Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.24 0 0 99

Szia!

 

Én ilyenkor adok neki egy negyed szem Klion tablettát (nem állatoknak való gyógyszer).

3 napig alkalmazom, ha nem múlik akkor Doxyciclint ebből naponta fél kapszulát.

Klionnal vigyázni mert túladagolás végeredménye lehet egy belassult, gyenge, gubbasztó, végsőesetben elpusztult galamb.

3 napnál tovább ne adjuk neki a Kliont.

 

Doxy-t azt lehet 2 hétig is napi fél kapszulát.

Nálam eddig mindig bevállt.

Előzmény: battila1996 (98)
battila1996 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 98

hát igazábol megkérdeztem még egy ritkán látot ismerősömaki galambász ésh ő aszt mondta hogy valamilyen sárga gomba fertőzés aminek az előjelei a trüszögési és stb.

Belgaóriás Creative Commons License 2011.03.20 0 0 97

Heló!

 

Valószínűleg az első de nézd meg a tüneteket!

 

MYCOPLASMA (fertőző nátha)
Tünetek:
- folyékony orrváladák
- könnyezés
- pufogó légzés
Terjedés:
- levegőben, itató vizén keresztül
- a legyengült szervezetben túlszaporodik a mycoplasma
Kezelés:
- anitbiotikumos kezelés 4-5 napig
- megelőzés céljából 3 napig
- kombinált készítmények adása ajánlott
- immunrendszer erősítése
- az antibiotikumos kezelés után probiotikum itatása ajánlott 5 napig
Magyarországon beszerezhető gyógyszer készítmények:
Enrobioflox, Baytril oral 10%, Anitetra, Tylan, Linco-spectin, Doxyvit, Anidox, Tetravet LA inj.Külföldön beszerezhető gyógyszer készítmények:
Gambazin, Nifuramycin, Orni Special , W.N., BelgaTai, Chlortetracyclin

CHLAMYDIA (ornitózis)
Tünetek:
- gennyes könnyfolyás
- orrfolyás
- szürke színű orr
- a szem, a fej vakarása
- nehéz légzés,hörgés
- zöld színű, nyálkás hasmenés
- étvágytalanság
Terjedés:
- cseppfertőzéssel
- ürülékkel
- begytejjel
Kezelés:
- antibiotikumos kezelés az egész állományra, 7-14 napig
- megelőzés céljából 3-5 napig
- ajánlott a kombinált készítmények adagolása
- az antibiotikus kezelés után probiotikum itatása ajánlott 5 napig
Magyarországon beszerezhető gyógyszer készítmények:
Doxyvit, Anidox, Tylan, Linco-spectin, Tetravet LA inj.
Külföldön beszerezhető gyógyszer készítmények:
Gambazin, Orni Special, W.N., BelgaTai, Chlortetracyclin, Tylosin

HAEMOPHILUS
Tünetek:
- sűrű orrfolyás
- kötőhártya-gyulladás
- duzzadt szemhéj
Terjedés:
- cseppfertőzéssel
Kezelés:
- antibiotikumos kezelés 5 napig
- megelőzés céljából 3 napig
- kombinált készítmények adagolása ajánlott
- az antibiotikus kezelés után probiotikum itatása ajánlott 5 napig
Magyarországon beszerezhető gyógyszer készítmények:
Baytril oral 10%, Enrobioflox, Animox,
Külföldön beszerezhető gyógyszer készítmények:
Gambazin, Chlortetracyclin

STAPHILOCOCCUS, STREPTOCOCCUS
Tünetek:
- felső légúti elváltozások
- hasmenés
Terjedés:
- cseppfertőzéssel
Kezelés:
- antibiotikumos kezelés 5-7 napig
- megelőzés céljából 3 napig
- kombinált készítmények adagolása ajánlott
- az antibiotikus kezelés után probiotikum itatása ajánlott 5 napig

 

 

 

Előzmény: battila1996 (96)
battila1996 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 96

Sziasztok!!

 

Egy galambomon hogy trüszög és vakargatja az orrdudorát mitől lehet??

