Keresés

Részletes keresés

Volt tüzér Creative Commons License 2010.09.26 0 0 9713
Ezeknek az építményeknek olyan az állapota, hogy olcsóbb lenne porig rombolni az egészet, mint felújítani mindent. A hónap elején jártam Börgöndön, és jó alaposan körüljártam mindent, hol laktam, hol dolgoztam. Siralmas állapotok vannak ott is, mint máshol. Kivétel azok a laktanyák, amiket a kiürítés után azonnal értékesítettek. Lásd Sárbogárd, Dunaföldvár, Dunaújváros, és még néhány.
Előzmény: schlumberger (9711)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.09.26 0 0 9712

Nálunk nincsenek zsoldosok. A zsold ugyanis sokkal több, mint amit málunk a szerződésesek kapnak. Nálunk a katona illetményt kap.

Hende Csaba sok egyéb dolgot is kitalált már. Akkor eszerint most minden egyes szerződéses katonával új szerződést fognak kötni, amibe bele lesz foglalva a laktanyaőrzés békeidőben? Mert eddig a katonákkal olyan szerződést kötöttek, hogy semmi mást nem csinálhat, mint amire felvették. Abba meg nem fért bele az őrség, csak háborúban.

Előzmény: Volt Katona(Lee) (9709)
schlumberger Creative Commons License 2010.09.26 0 0 9711
Volt laktanyakat is fel lehetne ujitani, fiatal csaladoknak kiadni lakaskent.

Bizony: Sármelléken pl. egész kísértetváros van, Börgöndön szintén egy csomó lakás (Székesfehérvártól 6 km, akár biciklivel jól megközelíthető!!!), hadd ne folytassam.
Valakit ezért fel kéne akasztani többször egymásután.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (9710)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2010.09.26 0 0 9710
en mindenesetre sajnalom Taszart (is), meg a többi nehez munkaval felepitett repteret, objektumot, miert kell elsorvadni hagyni öket.Volt laktanyakat is fel lehetne ujitani, fiatal csaladoknak kiadni lakaskent...aki mar epitett 0 rol valamit fel, akar egy garazst is az tudja miröl beszelek...
Előzmény: Volt Katona(Lee) (9706)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2010.09.26 0 0 9709
amikor leszereltem utolso elötti sorkatonakent, mar pedzegettek, hogy biztonsagi cegek! fogjak nemcsak a sok bezart laktanyat örizni, hanem azt is ahol szerzödesesek(en szotaramban zsoldosok) vannak, abszurdum, de ezt is megeltük-Hende Csaba szerint ismet katonak fogjak örizni a laktanyakat
Előzmény: Volt tüzér (9708)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.09.25 0 0 9708
És ha alaposabban megnézed, komolyabb fegyveres őrzés, mint mostanság a laktanyákban.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (9707)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2010.09.25 0 0 9707
erdekesseg, hogy sok Magyar Radio objektumnal, pl. Szolnoki, Siofoki ado sokszor van magas szögesdrot kerites, meg ugyanolyan örtorony mint a laktanyanal
Előzmény: Volt tüzér (9705)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2010.09.25 0 0 9706
jo kepek!!!Mintha a kat. szolgalat elevenedett volna fel elöttem...
sajnos a valosag eleg prozai es egyszerü, ahogy nezem a kepeket, a gaz kezdi mar a kifutopalyat ki, az epületek sincsenek jo allapotban, a jenkik pedig elötte rendberaktak a repteret...
a regionalis repterböl sem lett semmi-jo lett volna munkahelyteremtö beruhazasnak is-hiaba kaposvari önkormanyzat, meg Gyeneseiek közbenjarasa-, pedig adottsagai meg vannak hozza, nagyobb is mint Sarmellek-ott tavaly elött A Germanwingssel szalltunk le, nem egyszerü mutatvany a pilotanak sem ott landolni,
Előzmény: charlie21 (9690)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9705
Pláne, hogy Alsószentgyörgyről nem is látszik az az antenna. Jászkarajenő meg nem is a Jászságban van.
Előzmény: schlumberger (9702)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9704
Ennél van hosszabb is.
Előzmény: schlumberger (9702)
schlumberger Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9703
És parasztherkules! sőt! Ők ketten voltak! :)

Bocs, őket kifelejtettem, de ők is ott voltak, valóban!
Előzmény: lovasutas (9693)
schlumberger Creative Commons License 2010.09.24 0 0 9702
Jászalsószentgyörgy, vagy Jászkarafaszajenő? :-)))
Előzmény: Volt tüzér (9701)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9701

Ha az anyám háza konyhája előtt kiálltam a teraszra, akkor az egész nagyon szépen látszott. Persze csak tiszta időben. Most már persze más a helyzet, mert a kert végére egy nyárfa erdőt ültettek.

Én az ország leghosszabb nevű településéről származom.

