Keresés

Részletes keresés

Ata123 Creative Commons License 2021.04.16 0 0 98514

Azt gondolom hogy a hőre fog tágulni de feltételezem ,hogy valamilyen módon meglehet oldani ezt a problémát is feltöltök egy skiccet .

Előzmény: JAMIE222 (98511)
Dunit2 Creative Commons License 2021.04.16 0 0 98513

  Ha nem megfelelő a rögzítés akkor egy lemez  felpúposodhat,   összegyűrődhet, vagy elszakadhat !

Előzmény: Ata123 (98510)
Dunit2 Creative Commons License 2021.04.16 0 0 98512

  Az aluminum  lemez   a bádogok családjába tartozik.

   Bizonyos  lemezvastagságig  bádognak nevezik nálunk a fém lemezeket.

 

 Így  horgany bádog,  a  horganyzott acéllemez,  alu. lemez -  és rézlemez- bádog.

 ezek felhasználása   egy szakma körébe tartozik...  az épület bádogosok  gyakorolják.

 Rengeteg szakmai fogás van.

 

  Így a lemezek rögzítése más szerkezetekhez  rugalmasan... füllel történhet.  Pl. fülekkel.

 

 

 " kb30 cm-ként lett csavarozva .  "  Nagy valószínűséggel   a hőmozgás  akadályozása miatt a gyűrődés.

Előzmény: Ata123 (98510)
JAMIE222 Creative Commons License 2021.04.16 0 0 98511

Akármilyenre hajtogatod, attól még fog hőtágulni.... Jó lenne 1-2 fotó arról, hogy hová mit is tettél-tennél, úgy könnyebb tanácsot adni.

Előzmény: Ata123 (98510)
Ata123 Creative Commons License 2021.04.16 0 0 98510

Sziasztok ,

Készítettem egy könnyűszerkezetes lapostetős melléképületet kb 6.5x 3m-es körben kb30cm -es túlnyúlással a falaktól mérve. A tető szerkezet magassága kb 18cm ezt szeretném alubádoggal körbe burkolni ,hogy ne keljen a fát később festegetni az eresz csatorna mögé fel is raktam egy csík alubádogot kb 6.5m hosszan 2m-es hosszuságú csíkokból ezen nem lett csináltatva semilyen hajtás kb30 cm-ként lett csavarozva . Másnap a szép egyenesen felrakott bádog gondolom a napsütés hatására olyan hullámos lett hogy a Balaton elbújhatott volna mögötte. Kérdés szerintetek eléglehet ezt elkerülve a bádog csík alját vagy felső élét meghajtatni ,hogy merevebb maradjon és ne legyen ilyen érzékeny a hőtágulásra akár egy 45fokos hajtás már elég lehet 1-2 cm -en vagy alul felül szükséges lehet. Jelzem mikor ez készült nem volt 10foknál több a hőmérséklet de másnap sem volt 15foknál több csak itt már előbújt a nap nem tudom nyáron 40fokban hogy nézne ki. A hőtágulás jelenségéről halottam már de ez a jelenség nagyon meglepett . Valaki tapasztalt már hasonlót?

 

Töck Jenő Creative Commons License 2021.04.16 0 0 98509

Úgy látszik nem nulla az igényszintje. Vagy nem ért egyet Petőfivel.

Előzmény: einohyl (98508)
einohyl Creative Commons License 2021.04.16 0 0 98508

  Túl lett tolva ez az Atesz féle   /.... 83 / mellék épület tető !

 

   " egy régi melléképület, 3,5 x 10 méter alapterülettel, régi fagerendás födémmel, kb 40-50 éves lehet az egész épület."

nixon70 Creative Commons License 2021.04.16 0 1 98507

Milyen szolgáltatói túlterjeszkedés?????

Használatba vételi engedély kiadásának egyik alapfeltétele.

Előzmény: a tömeg az tömeg (98504)
lala1961 Creative Commons License 2021.04.16 0 0 98506

Üdv ! A fenti fogópár alatt 50-100 cm között újabb fogópárt ,Én 5 cm padlóból menetesszárral rögzítve oldanám meg ,ami szépen egyensúlyba tartaná a tetőt !:-) Szerintem.

