Keresés

Részletes keresés

W35 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 180
egész egyszerüen lelettem ugatva hogy ez kommenthajhászás fölösleges vita, ráadásul nem lett jo a poszt stb. de felejtsük el ezt a témát.
Előzmény: topoly (179)
topoly Creative Commons License 2009.11.27 0 0 179
Tán hitvita kerekedett belőle? Lehet tudni, mi volt a kényes pont vagy ami miatt ennyire gyorsan meggondoltad magad?
Előzmény: W35 (178)
W35 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 178
nincs azzal semmi gond. csupán kitört a palotaforradalom és levettem.
Előzmény: topoly (177)
topoly Creative Commons License 2009.11.26 0 0 177
Valami gond van a bejegyzéssel...
Előzmény: W35 (166)
futoz Creative Commons License 2009.11.26 0 0 176
Pösti vagy?
Előzmény: goldnarmz (175)
goldnarmz Creative Commons License 2009.11.26 0 0 175
Örülnék neki, ha értesítenél miután megvásároltad. 1-2 fotó erejéig rápattintanám a gépemre. :}
Előzmény: futoz (174)
futoz Creative Commons License 2009.11.26 0 0 174
bennem is.
Előzmény: goldnarmz (171)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.26 0 0 173
Szeretném megkérdezni nálam sokkal hozzáértőbb fórumozóktól - honnan tudom, hogy EOS 1000d-n használva a 18-55 IS kitobi stabilizátora müködik-e?
55-250 IS-nél hallom...
Köszönettel!
nemethla Creative Commons License 2009.11.26 0 0 172
Háromszor volt a kezemben, elég tetszetős darab. Fullfrémen az igazi...
Előzmény: goldnarmz (169)
goldnarmz Creative Commons License 2009.11.26 0 0 171
Értem. Köszi a választ. Egyre erősödik bennem, hogy beruházok egy ilyen obira...
Előzmény: r1 (170)
r1 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 170
Ha talalsz is valakit akinek van az biztosan dicserni fogja. Makro objektivbol rossz kepminosegut nehez talalni, tehat nagyot nem tevedhetsz es ha a kepstabra is szukseged van akkor amugy sincs mas valasztasod.
Előzmény: goldnarmz (169)
goldnarmz Creative Commons License 2009.11.26 0 0 169
Sziasztok!

Érdekelne vélemény a Canon 100mm 2.8L objektívről. Nagyon szemezek vele, de sajna nem ismerek senkit, aki ilyennel rendelkezik. Kérem, akinek esetleg birtokában van, írjon róla 1-2 mondatot a képminőség jegyében. Köszönöm!
r1 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 168
Csak a teszteket ismerem. Tamronbol pl. a 28-75/2.8 kepminosege (a kifogott peldanytol fuggoen) elvileg jobb.
Pl. ezeken az oldalakon tudsz valogatni:
http://www.photozone.de/canon-eos
http://www.pixel-peeper.com/lenses/canon/
http://www.dpreview.com/lensreviews/
Előzmény: Gelak (167)
Gelak Creative Commons License 2009.11.23 0 0 167
Sziasztok!

Mi a véleményetek a Sigma 24-70mm F2.8 DG MACRO obiról? Tudom, hogy nem egy Canon L-es, de ebben az árkategóriában megéri ezt választani?
Esetleg tudtok jobb alternmatívát? Kb. erre a zoom-tartományra van szükségem, és fényerős obira, vagy olyan stabisra, ami hasonló paramétereket tesz lehetővé. 50D-n használnám.
A Canon 24-70-et nem tudom megfizetni, a hasonló Tamronokról, Tokinákról nem tudok semmit.
Mit javasolnátok?

