Keresés

Részletes keresés

gorogjozsi Creative Commons License 2019.04.02 0 0 22709

Sziasztok, éter membránt keresek. Van valakinek eladó?

Renegar26 Creative Commons License 2019.03.05 0 0 22708
Renegar26 Creative Commons License 2019.03.05 0 0 22707
Sziasztok ennek a fórumnak a segítségével építettem a keltetőmet kb 9 éve és gondoltam újra építek ennek szellemébe gondoltam egy fb csoportott is létrehozok igy is lett a Keltetőgép építők es hobbi keltetők néven kérlek csatlakozzatok
madar86 Creative Commons License 2019.03.04 0 0 22706

Nezelodzem itt a neten a napokban es joval tobb pid termosztatot talaltam mint korabban.Egyre nagyobb a valasztek persze nem kimondottan keltetesre ajanlott.

 

100 fele beallitasi lehetoseggel .Ki igazodik el azon.

madar86 Creative Commons License 2019.03.04 0 0 22705

Egy jo dobozkell neki es olyan mint a gyari ill nagyuzemi.

Előzmény: Chik Fan (22704)
Chik Fan Creative Commons License 2019.03.03 0 1 22704

Szia!

"Az a baj,hogy kell hozza egy kis alapismeret."

..., mint általában mindenhez...

Viszont csakis így juthat valaki aránylag olcsón pontos és megbízható TELJESKÖRŰ keltetőgép vezérlőhöz.
Tapasztalatom szerint a gyári készülékek vagy drágák, vagy pontatlanok, vagy nem eléggé megbízhatók! ( Vagy mind egyszerre. )  :D
Létezik még pontosabb verzió, (pl. SHT25 szenzorral), de ennek a pontosságnak már elégnek kell lennie a sikeres keltetéshez.
Elmaradhat mindenféle kalibrációs hókusz-pókusz, bár ha ne adj' Isten mégis szükség lenne rá, a készülék ezt is tudja!

 

Korábban is írtam már: ha valaki privát mail-ben megkeres, szívesen segítek.
Akár felprogramozott Attmega8, akár NYÁK-terv ügyben.
Ha nem vállalkozik a kivitelezésre, akkor el is készíthetem a komplett vezérlőt, csak szóljon időben, mert nem mindig érek rá!
Azt is írtam korábban: nem ebből élek.

Előzmény: madar86 (22701)
madar86 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 22703

Nem akarok hulyeseget irni,de en ugy hallottam burgonyaval helyettesitheto.

 

En mikor elkeszittettem kb 1 ora :-D tettem is bele.

Gyujtottem a tojast...a szabalyzo kesobb jott mint kellett volna :-( 70 bol 30 kiesett :-( betettem azert proba szerencse.Masodik toltesnel mar jo volt.

Előzmény: Pulicka32 (22702)
Pulicka32 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 22702

Sziasztok!! Próba üzemhez a tojásokat mivel célszerű helyettesíteni??

madar86 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 22701

Az a baj,hogy kell hozza egy kis alapismeret.

V valaki megepiti es gazdat cserel.

 

Előzmény: Chik Fan (22700)
Chik Fan Creative Commons License 2019.03.02 0 0 22700

Szia!

Pontosság tekintetében nálam az SHT21 érzékelővel kivitelezett orosz fejlesztésű keltetőgép vezérlő  viszi a pálmát.
Kiemeltem egy táblázatot az SHT21 adatlapjáról.Látható, a tipikus pontosság a páratartalom esetén 2 %. A hőmérsékletnél 0,3 0C.

Kitűnik továbbá, az eltérés a valós értékektől a számunkra érdekes 30-40 0C tartomány környékén a legkisebb.
Ez a fajta keltetés vezérlő készen, üzletben nem kapható.
Magunknak kell elkészíteni.
Korábban többször is ismertettem. Nem akarok ismétlésekbe bocsátkozni.
Ha a hozzászólások között rákeresel az SHT21 kifejezésre, sok infót találhatsz róla itt a fórumon.

Előzmény: arpipapa6107 (22699)
arpipapa6107 Creative Commons License 2019.03.02 0 0 22699

Sziasztok! Keltető építésén gondolkodom. Milyen vezérlő egységet tudnátok ajánlani, ami tuti jól működik, pontosan beállítható? A többire van ötletem... Köszönöm!

madar86 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 22698

Az nem megoldas az 5b

 

Kell egy fordulatszam szabalyzo es kitapasztalni milyen elhelyezese es fordulatszama legyen...mindenhol egyforma kozelinek kell lenni a homersekletnek.

 

Ezert egyszerubb egy sima mennyezetfutesu gep osszerakasa.

Előzmény: Pulicka32 (22697)
Pulicka32 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 22697

8x8cm fordulatszámot nem tudok de 5b szeretném öket járatni 

 

Előzmény: madar86 (22696)
madar86 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 22696

Attol fugg mekkora az atmero es a fordulatszam

 

12v 4x4 es ventilator.