Előzmény: Atesz318 (98503)
sr1 Creative Commons License 2021.04.16 0 0 98505

Ha a szarufa be van horgolva legalább 3 cm a talpszelemenbe, ha a talpszelemen nincs kifordulva, akkor elég még egy rend fogópár, colos deszkából is, 70-e szegekkel rögzítve. 

Ha ki van fordulva, akkor le kell vedd a cserepet, a tetőt meg lehet emelni (ehhez kell késziteni egy ideglenes ácsolást, vagyis az új rend fogópár alá be fell szerelni két derékszelement és onnan megemelni) és ki lehet cserélni a két talpeszemelent.

Ha nincs semmiféle koszorú a falakon, akkor a talpszelemenek közé be kell szerelni három gerendát, csapolva- így a talpszelemen nem fog tudni kifordulni, az egész munka max. 2 nap, újracserepezéssel együtt, 3 ácsnak.  De ha gyorsan dolgoznak és 4 ember van- meg állványzat is, akkor 1 nap, 10-11 órá.  

Előzmény: Atesz318 (98503)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.04.16 -1 0 98504

  De legalább van az egész ingatlanodról  egy  elektromos terved.  Úgy nevezik ezt hogy állapot terv, ha közvetlen  a kivitelezés után történik, akkor  megvalósulási terv.

 

 Az is ok. hogy kellett, de azért nem árt tudni, hogy ez  egy szolgáltatói túlterjeszkedés, semmi más.

Előzmény: nixon70 (98502)
Atesz318 Creative Commons License 2021.04.16 0 0 98503
Ok, amint ha kicsit melegszik az idő csinálok ott is, de mi is fog abból kiderülni? Azon kívül, hogy a belső oldala fóliával borított, a födém teteje deszkázott, a szarufa ahogy írtam 5x15 méret kb méteres távban, a fogópár pedig a gerinc alatt 30-40 cm -el van. A szarufa alja a gerendára van fektetve, egy darab szerkezeti csavarral odafogatva. Két viharléc 5x5 cm, és ennyi. Ennek a megerősítését szeretném utólag. Nem arra lennék kíváncsi hová csabarjam a csavart, hanem utólag milyen megoldások jöhetnek szóba. Pl széket csinálni körbe, vagy alul a szarufa alján valami plusz rögzítés, vasalás stb.
Előzmény: C20NE (98498)
nixon70 Creative Commons License 2021.04.15 0 0 98502

Nekem 3 éve 70 ezerbe fájt...

Egy szoba bővítés volt, teljesen külön áramkörökkel, mégis az egész házról meg kellett csinálni a rajzot......

Előzmény: KakukkMosoly (98499)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.04.15 -1 1 98501

  Nyaraló tetőtere  nem lehet akkora, hogy oda elektromos terv kell !

 Sőt belegondolva maga a tetőtér megtervezése sem  egy     yblmiklósi feladat.

 

 

 Mármint mennyi lesz a tervezés ?

 Alkudni kell !!

 

 

 Ez is érdekes  :

 

  " szükséges egy villamos rendszerterv rész "

 

 

 

 Amúgy  a terv, a tervek nagyon hasznosak tudnak lenni, de azt az építészt aki ilyen árukapcsolást  akar  egy ügyfélre  erőltetni.....    el kell küldeni /elküldeném.

Előzmény: KakukkMosoly (98499)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2021.04.15 0 0 98500

Hétvégén csinálok pár fotót....

Előzmény: Égető1 (98494)
KakukkMosoly Creative Commons License 2021.04.15 0 0 98499

Sziasztok!

 

 

Egy nyaralónál gondolkozunk a tetőtér beépítésén, ehhez van építészünk és mivel a nyaraló tető emelés (térdfal készítés) építési engedély köteles, ezért kell egy terv is. Az építész azt mondta, hogy ehhez szükséges egy villamos rendszerterv rész is. A lentieket figyelmbe véve körülbelül milyen összegre számítsak egy ilyen esetben?