Belgaóriás Creative Commons License 2011.03.18 0 0 95

Mondén hímeket, King tojókat és egy szalagos texán hímet keresek!

zoltan_kalmar@freemail.hu

+36/70/3100205

http://americangianthomer.hupont.hu

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.16 0 0 94

Hát 4-5 éve már hogy járok börzére, de még nem hagytam ki csak egy alkalmat:-)

A szarkákat most akarom eladni. De sok fajta járt már a galambházamban.

A gerléken és a szarkákon kívül van 3 japán törpe baromfim, 16 törpepapagáj és egy szárnysérült vetési varjúm.

Na meg két kutya.

Előzmény: battila1996 (93)
battila1996 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 93

Az oldal nagyon szuper nagyon jóóó :D:D monori vásárra akkor gondolom hogy sokszor szoktál járni igaz?? ésh a szarkákon és a gerléken még milyen fajta galambjaid vagy állataid vannak??

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 92

Én Üllőn lakom. A szarkákon kívül gerlékkel foglalkozom.

Kacagó és szenegáli gerlém van eddig, de még tervezek néhány egzotikus gerlét beszerezni.

Képeket nézhetsz róluk a weboldalamon http://www.dorestubi.eoldal.hu/

de benézhetsz a fórumra is ahol rengeteg topic van és minél többen vagyunk annál jobb:-)

http://www.freeforum.hu/dorestubi

Előzmény: battila1996 (91)
battila1996 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 91

okéés de amúgy hol laksz??és még a szarkákon kívül milyen galambokat tartasz??

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 90

Nem feltétlen a galambházban kell összeállítani a párokat.

Lehet külön erre a célra készített ketrecekben is.

Én egy kb. 1 négyzetméter területű ketrecben szoktam párba állítani. 1-2 hétig be vannak zárva aztán mikor látom hogy egy pár lettek akkor át teszem őket a galambházba a többi galambhoz és választanak maguknak szabad fészkelő helyet.

Előzmény: battila1996 (89)
battila1996 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 89

Rendben, tehát akkor mindenképp a ducban bent kell legyen a választó???

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 0 88

Hát figyelj, zárd össze őket és figyelgesd.

Általában az ivarérett galambok 1-2 hét alatt párba állnak, s eztán tojik le a tojó.

Ajánlott 2 hétig folyamatosan összezárva tartani őket, aztán ha látod hogy a hím a fészekre hívja a tojót vagy a tojó is már ott van a fészekbe a hímmel akkor siker:-D

Ahova be vannak zárva ott legyen nekik takarmány, víz, fészektányér és fészek anyag (széna, dohányszár).

 

Előzmény: battila1996 (87)
battila1996 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 87

Okés köszönöm de a tojót meg a hímet menyi idejig tartsam együtt???

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.13 0 0 86

Szia!

 

Attól függ mit akarsz a galambokkal.

Ha új galambot szeretnél szoktatni akkor ajánlott először 1-2 hét karanténba tenni és ha megbizonyosodtál róla hogy a galamb nem beteg (nem gubbaszt, tüsszög, széklete híg, stb.)

akkor már össze zárhatod a saját állományoddal.

 

Ha párba szeretnél tenni két madarat a saját tenyészetedből akkor azt bármikor megteheted. Csak biztos legyél benne hogy hím és tojó mert ha azonos neműek akkor csak verekedés lesz belőle.

Hím és tojó között is lehet verekedés, de az kis idő múlva meg szűnik és összeállnak.

 

 

 

Egyéb galambász témákért katt ide:

http://www.dorestubi.eoldal.hu/

 

 

 

Előzmény: battila1996 (85)
battila1996 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 85

Sziasztok!!!!

 

Nem-e tudja esetleg valaki hogy mikor lehete a galambokat öszecsukni??

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.09 0 0 84

Eladó:

1 pár magyar szarka keringő

2010-es fekete tojó; 2009-es vörös hím /zárt szövetségi gyűrűsek/

Ár: 2500 Ft

 

 

Továbbá eladó:

2 db kacagó gerle

2011-es narancstarka fiatal (valószínűleg tojó); 2010-es vadas hím

Ár: 1500 Ft

 

Érdeklődni itt: dorika882@gmail.com

 

Képek róluk:

Belgaóriás Creative Commons License 2011.01.11 0 0 83
H . B a l á z s Creative Commons License 2010.12.16 0 0 82

eladó 1 db 2009-es hím örvös galamb.