12v 12x12 es ventilator

Is van.

Előzmény: Pulicka32 (22695)
Pulicka32 Creative Commons License 2019.02.24 0 0 22695

Sziasztok!! 12v pc ventilátorbol hány db szükséges egy 120 literes hűtő légteréhez??

madar86 Creative Commons License 2019.02.18 0 0 22694

Nekem a futoszal jön be a legjobban.

Teljesitmeny szabajozos vezerlovel konnyen belehet allitani.

Nem tudom az izzo mennyire szereti a pid es kapcsolgatast.

 

Szerintem jo a keziforgatos kicsiben foglalkozzunk mar vele annyit amig megforgatjuk a gyanusakat is hamar eszre venni igy.

Sokat irjak dolgoznak nem ernek ra forgatni...ha kikelnek csak meg tobb idot igenyelnek szerintem.

 

En is szeretem a kotlos keltetest.

Előzmény: japipapi (22692)
miki1029 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 22693

Sziasztok!! Na megoldódott a hőmérő problémám, irtam a heacontrol webáruháznak ahonnan rendeltem a hőmérőket hogy hibásak a hőmérők, rendesek voltak küldenem kellett fotót róla hogy nem egyformán mérnek és cserébe küldtek másikat díjmentesem. Ezek már jól egyformán mérnek, már meg is jött csak még időm nem volt tesztelni a gépben.

japipapi Creative Commons License 2019.02.07 0 1 22692

Szia!

Én is csak hobbiként, érdekességként vágtam bele. Az én keltetőm is bútorlapból csináltam. Közel álok a fához, faipari gépeimmel nem volt kunszt jó ládát csinálni. Dupla-falu volt, amolyan szendvics panel lett, a 18 mm-es lapok közé 50 mm-es nikecel lapot raktam. Vaterán vettem egy minimax fűtést szabályzó elektronikát. a fűtés izzó volt. Automata fordító volt, de elektromotor, hanem én mozgattam a kart. Volt rajta körkörös furat, csiga alakban növekvő furatok, rá forgatható súber. 2 óránként forgattam, szellőztettem, hűtöttem a Dr. Bogenfürst Ferenc, A keltetés kézikönyve c. okosságot kiolvastam.  Azóta sem sikerült  túlszárnyalni első keltetési arányon, 24 db liba libatojásból 23 db kelt ki. 

Igaz, kialakult a rutin, már nem volt varázslatos, több állatom lett, mint amennyi szükségen lett volna, visszatértem a természetes keltetésre. :-) Így is van szaporulat, szét szoktam osztogatni. 

 

Előzmény: madar86 (22691)
madar86 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 22691

Nekem butorlapbol volt 70 tojas fert be kb 2db 6 mm es furat eleg volt lent.Szigetelt amennyire szigetelt napi 1kwh  sem fogyasztott.Szerintem nem volt veszes.A tojashobol semmit nem tapasztaltam jol beallitva tartotta az egytizedes pontosságot keramiatestes futoszallal is.Egy regi 200l es bojlerbol vettem ki.

Szerintem kezdesnek eleg egy mennyezet futesu kezi forgatos is tanulni.

Egyszer elkovettem azt a hibat kihuztam a halozatbol es nem dugtam vissza...orak teltek el mire eszrevettem :-( de nem lett baj.

Lehet belefogok egy masik epitgetesebe,de ez az egyszeru is jol mukodott.A vezerlesnek hala.Igaz nem kelt annyiminden osszesen,mint amibe a vezerles kerult,de ez is egy hobby.Nem azert keztem bele,hogy barmifele anyagi hasznot remeltem volna.

Előzmény: japipapi (22690)
japipapi Creative Commons License 2019.02.07 0 0 22690

Szia!

Igen, akkor, amikor automata forgatás van. De kézi forgatáskor minek a lyuk? Ugye az utolsó fázisban fokozottan kell hűteni, ill. bújtatáskor, keléskor sűrűbben nyitogatok, van légcsere bőven. Valóban, első gépnél furkáltam, tárcsás suberral időre nyitottam, zártam. Későbbi gépeimben el elmaradt, semmi negatívot nem tapasztaltam. 

Az is igaz, soha nem tömtem ki maximálisan, hisz hem volt szükségem több száz tyúkra. Fürjet keltettem legtöbbet egyszerre 200 db-ot, de az méret és oxigén igeny kb. 50 db tyúk. 

Szóval ezek szerint, minden tapasztalat más, és akár jó is lehet. 😀

Előzmény: Chik Fan (22689)
Chik Fan Creative Commons License 2019.02.07 0 0 22689

Szia!

Senkinek nem tanácsolnám, hogy mellőzze a szellőző furatokat a gépén!
Ha jó a gép hőszigetelése, ráadásul jól is tömített a külvilág felé, akkor a keltetés utolsó fázisában, közvetlenül a bújtatást megelőzően, - amikor az önhő jelentősen megemelkedik -, a gép túlfűtött lesz.
Saját tapasztalat.