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy ilyen elektromos terv mindenképpen szükséges-e egy nyaraló tetőtér ráépíténél és ha igen, akkor körülbelül milyen összeggel számítsak, ha szeretném, hogy csak a minimumot tartalmazza a terv, ami a terv elfogadáshoz szükséges?

 

Nekünk az lenne a célunk, hogy a jelenleg meglévő földszintről fel legyen vezetve az áram a tetőtérbe, egy minimumot szeretnék belőni annél az elektromos tervnél, hogy csak az legyen benne, ami mindenképpen szükséges (ár miatt is, illetve majd a kivitelezés előtt eldöntjük, hogy pontosan hol legyenek a kapcsolók stb ha ez lehetséges)

 

 

Előzmény: C20NE (98498)
C20NE Creative Commons License 2021.04.15 0 0 98498

A padláson kéne fotózni, ebből semmit nem lehet leszűrni.

Előzmény: Atesz318 (98497)
Atesz318 Creative Commons License 2021.04.15 0 0 98497
Fényképek:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=33620210415_155035_0_.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=60220210415_155024.jpg

Nem túl jó az idő, így most csak két gyors képet csináltam.
Előzmény: Töck Jenő (98486)
Atesz318 Creative Commons License 2021.04.15 0 0 98496
Elnézést, nem sátortető, nyeregtető, rosszul írtam az eredetiben. Fedélszék nincs, sárgerenda, hát ezt megnézem, de lehet csak simán a falazaton fekszenek a gerendák. Az eresz kilógás kb 3 lambériányi, olyan 30 cm körül van. Relatív elég meredek a tető, olyan 45 fok körül lehet.

A kialakítás jelenleg a képen láthatóból a b) változat. Annyi, hogy a fogópár eléggé a gerinchez közel van.

https://kreativlakas.com/wp-content/uploads/2018/06/110.jpg
Előzmény: Töck Jenő (98486)
Atesz318 Creative Commons License 2021.04.15 0 0 98495
Elnézést, ezt valóban elírtam, nem sátor, hanem sima nyeregtető van rajta. Valamiért ez volt a fejemben, de a sátor a házon van, és igen, az a kb kocka alapterületű (kádárkocka felújítva).

Szóval nyeregtető, és igen, relatív meredek, 45 kör lehet,de mint írtam le fogom mérni a pontos magasságot, ha ez befolyásolja a megerősítés mikéntjét főleg.
A széldeszkázat 3 lambéria még, vagyis kb 30 cm rajta mindkét oldalt.

Holnap megpróbálok képet készíteni.

Előzmény: Varek1 (98487)
Égető1 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 98494

  A tető egy összetett szerkezet.

 

 Nagyjából  :

  ácsszerkezet,

  lécezés,

. héjalás és

bádogos szerkezet.

 Tudni kellene melyiket  kell és melyiket szeretné a tulaj  felújítani !!

Előzmény: Mindenváró Ádám (98491)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.04.14 0 0 98493

A sátortető keltette fel a figyelmemet. Onnantól kérdéses a tető mérete.

Előzmény: Varek1 (98488)
almera36 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 98492

Sziasztok!

 

Vett már itt valaki Camargue márkájú WC-t?

 

https://www.bauhaus.hu/camargue-szanitermodul-fali-wc-hez-alu-uveg-fekete.html?gclid=Cj0KCQjwpdqDBhCSARIsAEUJ0hO8G3s1XXC-2Tb41V400829UmhidjvMDSfjyIcPFT3zxDvXRQ0wC-4aApiPEALw_wcB

 

Úgy tűnik lemásolták a Wellis-ét külsőre, de vajon belül is jó-e?

 

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2021.04.14 0 0 98491

Sziasztok

 

20 éve gyenge minőségben megépült tető felújításának a lehetőségeit keresgélem.

Egyelőre próbálok szakit találni, akit meg is tudok/akarok fizetni, bár nem sok esély mutatkozik eddig.

 

Mit mondanátok olyan ácsra, aki a kármi nélkül odahányt, girbe gurba derékszelement a fogópár alatt építené újra ?

Próbálok okosodni a témában, de még ilyen megoldást nem láttam eddig.

 

Varek1 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 98490

 

 

 

 Van a lakás kínálatomban egy ekkora épületbeli lakás.  24 éve   folyamatosan kiadva... elég jól hoz a konyhára.

