Keresés

Részletes keresés

Flanell Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7677

Hát nagyon remélem, hogy nem ilyen okra vezethető vissza a különbség. Fiatal fa, most terem először, és az "érős" felén is ugyanolyan szépek a hajtások.

 

Cseresznye itt 600 kint, a kofáknál bent 800. (Apám így tudja, megkérdeztem.) Ez már ugye nem az a korai ízetlen.

Előzmény: Mozo66 (7661)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7676

Itt nem azért olcsó...minden 2. ház előtt van meggyfa,ha  sokért adom elmegy a polgár ilyen helyre oszt ott vesz bagóért./Felénk a meggy nem kurrens cikk...bezzeg a barack.../

Előzmény: Mozo66 (7675)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7675

Ja hát azért a piac az piac ott vannak költségek is  .  Danicon a rázott Meteor 100 ft .

Előzmény: Törölt nick (7673)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7674

Amúgy nagyon érdkes ez a sztigmína , most én is kicsit meg vagyok keveredve ...ugyan is . Van az udvarban egy magonc fa , fehér husú és tele van barackkal . Egyszer tavasszal permeteztem , mert tafrina ugyan nem fogja de lisztharmat az igen , és kb 10 napja megint megpermeteztem , Actara is volt benne ( krumpliról maradt ) és Tebut meg Orthocidot tettem bele ...bár lehetséges hogy kissé túladagoltam , mert találomra öntöttem , bár óvatosan de a kannában kb 5 liter víz volt ( ugye a krumpliról maradt az Actarás lé )

 

  Ma nézem a fát és cefeteül néz ki , mint ha totál pöttyös lenne de lehet hogy perzselés , mert a kertben van még két magonc fa a dzsindzsásban és azoknak nem pöttyos a levelük ( nem is permeteztem ) . Mikor az ültetvényt permetezem soha nem adagolok túl semmit sem ...nincs dupla dózis ... de ennél az udvari fánál úgy néz ki , hogy perzseltem , csak nem tudom mi árthat a tebu vagy az orthocid ? Még némi volldüngert tettem bele de abból csak annyit amennyi kell és a krumplinak paprikáknak semmi baja .

 

  Szóval nem tartom kizártnak , hogy ezekkel a szerekkel , ha valaki túladagolja , lehet perzselni ...kinek van erről tapasztalata ?

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7673

Én a korábbiakhoz képest a 400-at is jónak tartanám,de itt faluhelyen ennyiért sem tudom eladni...

Előzmény: Mozo66 (7672)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7672

Ma a piacon termelő 400 ért kínálta és vitték is . kereskedőnél 690 .  Én szombatra szedek az érdiből nálam is nagyon szép ... 450 -500 körül gondoltam az árát . Persze ezek az árak a szép nagyszemű meggyre vonatkoznak .  Vasárnapra szedek a Starcrestből is ...szerintem 15 dekásak lesznek .

Előzmény: Törölt nick (7671)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7671

Én meg tőled kérdezném a meggyárakat...van némi érdeklődés...jó lenne elpasszolni belőle/egyébként szép az Érdim.../

Előzmény: Mozo66 (7661)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7670

Jól néz ki,remélem jövőre nekem is megmarad néhány szem...én a Harmatba oltottam egy ágat...

Előzmény: Flanell (7657)
Vebber Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7669

harmadát=felét

Előzmény: Vebber (7668)
Vebber Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7668

Ennek harmadát vegyszereztem idén (is) eddig.

Nincs gomba.

 

Őszibarackokra az idén eddig:

 

márc. 16. Lemosó, saját készítésű bordói lé (egy hetet még bőven ráért volna, máskor években is később csináltam, az időjárásban nem bíztam ezért lett hamarabb).

április 9. Folicur Solo

április 18. Folicur+Spilan (utóbbi rovarölő)

 

 

Ilyen nyirkos, csapadékos időben egy kezelést meg kellene mostanában ejtenem, nehogy hasonlóan járjak, de lehet kimarad.

