Keresés

Részletes keresés

spd Creative Commons License 2014.03.28 0 0 53404

Üdv!

 

$3.88-as vásárlás, a termékre írja az ebay, hogy removed, várjak a szállítási határidőtől fogva 10 napot, satöbbi.

 

Április 2-24 közöttre saccolta az ebay az érkezést.

 

Ahogy visszaolvastam ilyen akkor szokott lenni, ha csaló az eladó és meglép/kivágják... de itt másról lehet szó, mert az eladó még megvan, 11667 eladással 98.7%-on áll, illetve van egy darab terméke listázva.

 

Valószínű, hogy nem csaló? De akkor miért szedte le az ebay a termékeit?

BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.28 0 0 53403

Köszönöm a hozzászólásokat. Már csak egy kérdésem van.

Mi van akkor, ha hoszabb ideig minuszban van a PayPal számlám?

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 53402

Lépjél már ezen túl ! :-)  Az ebayes kereskedelemnek van előnye és hátránya - Itt most jól körbe lett járva hátrányok oldala, saját bőrön megtapasztaltatva...Sajnos ez van.

 

 

Kis videó (a muki picit idegesítő, de jókat mond)

 

https://www.youtube.com/watch?v=V2U_TVXUiMM

Előzmény: BoxerFalo (53394)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.03.28 0 0 53401

Nem igazán értelek, hogy mire gondolsz a drop shipping és a találati listás helyezés összefüggésében.

Előzmény: evelino (53387)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.03.28 0 0 53400

De még ha a Paypal-os címre is küldöd, akkor is elkezdhet pampogni, meg kamuzni, hogy nem azt kapta, nem olyan állapotban, hiányosan, hibásan, stb...

BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.28 0 0 53399

Nem bizonygaton az igazam, csak kiváncsi vagyok mások (köztük nálam okosabbak, tapasztaltabbak) véleményére is!

Azért furcsa ez a végkimenetel, mert a való életben ( nem a PayPal -on) nem így működne ez a dolog!

Azt is megértem, hogy időközben meggondolta magát, de azt nem, hogy velem nem kommunikált. Megérdemelte volna, hogy a teljes összeget bebukja!

Előzmény: .:(gabor):. (53395)
t.lantos Creative Commons License 2014.03.28 0 0 53398

Pedig ez is rossz, mert sokszor a paypal cim nem ugyanaz, mint az ebay cim, es a paypal cim szamit (arra van seller protection)

Előzmény: bombaba (53396)
t.lantos Creative Commons License 2014.03.28 0 0 53397

Igen, ha talalsz egy olyan balek eladot, aki idejeben nem kezdemenyezi a tranzakcio torleset arra hivatkozva, hogy keremszepen itt nem megfelelo cimre kerne a szallitast.

Az mellesleg igaz, hogy a vevot sokkal tobb minden vedi.

 

Ellenben pont a paypal-en az a seller protection, hogya paypal kiirja, hogy mi a seller protection address.

Ha erre kuldod, es igazolhatoan atvettek, akkor nem fogjak vissszavenni toled a penzt.

 

Szivtam mar meg en is azzal, hogy az ebay-ben beallitott cimre kuldtem, es nem figyeltem, hogy a paypal-ben mas cim van. Visszajott, ujrakuldtem, ez volt a tanulopenz, szerencsere minuszt nem csinalt.

Az elso lepes, hogy osszenezzuk a ket cimet.

Előzmény: BoxerFalo (53394)
bombaba Creative Commons License 2014.03.28 0 0 53396

Nem véletlen az ebay-en az eladók nagy részénél a megkötés:

"Please make sure your shipping address is update, verified and confirmed."

vagy 

"CHECK YOUR EBAY / PAYPAL ADDRESS!!

We can only send to your address, as it appears on your own ebay details, so please take a moment to check. We cannot send to an alternative address (please don't send a message asking us to do so)."

Nyilván ők már megtanulták. Most majd Te is. Ha meg nem, akkor ne csodálkozz.

Mibe került volna az olasz barátnak egy PP számlát csinálnia? Megkaphatta volna arra a pénzt és azt vesz, amit akar.

