Keresés

Részletes keresés

Imi25 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 4794

A vietnámik terén nagyon kezdő vagyok még. Ha veszek mellé egy másikat akkor biztos hogy megszünnek ezek a problémák? Nem lesz nagy harc köztük? Voltak ott még többen is ahonnan ezt hoztam de hát azok még kisebbek voltak. Amúgy aranyos kis jószág , ha már hozzáérek a hátához vagy a hasához akkor már borul is el :) kinyújtózkodik hogy simogassam. 

Előzmény: Imi25 (4793)
Imi25 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 4793

Remélem csak megszokja a helyet. Békés környékén nagyon nehezen találtam vietnámit. Ennek az egynek is örültem. Gondoltam csak ellesz egyedül, de ezek szerint nem. Megpróbálok még egyet találni mellé.

Előzmény: Xaxonos (4792)
Xaxonos Creative Commons License 2015.12.12 0 0 4792
üdv. Magányos,fél még az uj helyen meg unatkozik. Vagy veszel mellé társat vagy megszelidited,a vietnami nem jol türi a bezárást egyedül.
Előzmény: Imi25 (4791)
Imi25 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 4791

Helló mindenkinek!

Egy olyan problémára keresném a választ, hogy van egy kis vietnámi disznóm és mindig visong, dünnyög és persze szökni próbál. Jó helye van, a napi étel adagja meg van, vize is van. Csináltunk neki egy nagyon jó kis helyet, de egyszer csak azt vettem észre hogy szinte már majdnem kimászott. Megkellett magasítani a helyet mert képes kimászni. Ha nem látom el se hinném. Ilyenkor mi a teendő? Nem szokta meg még a helyet azért csinálja??? Szerda óta van nálam.

Rzola Creative Commons License 2015.12.12 0 0 4790

Igen , tegyél villanypásztort különben kitúrja magát

Előzmény: tanyasigazda (4789)
tanyasigazda Creative Commons License 2015.12.07 0 0 4789

Köszönöm a válaszokat!

A választott fajta csümgő lesz a kerítés miatt. 10y12 méter körbe van kerítve 120cm magas vadhálóval. Kérdésem, hogy szerintetek a csüngőnek ez elég, vagy a belső oldalán 1 sor villanypásztorral erősítsem meg? 

Borsika79! Creative Commons License 2015.12.07 0 0 4788
Helló. Nem késtél el vele. Beszélgettem több malacozó és malacokkal foglalkozó emberrel,és kialakult a saját véleményem,ha nem akarja nem eröltetem ki injekcióval. Időközben vettem 1 másik malacot,azt már pénteken sikeresen berakattam pietrin&durok kannal:)
Előzmény: Palko83 (4778)
Borsika79! Creative Commons License 2015.12.07 0 0 4787
Üdv. Kikerestem köszönöm!
Előzmény: Xaxonos (4776)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.07 0 0 4786

Köszi mindkettőtöknek , cserébe ajánlottak egy ilyen kanlott vietnámit , de én inkább ivartalanított hízót szeretnék.Ráadásul nekem kéne heréltetnem stb. 

Àtgondoltam , várok más ajánlatot.

Kmégegyszer köszi!

Xaxonos Creative Commons License 2015.12.07 0 0 4785
helló. Mind a vietnami mind a vad disznó eléggé vad fajta,keresztezve inkább vadhus jellege lesz. Nem jellemzó a keresztezésük hacsak nem e miatt,vagy spontán összepárzottak. A kanlott sertést herélés után ajánlott pár hónapig még hizlalni hogy elveszitse jellegzetes kanpézsma szagát a hus. Minél késóbb került ivartalanitásra annál tovább tart a szagmentesités. Azt jó tudni a kanszagról hogy ez a tömény illat csak hőhatására jön elö a husból de akkor borzalmas. Kolbásznak,füstölt árunak gyakran elsozzák a kant is de ez lelkiismeretlenség.
Előzmény: Törölt nick (4782)
kisbaknyúl Creative Commons License 2015.12.07 0 0 4784

