Keresés

Részletes keresés

n.hu Creative Commons License 2006.02.16 0 0 401
"NIKON D 200 Gep TORONY MAGASAN VERI!!!"
na ez viszont tényleg így van!!
Előzmény: fotoeostibi (397)
n.hu Creative Commons License 2006.02.16 0 0 400
na jó, azért itt egy szmájli.
Előzmény: n.hu (399)
n.hu Creative Commons License 2006.02.16 0 0 399
nem, Te tévedtél!
Előzmény: canon.Eos (394)
Kúper Creative Commons License 2006.02.16 0 0 398
"Renben van Pista bácsi, letelt a netezési idő, most tessék szépen visszabújni a zubbonyba."
Előzmény: canon.Eos (392)
fotoeostibi Creative Commons License 2006.02.16 0 0 397

meg valami!kerdezd meg tölem canon.Eos baratunk miert szabadultam meg az Eos 350 D gepemtöl? Es valtottam 20 D-re de lehet hogy ez se volt a legjobb bolt mert a NIKON D 200 Gep TORONY MAGASAN VERI!!!!Egy: Nem olyan hangos mint a 20 D stb

Üdv Remelem nincs harag? ez csak az en velemenyem.

fotoeostibi Creative Commons License 2006.02.16 0 0 396
Mindenki a magaet dicseri , a masikat meg tapossuk sarba es ocsmaroljuk! Nekem is Eos-Gepeim vannak , de kerdezem Kedves canon.Eos miert szar az a jo mert jo NIKON??????????????????
Előzmény: Törölt nick (395)
canon.Eos Creative Commons License 2006.02.16 0 0 394
tévedtél!
Előzmény: n.hu (393)
n.hu Creative Commons License 2006.02.16 0 0 393
Azt hittem fordítva van....
Előzmény: canon.Eos (392)
canon.Eos Creative Commons License 2006.02.16 0 0 392
Canon a király Nikon a szar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ybrik Creative Commons License 2005.12.13 0 0 391

Of

Szia Jani!

Néztem az oldalad ,van  egy kérdésem:"Vágod "é utólag a fotóid?

Puszta kiváncsiság, bárhogy van frankó.

Előzmény: NJani (384)
Abrash Creative Commons License 2005.12.12 0 0 390
felőlem
Előzmény: Szlejer_ (387)
G_ArchAngel Creative Commons License 2005.12.12 0 0 389
Google Fight - bármilyen két szót beírsz, lejátsza a meccet a találatok alapján:)

http://www.googlefight.com/index.php?lang=en_GB&word1=Canon&word2=Nikon
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.12.11 0 0 388
http://forum.xitek.com/showthread.php?threadid=328768&pagenumber=1

Nagyon túlterhelt szokott lenni az oldal. Le szoktam fordíttatni babelfish-sel.
Előzmény: fisherhu (386)
Szlejer_ Creative Commons License 2005.12.11 0 0 387

"aki beáll egyféle gyár szekértolójának, sok örömtől fosztja meg magát."

 

Aki meg nem, ammeg mindenki kurvája...

Előzmény: Abrash (378)
fisherhu Creative Commons License 2005.12.11 0 0 386
holhol?
Előzmény: DIE_ROBOTER (385)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.12.10 0 0 385
Ezek a kínaiak szétszednek mindent. Most egy E-500 van fent az oldalon, alátét szintig darabokban.
Előzmény: NJani (384)
NJani Creative Commons License 2005.12.10 0 0 384

Hehe... ezt jól lefényképzetetd szemmel.

 

"abban egy mikromotor, tengelyén fogaskerékkel egy fogaskoszorút hajt, ami egy emelőpályán lévő lencsetagot + a skálát is viszi magával"

 

Látom jóban voltál a gépészekkel. ;-)

Előzmény: DIE_ROBOTER (380)
fisherhu Creative Commons License 2005.12.10 0 0 383
Az Astoriánál nem Te machináltál egy síkfilmes géppel vagy két (3?) hónapja?
Előzmény: stgellert (382)
stgellert Creative Commons License 2005.12.10 0 0 382

:-))))) Jaja, én is af-el kezdtem, de most már visszasűlyedtem végleg a kőkorszakba:-) 2 óránként 1 kép:-)

Előzmény: fisherhu (381)
fisherhu Creative Commons License 2005.12.10 0 0 381
Figy, egyszer én is eljátszottam ezt a "jajj, milyen gépet vegyek?" dolgot, és megkérdeztem másokat is. A vége az lett, hogy tökéletesen fogalmam nem volt róla, hogy mi is lenne a jobb.
Most, pár év után úgy látom tökmindegy mit vesz az ember :)
Előzmény: Alpha Lyrae (379)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.12.10 0 0 380
Na megfogtál, nem tudom általánosságban.

