áll (főleg, ha nagy térfogatsúlyú matracról van szó, illetve ha törésre hajlamos kókusztáblát tartalmaz).

Az egy darabból álló matrac előnye: nincs középen hosszirányba elválasztva, így teljesen egybefüggő felületet alkot. Igaz ugyan, hogy léteznek T alakú habszivaccsal áthidalható, illetve az oldalukon összecipzározható matracok, de egyik sem a legtökéletesebb megoldás...
Előzmény: B.Endre (450)
B.Endre Creative Commons License 2008.04.02 0 0 450
Sziasztok!

Matrac vásárlás előtt állunk és egy kis segítséget kérnénk.
180*200-as ágykeretbe vennénk matracot, a kérdés, hogy 1 db 180*200-ast vagy inkább 2 db 90*200-as matracot ajánlanátok. Na és persze, hogy milyet :)

Ha valakinek van tapasztalata legyen szives ossza meg velünk.
Előre is köszönet
Petya79 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 449
Az Eliocelt némi túlzással a laticel utódjaként tekinthetjük. Az Eliocel tkp. latex hozzáadásával készült HR hab.
Előzmény: TOMkos (448)
TOMkos Creative Commons License 2008.03.31 0 0 448

A vákumban igazad van. Tényleg csomagolási mod. A matrac lelke az eliocel mag ami magátol töltödik fel levegővel.24 óra alatt.

Előzmény: Petya79 (447)
Petya79 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 447
A vákuum gyakorlatilag csak egy csomagolási technológia, ami megkönnyíti a szállítást. Általában memory foam vagy HR hab (tulajdonképpen ez is "szivacs"), latex illetve ezek rétegeiből készült matracokat szoktak vákuumcsomagolással ellátni.
Előzmény: TOMkos (445)
Petya79 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 446
Alváskor a cél a gerincoszlop tehermentesítése. Hason fekvéskor a homorú testtartásnak köszönhetően nehezen biztosítható a derék és a nyaki gerinc természetes görbületének megtartása. A kispárnával is legfeljebb csak csökkenthető valamelyest a gerincoszlopra nehezedő nyomás. Tehát hosszú távon kifejezetten egészségtelen. Más kérdés, ha esetleg műtéten esik át az ember, porckorong sérve van, asztmás stb; mert ilyenkor bizonyos esetekben indokolt lehet a hason fekvés. De egy egészséges embernek általában nem ajánlott...

Előzmény: Tonyo3 (440)
TOMkos Creative Commons License 2008.03.30 0 0 445
ORTOPÉDIAI VÁKUUMOS MATRACOK

a legkorszerűbb gyártási technológiával készülnek
alvás közben a forgók és a gerinc helyes elhelyezkedését biztosítják
hőszabályozóak - alvás közben biztosítják az állandó testhőmérsékletet, annak gyors ingadozásainak kiküszöbölésével
légáteresztők - ideálisan leköti a nedvességet és a légáteresztő képességének köszönhetően tökéletesen elvezeti azt
TOMkos Creative Commons License 2008.03.30 0 0 444
Se rugós se szivacs csakis ortopédia vákum matrac.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!