szia

szerintem azért keresztezik a vietnámit a vaddal hogy kevesebb zsir legyen rajta nekem is egy ielyen kanom van kb 80 km  most akarom ki heréltetni és húsvétra levágni a régi őregek 40 nap várakozási időt mondanak a herélés után ezt mindenképpen meg kéne várni és igen érdemes hizlalni szerintem mert sokat feltud szedni magára az esetemben húsvétig én számitok egy 100-120 kg között

 

további szép estét   

ez az én meglátásom

Előzmény: Törölt nick (4782)
Xaxonos Creative Commons License 2015.12.07 0 0 4783
údv! Mind a mangalica,mind a vietnámi alkalmas ridegtartásra,s ezek keverékei is. A vietkong azért elég kicsi egy tanyára,én a mangat vagy manga durok keveréket tartanék ott. De ez izlésed dolga. A halrol,bár a sertés mindenevö de érzékeny a fehérjére és ha sokat kap,végzete lehet. Nem jelenti azt hogy heti pár halat nem venne jó néven,de a halakra inkább baromfit javasolnék mint sertést.
Előzmény: tanyasigazda (4781)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.07 0 0 4782

Üdvözlet mindenkinek !

Teljesen új vagyok a témában , és ezért rögtön volna egy nagyon "okos" kérdésem.Illetve kettő.Az első , hogy a vietnámi sertést miért keresztezik vaddisznóval?

Màsodik ; ha egy ilyen kanlott sertésem volna , herélés után mennyi idő múlva lesz oké a húsa?

Vagy érdemesebb tovább hízlalni?

Válaszokat előre is köszönöm!

 

tanyasigazda Creative Commons License 2015.12.07 0 0 4781

Sziasztok! Új vagyok itt. Tanácsokat szeretnék kérni. Egy tanyám van, tavasszal szeretnék venni 2-3 malacot. A lényeg, hogy ridegtartában, szója nélkül nevelném az állatokat. 10x12 méteres elkerített füves részem van. A fajta amire gondoltam mangalica vagy csüngő, esetleg más fajta, ami bírja a ridegtartást. Lenne lehetőségem halat adni nekik (apróbb kárász, törpeharcsa) napi szinten. Törpeharcsa természetesen tüskéi nélkül. Kérdésem az lenne, hogy halat adhatok-e nekik? Mangalica vagy csüngő közül melyiket javasoljátok? 

Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.11.30 0 0 4780

Szia.Darált őssze az egészet egybe tápot kukoricát..És esetleg vegyél bele Big aromát.500 ft/kg az egy darabig elég illatos lesz töle a kaja és esznek mint a gép :)

Előzmény: long21 (4779)
long21 Creative Commons License 2015.11.30 0 0 4779

Sziasztok segítségre lenne szükségem...Hoztunk haza két 40kilos süldőt az első két nap tökéletesen ettek de most valamiért nem akarják megenni a kukoricadarát csak a tápot válogatják ki belőle arra gondoltam hogy leforrázom a darát és langyosan  keverem bele a szoját és a premixet  ezt kapnák este délben meg reggel simán tápot 

Palko83 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 4778

Szia!

lehet h már későn írok.szerintem ne injekciózzál.én inkább megemelném a kaja adagját nagyobb energiával és lehet h meghozná a kívánt eredményt.