Az 50-200-at láttam fényképen darabokban (xitek fórum), abban egy mikromotor, tengelyén fogaskerékkel egy fogaskoszorút hajt, ami egy emelőpályán lévő lencsetagot + a skálát is viszi magával. Átlagos sebesség, átlagos hang, semmi különös.
Az 50/2 makró külső élességállítású, azaz egyben mozog az egész tubus. Relative hangos (nem darálós) és ha közel van a téma (kb 40cm alatt) akkor lassú is.
14-54 gyakorlatilag hangtalan, és villámgyors. Nyikkan egyet, és beáll.

A nagyok (150/2, 35-100/2, stb.) mind távolságlimiteresek, 3 állással, és nagyon gyorsak, halkak.

Az AF-C grip nélkül nem az igazi. Repülőnapra bőven elég, de egy kispályás focimeccsen lehetne jobb.
Előzmény: NJani (376)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2005.12.10 0 0 379
dehogy vettem úgy, hogy rám szálltál(tatok), de amit én csütörtökön lepörögtem oly vs. 20d vs. d70 ügyben, az már nekem is sok(k) volt.

és tökéletesen igazad van
(de azért a CA.non csak szar! na!)
Előzmény: Abrash (378)
Abrash Creative Commons License 2005.12.10 0 0 378
te alfa, én nem szálltam rád, hol a humorod wazze????
nekem mindenféle van a kezem ügyében, csalfa lélek vagyok, na meg hülye lennék önkorlátozni azzal, hogy bármely gyártó istensége alá behódoljak. Frászt!!

egyik nap ghostos nikkor obi, másik nap CAs canon, harmadnap a maradék távmérős!!

hehehe.

aki beáll egyféle gyár szekértolójának, sok örömtől fosztja meg magát.
Előzmény: Alpha Lyrae (369)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.09 0 0 377
Mé' nem írja itt is az Oly, hogy a 300 az 600? ............. mé, mé... azt az árcédulán alkalmazzák... :)))
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (373)
NJani Creative Commons License 2005.12.09 0 0 376

Nem tudom miért kell vitatkozni, amikor basztathatjuk is egymást. :-)

Na most egybe mindenkinek: :-)

 

Alfa:

A fényerő nem szenzorméret függő. Alapvetően a a frontlencse mérete és a fókusztávolság határozza meg. Ha egy 300/2.8 obinál a 300-at elosztod 2.8-al, akkor megkapod a frontlencse átmérőjét.

A 4/3-ra optimalizált obi azért nem használható nagyobb mérethez, mert pont akkora képkört rajzol, amibe a 4/3 szenzor belefér. A párhuzamos sugarak egy másik kérdés.

Az Olynak nem nagy kunszt 300-as obit csinálni, eddig is tudott olyant. Azon sportol, hogy annak a 300-as obinak legyen akkora feloldóképessége, hogy a 4/3 méreten elhelyezett 8 Mpixelt (és egyre többet) ki tudja használni.

Amúgy a Nikon és az Oly 300-asok közötti súlykülönbség nyilván a felhasznált üveg fajtájától, lencsék darabszámától, mechanikai alkatrészek súlyűtól, stb. függ. Viszont valószínű, hogy a Nikon 300/2.8 AFS első széria jobb volt a mostaninál, mert 3,1 kg volt a súlya. :-)

 

Robot:

Minthogy már váltottunk levelet, én is láttam a honlapodat, ami az egyetlen értelmes 4/3 honlap Magyarországon. Látam a képeket is, ami azt bizonyítja, hogy a kis méreten elhelyezett sok megapixel nagyon részletgazdag képet ad.

 

Egy kérdésre sehol nem találtam választ: milyen a 4/3 fókuszrendszere? Kuplungos? Mikoromotoros? USM?

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.12.09 0 0 375
Oszt látod, becsapják a vásárlókat, mert nem is ultranagylátószögű!
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (373)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.12.09 0 0 374

Szar Nyikont vesszel, Oly helyett.

Vazze, ha az Oly árbevételéből pont a te kis aprópénzed fog hiányozni, s e miatt csődbe jut, q..a mérges leszek.

 

:)))

Előzmény: Alpha Lyrae (369)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.12.09 0 0 373

Naná!

 

Előkaptam egy Oly compactot.

Tudod mi van rá írva?

 

OLYMPUS ED WIDEZOOM LENS 5,7-22,9mm 1:2,8-4,8

 

:)))

 

Mé' nem írja itt is az Oly, hogy a 300 az 600?

 

Előzmény: DIE_ROBOTER (368)
y3k Creative Commons License 2005.12.09 0 0 372
Na, errol van itt szo:)))
Előzmény: NJani (360)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2005.12.09 0 0 371
igen! már néztem már korábban is! nagyon meggyőző!
(ne csesztess, mert a végén eladom ezeket a szutyok nikkorokat:-)
Előzmény: DIE_ROBOTER (370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!