Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

KiDs57 Creative Commons License 2019.02.16 0 0 2269

Ide:

https://partsouq.com/en/catalog/genuine/locate?c=Nissan

írd be az alvázszámot, és az egész kocsiról találsz robbantott rajzokat.

üdv

Előzmény: vassjana (2268)
vassjana Creative Commons License 2019.02.15 0 0 2268

Nagyon köszönöm, kereshettem volna. És a nagynyomású szivattyút hol találom a motoron. Vaksi vagyok. Előre is köszi.

Előzmény: KiDs57 (2266)
KiDs57 Creative Commons License 2019.02.15 0 0 2267

Képen:

Előzmény: KiDs57 (2266)
KiDs57 Creative Commons License 2019.02.15 0 0 2266

Valószínűleg erre gondolsz:

(Ez a mechanikus üa. szivattyú, azon találod.)

üdv

vassjana Creative Commons License 2019.02.14 0 0 2265

Sziasztok. Valaki meg tudná mondani hol találom 2005 ös 100KW 2.2 deisel be a nagynyomásu nyomásszabályozó szelepet?

Zsolt Kakas Creative Commons License 2019.02.13 0 0 2264

Tisztelt Tagok ! Nissan X Trail 2007 -es üzembe helyezésű eladó!

Nem összkerekes ,nem visszatekert órás ,nem rozsdás !

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/nissan/x-trail/nissan_x-trail_2_2_dci_comort_plus_2wd_m_2005-13885728

Zsolt Kakas Creative Commons License 2019.02.13 0 0 2263

Tisztelt Tagok ! Nissan X Trail 2007 -es üzembe helyezésű eladó!

Nem összkerekes ,nem visszatekert órás ,nem rozsdás !

https://admin.hasznaltauto.hu/gyorsnezet/szemelyauto/13885728

shake_ Creative Commons License 2019.02.12 0 0 2262

Na akkor újabb kérdés. a 2007 modellig bezárólag, mivel lehet megvallatni az ECU-t illetve ha van ilyen a különböző komfort és légzsák elektronikákat?

Bocs VAG-ról nyergelek át és az ott jól bevált VAG-COM hoz hasonló megoldást keresek.

shake_ Creative Commons License 2019.02.12 0 0 2261

Köszi a választ. Igen csak aszfalton vontatás jöhet szóba, nem terep lakóm van :)

Előzmény: harpi3 (2255)
Gab0013 Creative Commons License 2019.02.11 0 0 2260

Köszönöm válaszodat!

Mint írtam, a pillanatnyi müszaki állapotát (futómű,  lengéscsillapitó, toronycsapágy, fékek, stb) a friss oszták müszaki vizsga garantálja. Használt autó vásárlás esetén a folyadékok cseréje - számomra - evidens, mint ahogyan a vezérlés és az akkumulátor ellenőriztetése is. Igazad lehet,  felesleges kérdést tettem fel. 

Esetleg egy ilyen válasz elgondolkodtató lehet: "ez az automata váltó 200 e km felett már zsákbamacska vagy esélyes egy adagoló csere stb". 

De azért köszi még egyszer!

Gábor

Előzmény: Abrash (2259)
Abrash Creative Commons License 2019.02.10 0 0 2259

akksi örök élet, olajat sose kell cserélni benne, valamint az injektorok, futómű lengőkarok és toronycsapágy és lengéscsillapitó, a nagynyomású rendszer is garantált egymillió parsecet kibir, az vezérműröl nem is beszélve, természetesen mindez független a terheléstől (pl hegyi rövid erőltetős hidegüzemek száma)

 

Ha nem értesz egyet, egy szerelő nézze meg.

 

#emberekjózanparasztiész

Előzmény: Gab0013 (2256)
Gab0013 Creative Commons License 2019.02.09 0 0 2258

Köszi

Előzmény: galaxi46 (2257)
galaxi46 Creative Commons License 2019.02.09 0 0 2257

Szerintem nincs.

Előzmény: Gab0013 (2256)
Gab0013 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 2256

Sziasztok!

Véleményt szeretnék kérni. Az autó egy 2007-es diesel, automata, (260 e km-rel) osztrák tulajtól, friss müszakival. Ezt szeretném megvenni. A pillanatnyi állapotát garantálja a műszaki,  de van-e félnivalóm a közeli jövőben. A válaszokat előre is köszönöm!

harpi3 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 2255

Hy!

 Én vontattam vele közel 1T /sőt néha többet is/ !!Amennyiben csak aszfalton akartok közlekedni, szerintem tudni fogja!!