üdv: Palko

Előzmény: Borsika79! (4775)
Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.11.24 0 0 4777

Űdv mindenkinek.Egy kis segitséget szeretnék kérni.Van egy koca süldöm.Tegnap kezdet el görögni először a reggel mentem etetni de nagyon vad volt harapni támadni akart egésznap visit.Ez normális vagy jobb ha nem hagyom meg kocának? Kőszönöm a válaszokat sziasztok

Xaxonos Creative Commons License 2015.11.18 0 0 4776
3968 számú hszt keresd ki,sajnos nem tudtam ide neked berakni.
Előzmény: Borsika79! (4775)
Borsika79! Creative Commons License 2015.11.18 0 0 4775
Kedves topictársak! A segítségeteket kérném! Idén kezdtem az anyakocázást és az most miután túlestem az első fialáson és leválasztáson már majd 5 hete nem indúlt be újra pedig újra be szeretném rakatni. Szerintetek megoldás lenne az injekció amitöl kiindul? Véleményeket kérnék érveket és ellenérveket,hogy alkalmazzam vagy sem. Köszönöm!
kalács10 Creative Commons License 2015.11.18 0 0 4774

Sziasztok.mi a véleményetek a takarmány lisztről? 

kalács10 Creative Commons License 2015.11.18 0 0 4773

Köszi a választ amugy szárazon etetek majd kuki búza árpa darával és ha lesz moslék akkor adok ha nem akkor nemkapnának.

Előzmény: Xaxonos (4772)
Xaxonos Creative Commons License 2015.11.18 0 0 4772
bocs,az lemaradt hogy az 1kg az napi adag,tehát ezt osszd el 3 szor vagy amennyiszer etetsz. S jó ha tudod a disznok szeretik ha kb mindig ugyanabban az idöpontban kapnak enni,s ha takarmányt váltasz akkor azt mindig fokozatosan tedd majd.
Előzmény: Xaxonos (4771)
Xaxonos Creative Commons License 2015.11.18 0 0 4771
üdv. 30kgos sulyig az éltötömeg 2-3 százaléka,30kg tól 4 százaléka. Tehát kb 1kg dara de ez mindenképp függ a takarmány minöségétöl és némi képp a fajtától is. Legjobb ha kitapasztalod,vigyázni kell nehogy túl etess mert könnyen ödémát kapnak,de fejlődniük is kell tehát ne éhezzenek. Én olyan 50kg os korig inkább csak süldö táppal etetném aztán fele fele,táp és dara. Attól is függ adsz e moslékot vagy szárazan esetleg forrázva etetsz. Kb 120kilós korig,kb 400kg takarmány elfogyasztása az átlag.
Előzmény: kalács10 (4770)
kalács10 Creative Commons License 2015.11.18 0 0 4770

Sziasztok.szeretnék hízót tartani azt szeretném kérdezni hogy hány kg vagy liter dara kell egy 20kg os malacnak egy etetésre?

d4y Creative Commons License 2015.11.17 0 0 4769

Ha szerencséd van akkor csak levegő, elsőre próbáld meg visszanyomni neki, illetve megvisíttatni, hogy kimenjen a levegő. Kicsi az esélye annak, hogy a belek kizáródjanak. 

Előzmény: pápailepketarka (4768)
pápailepketarka Creative Commons License 2015.11.17 0 0 4768

Sziasztok! 20 kg-os malacomnak sérve van. Műtét mennyibe kerülhet? Megmarad, vagy felfog vele nőni? Szerintem meg kellene műteni, csak nem tudom mennyit kérhetnek el ezért! Várom válaszaitok! Előre is köszönöm! 

d4y Creative Commons License 2015.11.16 0 0 4767

Az ISV premixet csak ajánlani tudom. Én is ezt használom és nagyon meg vagyok vele elégedve. Pontosan melyik fajtáját használod?

Előzmény: Nórika000 (4766)
Nórika000 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 4766

Sziasztok:)

 

d4y  a premix ISV  márkájú.

 

Szójának 200 ft-kilója,most kis szerencsével talán sikerül 110-140 ft között kifogni kilóját Szegeden..meglátjuk:)

Zernovics Creative Commons License 2015.11.16 0 0 4765

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy heti 100 liter moslékkal hány darab disznót tudok tartani?

 

Köszönöm, üdv

Zernovics

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!