  

Előzmény: BoxerFalo (53394)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53395

Bizonygathatod itt a vélt igazad az idők végezetéig, de beláthatnád már, hogy egyedül vagy a véleményeddel.

Autót, motort, hajót és hasonló dolgokat Paypal-es fizetési lehetőséggel biztos nem hirdetnék meg. Törekednék arra, hogy személyesen történjen meg az áru átadása és a vételár kifizetése készpénzben. eBay-en megnyert autókért én is megtettem már 800-1200km-es távolságokat bankjegyekkel a zsebemben.

Előzmény: BoxerFalo (53394)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53394

Ezek szerint : bármit leüthetek aztán majd 180 napon belül eldöntöm, hogy kivánom-e átvenni a cuccot. Ha meg úgy tartja a kedvem akkor tojok az eladó fejére, rábökök a pénz vissza gombra!

Ez a baj a legtöbb ilyen rendszerrel. Minden csak az vevőt védi az eladót pedig semmi.

Te visszaadnád a pénzt, ha veled történt volna?

Előzmény: t.lantos (53389)
iamtwo Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53393

Ezek szerint akkor bármit vissza lehet csinálni 90-100 nap múlva is!

Nem bármit, de bankkártya tranzakciót 180 napig vissza lehet vonni (chargeback), ez a kártyatársaságok előírása, nem PayPal téma.

Előzmény: BoxerFalo (53384)
iamtwo Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53392

Ha többet ér, miért kínáltad annyiért? Szerintem is így járás van.

Előzmény: horvotto1 (53390)
t.lantos Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53391

IJ.

Nem korrekt, jar erte a negativ.

Előzmény: horvotto1 (53390)
horvotto1 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53390

hello! feltettem egy cuccot az ebay-re eladásra 1 euró-ért. 1 licit jött rá 1 eurora! ennyiért nem szeretném elküldeni,mert többet ér a cucc! lehet valamit csinálni hogy ne adjon negatívat az ember,mert nem adom oda neki ennyiért!?? valakinek ötlet?

t.lantos Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53389

RTFM.

Ezt az ugyet buknad.

Nem inkasszo, buyer protection. Alairtad.

 

Előzmény: BoxerFalo (53388)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53388

Pont ez az, hogy az elején (3 hétig) leleveleztük a részleteket. Ezek alapján kifizette a leütött terméket + szállítási költséget. Ezek után nem reagált a hetente küldött levelekre, amiben a szállítási cím kiegészítését kértem. Onnantól, hogy kifizette - minek reklamáltam volna?

Gondoltam, hogy valami családi probléma stb. közbejött és ha rendeződik - küldi a címet.

Helyette pedig egy inkasszót küldött a paypal számlámra.

Nem vagyok ügyvéd, de szerintem ezt az ügyet nyerném!

 

Ezen az alapon leütök egy autót pl. Svájcban. Kifizetem majd 3 és fél hónap után visszakérem a pénzt az eladótól arra hivatkozva, hogy nem tudtam elhozni a kocsit.

Ki lenne az a barom, aki visszaadná a pénzem?

Előzmény: t.lantos (53386)
evelino Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53387

Köszi - köszönjük, majd jobban figyelek.. Dropshippinggel bővíteni érdemes lenne esetleg..?

Előzmény: .:(gabor):. (53381)
t.lantos Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53386

Nincs kamat. De ha leszedted forintba a kapott USD-t, most meg vissza kell tolteni, akkor igen csunya arfolyamkulonbozet lesz.

Jogos egyebkent, hogy visszavettek a penzt, tenyleg magafnak koszonheted.

Ha nem jelentkezett 1 het utan se, akkor szepen meginditod a tranzakcio torleset. Ha 8 napon belul semmi reakcio, lezarhatod te is.

Visszakapod a jutalekot, es maris semmi kart nem er.

Előzmény: BoxerFalo (53384)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53385

Árfolyamvaltozás?

Előzmény: BoxerFalo (53384)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53384

Olvasd el, hogy miből jött össze az összeg. Nem tudom, hogy ezt miért magamnak köszönhetem. Szerintem a PayPal úgy vette, hogy én vagyok a hibás.

Ezek szerint akkor bármit vissza lehet csinálni 90-100 nap múlva is!