Előzmény: Törölt nick (7667)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7667

Köszi,

a tavalyihoz képest azért még mindig jobb állapotban vannak, és egész sokáig húztuk.

Kapott egy lemosást március végén, most meg fogja kapni október végén is.

Nem gondoltam a score-ról, hogy gyenge, sokan sokhelyütt használják.

De megvan a noteszom, mondom:

- március 24: vektafid+cuproxat

- április 9: cuproxat

-  április 18: score

- május 1: score+actara

- május 18: score+thiovit+mospilan

-  május 31: score+cuproxat

 

Itt tartunk most. És a foltoknál :)

Előzmény: Vebber (7665)
Vebber Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7666

Lehetséges, hogy az időponttal volt gond. Megelőzésen lenne hangsúly.

Előzmény: Mozo66 (7663)
Vebber Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7665

... és persze tavasszal a normális lemosózás ne maradjon ki.

Előzmény: Törölt nick (7662)
Vebber Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7664

A Score véleményem szerint kb. mint a kalmopyrin.

Jövőre ezek helyett próbáld ki a Folicur Solot, magában.

Előzmény: Törölt nick (7662)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7663

A Thiovit az nem ellenfél  , de a réz meg a Score ..elvileg .....

Előzmény: Törölt nick (7662)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7662

Emlékszem hogy írtad, én viszont rendszeresen fújtam a fákat cuproxat-score és thiovit-score koktélokkal, legutóbb pont egy hete. Mégis 3 nap alatt előjött ez a förmedvény... (nyilván nem most fertőzte fel, de a felszívódó gombaölő szart sem ért ellene)

 

("imádom" ezt az időjárást!! mondtam már?)

Előzmény: Mozo66 (7660)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7661

Na akkor amelyik felén színesedik az a fele adja ba a kulcsot .... :(

 

  Nekem az idén 1 Orange red egyik fele adta fel de a másik fele is követi .  A fiam mondta , hogy a gazdaság kajszisában is rengeteg a fapusztulás , van ahol 4 egymás után a sorban .

 

  Felétek mennyibe kerül a cseresznye ...ha szoktál picra járni ????

Előzmény: Flanell (7657)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7660

Én szóltam ......   Valamikor a múlt hónap végén jeleztem a növényvédős topicban is és szerintem ide is írtam , hogy permeteztem és raktam bele gombaölőt is , mert pöttyösödik a barack .

 

 Mi itt Baranyában előbb kaptuk a csapadékot ezért támadt előbb a gomba .  Érdemes keményebben odahatni , mert ezek a mindenféle gombák okozhatnak később mézgafolyást is és persze nem beszélve arról , hogy legyengíti a fát .

Előzmény: Törölt nick (7659)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7659

Mozo, nem tapasztalsz stigminát??

 

Ma megláttam az őszibarackokat, és dobtam egy hátast! Vasárnap nyoma nem volt még, ma mind így néz ki:

 

Előzmény: Mozo66 (7654)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7658
Előzmény: Deryan (7656)
Flanell Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7657

 

Ahogy tippeltem, olyan 30 szem maradt az Aurorán.

A kis fácska egyik felén ilyen, a másikon még alig színesedik.

Viszonylag jó fagytűrőnek bizonyult.

 

Sajnos, a nagy fákon sincs sokkal több, a legöregebb, 2 mázsa kapacitású fán 10-15 kg, a 3 kisebb fán még 10-15 kg várható.

Előzmény: Flanell (6829)
Deryan Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7656

"Ha már berepedt a fánk, akkor elõször vágjuk körül a sebet éles késsel és tisztítsuk meg felületét a szennyezõdésektõl. A tisztogatás után kenjük le a felületet sebvédõ pasztával ..."

 

http://www.kertpont.hu/index.php?menu=cikk&CId=1069

 

 

Az őszibarack fákon kisebb repedések nálunk is előfordulnak. Ugyanígy kezelem. Le ill. kitisztítom s lekenem. Tavasszal megismétlem, mindaddig, amíg kellően be nem gyógyul. A sebhelyeket szemelőtt tartom, mert könnyen bele tanyázhatnak a rovarok.