Előzmény: shake_ (2254)
shake_ Creative Commons License 2019.02.08 0 0 2254

Sziasztok,

 

Kerestem a topicon mindenhogy, de nem találtam vontatással kapcsolatos hozzászólást. Amennyiben mégis volt ilyen de elkerülte a figyelmem, bocs.

 

Arról lenne szó, hogy egy 1T önsúlyú lakókocsi vontatásához keresek megfelelő "médiumot", mert ugyan az eddig használt 1,8T octavia elcibálja vidáman, csak emelkedőn ne kéne elindulni néha.

Sok tökölődés után a 2.2 dci x-trail maradt a kalapban (megfelelő méret, elég nagy motor, alapszintű 4x4) és ezért szeretném megtudni, hogy ha van, mik a tapasztalatok, hogy viseli a vas ilyen 1tonnás "deszkabudi" légellenállású mütyűr vontatását.

A legfontosabb opció az emelkedőn történő elindulás anélkül hogy vörösizzásba hoznám a kuplungot. Az automata váltóktól kissé tartok, elindulás és autópálya miatt.

A végsebesség nem gond, mert amerre mi mocorgunk ott max 90-100 km/h-t kell tudnia erölködés nélkül (hogy ne toljanak le a ro...bul...szóval a keletirégiós kamionok).

Előre is köszi.

 

Üdv

Shake

Csabi67 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 2253

Üdv!

 

Nissan X-trail T30 (2003, Diesel, 84kW) autómhoz keresek hátsó sárvédő javítóperemet.

Google-ban, és általam ismert autós oldalakon nem találok.

Tudtok segíteni?

 

Üdv,

Csaba

Csikász2 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 2252

 Sziasztok!

  A segítségeteket szeretném kérni,

    nemrég vettem egy 2003-as 114 LE- s dízel  X-TRAIL-t  amelynek a következő tünetei vannak: hidegen, enyhe gyorsításnál rángat és  a néhány másodpercig tartó teljesítménycsökkenésel egyidejüen zümmögő hangot ad a motortérbő. Eleinte, ahogyan bemelegedett a motor, a rángatás elmúlt és szépen járt a motor.   Aztán gondoltam, kicserélem a gázolajszűrőt, de még rosszabb lett, mert mostmár melegen is csinálja!  Egyébként ha nem finoman, hanem erősebben gyorsítok, akkor semmi baja, hibátlanul kigyorsul!  Az alapjárata tökéletes!  Az autóban egyébként kevés kilométer van, nagyon csendes, kopogásmentes a motorja és semmi füst, semmi hibaüzenet!  Szerintetek mi lehet?

   Előre is köszönöm!

Pépépe Creative Commons License 2019.02.01 0 0 2251

Olyan nincs, hogy ha kell hajtja a hátulját! 

 

2wd: Egyszerű első kerék hajtás

4 wd auto: Azelső kerekek kipörgésének hatására ad nyomatékot a hátsó kerékre - Kipörgő első kerékkel TILOS a kapcsolás!  

4 wd lock: állandóan hajtja az elő és a hátsó kerekeket is! Csak laza talajon használható! Semmiképpen ne használd szilárd burkolatú szárasz úton kanyarodás közben.  - bizonyos források szerint ez az üzemmód a 60 km/h tempó elérésekor automatikusan kikapcsol, és csak akkor kapcsol be újra, ha hajtás kapcsolót visszaállítod alap helyzetbe, majd újra 4 wd állásba.... 

 

A hajtáskapcsoló elvileg menet közben is kapcsolható, de KIPÖRGŐ ELSŐ KEREKEKNÉL TILOS a kapcsolás!   

 

Fölösleges aggodalom, de én mindig álló helyzetben kinyomott kuplunggal kapcsolom!  

Előzmény: wolfi001 (2247)
Kecskemadár Creative Commons License 2019.01.31 0 0 2250

Természetesen 2005-ös évjáratra gondoltam, sikerült megint elütnöm a dátumot!

Előzmény: Kecskemadár (2246)
wolfi001 Creative Commons License 2019.01.28 0 0 2249

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: mazoli63 (2248)
mazoli63 Creative Commons License 2019.01.28 0 2 2248

Ebben az írásban elég sok mindent megtudhatsz az autódról.

https://mno.hu/migr_1834/teszt-nissan-xtrail-22-td-luxury-762026

Előzmény: wolfi001 (2247)
wolfi001 Creative Commons License 2019.01.28 0 0 2247

Üdv mindenkinek! Most vettünk egy 2003-as xtrailt 2.2di.