A fűtés gyakorlatilag leállt, ám mégis majdnem 40 0C volt a gépben. A csodálkozást követően leesett a tantusz. Azonnal fúrtam még néhány lyukat a gépemre.
Szóval nem csak az oxigén-széndioxid csere miatt kell a légcsere, hanem hogy ki tudjon jutni a felesleges hő a gépből, mikor a csibék már több hőt termelnek, mint amennyi a gépből  alap esetben "megszökik".

Egy "széllelbélelt" gépnél elég lehet a fals-levegő, de egy tisztességesen kivitelezett gépnél már nem.

Előzmény: japipapi (22683)
Ladybee Creative Commons License 2019.02.06 0 0 22688

Ki kell játszani a dolgot. Engedj 40 fokos vizet egy edénybe,  bele a hőmérőket. Ahogy javasolták, a higanyos lázmérő is mehet bele. Többszöri próba után kiderül, hogy melyik csal, arra rá kell írni az eltérést és figyelembe venni.

Előzmény: miki1029 (22686)
japipapi Creative Commons License 2019.02.06 0 0 22687

Most kalibrálj lázhőmérővel, pohárba mind a hármat, és ahhoz írd rá korrigáló értéket.

Előzmény: miki1029 (22684)
miki1029 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 22686

Akkor ilyenkor mit csináljak szted? Már sajnálom rá a pénzt így is 8900at fizettem a 2 hőmérőért meg páramérőért

Előzmény: Ladybee (22685)
Ladybee Creative Commons License 2019.02.06 0 0 22685

Nekem négy könyökhőmérő működik a négy keltetőben. A tesztelés alapján három egyformán mér, a negyedik egy fokot csal, ezt ráírtam, így nem ér csalódás. A páramérők hasonlóan ellenőrizendők.

Előzmény: miki1029 (22684)
miki1029 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 22684

Na nekem meg meg megjött a 2 darab keltető hőmérő. egy baj van velük mind a 2 mást mutat másfél fok az eltérés. Mikor megjött mind a kettőbe megvolt szakadva az alkohol csík. a használati utasításba az volt ha megvan szakadva a csík regyük forró vízbe míg felnem megy teljesen a csík és összenem ér a 2 csík na ezt megcsináltam szép lassan vissza is hűtöttem jó is lett nincs megszakadva a csík aztán mindkettőt beleraktam egy pohár  vízbe és másfél fok külömbség a két hőmérő közt. Na most melyiknek higgyek? :D 3000 volt darabja. amelyik a többet mutatja annál viszont azt vettem észre hogy sokkal gyorsabban is reagál mint a másik. Innen rendeltem amúgyhttps://heatcontroll.hu/alkatreszek/keltetogep_kontroll_homero

Előzmény: Chik Fan (22682)
japipapi Creative Commons License 2019.02.06 0 0 22683

Szia! Druszám.

Azt hiszem - bár tudatlanul-, hogy az automata forgatás miatt szükségtelen a lyukazás légcsere érdekében. Ha már meg van, én mindenképpen minimum gumidugóval megszüntetném. Ha netán majd lesz automata forgató, talán jó is lehet. Persze az én közgazda agyam azért a légtechnikához is korlatokolt. (Magyarul hülye vagyok hozzá, de vak tyúk is talál szemet alapon -estetleg ostobán filózok) :-))))

Előzmény: Chik Fan (22682)
Chik Fan Creative Commons License 2019.02.05 0 0 22682

Nem egyszerű a válasz.

A fenti ventilátornál valóban nagyobb lesz a nyomás. Viszont az alsónál az izzók felől kisebb.
Így mind a két helyen forszírozott lesz a külső tér és a keltetőtér közötti légcsere.
Alul nem okozna gondot ha ott áramlana be a hideg levegő, mert a fűtőkamrában szinte teljesen elkeveredne a melegebb levegővel. Az sem lenne baj, ha fent távozna el némi levegő, csak attól tartok, a ventilátorok kényszerítő hatása miatt ez sok lenne. Talán kisebb átmérőjű furatokkal működhetne a dolog.
Mindenképpen ki kell tapasztalni. Csak ezt látom járható útnak.

Előzmény: miki1029 (22680)
madar86 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 22681

Végre történik valami erre is késöbb végig olvasom.

miki1029 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 22680

Na akkor az utolsó rajz szerint fogom megcsinálni remélem jó lessz. Azt akarom még kérdezni hogy szerinted a szellőző furatot hova tegyem? Igazából én már kifurtam előre 6db 12mm-es furat van alul a fűtőkamrába és ugyanígy 6db felül hátul így vannak most. Csak a felsők ha megcsinálom az utolsó rajzom szerint akkor a terelő lemez mögött lesznek ott is jó helyen vannak? Mert én azt gondolom így pont a ventilátor rá fogja fújni a lyukakra a levegőt. Szerinted hova kéne tenni a szellőző furatokat?

Előzmény: Chik Fan (22676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!