Én is vettem már olyan nagyobb dolgot, ami innen 1300 km- re volt és ha nem tudtam volna megoldani az elszállítását, úgy bukom a vételárat. Szerintem ez evidens dolog.

 

Az összeget pedig állításod ellenére megfejelték ! (Lehet, hogy nem kamat! , de pénz)

Előzmény: t.lantos (53382)
t.lantos Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53383

Tajekozatjuk, hogy a Magyar Pista a 10.29-en feladott kuldemenyet 10.30-an tovabbitotta a Kulfoldi Pista fele, amely 11.01-en beerkezett kezelesukbe. (igaz, hogy az elso ottani scan 11.22, de mindegy :)

A Kulfoldi Pista viszontbizonyithatoan nem tudta kimutatni a kezbesitest.

Ezert karteritest fizetnek, nemteljesites miatt meg visszaadjak a feladasi dijat (az ajanlott dijat nem, kivancsi vagyok, mennyit on le, tavalyi vagy idei tarifat :)

 

 

t.lantos Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53382

Mar ne is haragudj, de senki nem okozott kart neked, csak sajat magadnak koszonheted.

Az ebay jutalekot is visszakaphattad volna, kamatot meg nem kell fizetni a paypal-nek, nem is tudom, hogy sikerult ezt idehoznod.

 

Előzmény: BoxerFalo (53372)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.03.27 0 0 53381

- használj minél több kulcsszót a listázás címében
- legyen minél több és minél jobb visszajelzésed
- legyél Top Rated Seller
- add minél olcsóbban (sokan ár szerint rendezik a találatokat)
- ha egy termékből sokat adsz el, akkor a 'good til canceled' listázást válaszd, ugyanis minél többet adsz el belőle, annál előrébb kerülsz
- nem vagyok benne biztos, de szerintem az aukciófigyelők/megtekintések száma mutató is befolyásolja

Előzmény: bings12 (53380)
bings12 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53380

Ez engem is érdekelne,én is ilyesmi gonddal küszködök!

Előzmény: evelino (53358)
BoxerFalo Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53379

Igen, most többet akarnak leemelni a PayPal - ról mint amennyit utalt a vevő.

Valamiket még ráterheltek+ kifizetem a sikeresen lezárt aukció utáni jutalékot + csomagolás elkészítése. Ezekből jött össze a 60 e Ft.

A PayPal számla lehet minuszos. Jelenleg az enyém is az, mivel nem tudták a teljes visszakövetelt összeget levonni. Ha ezt tudom- leveszem a teljes összeget aztán a semmit minuszolhatják.

A vevő nem csaló, csak szerintem meggondolta magát.

Ezt megértem, de azt nem, hogy velem miért nem vette fel a kapcsolatot, hogy kitaláljunk valami megoldást.

Azért akarom én is megfingatni, mert egy gerinctelen patkány volt!

Előzmény: W_B (53373)
sjohn Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53378

leszánt---elszánt

Előzmény: Törölt nick (53377)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53377

mind= minden

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53376

Hagyd a fenébe és mind fórumra ird be okulásképpen !

 

Esetleg ha nagyon leszánt vagy akkor irhaszt még egy könyörgő levelet (becsatolva a dokumentumokat) az ebaynek, hogy adják vissza a jutalákot, mert nem történt meg az eladás.

 

Ennyi

 

Előzmény: BoxerFalo (53372)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.26 0 0 53375

Hivd fel a bankodat.  CSak ok tudnak segiteni. Zarolhatjak az osszeget az urge szamlajan, amig tisztazodik a dolog. Az teljesen normalis dolog, hogy ha valaki egy nem teljesitett tranzakcio eseten visszakeri a penzet. Amig nem haljak a te sztoridat, addig az ove utan vonak menni.

 

Mas:

Kicsit gondolkodtam a torteneten. Ha nem te szurtal el valamit, akkor nagyon ugy nez ki, hogy egy kezdo csaloval hozott ossze a sors. Vagy csak siman meggondolta magat. Elso lepes, hogy hivd a bankodat, mert kar teged sem erhet, ha valoban johiszemuen jartal el.

Előzmény: BoxerFalo (53372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!