Nincs hozzá leírás.Hajtáskapcsolókkal kapcsolatban lenne kérdésem. Alapból az elejét hajtja ez tiszta.Auto mód érthető ha kell hajtja a hátulját is.A lock az hogy használható?

Kecskemadár Creative Commons License 2019.01.28 0 0 2246

Üdv Mindenkinek!
Szerényen érdeklődöm, hogy van-e valakinek feleslegessé vált magyar nyelvű használati utasítása Nissan X-Trail-hez (2,2 dci, 1995) Megvásárolnám!

stify Creative Commons License 2019.01.27 0 0 2245

Kedves márkatársak!

 

 

A következővel kapcsolatban érdeklődöm hátha valaki már foglalkozott a témával.

Adott egy T30 2.2 dci 2005-ös.

 

Kérdésem a vízpumpa tárcsáját melyik oldalával merre felé kell feltenni a vízpumpára?

Ugyanis az egyik oldalán van egy kis fehér jelölés, viszont az infók nem egyértelműek.

A hivatalos szerelési leírás (lásd a 44-45. oldalon: https://cardiagn.com/engine-cooling-system-2006-x-trail/ )azt magyarázza a fehér jel a motor felé kell nézzen, a szerelési hibák megelőzése végett (gondolom ha nem így van a többi tárcsával nincs pont egyvonalban és az ékszíj nem központosan fut).

Viszont akár mennyi motort és vízpumpát megnéztem mindegyiken a fehér jel kívül van tehát nem a motor fele néz.

 

Akkor most hogy tegyem fel?:)

Köszönöm a véleményeket!

 

 

Abrash Creative Commons License 2019.01.24 0 0 2244

már kaptam a szivgörcsöt, aztán nyugodtam meg, hogy csúccsal nem megoldható.

 

Trélezés volt, és mivel vezérlésre gyanakodtam, valamint vezérléshez Duna autó nyúlt utoljára, sajnos ezt is rájuk biztam.

 

Kurvadrága és lassú. Három hónap ment el, benne a Filep szakvéleménnye (80e). Szereléssel 5k körül. hehe... :( sőt felette lesz. Árra nem emlékszem pontosan, még nem kaptam vissza, és ami a fejemben van, abban benne van a klima léánc is.

 

slusszpoén hogy még nem tökéletes, azaz esélyes hogy ugyan a teszten elhasaltak az injektorok, de mégsem az volt az ok. azaz egész jó vásár lesz az injektor valakinek.

Előzmény: KiDs57 (2241)
Sanya_ Creative Commons License 2019.01.23 0 0 2243

Nekem T32-es van, 2.5-ös benzines, CVT (nincs is mással). Oké, én szerettem a Priusban is a CVT-t, de ez a Nissan-féle még jobb. Ha tövig nyomod a gázt, akkor persze üvölt (amúgy nem értem ez miért probléma, amikor egy manuális váltós is "visszakettő-ablaktörlő" üzemmódban), de ha csak félig nzomja az ember, akkor fokozatokat imitálva "váltogat". Ha meg csak a forgalom ritmusát akarom tartani, akkor 1300-1500-as fordulaton, szépen halkan gyorsulunk. Kúl. :)

 

Egyébként óra szerint 130-nál nagyjából 2100-at forog, ami 400-zal kevesebb!!!, mint a hatsebességes, kézi váltós 2.0 dízel Touranom volt. Meg is látszik a fogyasztáson, természetesen pozitív értelemben.

 

Előzmény: Törölt nick (2242)
KiDs57 Creative Commons License 2019.01.19 0 0 2241

Kösz, olvastam a bejegyzésedet tavaly, de sajnos az enyémben még piezós az injektor (2004), azt nem lehet felújítani csúcs-cserével - legalább is ezt olvasom több diesel-szerelő honlapján is. (Furcsa, de 2003-2007 között valamikor félidőben váltottak a japánok. Sajnos arrafelé ez "normális".) Tartok tőle, hogy nem fogom megúszni ennyiből, ha mindet cserélni kell, ezért kérdeztem Abrash-t.  üdv

Előzmény: harpi3 (2240)
harpi3 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 2240

Nekem mind a 4-csúcsot cserélni kellett, durván 200 pénz volt!

Előzmény: KiDs57 (2238)
KiDs57 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 2239

...mennyibe... - bocs, mert fáj  :-)

Előzmény: KiDs57 (2238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!