Keresés

Részletes keresés

Váradiné Zsuzsanna Creative Commons License 2014.04.11 0 0 215

Sziasztok volna egy olyan problámám hogy van egy 8 szög alakú 41 darabos keltetőm és ezt szerettem volna egy taggal megemelni ami el is készült de egy olyan probláma áll fenn hogy nem egyenletes az alsó tálcán a hőmérséglet 2 fok az eltérés a tetején 37,8 az alján 36,2 ami szeinten nagy eltérés ahhoz képest hogy ventilátoros a keltető szerintetek hogy lehet ezt megoldani? tud valaki segíteni? sürgős  akár priváltban is ( csucsika@citromail.hu)

55törpe Creative Commons License 2014.04.10 0 0 214

Kedves jepipapi vagy japipapa Ha nem vagy képes értelmes hozzászlást tenni  a témához. Akkor szálj madad ba ! Elvi magyarázatnak itt a helye de a cikizésnek nem ha nem akarod, hogy kititasalak légysi, témába vágó dolgot írj .

Előzmény: japipapi (211)
55törpe Creative Commons License 2014.04.09 0 0 213

Kérnék épitő jellegű hozzásolásokat. Hasznos magyrázatokat kőzsőnőm 

japipapi Creative Commons License 2014.04.09 0 0 212

Neked nem elég? http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129832167&t=9211718 Igaz, nem tudományos, de szakszerű a magyarázat, Neked ezek szerint Ó HÉBER, vagy KÍNAI. 

LEGÓzni szoktál? Dominót nem ajánlom, mert ott azért ismerni kell minimum, a szabályokat. 

Előzmény: 55törpe (210)
japipapi Creative Commons License 2014.04.09 0 0 211

Törpe! 

Ez a Te tudományos szinted, http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115624568&t=9211718 , magad zagyváltad! Komolyan, Te valamilyen baleset miatt romlott az agyad, vagy így születtél? Jobb lenne, ha búgó csigával foglalkoznál, ez illik szintedhez! 

Előzmény: 55törpe (210)
55törpe Creative Commons License 2014.04.08 0 0 210

Téged azért űdvőzőltelek mert témába vágtát jólteted . Ha meg kérlek a műkődési elvét miért ,hogy? El magyarázhatnád ? Itt a fórumon. Mijen érzékelő miért jó vagy rosz . a pára szonda miért az ,mi az előnye ,vagy hátránya . hová kell tenni ? Japipapinak meg nem kérek nem ide való magyarázatot . 

Előzmény: Chik Fan (209)
Chik Fan Creative Commons License 2014.04.08 0 0 209

Szia!

Biztosan nincs akivel a törprofesszorunk "tudományosan elemezzen ki egy szabályzó működését"!

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115624568&t=9211718

Előzmény: japipapi (208)
japipapi Creative Commons License 2014.04.08 0 0 208

Szia!

"Látom, nagy a pangás errefelé!"

Csoda? :-)

Előzmény: Chik Fan (206)
55törpe Creative Commons License 2014.04.07 0 0 207

Üdvözöllek a Forumon .

Előzmény: Chik Fan (206)
Chik Fan Creative Commons License 2014.04.06 0 0 206

Sziasztok!

Itt még új vagyok, de a keltetős fórumról sokan ismerhetnek.
Látom, nagy a pangás errefelé!
Készítettem - sok más keltetőbe való szabályzó mellett - egy újabb szabályzót.

Feltöltöttem a jobb felbontás miatt ide:

http://kepfeltoltes.hu/140406/Komplett_h_fok_p_ratartalom__s_forgat_s_szab_lyz__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A keltetéshez szükséges mindhárom funkciót ellátja. A hőfokszabályozást, a páratartalom szabályozását és a 2 óránkénti forgatás vezérlését is. A panel 100 x 80 mm méretű. Csak egy, a teljesítmény igénynek megfelelő 12 voltos tápot igényel. Főként a forgatómotortól függ. Pl. egy PC táp is megfelelő lehet.

Két érzékelő és 2 potenciométer (a hőfok és a páratartalom szabályozásához)  mellett 6 db. visszajelző LED csatlakozik a panelre.

A 230 V és a 12V táp bemenete, valamint a forgatómotor és a valamilyen 12 voltos párásító eszköz (pl. egy PC ventilátor) kimenete sorkapcsok segítségével csatlakoztathatók. De többet mond egy kép minden szónál:

http://kepfeltoltes.hu/140406/1_www.kepfeltoltes.hu_.gif
Ha érdekel valakit, a kapcsolási rajzát is feltölthetem, vagy privátban elküldhetem!
Érdekelne a véleményetek. Köszi!

55törpe Creative Commons License 2014.03.17 0 0 205

Rá szántam egy kis időt nyugalom nem zavarnak es meg oldottam a véletlent kizártam. Most már tőkéletes   Stabilan tart és még mindig olcsó.

Előzmény: 55törpe (202)
Pandamaci44 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 204

Heló !

