Keresés

Részletes keresés

Gabis24 Creative Commons License 2007.11.04 0 0 1076
Ezt a módszert szerintem nem fogják kipróbálni...
H.J Creative Commons License 2007.11.03 0 0 1075
Sajnos várnotok kell.A macskagyökeres eljárást nem ismerem,így véleményt sem mondhatok róla.Ismétlem a jól bevált módszert.Fél nyers tojás az ajtótól 5cm-re befelé,némi tojáslével.Hátra pedig aszalt szilva-tojás,vagy véres belsőség.
Van egy tippem amit az óvatos,ravasz nyestek befogásánál vált be.De sajnos ez kissé állatkinzás is.Az én csapdáim hátsó részében volt egy kis leválasztott rész,ahová élő állatot-csibét,patkányt,galambot lehetett tenni.Erre nagyon szépen bejön a nyest.Viszont ha nem a csapda közelében sétál,ellenszél fúj,tehát nem kap szagot a betett madárról,aki nem mozog mert alszik.Akkor a nyest úgy megy el mellette,hogy észre sem veszi. Most jön a módszer.A betett galamb 2 lábát össze kell kötni egy széles szallaggal.(nehogy elhaljon a lába)Majd a madarat a lábánál fogva a kalitka tetejéhez kel felkötni.Ahol a madár lába a kalitkához van kötve elé kell kötni egy lemez darabkát,hogy a nyest nehogy lerágja kivülről.A madár szárnytollából le kell vágni,hogy nagyobb helye legyen a csapdában.A szerencsétlen madár ebben a helyzet ben nem tud aludni.Egész éjjel vergődik.A nyest messziről meghalja.A vadászösztön felébred benne, és a "sérült" madár vergödésének nem tud ellenállni.
Remélem tudtam segíteni.
Előzmény: labiniko (1072)
Tima2 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 1074
Szerintem ha elég ínycsiklandó a kaja a nyest számára, bemegy. Sima nyers csirkehús lehet, hogy nem annyira csábító neki.
Előzmény: labiniko (1072)
Tima2 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 1073
A cserepet kitámasztod egy fél dióval, a dióbél legyen befele és éppenhogy tartsa a cserepet. Egérke bemegy, rágja a diót, mire a dió elmozdul és a cserép ráesve az egérre, fogva tartja őt. Ha megvan az egér, dugj egy vastag kartont a cserép alá óvatosan, hogy ne tudjon ismét megszökni.
Előzmény: labiniko (1071)
labiniko Creative Commons License 2007.11.02 0 0 1072

kedves HJ,

még egy kérdés, amit a férjem érdeklődéssel feltett: ezek szerint, ha most még a nyestünk nem éhezik, várnunk kellene télig? vagy az általad említett módszerrel étvágyat lehet csinálni a kis "bestiának"?

Előzmény: H.J (1070)
labiniko Creative Commons License 2007.11.02 0 0 1071

Szia HJ!

 

Elég mozgalmasnak tűnik így a nyest-fogás...

mi a véleményed a macskagyökér teával átitatott vattáról? valaki ajánlotta itt a fórumon, be is szereztem ma, de még nem próbáltam.  ezenkívül érdekelne, hogyan lehet cseréppel egeret fogni? Pláne tetőtérben, mert mi félig tetőtérben lakunk. (Mégis idetévedt ez a kis zajos-szemtelen jószág, szóval, ahogy láthatod, nem egyszerű az élet. )

 

 

Előzmény: H.J (1070)
H.J Creative Commons License 2007.11.02 0 0 1070
Szia véletlen idetévedtem.Én készitettem régebben a "horváth féle "élvefogó csapdákat vadászoknak.Már nincs sem anyagom,sem időm vele foglalkozni.Viszont jó tanáccsal segithetek.Ne aggódj.Most még a nyest nem éhezik.Talál egeret,verebet, stb.Nem tudom milyen csapdát kaptál. Az ajtajába (5-6 cm-re befelé)tegyél fél tojáshéjat,benne hagyj egy kevés levet.A csapda hátsó felibe akassz fel egy krumplis hálóba további 4-5 nyers tojást és 5-6 szem aszalt szilvát.Ha elég hely van a csapdába, fogjál cseréppel néhány egeret,kis ketrecbe zárd össze őket, némi alommal,almával.A szűk helyen összeverekednek,cincognak. Be akaszthatsz véres csírke belsőséget,fejet is.Várjál.(A lényeg: a fél tojás az ajtóban.)
emailom. horvath.jozsef@hotmail.com
Előzmény: labiniko (1069)
labiniko Creative Commons License 2007.11.02 0 0 1069

kedves Mindenki!

 

A tanácsotokat követve megrendeltem az élvefogó csapdát, de - semmi. Minden reggel látom a nyestünk nyomait, de nemhogy a csapdába nem megy be, hanem a teraszra kitett húsdarab sem érdekli. Látszanak a nyomai mellette, de nem nyúl hozzá. Lehet hogy mással kellene kínálni? Segítsetek, kérlek! Mit tegyek?