Köszi!
W35 Creative Commons License 2009.11.23 0 0 166
Sziasztok! A blogomon posztot nyitottam Canon Vs. Nikon Vs. Pentax néven.
Objektívekröl szóló tapasztalataokat is nagyon szivesen várok !!
http://wescozation.blog.hu/2009/11/23/elemi_dslr_kerdes_canon_vs_nikon_vs_pentax#more1546545
jmmakk Creative Commons License 2009.11.22 0 0 165
450d vázon. Na ez az, fasza obi... hát ez egy jó magyarázat... :)))
De hogy fókuszban vagyunk, azt a gépváz mondja meg. Nekem gyengébb fényviszonyoknál az 55-250 IS 55mm-en vadászik rendesen, pedig ott f4 a fényerő.
Előzmény: futoz (164)
futoz Creative Commons License 2009.11.22 0 0 164
Elfelejtetted közölni, hogy milyen gépvázon érdekelne a dolog, ennek hiányába nagyon nehéz más választ adni. De ha FF akkor nem is vicc amit írtam.
Előzmény: Törölt nick (158)
futoz Creative Commons License 2009.11.22 0 0 163
Mert 1,8 on kisebb a kontraszt, ráadásul a 70-200 4L egy überfasza obi.
Valamint vannak olyan gépvázak amik nem szerették a nagy fényerős obikat. És ugye ha a középső fókuszt használod akkor pontosabb.
Előzmény: jmmakk (161)
jmmakk Creative Commons License 2009.11.22 0 0 162
.... míg a 70-200mm f4-en fókuszál.
Előzmény: jmmakk (161)
jmmakk Creative Commons License 2009.11.22 0 0 161
Akkor mondjuk egy másik fórumban emlegetett 50 1.8 miért téveszt, míg mondjuk a 70-200 f4 L obiról ilyet soha nem hallottam? Pedig az egyik f1.8-on a másik f-en fókuszál.
Előzmény: futoz (160)
futoz Creative Commons License 2009.11.22 0 0 160
Az induló blendéhez
Előzmény: jmmakk (159)
jmmakk Creative Commons License 2009.11.22 0 0 159
Valaki el tudná magyarázni, hogy miért van az, hogy az egyik objektív rosszabb fényviszonyok között téveszti a fókuszt, a másik nem, holott a fókusz érzékelése a gépvázban van.
Mihez van ennek köze?
futoz Creative Commons License 2009.11.22 0 0 157
Most erre a hozzaszolasodra a foszerkesztomet , tudnam idezni, amit irt az ajkai uneppel kapcsalotaban, ahol is sajnalta a fogyatekkal eloket.( a humortalanokat)
Előzmény: Törölt nick (156)
futoz Creative Commons License 2009.11.21 0 0 155
= objektívsapka
Egyenletesen fekete képet eredményez
Előzmény: Törölt nick (154)
futoz Creative Commons License 2009.11.21 0 0 153
ezres
Előzmény: Törölt nick (152)
kovi82 Creative Commons License 2009.11.15 0 0 151
Hol ? :)
Előzmény: Százbolha (150)
Százbolha Creative Commons License 2009.11.15 0 0 150

Hibás az összehasonlításod.

 

Kiváncsi vagyok, vajon megtalálod hol van a "generálhiba".

Elég ha a "try" oldalon lévő  linkjeid első oldalát megnézed.

Előzmény: kovi82 (148)
Kezsu Creative Commons License 2009.11.15 0 0 149
Szepen egybegyujtotted oket.
Mennyi lenne az ara a sigma objektivednek?
Előzmény: kovi82 (148)
kovi82 Creative Commons License 2009.11.15 0 0 148
Csináltam egy összehasonlítást, Canon bajonettes optikákról a photozone.de tesztelése alapján. Remélem örülni fogtok neki.

Az oldalon 3 optikát hasonlítottam össze.:

-Canon EF-S 17-55mm f/2.8 USM IS (Medik. ár: 288.400 Ft )
-Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 USM IS (Medik. ár: 230.100 Ft )
-Sigma AF 17-70mm f/2.8-4.5 DC macro (Medik. ár: 94.200 Ft )

http://optika1585.try.hu

optika1585.try.hu

Az optikák között árban jelentős különbségek vannak, mérlegeljük hát tudásukat is.

15-85
nemethla Creative Commons License 2009.11.14 0 0 146
Ahogy a kolléga írja: az élességállítás nyitott blendével történik. Ha f11-nél úgy tűnik, az élesség hátrébb kerül, az a mélységélesség megjelnése miatt van. Hogy miért "mászik" hátrébb, a témától is függ...
Előzmény: Sargon (144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!