Örülök hogy megtaláltam a fórumot és mint régi ismerőst "55törpe" kb 5 évvel ezelőtt készítettél egy hőkapcsolót . Sajnos elromlott az előző keltetéskor, a javítása részben sikerült mert most 30 és 35 foknál működik. a kérdésem lehet e javítani ,hogy a tartománya magasabb legyen??

 

Üdv : Gábor

Előzmény: 55törpe (203)
55törpe Creative Commons License 2014.02.08 0 0 203

ja

55törpe Creative Commons License 2014.01.24 0 0 202

A Kiss PWM szabályzó hibája, véletlenszerű  PWM beindulsa. Érdemesebb  bonyolultabb kapcsolást épiteni.

55törpe Creative Commons License 2013.05.23 0 0 201

A szomszédomak van pot ijene .Neki bevált. Ami fontos kell hozzá hitelesitő hőmérő pl. higanyos lázmérő . atojások tetején 38c legyen 

Előzmény: KecskésMáté (199)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 200

Több a hátránya mint az előnye.

Előzmény: KecskésMáté (199)
KecskésMáté Creative Commons License 2013.05.17 0 0 199
55törpe Creative Commons License 2013.01.05 0 0 198

Azt nem tudomatied milyen .

Az analóg mekem mind PWM. 

A digisis PWM .  A digi bellitása 37.8 és kész.

 

Az analóg beállitása tőbb nap és fűggetlen hőmérő!

Aztán ha beállt, megjelőlés és már nem kell szórakozni vele. 

Előzmény: japipapa (197)
japipapa Creative Commons License 2012.12.22 0 0 197

Igaz, de az analóg sem tud többet, mint az cip. Az enyém hőtartása 100%! 24 óra alatt tér el +- 0,1 °.  Persze mindenki a saját lovát dícséri.

 

 

Előzmény: 55törpe (192)
55törpe Creative Commons License 2012.12.21 0 0 196

Kellemes karácsonyt  és boldog Új évet kívánok.

 

 

japipapa Creative Commons License 2012.12.13 0 0 195

Küldök e-mailt.

 

Előzmény: 55törpe (194)
55törpe Creative Commons License 2012.12.12 0 0 194

Akarsz forrasztgatni akkor küldhetek egy csomagot  felprogramozott pic el 

nyákkal de de szerintem joban jársz egyben 

Már tudok jó minőségi nyákot .

1500ft  egy pic  boritékba levélkén 

Előzmény: japipapa (193)
japipapa Creative Commons License 2012.12.03 0 0 193

Szia, 55törpe!

Meg tudnád adni az alkatlészek adatait is? Össze drótoznám szívesen kipróbálnám.

 

 

Előzmény: 55törpe (14)
55törpe Creative Commons License 2012.06.15 0 0 192

A digitális hőhokszbályzó keltető gépbe csak pwm rendszerű szabályzó használható jó eredménnyel .

 A cip lasusága nem  tudja felvenni a versenyt  egy analóg szabályzóval . 

ezmiat fokozottan fontos , hogy keltető  digitális esetben fontos, hogy PWM rendszrü legyen

és még a fútés aránymegválasztással is rendelkeznie kell . Mert  külőmben nen lesz stabil a höfok !

55törpe Creative Commons License 2012.05.07 0 0 191

Mijen ostobaság szabályozatlan keringető keringető mentes 12v égő ,vagy samottégla.

Egy kis hűtéstől ami nem okoz problémát . Féltjűk de a túlmelegedés től nen . Atojások hőt tárolnak és  még termelnek is egy hét után . 8h áramszünet meg se kotyan a keltetőnek csupán nem kell nyitógatni alatta .

55törpe Creative Commons License 2012.05.05 0 0 190

Beletetem  a digitálisba a páraszabályzót  rendkívűl jó.

vidékipupák Creative Commons License 2012.05.01 0 0 189

Bocsánat, többé nem teszem!

Előzmény: 55törpe (185)
55törpe Creative Commons License 2012.05.01 0 0 188

Be tetem szimulátor ba. 43,3 c stbilann tartja.

Vagy felveszed velem a kapcsolatót skype pittosi..

 És akkór segitek beállitani a keltetődet .

Vagy vissza adom at árát  és lezártuk a problémát .

De a jelek azt mutatják őssz vissza tanácsok .

Helytelen elhelyezés  okozta problémára tapasztalatból nem tudok más megoldást .

Előzmény: 55törpe (187)
55törpe Creative Commons License 2012.05.01 0 0 187

Ez egyébként egy nagyon jól működő PWM szabályzó. De rettenetesen durva állítási lehetőséggel. igen macerás a be állítása.

A beállított érték 44c ez valószínűsíti, hogy fűtés és a tojások, közé van téve az érzékelő

Ezt tojásokról lejövő levegőt kell mérni, mert ez PWM 38c kéne állnia

55törpe Creative Commons License 2012.05.01 0 0 186

A hibát a trimer porosodása okozza. Ezen a típusú szabályzón nehéz beállítani a hőfokot Változtassak rajta. Csak csináljak helyette egy mostani kis szabályzót

Előzmény: notiroli (171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!