Gabis24 Creative Commons License 2007.10.11 0 0 1068

Igen, egy idő után én is el fogom a göriket költöztetni. :))

 

Ha kiszökne, feltehetőleg elmenne, ha nem, akkor szétszednék az éjjel kiengedett őrkutyák. :(

Előzmény: Tima2 (1067)
Tima2 Creative Commons License 2007.10.11 0 0 1067
A nyest szerintem nem túl társas lény, mármint nem hiszem hogy igényelné másik nyest társaságát pl.
Hallottam olyan esetről, ahol együtt tartották a hímet és a nőstényt és a hím megölte a nőstényt, míg máshol tartják őket együtt, másik ismerősömnél morogtak egymásra, bunyóztak, szóval van erre is, arra is példa, de szerintem meglesz ő a görények nélkül, sőt.
Nem tudom, de én félnék, hogy kifejlett, felnőtt nyestként esetleg kárt okozhat a görényekben. Egy valakit ismertem, aki görényekkel nevelte fel a nyestjét (nőstényt), de egy idő után ő is elkülönítette őket az erőviszonyok miatt.

Ha én elutazom pl. egy hétre, nekem is csak bedobálják a kaját, a vizeslábast pedig ki szoktam kötözni a ketrechez, mert időnként Riki is előszeretettel borogatja fel. Ha pedig be kell hozzá menni, nem hiszem, hogy egy idegennek előjönne bratyizni.
De ha mégis kiszökne, mint Riki példája is mutatja, megvárná valahol, míg hazajössz (remélhetőleg nem a krokodilketrecben:)) ) és boldogan rohanna vissza veled a ketrecébe:)
Előzmény: Gabis24 (1066)
Gabis24 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 1066

Én nem is ettől félek, ott nem fognak petárdázni (talán), de egyébkéntis hozzá van szokva a zajokhoz. Ha a vonatot megszokta már... sok újat (hangosabbat) nem tudnak neki mutatni. :))) Bár tudom minden szokatlan hang ijesztő lehet a számára...

 

Attól tartok, hogy aki etetné, akaratlanul is kiengedné... ill. kiszökne Báró. Mert bár fél és neki a kennelje az otthona, nem nagyon érdekli a külvilág... de mivel 2 göri is van mellette, akik ajtónyitásra azonnal ott teremnek, esetleg kiszöknek... lehet amíg az ismerős a göriket kergetné (bár őket könnyen meg lehet fogni, mert ők csak ott szimatolgatnának az ajtó környékén...), addig meglógna a nyest.

 

Ezért ha ő etet, akkor általában csak bedobálja a kaját és becsukja az ajtót... Nem megy be, nem nézi meg, hogy mi van a nyesttel és nem ad neki vízet (bár ez van előtte mindig, de előfordul az is, hogy kidöntik...). Ezekre mondjuk én kértem meg, hogy ne mászkáljon be, mert akkor Báró tényleg világgá szaladna...

 

Szóval emiatt még parázom. :) De lassan úgyis az lesz, hogy a göriket elrakom mellőle, mert csak morog rájuk már... és akkor az ismerősnek is csak a nyestre kell figyelnie...

 

Egyébként ő mennyire igényli, hogy legyen mellette vki? Göri? Nem unatkozik egyedül?

Előzmény: Tima2 (1065)
Tima2 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 1065
Na persze:O))
Majd egy év múlva örülni fogsz, ha kapsz egy hét nyestmentes kimenőt:))))

Amúgy én is "féltem", mi lesz karácsonykor, meg szilveszterkor, meg nyaraláskor, szegény Riki egyedül, hogy fogja viselni a petárdázást stb., de szegény Riki szerencsére nem az én fejemmel gondolkodott, hanem a sajátjával:))
Előzmény: Gabis24 (1064)
Gabis24 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 1064
Nem. :DDDDD
Előzmény: Tima2 (1063)
Tima2 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 1063
És 10 évig nem mész nyaralni?:))))))))

Nem szoktam mérni Rikit. Télre ő is nagy, dagadt disznó szokott lenni, aztán vedléskor meg egy csoffadt kis disznó.
Előzmény: Gabis24 (1061)
Gabis24 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 1062

Egyébként a Te nyested mekkora? Báró most már jó nagy mafla lett. :))) Dagi is (egészségesen még:P - készül a télre) és a bundája is hatalmas. :)) És picit ezüstös, szürkés most...

 

 

Előzmény: Tima2 (1060)
Gabis24 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1061

Persze, más is etetheti... szokta is... de 1-nél több napot nem hagyok ki... :) Biztosan legyen víze stb. stb...