érd.: 06-30/ 295 5393 hétköznap 14 óra után, hétvégén bármikor, vagy havasfalvibalazs@citromail.hu

Belgaóriás Creative Commons License 2010.12.15 0 0 81

Szia!

 

Amerikai óriásposta, King, Mondain, Posta.

Apámnál meg Mondain és Texán.

 

Az összezárást majd ketrecbe páranként értettem tavasszal míg párba nem állnak.

Ránézésre is van aki megtudja állapitani.

Előzmény: nesta1985 (80)
nesta1985 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 80

Szia!

 

King galambjaim vannak! Ezt az összezárást, hogy kell érteni? Most is egy helyen van mind. Akkor így ránézésre nem lehet megállapítani, hogy melyik milyen? Neked milyen galambjaid vannak?

Előzmény: Belgaóriás (79)
Belgaóriás Creative Commons License 2010.12.09 0 0 79

Tényleg milyen fajta galambjaid vannak?

Belgaóriás Creative Commons License 2010.12.09 0 0 78

Szia!

 

Tavasszal magugktól párba állnak, vagy már most meglátod , hogy melyik melyik mellett van állandóan.

A hím az erőtelje hajtsa a tojót, csak figyelni kell öket rendszeresen, ha így sem látod meg akkor márciusban összezárod őket akkor jobban hajtsa a hím a tojót.

 

nesta1985 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 77

Szia!

 

8 db galambom van, idei fiatalok. Még most kezdem a galambászást és még nem nagyon értek hozzá!

Belgaóriás Creative Commons License 2010.12.08 0 0 76

Szia!

 

Mennyi galambod van?

Előzmény: nesta1985 (75)
nesta1985 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 75

Szaisztok!

 

Tudna nekem valaki segíteni, hogy hogyan lehet megkülömböztetni a hím és a tojó galambot? King galambjaim vannak és nem tudok rájönni, hogy melyik a tojó és melyik a hím!

 

Köszi! Üdv: Csaba

 

 

knyp Creative Commons License 2010.12.06 0 0 74

sziasztok,

egy kis segítségre lenne szükségem. Egy galambdúcot szeretnénk a kertbe (a lábon álló fajtát) és bele galambot. Nem komoly galambtenyésztés a cél, csak galambtartás inkább. A kérdésem, hogy mekkora legyen a dúc egy pár részére ami nyilván szaporodni is fog, hogy a szaporulattal együtt elég legyen a hely. Amit kinéztünk az 120 cm átmérőjü és 90 cm magas. Ez kb. mennyi galamb számára elég? Mivel kell felszerelni a galambdúcot? Amit kinéztünk az 8 fiókos. Ez azt jelenti, hogy 8 rekesz van benne 8 pár részére?



Előre is köszönöm a segítséget.

Belgaóriás Creative Commons License 2010.10.26 0 0 73
Nagy bátyám galambjai!
lac1986 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 72
Elnézést elírtam a honlap címét a helyes cím :www.szalontaioriasgalamb.hupont.hu
lac1986 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 71
Üdv!

Egy kihaló félben lévő magyar kitenyésztésű galambfajtát szeretnék bemutatni a szalontai óriás galambot. www.szalontaiorias.hupont.hu

Fülöp László
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.16 0 0 70
Szia! Főzz neki gabona féléket (kukoricát, kölest, búzát) Főzd puhára és törd szét. Ezt a pépet add neki fecskendővel. Néha egész kukoricát is letolhatsz a torkán, semmi baja nem lesz tőle. Hogy önállóan megtanuljon enni, tegyél elé egy kis tálba magokat és a kezeddel csipkedd fel és ejtsd le, néha mutasd meg neki a kezedből. Ő is fogja csipkedni. Egy idő után rájön hogy kell csinálni és a kisebb magvakkal fogja kezdeni (köles, búza).
Bébi tápszert is adhatsz neki, vagy áztatott babapiskótát, ezeket fecskendőből tudod adni neki.
Előzmény: nimfa45 (66)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!