 

 

 A belső nettó alapterület  csak 28 nm.

 Van aki csak ezt tudja megfizetni.

 

 És elég régi, pontosan 89 éves.... sokáig sufninak csúfolták.

 

 Anno amikor átalakítottam még rá is kérdeztem az önkormányzatnál szabad e vele foglalkoznom.

 

 A válasz  : semmi akadálya csak ne nevezzem lakásnak.

   1931 -ben mikor épült egy  nagy épület melléképületének függelékeként  a 10 x 3,5 m-es épületeben az akkori tervező és építőmester a következő neveket adta  az épületben lévő helyiségeknek   .:  

 1, házmester szoba,

 

 2. mosó konyha ,

 3, kamra , 

 

 4.  árnyékszék,

 5.   kiskamra  szénnek..   

 Soha nem volt emberhez méltó hajlék... mégis  az első  30 évben folyamatosan laktak benne, majd lomtár, bicikli tároló és úgy  95-96 körüli felújítás.

 

 

 Azóta  lakásnak nem nevezett  lakó  helyiség.

 

 

 

 A tető , ha már az van terítéken  :

      .

 nyeregetető,  kb. olyan  30 fokos dőléssel, cserépfedés.

 

  a lécezés eléggé korhadt, de egy huszárvágással megoldva a probléma . A régi lécek alá egy új léc  és még 30 év a haláig.

 

 Minden művelet  felújítás címszó alá lett besorolva.

Előzmény: Varek1 (98488)
sr1 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 98489

Nem létezik olyan kültéri felület, amit nem kell karbantartani. :(

A déli oldalon kíszívja az UV  a színét, de valamilyen sötétebb PU-s festékkel lefújva elfogadhatóan helyre lehet hozni, csak nagyon alaposan le kell tisztitania a festés előtt. Utánna, az mennyit tart, az kérdéses.

 

Előzmény: bastardo (98485)
Varek1 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 98488

 

 Jenő    ez elkerülte a figyelmedet   ?

 

  egy régi melléképület, 3,5 x 10 méter alapterülettel,

 

 

 

  Sátortető nem lehet.

 Lehet  nyeregtető a végén orom  falakkal, vagy kontyolt végződéssel.

 

 Ha  25 cm  ereszkiugrást veszünk akkor is csak 2 m  a gerinc.

 Na mindegy  nem egy nagy épület !!

Előzmény: Töck Jenő (98486)
Varek1 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 98487

 

 

 

 Akad a leírással is   egy kis baj.

 

  3,5 x 10 m -es épületre inkább nyeregtető mehet.

 A sátor az a nagyjából  négyzetesre való.

 Aztán nem meredek az a tető egy picit ,

 Lehet  így van, de akkor borzalmas meredek.

 

 

Maga a  45 fokos  is nagyon meredeknek mondható, annak a gerinc magassága  1,75 m... ha igaz az a 2,25  az irtózatosan meredek.

Előzmény: Atesz318 (98483)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.04.14 0 0 98486

Néhány fontos dolog nem derül ki a leírtakból.

A fedélszék hossza, szélessége, magassága.

Sárgerenda van-e? Szerintem kell, hogy legyen, de ez nem 100%.

Meggondolandó (erősen), hogy jó-e piszkálni? A felsorolt munkákhoz (javítás) el kell bontani a fedélszéket, normálisan csak úgy lehet megcsinálni. Vagy helyszíni szemle alapján ki kell valamit találni amihez kevesebb bontás is elég.

Fényképek nem ártanának. Minden fényképen legyen egy mindenki által ismert méretű tárgy (pl. gyufa), hogy legyen mihez viszonyítani a méreteket.

Előzmény: Atesz318 (98483)
bastardo Creative Commons License 2021.04.14 0 0 98485

Sziasztok!

 

van valakinek gyakorlati tapasztalata WPC (fa-műanyag kompozit) kerítések tartósságával kapcsolatban?

Tehát aki konkrétan épített be ilyet, vagy van neki ilyen: érdeklene, hogy évek elteltével mit mutat az anyag.

 

Köszi szépen!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!