Előzmény: Tima2 (1060)
Tima2 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1060
Nem lesz semmi baja, ha karácsonykor más eteti. Nyaralni biztos nem viszed majd magaddal:)))

Tegnap láttam két elütött nyestet is. Az egyiket Bp-en, a Hungária körúton, a másikat Solymár, Auchan közelében.
Előzmény: Gabis24 (1055)
Gabis24 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 1059

Jaja, feltétlenül. :))))))

Előzmény: neverhood (1058)
neverhood Creative Commons License 2007.10.07 0 0 1058
Oké, ez mondjuk igaz =DD

Merre arrébb? Vagy, ha elárulod, akkor utána meg kell hogy ölj? =PP
Előzmény: Gabis24 (1057)
Gabis24 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 1057

Miért bukott meg? :) A fél 4 után lehet 6 is. :)))

 

Nem, kicsit arrébb. :)

Előzmény: neverhood (1056)
neverhood Creative Commons License 2007.10.07 0 0 1056
Akkor itt megbukott az alkalmazkodásom =DD
Ugyanis én hétköznap minimum 4-fél5-ig dolgozom. De hétvégén szinte mindig ráérek.
Báró most az állatkertben van?
Előzmény: Gabis24 (1055)
Gabis24 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 1055

Bárót szinte mindennap látom, de hétköznap (meló miatt) inkább fél 4 után viszem sétálni. Hétvégente (amikor általában nem dolgozom), akkor is bejárok hozzá. :) 1 napnál többet nem hagyok ki - jó lesz ez karácsonykor majd. :)) Családtagok biztos kitérnek majd a hitükből. :)))

Előzmény: neverhood (1054)
neverhood Creative Commons License 2007.10.07 0 0 1054
Pesti hát (=
Én mondtam múltkor (pár hónapja mőltkor kb =D), hogy láttalak az Árpádhídnál várakozni pár görénnyel egy hordozóban (= Jó, akkor majd tuti, hogy kihasználom a lehetőséget. Általában mikor mész? Általában alkalmazkodó típus vagyok.
Előzmény: Gabis24 (1053)
Gabis24 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 1053

Nyílvánosan már sétáltam vele a Margit szigeten. :) De azt nem nagyon élvezte, mert nem szereti az embereket és az idegen dolgokat... fél mindentől.

 

Pesti vagy? Akkor bármikor meg tudunk beszélni egy időpontot...

Előzmény: neverhood (1052)
neverhood Creative Commons License 2007.10.07 0 0 1052
Hihetetlen mekkora bundája van és hogy mennyire csillog!! A lábfején lehet nagyon látni. Egyszerűen gyönyörű. Valamikor nem tervezel "nyilvános" sétát? ((= Már nagyon megnézném a saját két szememmel is...
Előzmény: Gabis24 (1051)
Gabis24 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 1051

Ma (is) voltunk sétálni, egyre nagyobb lesz Báró. :)

 

 

Gabis24 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 1050

Nemrég írtunk le pár ötletet...

Előzmény: labiniko (1049)
labiniko Creative Commons License 2007.09.27 0 0 1049

sziasztok!

 

a segítségeteket szeretném kérni. félig tetőtérben lakunk, és egy hívatlan vendég, egy nyest érkezett két-három hete. Dobogva randalírozik éjjelente a tetőn, odapiszkít a teraszajtó küszöbére, a virágládákból kitúrja a földet, össze mászkál mindent a teraszon, és feltehetőleg a széken alszik, a párna állapotából és színéből ítélve (jó koszos lett). Kicsit elegünk van a komából, a tető szigetelését is féltjük, meg úgy egyáltatlán... Élve fogó csapdával szeretnénk elfogni, és elszállítani a környező erdőkbe. tudtok segíteni, hogyan tegyük ezt, esetleg van valakinek ilyen csapdája? válaszotokat előre is köszönöm. (egy megjegyzés:valaki írta, hogy igényt tartana macskára az ölyv etetéséhez. ez ugye csak valami rossz vicc volt...?)

Gabis24 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 1048
Van valami fejlemény?
Előzmény: gluckb (1043)
crowkins Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1047

Hali!

Én a Horváth-féle élvefogó csapda ("a zöld") és benne valeriánába (macskagyökér) áztatott vatta mellett voksolok.

A valeriánának olyan szaga van mint a bagzó (nem bagózó!) macskáknak, ezért a környéken olálkodó nyestet,görényt,macskát,rókát stb, rögtön oda viszi az érzékeny orrocskája és már csak a fékezhetetlen kiváncsiságból is, óvatosságát feledve körülnéz a kelepcében, de a csalódott távozásra már nincs lehetősége, mert közben megfogódzott.  Vannak akik szerint eredményesebb ha a csapdának csak az egyik ajtaját nyitod (ebből következik ugye hogy egyébként 2 ajtaja van..) fel és nem a billenőre (elsütő "szerkezet") rakod a csalit, hanem a csapda végébe felfüggesztve egy madzagra. Néha eredményesebb ha 2 oldalról letakarod  a csapdát valami rongyal, lepedővel, hogy oldalró, a csapdán kívül nehogy elsüsse véletlen (v direkt). Menyét is járhat a nyest csapdába, ezt azonban csak már úgy veszed észre, hogy a kelepcét valaki elsütötte, de nincs benne senki.

Nincs ötletem mit csinálj velük, ha megfogod a "kiccsaládot", de ne bántsd őket! Inkább írj ide, vki majd biztos tud segíteni.

Viszont ha macskákat ejtesz rabul, rám mindíg számíthatsz mert telente etetem az ölyveket! :)

És csak a szó ismétlések végett: CSAPDA!

 

Szép napot Nektek, üdv! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!