Előzmény: zoligh (7653)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7655

Én sem mondtam,hogy rossz fajta /olyan nekem nincs :)/,csak azt,hogy ez hibája -nálamAbosszantó,hogy általában érés előtt potyog,amikor még kemény és íztelen...hogy mitől,azt nem tudom .A többi stimmel amit írtál/kötés,terülés,stb/

A szekembereknek is lehet persze némi mellényúlása.Én a fehér könyvön tudok kiakadni.Vajon 1-1 honosítás alatt lévő,vagy egyéb vizsgált fajtát hány termőhelyen vizsgálnak,mielőtt ítéletet mondanak róluk ?Vmelyik intézet vizsgálja /mondjuk nem a legjobb termőhelyen/aztán ha ott nem jön be,akkor lehúzzák,nem ajánlják,nem szaporítják...Jó példa a kajszik.A fehér könyvben ezer éves fajták vannak,mégis a nagy telepítők az új,főleg francia amerikai,kanadai fajtákat telepítik...őszibarackból is iszonyú lassan bővül a kínálat,a körtét meg nem is érdemes említeni.Úgy kellene csinálni,mint pl az olaszok:termőhelyenként javasolni a fajtákat...és nem általánosítani /vajon a szlovákoknál miért vannak olasz őszibarackok a faiskolai kínálatban vagy az említett francia kajszik ?/

Előzmény: Mozo66 (7654)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7654

Hát igen ...ezt már sokszor megbeszéltük , hogy ezek a " szakmai leírások , jellemzések " nem biztos hogy szentírás érvényűek .  Ezek a dolgok jelentős eltéréseket mutathatnak .... valamilyen okból  .  Példa erre ez a fajta is , még soha sem termékenyült gyengén , ha volt rovarjárás akkor minden virág kötött és a terméshozása nem közepes hanem kiemelkedő ....persze nálam ...ezt hozzá kell tenni . Ahol Timon Béla megfigyelte ott nem .  A másik kapásbóli példa a Vénusz ugye amit  erősen fagyérzékenynek írtak le és az idén ez az a nekterin ami legjobban bírta a fagyot ...nálam . De ezek szeirint akkor nálad tankönyvszerűen viselkedik .

 

  Szóval én a Cresthavennel meg vagyok elégedve ... még az idén is , talán egyetlen negatívuma , hogy nagyon terül , igaz ebben szerepe van a rendszeresen  nagy termésmennyiségnek is .

Előzmény: Törölt nick (7650)
zoligh Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7653

Sziasztok!

Ősszel átültettem ezt az 4 éves fát, sikerrel, még virágzott is néhányat és szépen hajt. Ám most a kérge csúnyán megrepedt mindkét oldalon, magától.

Mit kezdjek vele?

Köszi.

Flanell Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7652

Mármint, hogy azon keresztül nézte?  :)

Szerintem valami alapja csak van annak, amit előadott, még ha túlzott is esetleg.

Előzmény: Törölt nick (7651)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7651

A pálinkásbutykos nem kocka alakú ?...:))

Előzmény: Flanell (7647)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7650

Nincs vele gáz,mert marad is rajta,de idézek a Timon B.: Őszibarack 2000-es kiadásából "Kiegyenlítetlen termékenyülés,közepes terméshozás jellemzi,a gyümölcshullás jelentős lehet "...nálam betartja a leírtakat.

Előzmény: Mozo66 (7641)
Vebber Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7649

Itt ma is egész nap csúnya volt az ég (most is), annyira, hogy az eső sem mer esni :(

Vihar viszont nem hiányzik, erre a kevés termésre, akkor inkább ne essen.

Előzmény: Mozo66 (7648)
Mozo66 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7648

Felmértem a viharkárokat . Ahhoz képest , hogy tetőt szaggatott , nálam nem akkora a kár , bár a legelső barackból amiből úgy is alig van , elég sokat leszórt a földre . De egy kellemes meglepetés is ért ma ...igaz csak érzelmi jellegű ... maradt 1 szem az Aurorán .

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!