Előzmény: schlumberger (9700)
schlumberger Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9700
Szülőföldünk volt a neve. Nem mintha jelentősége lenne...
Bizony, nagyon szépek a piros fényei. Egyszer-kétszer nekem is volt szerencsém gyönyörködni a látványban Jászberényből az M3 felé autózva.
Előzmény: Volt tüzér (9698)
schlumberger Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9699
Kedves charlie, nem HG41, hanem há-gé-négy-i! A legközelebbi találkozón majd tartok kiképzést a rádióamatőr hívójelekről.

itt találsz róla néhány sort (mármint a jászberényi rádióállomáson, ami tkp. Jászágó területén fekszik.
Előzmény: charlie21 (9694)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9698
Az Antenna Hungária - bár a franc tudja, most hogy hívják - rövidhullámú adója. Gyerek voltam, amikor építették. Akkoriban a "Szülőhazám Magyarország" című műsort nyomták rajta szanaszét. Tiszta időben az antennákon nagyon jól látszanak a piros jelzőfények.
Előzmény: charlie21 (9694)
M62 265 Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9697
Polgári, még aktív rövidhullámú rádióadó.
Előzmény: charlie21 (9694)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9696
magyar radio antennai(MR), en anno mikor vonatoztam Hatvanba Szolnokrol, sokat lattam
Előzmény: charlie21 (9694)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9695
magyar radio antennak, ha jol tudom, en anno vonatbol lattam.
Előzmény: charlie21 (9694)
charlie21 Creative Commons License 2010.09.23 0 0 9694

 

Tud valaki erről valamit,lehet hogy nem kihalt akkor boccs,esetleg ennek nagy tudója HG41??Mert valami rádiós dolognak tünik.

Pusztamonostor mellett van a Jászberény felé menő ut mellett

lovasutas Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9693
És parasztherkules! sőt! Ők ketten voltak!   :)
Előzmény: schlumberger (9692)
schlumberger Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9692
Szevasz lóvasutas!
Jelen volt még sandinista, manhattani, schlumberger. csatlakozhattál volna :-)
Előzmény: lovasutas (9691)
lovasutas Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9691
Üdv!

Vasárnap meglátogattuk a zsámbéki TÁS-t. Az alaphangulatot rögtön meghatározta, - hogy Volt Tüzértől megkaptuk a beosztásunkat a késésért. Hiába, a sereg, - az Sereg! Azonnal csatlakoztunk a „foglalkozási alakzathoz”, - így a további szankciókat (pl. a bázis körbefutása valami súlyosbító alkatrésszel…) szerencsésen megúsztuk. Semmiképpen nem múzeumi, - hanem igazi laktanyai hangulat uralkodott a szemléltető tablók, és a fegyverek között - az objektum rideg valóságában. Úgy tűnt, az előadás fennmaradó része hamar elröppent, - parancsnokunk szemléletes, érdekfeszítő és vicces előadásának köszönhetően. Valójában még órákig figyeltük amit beszélt, magyarázott, szét- és összeszerelt, tanított, - fáradhatatlan lelkesedéssel. Még az UV-kabint is láthattuk. Belülről! Köszönjük a bemutatót, emlékezetes marad! Így NEM(!) múlik el a Világ dicsősége…

charlie21 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9690
charlie21 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9689
Ja félre értesz!Taszáron voltunk ,aztán átmentünk Igalon út közben,már este volt csak eszembe jutott hogy ott is van valami
Előzmény: monfondir (9688)
monfondir Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9688
Irigykedem kicsit rátok! :)
Krug bázis volt, ha jól emlékszem Hpasp írására... Régebben volt RT-nek azonosítva.
Beengedtek a Fornetihez?
Előzmény: charlie21 (9687)
charlie21 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9687

Ha már Igalon voltatok nem néztetek be a Fornettihez?(az meg valami orosz RT bázis volt)

Amugy minden elismerésem és köszönetem a szervezésért ,ilyen szinvonalas vezetésben már rég volt részem.Csak ajánlani tudom mindenkinek.A HÁP pedig felül multa minden képzeletem.

schlumberger Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9686
Szegények, étlen-szomjan egy álló napig a mi rendelkezésünkre álltatok, meséltetek, minden kérdésünkre válaszoltatok. Nekünk biztos, hogy nem volt unalmas, akikkel másnap még elmentünk Zsámbékra, ők is felsőfokon nyilatkoztak. A múzeumotok gyönyörű, annyi minden összeszedve, rendszerezve! Én még egy egész napot simán el tudtam volna tölteni benne! A többi épület, harcálláspont, reptér meg nekünk kimondottan extra csemege volt. Bizony, hogy nagy durranás volt, ezt meg is állapítottuk Igalon, ahol egy vacsorázóhelyen még állománygyűlést tartottunk, mert már az éhhalál egészen megkörnyékezett bennünket addigra.
Azt azért hozzáteszem, hogy másnap Zsámbékon már csak ketten jelentek meg velem, a többiek pihentek :-)
Dehát muszáj volt megnézni Volt tüzér birodalmát is, elköszöntünk tőle, mert aznap volt ott utoljára, sajnos. Én már visszajáró kísértet voltam ott, az a múzeum is nagyon szép, csak ott más jellegű tárgyak vannak kiállítva.
Remélem, Nálatok is megfordulok még, ha lesz rá mód.
Előzmény: joozsibaacsi (9685)
joozsibaacsi Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9685
Kolléga Úr! Mi az, hogy szegények... Csak gazdagodtunk a nappal, még ha hosszúnak (és unalmasnak?) tűnt is. Nektek. De hogy már másnap nem maradtok a feneketeken, azt nem gondoltam. Akkor nem is voltunk számotokra akkora durranás. Azért semmi csüggedés, szeretettel várunk minden érdeklődőt.
Előzmény: schlumberger (9678)
monfondir Creative Commons License 2010.09.20 0 0 9684
Hétvégén megakartam nézni Boldogasszonyfa térségét, sajna az eső elmosta a dolgot. Belegondolva 43 év múlva nem hiszem, hogy sok minden maradt...
Előzmény: Hpasp (9680)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!